Starostlivosť o deti a nová práca

sonicka315
24. apr 2018

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako riešite zabezpečenie o deti počas prázdnin tie, ktoré nemáte babky alebo nejakú výpomoc a obidvaja pracujete na plný úväzok?Ďakujem.

janinah
24. apr 2018

Chodili do zbernej škôlky,ktorá práve v meste fungovala,teda do viacerých,dáke 3-4 týždne boli s nami rodičmi na dovolenke.

pribinak
24. apr 2018

pol prazdnin stravi syn v taboroch, ide na pobytovy, ale aj na denne, ktore robi mestska cast, ci farnost. je to finanacne narocne, ale inak sa to velmi neda. pomaham si so setrou, na tyzden pride neterka k nam, potom syn ide k sestre-tete.
tabory hladam uz v marci, ked su rozne akcie

janinah
24. apr 2018

doplním-školky v predškolskom veku,potom denné tábory,prešli sme hádam všetky v našom meste

sissy27
24. apr 2018

@sonicka315 dovolenka, očr, paragraf (viem viem, posledné dve sú v podstate klamstvo, ale čo už) - ste dvaja, takže to viete využiť 2x, tábory - pobytové, denné

janinah
24. apr 2018

@sissy27 keby sme toto klamstvo s orč a PN využívali v práci v malom kolektíve všetky kolegyne,tak môžeme zatvoriť a zhasnúť😉

janinah
24. apr 2018

očr samozrejme malo byť

laska201
24. apr 2018

Ja toto chcem riesit opacnymi smenami ako ma muz,aby vzdy bol niekto doma s detmi a nemali sme problem cez prazdniny.A plus clovek vyse zarobi ako mat len rannu.A aj si clovek trosku oddychne od deti.

sonicka315
autor
24. apr 2018

Ďakujem za odpovede. Máme prváka v škole a prváčku v škôlke, hlavne malinkej mi je ľúto, príde mi ešte veľmi malá na takéto "odkladanie".

sonicka315
autor
24. apr 2018

Sme z Ba a keď si pozriem ceny týždenných táborov pre jedno dieťa, tak sa mi oči prevracajú☹

sissy27
24. apr 2018

@janinah nepoznám jednu firmu - menšiu väčšiu, kde by sa to aspoň z času na čas nevyužívalo. Zase byť očr znamená prísť aj o nejaké €, takže sotva to niekto využíva dlhodobo a pravidelne. Človek má 4-5týždňov dovolenky na celý rok a len letné prázdniny trvajú pomaly 10 týždňov, bohužiaľ, občas sa nedá inak ako využiť aj tieto možnosti.
@sonicka315 skús pozrieť v okolí centrá voľného času, tie sú (alebo donedávna ešte boli, aktuálne nemám prehľad) dotované štátom a tak aj ceny za denné tábory bývajú prijateľné. Škôlka by mala fungovať aj cez letné prázdniny, u nás bolo tak, že sa dve blízke škôlky prestriedali - každá bola zatvorená len mesiac a brali deti z tej druhej, takže bolo po probléme celé leto.

pribinak
24. apr 2018

@sonicka315 z BA som aj ja. Pozeram uz v marci tabory, pozeraj v centrach volneho casu, mestske casti zvyknu robit tabory, farnosti
No uz mas najvyssi cas.

laska201
24. apr 2018

V muzovej robote sa mnozia pn ocr paragrafy najviac cez prazdniny.A tak aby ludi motivovali si to zariadit inak dali premie 250eur.Len za tieto 2 mesiace.

sissy27
24. apr 2018

@laska201 to napríklad nie je vôbec zlá motivácia - lebo za tých 250€ môžeš zaplatiť tábor. Inak sesternica to tak má v robote celoročne - ak niekto za celý mesiac nečerpal paragraf / pn / očr, tak dostane nejaký bonus, tuším okolo 100€ to vychádza.

laska201
24. apr 2018

@sissy27 muzovi to zdvihli na 600eur.Za prvy pol rok 250eur a druhy 350eur.Minuly rok dostavali kazde 3mesiace 50eur.

laska201
24. apr 2018

@sissy27 mne sa to lubi hlavne kvoli tomu ze pozname to vsetcia ze september je dost narocny takze na toto je to super.

