Stretávajú sa vaši rodičia s rodičmi partnera?

smiesneusko
29. dec 2013

Ahojte zienky, zaujimalo by ma, ci sa stretavaju Vasi rodicia s rodicmi Vasich partnerov. Nakolko priatelova mama otravuje, ze sa chce stretnut s mojou cely cas co sme spolu s priatelom (4 roky). Zatial to vzdy hovorila len jemu a ten ju odbil. No teraz to vytiahla aj na mna, ja som sa to dozvedela prvy raz ze nieco take chysta a len zavelila, ze o tyzden pride k mojej mame. Na to som jej nevedela nic povedat, len ze dobre. Ale nepacilo sa mi to, pretoze moja mama nie je taka akcna a spolocenska. A pride mi to popravde take, ako keby sa nu chceli vrhnut ako take supy, pretoze moja mama zije sama a priatelova mama nachystala taku navstevu, ze pride k mojej mame ona + oco + ja s priatelom, co by som chapala a brala este ako ok, ale ked zahlasila, ze povie este aj druhemu synovi a jeho priatelke, tak to uz sa mi zdalo moc, ze co oni maju s mojou mamou. Ako chapem, ze mozno ona chcela jej aj druheho syna ukazat a celu rodinku, ale tak... Co si myslite o tom Vy? Mne to pride take, ze na co by sa oni dve stretavali, ziju od seba daleko a nemyslim si, ze sa budu stretavat casto. Vadi mi to, ze sa chce nasackovat k mojej mame a ona si urobit vylet, pretoze moja mama zije dost chudobno a z malo penazi (sice ja jej sa snazim peniaze davat, ale ona si to odo mna nechce zobrat, pretoze tiez nechce aby som ju zivila :-/) a priatel oni su dost bohati a nechcem, aby sa zle citila moja mama. Boli by lepsie keby sme sa stretli na neutralnej pode - u nas v byte kde zijem ja s frajerom. Je mi to blbe to riesit s nou a neviem ako jej mam povedat, ze nemam zaujem aby sa taketo stretnutie robilo. A myslim, ze moja mama tiez nema zaujem, ja sa jej to bojim aj povedat, pretoze priatelova mama zije taky bezstarostny zivot, je taka dost pojasena a moja mama ta sa skor len trapi pre vsetko, cize aj uplne ine povahy a zivoty.

eeffka
29. dec 2013

@smiesneusko jaaaaaaaaj som sa zasmiala, by som ju poslal do Pcka ze a mama vas pozvala? nie? tak kam sa trepete? howgh.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@kveta On drzi stranu mne, ked som mu povedala aku mam predstavu o svadbe tak sa potesil a este ma pohladkal, ze ty si taka dobrucka. 🙂 On by to chcel presne tak ako ja, len chcel mamu na to pripravit. Aby nemala sok. Ja by som to dokazala mojej oznamit, ze svadba uz bola, ale on svojej nie. Tiez chapem, ze chce svojho syna pri tom vidiet, to je tiez ok, ale tak mne to pride ako vyhadzovanie penazi, taka parada co je za par hodin prec a vyhodime zopar tisic eur. Radsej si kupim stokke kocik, alebo drahy fotak a budem si fotit babo. 🙂 Proste my sme taki prakticki. 😀 A sme introverti, ja nie som rada stredobodom pozornosti a vyznavat si lasku pred vsetkymi ci sa puskovat mi pride ako verejny sex. Tak isto my ani netancujeme a co uz by to bola svadba bez tancovania... Jeho mama je taka, ze na dedkovej 80tke zacala tancovat aj sama a potom vsetkych vytahovala. Okrem nas samozrejme, ale tak na svadbe by sme mali my tancovat ako prvi a toho sa ja aspon desim. 😀

