Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strach zo splodenia dieťaťa

kikoju
3. aug 2014

Cau,chcel by som Vas poziadat o nejaku radu...pripadne nazor...
Mam 22 rokov,priatelka ma 27... prednedavnom sme spolu zacali sex.zit...pouzivame prezervativ sice,no ja mam stale v hlave blok,strach z toho ze sa nieco stane,co nema...napriklad sa pretrhne ochrana...a nieco unikne.Neviem sa teda pri tom,dostatocne uvolnit...castokrat sa pri styku ani nespravim,niekedy sa mi dokonca ani nepostavi.Priatelka je zasadne proti antikoncepcii,s prichodom dietata viac menej ani problem nema,kdez to pre mna je to nepredstavitelne..
Niektore vyssie spomenute veci su,myslim si ze pochopitelne...no rozist sa nechce ani 1 z nas...mame sa priliz radi..
Diki

sisaha
3. aug 2014

@kikoju nesexuj, alebo sa daj sterilizovat.. Kondom sa malokedy roztrhne a ak, este vzdy existuje tabletka "po".

jahodka8
3. aug 2014

Ty si muž? Lebo máš tú ikonu ako dievča. Takže ty máš 22 a priateľka 27? No ani antikoncepcia tabletková nie je 100%. Ten prezervatív je celkom dobrá ochrana, to pretrhnutie sa málokedy stáva tuším.

vikti
3. aug 2014

Skúste vyskúšať spermicídne gély. Pozri si link, tam sa o tom dočítaš viac. 🙂

http://wanda.atlas.sk/presvedcia-vas-spermicidn...

seahorse27
3. aug 2014

Mne sa zda, ze kazdy z vas chce nieco ine. Priatelka by dieta uz aj brala, lebo ma na to vek a ty este nechces...preto ten stres. Nevies, co mas od nej cakat...Najskor sa dohodnite, co vlastne chcete a potom si vyberte vhodny sposob antikoncepcie. Ak ostanete pri kondomoch, tak by som k tomu pridala este spermicidne gely aspon pocas plodnych dni...Len ci aj s tym bude priatelka suhlasit, ked vlastne dieta chce :D

sono2
3. aug 2014

@jahodka8 som sa dobre zasmiala 🙂

paranoidna
3. aug 2014

ja mam tento isty problem...uplne presne...neverim nijakej antike, cez plodne dni abstinencia a ostatok so stresom...rozíst sa tiez uz nechcem, aspon zatial....ale asi k tomu pride 😒 prave kvoli tomuto

maria1989
3. aug 2014

@paranoidna a čo myslíš, že s iným mužom nebudeš mať sex? 😉

stano4000
3. aug 2014

tak tu ti neporadi nikto... iba sa budu hrat na to ako ti radia ale jedinu radu ktora ti pomoze ty akceptovat nebudes... dospej!

paranoidna
3. aug 2014

@maria1989 no ved nie..radsej nikto...ale to tiež nie je riešENIE

0silvia0
3. aug 2014

@kikoju nuž, jediná rada je v tvojom prípade nesexovať... a sexovať až vtedy, keď už dieťa ani pre teba nebude problém 😉 alebo sex až po svadbe 🙂 a to isté platí aj pre @paranoidna

maria1989
3. aug 2014

@paranoidna ale no tak, veď keby si skombinovala antiku, kondóm, spermicídny krém + zisťovanie plodných dní, to by si musela byť neviem kto, aby sa zadaril ten Superman

paranoidna
3. aug 2014

@maria1989 to je vselico mozne,len nie sex s pozitkom...to je u mna totozne s abstinenciou

daniela1983
3. aug 2014

@kikoju nuz ked sexuje niekto kto nie je pripraveny niest aj pripadny nasledok svojich cinov....
sexovat sa ma vtedy ked su obaja dost zreli a mozu sa o pripadne dieta postarat.
lenze to by kazdy chcel uzivat si a neniest riziko ani zodpovednost. holt len to tak v zivote nefunguje...to je tak ked sa nieco co malo povodne super zamer pouziva vylucne na dosiahnutie rozkose bez ochoty prijat aj to co k tomu casto krat patri...