laska201
24. apr 2018

Aj taky 13 plat cez leto pokryje vydavky na tabory a pod.

sissy27
24. apr 2018

@laska201 je to super 🙂 samozrejme človek by nemal hazardovať so zdravím len kvôli bonusom (teda nechodiť do práce, keď je naozaj chorý), ale zase si rozmyslí, či na tú pn / očr pôjde napr. kvôli prázdninám, alebo z toho zaplatí tábor.

cukricek4
24. apr 2018

tak moja sestra ma teraz malu druhacku a tiez si nemoze dovolit zostat dva mesiace doma takze mala ide napriklad na dva tyzdne k nam na prazdniny, na tyzden si berie sestra dovolenku to bude doma a potom pojde do denneho tabora co je u nas v meste a do dalsieho kde bude normalne prec z domu 10 dni a potom si zase berie jej otec na tyzden dovolenku a bude s nim

laska201
24. apr 2018

@sissy27 veru nemal by lebo potom sa mu to vypomsti este viac.A vtedy kaslat na pokazenu vyplatu.

sense
24. apr 2018

Opayrovatelka, vyber nadcasov,striedanie rodicov

janickacrazy
24. apr 2018

@sonicka315 tak školka by mala byť otvorená aj počas letných prázdnin, aspon teda nejaké 4 týždne plus sa deti v meste dávajú do zbernej školky, čiže malá bude doma možno tak 2 týždne, čo sa dá, staršieho do táborov alebo si nájdi opatrovateľku, nejakú dochodkynu alebo študentku

hettinka
24. apr 2018

Musela som obetovať kariéru a zobrať prácu v školstve. Inak vy sme deti pohadovali ako Ping-pongove loptičky.
Ale aj tak to riešime tak, že prvý júlový sú so starými rodičmi, potom 2 týždne spoločná dovolenka, týždeň prímestský tábor, posledný augustový týždeň dovolenka so starými rodičmi a zvyšok času čerpám ja dovolenku a manžel pracuje.

mircalla
24. apr 2018

@sonicka315 Tak ja to mam pomerne jednoduche - dcera mi chodi do sukromnej skolky je otvorena. Syn je sice skolak, 4 - 5t yzdnov pokryjeme zvysok - u nas vo firme je organizovany letny denny tabor, chodi tam a ma to rad, pripadne mam rodicov na Zahori, na par dni tam

jamidea
24. apr 2018

@sonicka315 a to v skôlke mate 2mesiace volno? Obvykle byvaju cca 3-4tyzdne a to sa da vykryt dvoma ludmi, a hlavne v BA byva aj moznost nahradnej skolky - netvrdim, ze ju mate. Da sa dohodnut aj s inymi rodicmi zo skolky, na par dni vezmete ich dieta, oni zas vase..

mircalla
24. apr 2018

@sonicka315 plus nejaka dofca samozrejme, ja si to setrim na leto vzdy

sonicka315
autor
24. apr 2018

@jamidea problem je, ze mala nechce do skolky chodit. keď ju tam šupnem ešte aj cez prázdniny, tak to nebude nič moc☹

luciamarcinova
24. apr 2018

Ja som sama so synom v BA. Je skolkar, pojde do zbernej skolky. Ked bude skolak, asi sa rovno obesim....
😉

sonicka315
autor
24. apr 2018
fatima99
24. apr 2018

to ide hrozne do penazi, same tabory, denne tabory a podobne a vacsinou sa aj tak neda zariadit to na cele prazdniny :/ ale viem, ze v niektorych mestach maju taj take ako "letnu" skolu, ktora byva zriadena v jednej zo skol v meste a sice sa tam plati ale ovela menej ako v taboroch

janickacrazy
24. apr 2018

@sonicka315 no pokiaľ do práce musíš chodiť, tak bohužiaľ dieťa musí byť v školke, moj najstarší tiež nechcel veľmi chodiť zo začiatku, ale neskor chodil už veľmi rád, pokiaľ vás muž uživí, tak môžeš ostať ešte rok doma, ale to asi nechceš či? Ten prvý rok je najhorší, potom už bude lepšie.