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@eeffka No ved to jej povedal syn, ja nechcem byt taka drza. 🙂 Ja sa neviem takto natrepat ani mojej mame. 😀

valy
29. dec 2013

@smiesneusko no moji rodicia museli taku navstevu absolvovat pred svadbou, svokrovci zahlasili, ze je to dolezite a prisli aj s mojimi terajsimi svagrovcami. ale rodicia to zobrali ako spolocensku povinnost a ratali s tym, takze pohoda. lenze to uz bola svadba dohodnuta, nie len tak v stadiu chodenia.

valy
29. dec 2013

v podstate pred svadbou je to podla mna normalne, ze sa stretnu

eeffka
29. dec 2013

@smiesneusko este som docitala o tvojej skorosvokre... no mal ju haltovat tvoj frajer a ked nie je toho schopny on mala si ju poslat tam kam slnko nesvieti ty. toto co teme napindala si nedovoli ku mne ani moja vlastna mama. Zasne na sebe pracovat aby si sa vedela postavit takymto manipulatorom, lebo ako ti baby pisali, nejaka navsteva svokry je prd oproti tomu co nastane az budes tehotna/mat male/svadba... kkso mne ti je ta normalne luto.

moji svokrovci tiez maju hojno a moja mama "hov.o", rozvedena samozivitelka 2 deti a co? sa mam citit menejcenna? to urcite. poviem si svoje, nevhodne dary vraciam, resp ani neezoberiem a akekolvek poznamky na moju stranu a moju rodinu su velmi zdvorile a opatrne. by skusili nieco spitnut by som im nalozila.

svetluska82
29. dec 2013

@smiesneusko no ja mam psa a papagaja , ale ak budeme planovat babo, pojdu ku svokre 😀 JAsne, že ani ja by som si plavky neobliekla po svokre, ale by som naplanovala akciu kupanie na iny termin. Nohavicky dostavam pravidelne aj ja, nekomentujem, ale ani nenosim, ked sa mi nepacia. Teraz som dostala také nekvalitne leginy, co mi padaju, tak tiez ich nebudem nosit, ale to uz svokre nevravim....lebo viem, ze by ju to ranilo. Myslis si, že kupuje darceky pre Teba s tym, že chce ti zle kupit? Naschval? Alebo sa len jednoducho netrafi......Neviem, aka je svokra povaha....MOja svokra sa len malokedy trafi do mojho vkusu, ale okrem tych legin som od nej dostala aj kabelku, co sme vybrali spolocne a ustrikovala mi take super ponozky, tiez som ju o to poprosila. N o ja by som sa asi pretvarovala v ramci dobrých vztahov.- pekne podakovala, a ak sa pyta co to nenosis tak povedz, že nosis... a hotovo, ved hadam nie ste denne v kontakte. Tak nakupujte spolu, alebo nech ti da peniaze, a ty si vyber co chces. A preco jej nechces ukazovat, kde si vyrastala? Sa mi to zda nejake divne. U nas svokrovci maju super zariadeny byt, a dom mojich rodicov je hrooozne stary, stary nabytok a tak. Tiež som sa bala, ako to dopadne, ale nakoniec bolo fajne. Grilovali sme, posedeli vonku, prezili to v pohode. Podla mna je to normalne, že sa navstevuju- toto je moje druhe manželstvo a aj rodicia mojho ex chodili raz za rok na navstevu k nasim. Na sviatky, vyrocia a tak. V ramci slusnosti. S prvou svokrou sme sa neznasali, práve kvoli tomu, že som sa nedokázala pretvarovat a robila velké halooo z darcekov. Teraz to riesim z nadhladu. A mame super vztah-aj si pokecame, aj ideme na masaz, nakupy-najma predvianocne, aj o sexe si pokecame, aj sa zasmejeme, co to mame za muzov- v dobrom samozrejme, raz sme sa aj pripili z vina, ked sme piekli. 😀 Ale tiez mi ide niekedy na nervy, ma ine nazory, ale vzdy si vypocujem a urobim podla seba. Aj priatel sa podla mna potesí, že spravis nejaky kompromis a budete mat dobry vztah so svokrou, aspon nebude ako medzi dvoma mlynskymi kamenmi.

sono2
29. dec 2013

@smiesneusko nečítala som všetko. Áno my sme tiež pre svadbou boli vyše štyroch rokov a to sa. A to už stretávali rok? Svokrovci sú veľmi spoločenský a mamu všade pozývali. Dom leto na pivo len tak. Majú si aj čo povedať. Myslím, že je to fajn.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@eeffka No ja dufam, ze ma nic zle necaka ked sa narodi babo. Aj ked ona o nom hovori skor ako som ja vobec na dieta pomyslela. Zase ja si myslim, ze keby som jej nieco povedala by sa spacifikovala, ale ja nechcem byt taka drza a zla. Uz jej zacinam trosku oponovat ked mam na nieco uplne iny nazor tak co uz, akoze mne nepovie nic, iba si mysli svoje a potom ked pride oco, tak mu hovori ake mam sproste nazory aj spolu s ich synom. Hm no co uz. My si myslime zase to iste o nej. Syn ju ma samozrejme rad, ale tak to ze nesuhlasi s nou je jednoducho tak. 🙂 My sme spolu byvali na zaciatku nasho vztahu rok. Ale to bolo tak, ze ja som byvala na intraku a on v podnajme. Zoparkrat som u neho nezavazne prespala. A potom som u neho byvala a spavala nonstop, ale intrak som si platila, ze keby sme sa rozisli nech neskoncim na ulici. Takto to bolo rok. Potom on kupil byt a prestahovala som sa k nemu aj ja z toho podnajmu, uz som mala vsetky veci takmer aj tak u neho. Vtedy tam prisli aj jeho rodicia, pomahali so stahovanim a vtedy jeho mama na mna vychrlila, ze hadam uz ten intrak prestanem platit a budem platit jemu polku najmu. Tak som to teda zrusila a platila jemu. Ale vtedy som to ja este stale nebrala az tak vazne, ze svadba, alebo tak a ona na mna hned vychrlila uz aby bolo dieta atd... Vtedy som dost spanikarila, ze co dieta, svadba? Uplna panika ma prepadla, lebo ja som vtedy na to este vobec nemyslela, pripadala som si ako keby ma chcela jeho mama znasilnit. 😀 Normalne som sa s nich chcela rozist a stale mam taky pocit ked stretnem jeho mamu sa z toho tyzden dostavam. Napriklad pride k nam a zacne mi hovorit o bundach a svetroch ake ma jej syn, ale ja to nejako nesledujem ake veci ma a ona mi kaze este aby som mu chystala veci ako malemu dietatu... To bolo pre mna uplne cudzie. Kedze videla, ze sa v jeho veciach nejako neorientujem otvorila skrinu a zacala upratovat. Potom zase frajer samozrejme nadaval, ze nic nevie najst. Ale citila som sa ako keby cudzi clovek prisiel k nam a zrazu sa nam hrabe v skrini. Aj ked pre nu je to asi normalne, jej dieta, vacsinu veci mal od nej, ale tak mne to prislo take zvlastne.

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko je to len a len na tebe, ako s tým naložíš. Asertívna neznamená byť zlá. Už teraz s tebou budúca svokra manipuluje ako len chce. A ty sa stále snažíš ospravedlňovať jej chovanie a nehnevaj sa aj priateľove. On sa k tomu stavia tak, že to necháva na tebe, aby z toho vyšiel pekný. Ak si toto nevyriešiš hneď, po svadbe, po narodení dieťaťa už ťažko niečo zmeníš. Myslím, že momentálne nemáš dostatok síl na to, aby si s tým niečo urobila. Pomohol by psychológ, alebo manželská poradňa, do ktorej by ste išli obaja, lebo nevidíte triezvo to, čo by ste mali vidieť. Po každom tvojom ďalšom príspevku ma mrazí stále viac a viac.

kveta
29. dec 2013

@smiesneusko Skus pozriet knihu Nazare Aga Nenechte sebou manipulovat. Tam svokru najdes. Este veris, ze svokra to nemysli zle. Ale zena, ktora proti Vam hucka inych /kritizuje Vas pred muzom/, to zle mysli. Poznas vobec nejaku oblast Tvojho zivota, do ktorej nos nestrcila a nekritizovala ju?

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@svetluska82 Myslim, ze mi nechce kupit zle, ale ma zly vkus, ved aj synovi dava hrozne veci co potom ani on nenosi, iba ked ide k nej domov tak si ich musi dat, lebo mu to ona nakaze den predtym. 😀 Ale ked mi napriklad dava ako darceky rozbrblany krem, ci lesk na pery, alebo parfem, tak si myslim, ze niekto jej to dal a proste posunula dalej... Tak isto ked bola u nas a nasla synovi v skrini co nenosi, tak to zobrala a povedala, ze nevadi dame to dalej...
Ja mam z nej paniku, ked mam byt s nou sama bez priatela. Niekedy ma s nou nechava samu, aj ked len odbehne do inej izby, tak mam z toho strach.

svetluska82
29. dec 2013

@smiesneusko a preco mas z nej strach? Nechapem. Hej, tie kremy to posunula dalej, by som to vyhodila a hotovo. Mne raz dala svokra take vysoke lodicky, rok mi stali v skrini, potom som to dala kolegyni. Tej sa pacili....No je len na Tebe ako si to zariadis, ci si budes silou mocou preferovat svoje, alebo nad takymito banalitami sa nebudes pozastavovat. 😀 Mne pravidelne kazdy rok svokra pocas dovolenky upratovala byt, komplet ja periny prezliekala aj okna a tak. A to som den pred dovolenkou strávila 3 hodiny upratovanim. Nikdy som jej to nevykricala, proste som sa nad tym nepozastavovala, a tento rok ju to preslo konecne 😀 Aj ja mam kopec takych blbosti, ktore by som tu mohla pisat, ale nejako som to neriesila. Pre spokojnost manyela a nas vsetkych,lebo niekedy mi aj pomoze- ak treba s dietatom k doktorovi skocit, alebo na Silvestra nam strázi chlapca a tak.

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko tvoja budúca svokra manipuluje aj tvojím synom a to poriadne. Neviem, čo alebo kto by prinútil môjho partnera, aby si na seba navliekol to, čo nechce. A pritom je to človek mierny, prispôsobivý, nekonfliktný. Čo má čo loziť do jeho skrine!!!!! Dáva vás do polohy sopliakov, ktorým treba všetko nalinkovať, pretože sú absolútne neschopní. Vidím, že to, že sa chce nasáčkovať k tvojej mame nie je vôbec tým najväčším problémom. Moja rada, ak nechceš byť celý život nešťastná - návšteva psychológa, potrebuješ sa naučiť, ako sa proti takýmto ľuďom obrniť, lebo ich útoky ešte odrážať nedokážeš a odsťahovať sa o najďalej. Jasné, že nič nemyslí zle, ale len pre seba

mamavera
29. dec 2013

@svetluska82 pošli mi tvoju svokru, kedy pôjdem na dovolenku nahlásim 😀 😀 😀 😀 To len na odľahčenie, téma je čoraz vážnejšia a problém oveľa väčší ako sa zdal. Ja by som jej aj lístok nechala, o ešte potrebujem, napríklad momentálne vymaľovať komoru....tiež som sa ale byť asertívna musela učiť. Nie preto, že by mnou niekto manipuloval, to by som mu neradila, ale niekedy som nedokázala povedať nie....

svetluska82
29. dec 2013

@mamavera jasne psoielam.....Inak aj moje kolegyne si ju ziadaju,,,, 😀 Nebude stihat. Ale to vravim, že ma asi chorobu z povolania

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@kveta Ako ved nenechavam so sebou manipulovat. Uz jej aj niekedy poviem co si myslim. Napriklad teraz meni pracu ta druha nevesta a ona mi povedala, ze ide robit k mojej konkurencii do obchodu s rovnakym tovarom a ja som jej na to povedala, ze ja nemam konkurenciu, lebo ja si naozaj myslim, ze mam super obchodik, proste som na neho hrda. 🙂 A ona mi povedala, ze nejaka som sebavedoma odkedy mam ten obchod. No nemyslim si, ze sebavedoma, ale tak realne vidim, a si myslim, ze nemam konkurenciu, nakolko konkurenciu sledujem a ked je niekto lepsi ako ja, tak ma to naserie a kedze ma teraz nikto nenasral, tak som spokojna. 😀 Ale to su len moje subjektivne nazory na to, co sa mi paci a co mam a co maju ine obchody... Mozno oni su so sebou spokojni tiez. 😀 Ked nad tym rozmyslam taka oblast veru nie je, ktoru by nerozoberala. Ona riesi aj moju pracu, ze by som ju mala zmenit. Ako zavret obchod, ale este aj tu druhu zmenit, normalne mi povedala uz viackrat ake skoly by som si mala dorobit a co ist robit. 😀 Ale ja uz zamestnanec nechcem byt vobec. Ja sa chcem zivit podnikanim a pracou z domu, alebo z mojej firmy. Ona uz riesi taku daleku buducnost, este ani tehotna nie som, ale uz sa pytala, ze ked pridem do prace na 7mu dokedy tam musim byt. Tak jej vravim ze do 15tej. A ona ze super, tak ja pojdem do prace skoro, frajer zanesie dieta do skolky a ja ho potom vyberiem o 15tej. Ale ja nechcem ist do prace, ja chcem mat 3-4 deti hovorim jej. A ona mi na to, ze tolko deti mat nemozem, len 2 maximalne, lebo by sme ich neuzivili. Si myslim, ze s uzivenim by nebol problem nakolko penazi mame dost a kde preziju 2 deti uz prezije aj tretie nakolko vela veci uz zdedi. Uz to vidim, ked si kupim kocik stokke po ktorom tuzim, ze tiez bude kritizovat tu straciu nozku. 😀 Keby videla este ako cvicim podla zuzky light to by boli reci. Vcera ked videla tu cinku, tak uz mala reci ze s tym cvicia len muzatky.

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko to, že si jej to povedala o tom obchode, je super, ale je to len kvapkou v mori. Montuje sa ti úúúúúplne do všetkého. Načo rieši, ako budeš od dieťaťa chodiť do práce, keď ešte ani nie je na ceste? Dokážeš jej povedať - nehnevajte sa, ale toto si budeme riešiť len my dvaja až keď to bude aktuálne. Vešiaš jej kopu vecí na nos, ktoré ona vôbec nepotrebuje vedieť. A okrem toho, ona má od vášho bytu kľúč?

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@mamavera Ako my sme odstahovani celkom daleko, svokru vidim mozno 4x do roka ako kedy. Keby to bolo castejsie, tak by som to mozno nezvladla, alebo naopak by tie vztahy boli lepsie.
@svetluska82 Strach neviem preco, asi preto, ze mi prilis vnucuje svoje nazory a ja neviem povedat rezolutnie NIE, nie vzdy, obcas ano. Napriklad uz pol roka jej hovori syn o svadbe ako to chceme a teraz sa so mnou zavrela do kuchyne, zavrela dvere aby tam frajer nemohol prist a zacala do mna hustit ci to fakt tak bude a kde si budeme davat prstene robit, lebo ona ma zlato... Ale my ani prstene nechceme a to uz bol pre nu koniec. 😀 Ze co sme za podivinov, ze to nas neoodaju, ze to bez toho nejde. Ale tak ja som citala na nete, ze vraj ide. Ale tak ked to nebudeme nosit... mne sperky nie su vzacne, pretoze mam obchod so sperkami, takze my sa mozeme doma v tom kupat, nejako ma to uz nefascinuje. A viem, ze priatel to nosit odmieta, tak nejako to ani nepotrebujeme tiez, ale to este neviem mozno si dame spravit, ale ked som tak pozerala obrucky, ziadne sa mi nepacili a mna uz proste maloco nadchne co sa sperkov tyka kedze s tym robim cele dni.

svetluska82
29. dec 2013

@smiesneusko no podla mna si velmi sebavedoma, ale je to len dobre. Mysliet si, že v BA nemas konkurenciu 😅 No neviem, nevidim do toho. A priatel ma aku predstavu o zivote? Tiez cche ten kocik a 3-4 deti? No nemusela si jej vesat na hlavu, že chces mat 3-4 deti. Svokra je velmi prakticka ma vela skusenosti. Takze rozumie aj tomu, co je to mat viac deti- a to ta nechcem odradit. Podla mna si este moc mlada a svokra Ti len cche poradit, vypocuj si ju a rob si podla svojho

svetluska82
29. dec 2013

@smiesneusko no my sme mali svadbu malinku len 6 ludi- my dvaja, rodicia a moja sestr a amuzov brat- oni boli aj svedkovia. Bez tancovania len obed , chvilu sme posedeli a okolo osmej hajde domov 😎

kveta
29. dec 2013

"Zavrela dvere, aby tam frajer nemohol ist.." Sialene.. Utekaj z tej rodiny. :(

blackcat8885
29. dec 2013

My sme spolu 2roky a máme dieťa a naši rodičia sa ešte nevideli kedže priateľova mama býva na opačnom konci SR

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko ty jej len povedz, že svadbu budeš riešiť len s priateľom, koniec, bodka, úsmev.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@mamavera Nie kluc nema nastastie, to by som si musela este aj vlozky schovat a nic nemat v byte. Byva daleko a nema vodicak, musel by ju oco zaviest. 🙂

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@svetluska82 Ja mam internetovy obchod, s kamennymi sa neporovnavam, a ta jej nevesta ide robit do swarovski, takze oni mi fakt nie su konkurencia a ani ma nejako nestvu, lebo sa mi ich sperky nepacia je to len predrazeny bizuterny kov poplatinovany. A okrem toho ona tam bude len predavacka a ja som majitelka, tak aka konkurencia. 🙂
Ano ten kocik chce aj frajer a deti chce 2, ale to nevie este povedat vsak uvidime podla situacie co to bude. Ale mna stve, ze ako mi svokra hovori co mam robit, zmenit pracu, a este ani tehotna nie som uz mi planuje nastup do prace. Ja som taka tvrdohlava, ze ked mi niekto kaze nieco robit, tak just robim insie aj ked by som to mozno chcela, uz len preto, ze nebudem robit to co mi kazu.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

Fu baby ked som tuto temu zakladala, chcela som len radu, ze ci to nie je trocha drze pchat sa mojej mame s celou rodinou ked ju mama nepozvala. Ci nie som zla, ked s tym nesuhlasim a asi toto svokre nesplnim, aj ked chapem, ze ta bude teraz urazena. A mozno ma dovod, ale tak ja poznam moju mamu a poznam seba a mne to pride proste drzovka a aj zbytocna zdvorilostna navsteva. Ja nemam rada taketo pretvarky. So svokrinmi nazormi sa nestotoznujem, ale vacsinou je to take usmevne co ta nakeca, aj ked je mi to proti srsti v tej chvili, ale ona za to asi nemoze, proste stara skola a clovek z dediny. Ale v zasade som to nevidela ako velky problem ako to tu Vy riesite, ze je manipulatorka, to si ani nemyslim. Proste taka babicka uz z nej je, da nam svetrik a tesi sa ked ho na nas vidi, len nam sa nepaci. 😀 A tiez sa mi nepaci ked mi dava veci do bytu, ako mozno by som mala byt vdacna, a naozaj nie som nejaka namyslena fiflenka, ale tak rada si zariadujem byt podla svojho. Frajerovi je to suma fuk, takze s nim problem nemam, ten ma necha zariadit si ako sa mi paci. Ako desi ma s tymi recami o detoch, naozaj mam pocit ako keby mi ho chcela ukradnut. Neviem este co bude, ale odkedy vie, ze ma jeho syn frajerku ine neriesi len dieta...

svetluska82
29. dec 2013

@smiesneusko presne takto si jej to mala povedat, že este nevies, co bude a dieta zatial neriesite, ak pride, pride. Ani ja si nemyslim, že je manipulatorka. Len proste ina generacia 😀 Ale ked sa zjavi 4 krát do roka, tak to hadam nejako prezijete s usmevom na tvari.
Ja osobne by som tu navstevu zvladla, pokial nemas co skryvat.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@svetluska82 Však nemam co skryvat, ale ani preco ukazovat, proste nech sa stretnu u nas v BA. Ja ani nie som nejaky rodinkarsky typ, keby bolo na mne tak sa s jeho rodicmi este vobec ani nemam potrebu stretavat a moj frajer tak isto nechce chodit k mojej mame, ze sa tam nudi, doma sedi cely den na pc...moze aj u nas, ale aj tak nechce tam chodit. Tiez by sa mohla moja mama urazat. Rivnako ja musim pokupit darceky celej jeho rodine a on mojej mame nekupi, hoci mu ona posiela. A este mi ide na nervy, ze jeho mama vyzaduje, aby som telefonovala celej rodine k narodeninam, meninam, na vianoce aj novy rok im, babke aj dedkovi. A moj frajer zavolat nechce. 2x som urobila, ze volal frajer a ja som mu len povedala, nech povie ze aj ja zelam a uz jeho mama riesila aka som nevychovana a ci je to problem im zablahozelat. A ked chcem toto iste ja od frajera nech si to tiez uzije a zavola mojej babke, tak ani za svet ze on za to nemoze, ze jeho mama to vyzaduje...

monciky
29. dec 2013

@smiesneusko
s Tvojou skoro svokrou by som jednala na rovinu, bez okolkov, co by sa mi napacilo by som jej povedala, ano byvas v byte, ktory dostal priatel od nich, ale nezivi Ta, pracujes, dokonca podnikas, z toho co si pisala si mi vysla ako skromna, uplne normalna baba s dobrymi nazormi a hlavne slusnou vychovou...
nikdy sa nehanbi za pomery z ktorych si vysla, nech sa hanbi ten, co ma dostatok a sprava sa jak...., ak sa skoro svokra sackuje k mamine a mamina sa na to neciti, tak by som to zariadila tak, ze by som zavolala maminu k sebe a zorganizovala nejaku veceru v restike a podobne, nerozumiem tomu, preco by sa s mamou mali este aj surodenci stretavat...., vsak sa stretnu sa svadbe a hotovo....
od zaciatku si urci pravidla, drz medzi sebou a svokrou pomyselnu sklenenu stenu...., ked Ti nakupuje veci na oblecenie- povedz jej ze Ty si kupis najlepsie sama, ze jej by sa tiez nepacilo, keby si jej nakupovala, vsetko sa da slusne vysvetlit a ked nepochopi, tak jej najblizsi pokus o odovzdanie oblecenia od cinanov by som ukoncila tym, ze by som jej to vratila a hotovo..., podla toho co pises mas velke stastie, ze mas takeho priatela, ale bude dobre, ked si kupite byt za vlastne a spolocne.....
som vydata cez 6 rokov, moji rodicia sa s mojou svokrou videli prvykrat pred svadbou, isi sme na veceru a potom tesne pred svadbou, svokra nikdy nebola na navsteve u nasich, stretli sa len ked prisli ku nam na navstevu, navzajom netuzia po svojej spolocnosti, lebo moja svokra a moji rodicia su akoby z inej planety🙂