marionmarion
3. aug 2014

ak by sa nahodou stalo, ze prezervativ sa pretrhne, pojdete do lekarne a kupite si tabletku po...ale take sa stava naozaj velmi zriedkakedy, podla mna stresujes zbytocne...

kikoju
autor
4. aug 2014

No myslim si, ze ani tu tabletku po si neda... ale to este prediskutujeme. taktiez Tvz . kvapka lasky ma dost znepokoju, co ak naozaj nieco prenikne.. asi budeme bez sexu, do kym nebudem pripraveny na priadne zalozenie si rodiny -_-

luslus
4. aug 2014

ziadna antikoncepcia nie je 100%, moj bracho ma po pouziti kondomu 3 rocneho syna (pretrhol sa) , kamoska po podviazani vajecnikov tiez, takisto ta neochrani 100% ani tabletka po a ani antikoncepcia

0silvia0
4. aug 2014

@kikoju tabletka po nie je žiadna neškodná lentilka, je to vysokohormonálna dávka všeličoho, ktorá môže spôsobiť v tele ženy riadny štrajk. Takže podľa mňa chlap, ktorému záleží na zdraví partnerky a netlačí na ňu aby brala rôzne hormonálne svinstvá je ten pravý gentleman.

kofoluska
4. aug 2014

Nedavno tu pisala nejaka 27rocna, ze by uz xcela dieta, ale jej 22rocny partner este nie. Nebola to Tvoja priatelka? Nexce sa mi tu temu hladat - ale toto bolo prve, co ma napadlo.
Mali by ste si ujasnit, kto co xcete a co ocakavate od svojho vztahu. Ak ona dieta xce a Ty nie, mozno by ste si nemali stat v ceste. Ak sa rozist nexcete, mozes sa dat sterilizovat. Ucinok 100%ny a u muza navyse nejde o dozivotnu neplodnost, da sa to vratit spat. Takze ked sa raz rozhodnes, ze dieta xces, iba si odskocis zase na zakrok.

adrioska
4. aug 2014

@daniela1983 Prepac, neuraz sa,ale kde zijes? v 18. storoci? Zboznujem taketo moralisticke reci, ktorym ani sama cirkev neveri... 😒 Lebo keby ano a teda by hlasala, ze sa mame milovat len za ucelom plodenia deti, tak by nehlasala "antikoncepciu" vo forme plodnych a neplodnych dni...Praveze si myslim, ze zakladatel temy je na svoj vek dostatocne zodpovedny, lebo nechce pripadne tehotenstvo nechat na nahodu, citi, ze na to nie je este pripraveny, ale zaroven zrejme svoju priatelku miluje a je podla mna normalne, ze sa s nou chce aj intimne stykat.
@kikoju Musite hodit rec, povedz jej, ze sa na dieta este necitis pripraveny a preto tuto otazku (antikoncepciu) musite nejak doriesit. Ak ona uz dietatko chce a teda sa nechce chranit, tak tam asi ine vychodisko nie je... ☹

vejula
4. aug 2014

@kikoju chapem tvoju priatelku, to hormonalne svinstvo by som do seba ani ja už nikdy nepchala. Ak ju maš rad, nebudeš ju do toho nutiť. V podstate, nemaš ani na to právo. JE to jej telo, jej rozhodnutie. Ak jej na sebe a svojom zdraví zaleží a vidí v braník HAK hrozbu, tak by si to mal akceptovať. JA by som s mužom, ktorý by ma do toho nutil nemohla byť. Trošku si aj ty poštuduj aký vplyv môže mať HAK na zdravie ženy, a ak tu svoju miluješ, budeš prvý, ktorý jej rozhodnutie nebrať to svinstvo schváli

pilinka1
4. aug 2014

@adrioska myslim, že
@daniela1983 vobec nemoralizuje..ide o to, že aj pri najpolahlivejšej anitkoncepcii otehotnie behom roka cca 2% užívateliek a jediné, čo funguje na 100% je abstinencia..takžepri akejkoľvek metóde musím byť vysporiadaná s tým, že tam nejaká väčšia alebo menšia šanca na tehotenstvo je a mala by som mať plán B ako sa s tým vysporiadam

mima4
4. aug 2014

@adrioska to nie su moralisticke reci, ale vyspelost cloveka spociva aj v tom, ze aj ked pouziva nejaku formu antikoncepcie, napr. kondom, tak v pripade zlyhania tejto ochrany je ochotny prijat dietatko. Som toho nazoru, ze sexualne by mali zit az vyzreti jedinci, ktori vedia znasat dosledky svojho konania.

