Spravila mama chybu?

5. apr 2022

Ahojte.Napisem tu niečo z rodiny čo ma trapi.Mam 22 ročnu sestru,v čase čo sa to stalo mala 20 rokov.A stalo sa to, že po škole nepracovala asi 4 mesiace,nechcelo sa jej ist do práce a rodičom,hlavne mame došla trpezlivosť.To znamena,ze ju vyhodila z domu,dala jej 3000€,povedala že sú to posledne peniaze ktore dostava,stym že musi sa o seba už starať sama.Lenze...O sestre za tie dva roky nič nevieme,ako sa má kde je proste nič.Aj somnou prerušila kontakt.Myslite že mama vtedy urobila chybu? ja som 34 rocna žena, už roky žijem mimo domu..

martinkatinka
5. apr 2022

To s nikym s rodiny nie je v kontakte? Urcite by ma to trapilo. Co sa tyka rodicov, to je ich rozhodnutie ako vychovavaju dieta. Ak im nevadi, ze nic o nej nevedia 🤷 ale ty mas so sestrou iny vztah a urcite by som sa snazila s nou skontaktovat.

autor
5. apr 2022

@martinkatinka veď práve že snažila som sa niekolko krat.Na sociálnej sieti neaktivna číslo musela zrušiť,nedá sa dovolať

martinkatinka
5. apr 2022

Spolocni kamarati, znami? Kontaktovala by som ich, pripadne isla za nou na poslednu adresu.

mamina0078
5. apr 2022

Ja by som urobila to iste ale bez tých peňazí. Ako naozaj živiť dospelého cloveka predpokladam, že zdravého a ze nechodila už do školy tak to nie. Ale pevne verím, ze moje deti vychovam k zodpovednosti a také kroky nebudem musieť využiť. Ale na druhej strane je divne ze sestra prerušila kontakt so všetkými ako s mamou pochopim ale tak toto mi príde vytrhnuté z kontextu riešiš ci mama urobila chybu ale príde mi to, ze teba trápi, ze si kvôli mame prišla o kontakt so sestrou.

marca12
5. apr 2022

Tazko povedat,ci spravila chybu. V danej chvili to bolo asi jedine riesenie ako ju donutit zacat pracovat.

autor
5. apr 2022

@martinkatinka naši známi o nej nič nevedia takisto,to som skúšala ako prve a ona veľa kamarov,kamarátok nikdy nemala
@mamina0078 áno trápi,lebo neviem či vôbec žije,či nieje mrtva

1andrea111
5. apr 2022

Čo nato hovorí mama teraz? Nevadí jej to?

autor
5. apr 2022

@1andrea111 nie vraví že bolo to pre nu najlepsie

mamina0078
5. apr 2022

Ako hovorím príde mi to vytrhnuté z kontextu nepíšeš ani aké ste mali vzťahy, prečo nechodila do prace, aký vzťah mala s mamou prečo jej dosla trpezlivost... Tak ťažko takto radiť ja kebyže mam sestru a rodičia ma vyhodia tak urcite neprerusim kontakt a to hovorím z vlastnej skúsenosti v rodine sme mali 1 člena, ktoreho rodicia vyhodili na ulicu...

sasesoe
5. apr 2022

Po vojne je kazdy general... teraz zbytocne hodnotit matkino rozhodnutie.... za mna trosku tvrde, asi by som zvolila iny postup, ale ktovie, mozno aj ona skusala viacero, tu mame len sprostredkovane informacie....
Asi by som ju nahlasila na policii ako nezvestnu

diamond007
5. apr 2022

Podľa mňa mali s ňou viac starosti a sestra tvrdohlavá to vzala tak že peniaze a čau. Už sa podľa mňa doma neukáže. Ťažko ju hľadať keď odišla do možno iného mesta/mimo SR

autor
5. apr 2022

@mamina0078 ja som snou mala celkom dobry vztah aj v rodine celkom normálne vztahy sme mali.Sestra nepracovala kvoli zdravotnym a hlavne psychickym problemom,bala sa prace,ludi

autor
5. apr 2022

@mamina0078 a ako dopadol ten čo ho vyhodili na ulicu?ake vzťahy ma s rodicmi,rodinou?

syslik81
5. apr 2022

ona 4 mesiace nerobila a mama ju hned vyhodila? a nevie o nej 2 roky a je jej to jedno?? ako to co mas za matku ? a kde si bola ty? si jej nemohla pomoct? sa ani necudujem ze s vami nieje v kontakte ... keby nerobila 4 roky alebo neviem dlhsie ok ale 4mesiace????

autor
5. apr 2022

@syslik81 ja doma už dávno nezijem všetko sa zbehlo rychlo ja som sa dozvedela že ju vyhodili až na druhy deň po tom..Čakala som že sa somnou spoji,mali sme dobrý vztah..Preto ten strach už dva roky..

syslik81
5. apr 2022

tak si sa jej malaozvat ty hned hlavne ak ma zdravotne a psychycke problemy ... a asi ich ma aj tvoja mama ... alesudit nebudem ..odpoviem na o sa pytas-ano spravila chybu obrovsku ... takato skola zivotom ... by som tvojej mame dala ja 3000 a poslala na ulicu - ako by to dala sama

dievcacitajucelist
5. apr 2022

No keď má aj psychické problémy...nebrala by som to na ľahkú váhu....nemôžete ju dať hľadať políciou....ja by som sa o ňu bála

autor
5. apr 2022

@syslik81 hneď som sa jej aj snažila ozvat a bez uspechu.A ano mama tiež asi nieje normalna

syslik81
5. apr 2022

@dievcacitajucelist po 2 rokoch sa na nu policajti vykaslu...

dievcacitajucelist
5. apr 2022

@syslik81 Je mi to naozaj ľúto...sestru bolo potrebné podporiť...nie Vyhodit...mama spravila chybu

matullienka
5. apr 2022

Možno by som skúsila na FB tu skupinu HAKA na FB čo pátra po nezvestnych osobách

lintu
5. apr 2022

Ťažko povedať, či mama urobila dobre, ale s takýmto záverom pri takej reakcií bolo treba počítať. Bohužiaľ. Skús sa obrátiť na niektorí so záchranných systémov. Sú aj na fb. Možno ti budú vedieť poradiť, čo ďalej.

@matullienka HAKA už po osobách nepátra. Písali, že skupinu odovzdávajú inému tímu.

andrea_86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matullienka
5. apr 2022

@lintu tak ju určite budú vedieť nasmerovať kam sa obrátiť o pomoc. Oni boli pomerne úspešní aspoň mne sa zdalo

andrea_86
5. apr 2022

To sa už dávno malo hlásiť na polícii a nie po 2 rokoch riešiť. By som začala tam. Mňa zaráža, že ju nikto doposiaľ nehľadal ani nedal oznámenie. Spravila isti chybu, že sa ďalej o ňu nezaujímala, akokeby neexistovala.

martinkatinka
5. apr 2022

@anonym tak ak mama nema snahu dceru hladat, zrejme by som kontaktovala policiu. Sice su to dva roky, nechapem preco ste to neriesili skor.... Ale ved skus to, nahlas to, ja by som chcela vediet co sa deje. Mam 3 surodencov, no vzdy sme boli v kontakte.... Neviem si to vobec predstavit.

lintu
5. apr 2022

@matullienka jasné, ja len že oni to už nemajú na starosti. Pani, čo im manažovala skupinu, ju však spravuje aj naďalej https://www.facebook.com/groups/2251078108513748

zabina27
5. apr 2022

Ešte by si mohla ísť k vám na mestský/obecný úrad a zistiť, či má ešte u rodičov evidovaný trvalý pobyt, ak nie, možno by ti povedali, kam sa prehlásila a zájsť tam

mamutka
5. apr 2022

Ja myslím, že mama urobila obrovskú chybu. Keď sa sestra narodila, mala si 12 rokov, tak neviem ci si z nej rodicia urobili maznáčika a nezvládli výchovu, alebo ju považovali za náhodný omyl a kasľali na všetky jej problémy, vrátane psychických. Alebo čokoľvek iné, to už ty vieš. Každopádne, dievča je 2 roky nezvestne a nikto ju nehľadá, to je desivé. Neozve sa ani sestre na narodky, vianoce, nikdy... To musí byť normálnej rodine minimálne podozrivé.

nwnw
5. apr 2022

Ja by som na Tvojom mieste riesila kludne pohotovostny patraci alebo policiu. Si rodinny prislusnik, takze smelo do toho 🥺.
Drzim palce.