Staviame dom a už nevládzeme

gastankaa
1. jún 2020

Ahojte, viem, ze toto je skor tema na susednu stranku Modrej strechy,ale kedze stavba domu zasahuje do celeho diania v rodine, chcela by som otvorit temu tu u nas "doma"na MK🙂Vyzalujem sa ako prva,ze staviame rok,firma+ svojpomocne, ale je to zlozite.Nechapem,preco nic nejde tak ako ma,stale dake problemy,vkuse sa nieco opravuje.Dlho to trva a sme uz vycerpani.Ako to bolo u vas?Prezili ste to?

adri442
3. jún 2020

@gastankaa potrebujú z vás vyťahať peniaze, ktoré ste si vyrátali na stavbu aj zariadenie domu, aby vám povedali, že neviete rátať. To sú dnešní súkromníci.

7ammy7
3. jún 2020

Aj u nás boli stále nejaké problémy. Vďaka Bohu nie s prácou, ale s papiermi. Každé jedno povolenie alebo žiadosť niečo skomplikovalo. Jasom optimista muž pesimista a cholerik, takže všade sme chodili spolu a ja som ho ukludnovala😂vždy keď sa našiel nový problém, proste som sa smiala, že toto sa deje len nám a muž sa vetšinou začal smiať tiež. Prežili sme to a keď už bol dom vo fáze holodomu a muž si mohol všetko začať robiť sám a nebolo treba žiadne ďalšie papiere, tak som si uvedomila, že nás to neskutočne zblížilo a máme fakt super spomienky 😁😁

estefaniah
3. jún 2020

@gastankaa Nám postavili dom za 4 mesiace aj s interiérom. Ale ! :D Už rok sme mali bývať v novom. Najprv to komplikovala prístupová cesta cca 5 mesiacov. Potom sme riešili rozšírenie verejného vodovodu. Keď sme spravili ten, chceli od nás ďalšie papiere od ŽP a Hygieny. Prišla korona...na papiere mal každý čas. Čakáme... V obývačke stojí gauč :D v kuchyni kávovar. O mesiac rodím a my čakáme na vodu. Stále :D Ale pred mesiacom prišlo totálne vyčerpanie. Zobrala som to ako fakt a teším sa, že stále sme bližšie a bližšie k domu. 🙂 A aj dnešok stojí zato ;) hoci aj s prázdnym domom v byte ;)

fokuska
3. jún 2020

@adri442 Dnesni sukromnici? Ved vsetci su dnes sukromnici, neexistuju ziadne statne firmy 🙂

andrea_ff
3. jún 2020

@gastankaa my sme tiez stavali a co sme si sami neurobili...tak skoro vsetko odflaknute...my sme ale stavali 5 rokov a teraz 2 dalsie, co tu byvame a dokoncujeme. Drzim palce.... pevne nervy...

adri442
3. jún 2020

@fokuska veď štátne som ani nespomenula, ha 😉 Lenže mohli by zavolať na stavbu väzňov! Lenže mali by odpočúvaný celý dom, čo určite majú aj tak! V Košiciach, stavali polikliniku Východ väzni v 1982!

beronsche
3. jún 2020

@gastankaa nuz veru prezili.. 🙂 Moja rada je, skusit to tak neprezivat.. A radsej hladat majstrov dlhsie a poriadne si ich preverit, ako sa nahlit.. My sme stavali svojpomocne a odflaknute na dome je len to, co sme si dali urobit, nastastie toho bolo len malinko, vacsinu si odmakal muz vlastnymi rukami.. Nam sa to financne oplatilo, mame pasivny dom viac menej za cenu materialu.. Tiez nerozumiem, ze sa niekto kvoli stavbe rozvadzal. Podla mna, ked je vztah ok, veci vyjasnene a priority nastavene, toto nehrozi.. 🙂
Z vlastnej skusenosti este jedna vec - neodporucam sa stahovat do nedokonceneho s tym, ze ved pomali dokoncime.. Po nastahovani sa totiz prace velmi, velmi vyrazne spomalia.. 😀 😀 A nezabudni na terenne upravy, tie vedia zhltnut sumu rovnajucu sa sume za dom.. Zelam pevne nervy, raz na to budete spominat s usmevom!

fokuska
3. jún 2020

@adri442 Ved nespomenula, ale pises, ze dnesni sukromnici... vsetci su dnes sukromnici, cize vsetci odrbavaju?

adri442
3. jún 2020

@fokuska no, ak ešte fungujú stavebné učňovky, tak by som tam navštívila učňov a dala by som im ponuku na privyrobenie, ale dnes samé gymnáziá, gastronómia, vysoké školy a zo stavebnej priemyslovky vám so stavbou domu nepomôžu 😉 Je to horor!

fokuska
3. jún 2020

@adri442 Privyrobenie, cize praca na cierno, ano? Lebo student ti asi neda zmluvu a ak ano, tak ako bude vystavovat faktury?
Ucnovky sa priemyslovky sluzia na to aby naucili a vychovali remeselnikov a odbornikov, ktori sa potom zamestnaju u sukromnika, alebo budu sami sukromnici :D

3petka
3. jún 2020

@gastankaa Presne pre toto, že sme vedeli aké sú firmy a ako vedia robotu odfláknuť sme sa pustili do stavby domu sami. Muž je tiež veľmi šikovný plus videá na youtube to istili 🙂 Komlet všetko na dome sme si robili sami od základov až po najmenší detail. Jediné čo robili odborníci bol betónoví poter, okná a omietky a dlažbu. Inak všetko prešlo mojimi, mužovými a svokrovými rukami. Stavali sme po víkendoch a po práci a trvalo nám to 2 roky. A keď sme si dávali robiť žalúzie do domu interiérove !vertikálne ako záclona" tak keď to chlap meral laserom, povedal že ešte nevidel dom kde by ubiehali rozmery o cca 1mm, že všade tak 2,3 cm.

janoh9
3. jún 2020

@gastankaa u nas to nebola tiez ziadna slava, uz sme toho maly povyse hlavy, nejako to dali dokopy, potom dosli peniaze ale tento rok to uz dokopeme uplne.. velke nervy toto a poamly dokupujeme veci, vzdy ked sa nieco zvysi a tak

adri442
3. jún 2020

@fokuska no, lenže na Slovensku nezostanú, pretože sú len využití! Tak sa zbalia a odídu do zahraničia 😉 Mne je to jedno. Ja nestaviam, nezdieram, nevyhadzujem nikoho z krajiny 😉

miska771
6. okt 2021

@gastankaa
Potesim vas, ze uplne, tiez sme dostali pop pozemku od svokrovcov, s radostou sme sa pustili do stavby, svojpomocne plus nejaki majstri, no a teraz? 4 rocky sme si pobyvali a dom predany, jednoducho nikdy naozaj nikdy nechcem od svokrovcov uz nic!!! Najlepsie si kupit sam, urobit sam a mat pokoj, ideme stavat este jeden, takze hlavu hore 🙂

emanuela92
19. apr 2024

@gastankaa ako ste na tom teraz?