Je pre mna zabavne citat "navrat do xteho storocia", pričom toto storocie je charakteristicke enormnym narastom depresii, psychickych poruch u ludi... narastu agresivity, bezcitnosti... Mozno si myslime, ze ked v ruke mame ipod a mozeme si dupnut "ja chcem!", ze sme pokrokovi... mozno toto nas viacej zotrocuje...

adrioska
4. aug 2014

@pilinka1
@mima4 OK, tak som to zle pochopila...beriem Vas nazor 😉

adrioska
4. aug 2014

@daniela1983 Ospravedlnujem sa Ti! 😔

simca06022011
4. aug 2014

no to co su za blbosti, ze daj sa sterilizovat? 🙂))) No kedze viditelne je tam problem vekovy a teda aj nazorovy a kazdy ma iny ciel.. partnerke by babo nevadilo, no ty nechces (a myslim ze sa to najblizsich 5+ rokov nezmeni), tak vidim tam iba jedno rozumne riesenie :P Prestat sa stresovat, prestat sexovat alebo si najst partnerov s primeranym vekom 🙂)) Jasne, ze nehoda sa moze stat, ale ak ma par rovnaky nazor na vec, tak sa partner potom neciti ako odtrceny a ze niekto rozhodol "miesto neho" (v tomto pripade partnerka, ktora by sa bez akejkolvek lamentacie tesila prirastku🙂 ) Podla mna v takom pripade by ani kondom nevadil pri uvolneni sa, ale proste uz len ten stres z toho, ze sa dostanes do niecoho co nechces, lebo ten druhy to chce... ;) no to je akurat tak na neskorsie terapie 🙂)) Takymto pristupom to daleko nejde... A ked sa mate prilis radi a nerozidete sa, tak rataj s nasledkami,a lebo sa proste zmier s tym, ze raz otec aj tak budes (a ja hovorim, cim skor tym lepsie! )

paranoidna
4. aug 2014

@adrioska VôBEC SI TO NEPOCHOPILA ZLE A TVOJ PRíSPEVOK JE TREFNý a netuším za čo sa akože ospravedlnuješ v nasledujúcom príspevku? chodím tu ozaj málo, ale daniela A MIMO TO JE čISTý KATOLICIZMUS Až fanatizmus, čiže ja ich príspevky už preskakujem...len drobnú poznámku...nechápem, načo sa zapájate do tém, ktoré sú vám vdaka vašej viere vzdialené a nie ste s nimi stotožnené....tak si píšte do tém, kde nájdete spoločnú reč s podobnými veriacimi....jednoduché....tak ako neodsudzujem interupciu a je mi jedno, kto j kolkokrát podstúpil, tak mi je rovnako fuk, či žena kvôli katolicizmu má 10 detí alebo 100.

zuriva
4. aug 2014

nie si Ty ten, co sa zalubil do kocky v posilke a nevedel, ako sa s nou zoznamit,?? Ak ano, preco si zakladas nove nicky? Ak nie, suhlasim s tym, co bolo napisane. Nesexuj, ak nechces riskovat. Ona moze odmietat HAK nielen z nabozenskych ale aj zdravotnych dovodov.
@kikoju

adrioska
4. aug 2014

@paranoidna To som nevedela, ale je to jedno, moj prispevok je potom pre inych fanatikov 😀 (stojim si za nim) a zakladatel temy uz snad nejak tento problem vyriesi...😉

adrioska
4. aug 2014

@paranoidna Inak aj ja som veriaca a chodim aj do kostola, takze nie je to o tom,ze o viere nemam ani sajnu. Praveze mam a na urcite veci mam svoj nazor....mozno sa dockame, ze aj papez Ferko mnoho veci vyriesi po svojom a to len budu potom zaryti krestania pozerat, ze co sa deje.... 😕

daniela1983
4. aug 2014

@paranoidna neviem kde si prisla na to ze je to katolocizmus. ja nie som katolicka mimochodom. 🙂 keby som bola kludne sa k tomu priznam ale nie som 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli