Stretávajú sa vaši rodičia s rodičmi partnera?

smiesneusko
29. dec 2013

Ahojte zienky, zaujimalo by ma, ci sa stretavaju Vasi rodicia s rodicmi Vasich partnerov. Nakolko priatelova mama otravuje, ze sa chce stretnut s mojou cely cas co sme spolu s priatelom (4 roky). Zatial to vzdy hovorila len jemu a ten ju odbil. No teraz to vytiahla aj na mna, ja som sa to dozvedela prvy raz ze nieco take chysta a len zavelila, ze o tyzden pride k mojej mame. Na to som jej nevedela nic povedat, len ze dobre. Ale nepacilo sa mi to, pretoze moja mama nie je taka akcna a spolocenska. A pride mi to popravde take, ako keby sa nu chceli vrhnut ako take supy, pretoze moja mama zije sama a priatelova mama nachystala taku navstevu, ze pride k mojej mame ona + oco + ja s priatelom, co by som chapala a brala este ako ok, ale ked zahlasila, ze povie este aj druhemu synovi a jeho priatelke, tak to uz sa mi zdalo moc, ze co oni maju s mojou mamou. Ako chapem, ze mozno ona chcela jej aj druheho syna ukazat a celu rodinku, ale tak... Co si myslite o tom Vy? Mne to pride take, ze na co by sa oni dve stretavali, ziju od seba daleko a nemyslim si, ze sa budu stretavat casto. Vadi mi to, ze sa chce nasackovat k mojej mame a ona si urobit vylet, pretoze moja mama zije dost chudobno a z malo penazi (sice ja jej sa snazim peniaze davat, ale ona si to odo mna nechce zobrat, pretoze tiez nechce aby som ju zivila :-/) a priatel oni su dost bohati a nechcem, aby sa zle citila moja mama. Boli by lepsie keby sme sa stretli na neutralnej pode - u nas v byte kde zijem ja s frajerom. Je mi to blbe to riesit s nou a neviem ako jej mam povedat, ze nemam zaujem aby sa taketo stretnutie robilo. A myslim, ze moja mama tiez nema zaujem, ja sa jej to bojim aj povedat, pretoze priatelova mama zije taky bezstarostny zivot, je taka dost pojasena a moja mama ta sa skor len trapi pre vsetko, cize aj uplne ine povahy a zivoty.

mamavera
29. dec 2013

@radinka2 aj ja mám alergiu na také primitívne ženy, zaberá na to fenistil? 😀 😀 😀 😀 😀

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@sisaha Ona ten koberec kupila akoze ako dar pre jej syna, takze ja som na to nemala pravo nic hovorit. A nie je to ani moj byt. Aj ked priatel cely byt zariadil tak ako som ja chcela. 🙂 A kupila ho preto, lebo sa jej nepaci, ze jazdim po parketach so stolickou. A mne sa zase nepaci jazdit po koberci, lebo to ide zle. :-/ Kupila by som si radsej taku plastovu podlozku pod stolicku a nie skaredy koberec. A este neuznava v byte zvierata, ze je to nehygienicke. Mam len zajaca, ten jej je tiez trnom v oku, pretoze ked sa snazim otehotniet ho mam dat uz teraz hned prec podla nej. ☹ Chcela som ten koberec vyhodit, ale priatel mi to nedovoli, pretoze jemu to dali ako darcek a ked by k nam prisli by sa pytali kde je a chcu ho u nas vidiet. Ona by si ma najradsej obliekala este ako sa jej paci. V tomto je dost rozmaznana. Aj pratelovi kupuje hrozne veci na oblecenie, este aj male. On to nechce tiez nosit, ale ked ide domov k rodicom, mama mu zavola a nakaze co si ma na seba obliect, co chce na nom vidiet. Toho sa tiez desim, ze mi bude davat veci pre dieta. Ja si ho chcem obliekat ako sa mne paci, uz citim, ze tam bude problem. Ako nechcem byt nevdacna, ale tak radsej budem mat menej, ale take co sa mi paci. Minule nam dala svietnik. A frajer jej ho hned vratil ze nech si to zoberie domov, lebo my sviecky nepalime, ze on sa boji, ze vyhorime. Na to zacala tiez plakat a to jej to povedal jemne a ani ten svietnik pre nas nekupila, len doniesla z domu co uz mala davno. Tiez mi dava stale take darceky co doma najde. Pouzitu rozbalenu kozmetiku a podobne. Aj plno toho oblecenia na zaciatku mi davala po sebe. Teraz ho uz kupuje, ale aj tak sa mi to nepaci. Ja mam proste iny vkus. To aj moja mama keby mi kupila, alebo hocikto, tak je to tazke so mnou, lebo ja viem co rada nosim a druhy a tazko do toho trafi, rovnako ako aj ja druhemu zle kupim. Raz si nakazala (ona si aj darceky vzdy rozkaze na Vianoce co jej mame kupit, kabelku a podobne...) kupit pulover. Kupili sme jej a hned nam povedala, ze sa jej vobec nepaci. Keby to urobim ja, tak neviem. Nechcem byt taka necitliva. Popravde som uz vacsinu z tych veci co mi dala aj vyhodila. Mozno som to nemala urobit, bol to darcek... No a teraz ked uz jej aj frajer vysvetlil, ze nech mi oblecenie nedava, lebo nic z toho nenosim, tak mi povedala, ze vsetky tie veci co mi dala jej mam doniest spat a ze ona to vymeni u toho cinana. Ale tam je ten problem, ze nech by to za cokolvek vymenila nic by sa mi nepacilo, ved dala mi uz asi 15 pulovrov a je to beznajdejne. 🙂 No a teraz jej musim citlivo vysvetlit, ze som tie veci od nej dala na charitu alebo kam. 😀

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko tak to chápem, keď koberec bol dar synovi, ale aj na dar sa dá vyliať niečo, čo už nejde z koberca nikdy vyčistiť - napr kyselina sírová.....

katy2
29. dec 2013

Odpovedam na otazku v diskusii... Ano... stretavaju sa... teda len nasi s manzelovym otcom (svokra zomrela skor ako sme sa s mm spoznali) Maju super vztah... Aj si volavaju.... U nas je to absolutne normalne a prirodzene....

gebeente77
29. dec 2013

@smiesneusko ahojky, ked citam o tvojej svokre, tak dakujem kazdy den za tu moju 😀 ja som ale furia, ked ma niekto diriguje, takze u mna by asi velmi nepochodila s takymito nazormi. Tam treba naozaj jasne a slusne urcit hranice, jednak co sa kecov tyka a jednak navstevy maminy. Je vrcholne nevhodne, nasackovat sa k niekomu do bytu s celou familiou... mas pravo to odmietnut a hlavne tvoja mamina urcite... Ako baby vraveli, ak sa chcu stretnut, tak u vas a len oni dve + svokryn manzel, naco tam tahat brata.... pride mi to cele take detinske, asi by ma piclo pri takej zene...

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko tak mohla by mi pre dieťa kúpiť aj kamión vecí, obliekla by som mu len to, čo uznám za vhodné. Preto som švagrine dala do obálky peniaze, nech si pre deti kúpi, to čo sa páči jej a spokojnosť na oboch stranách.

sisaha
29. dec 2013

@mamavera 😀 😀 😀 to nie je zly napad... , ale obavam sa, ze by priniesla novy 😀

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@kveta Ako svadbu planujeme, toho sa nebojim, ze by som ostala slobodna matka. Ale tiez mam z toho zmiesane pocity, tiez ma prechadza uz na dieta chut. Urcite ked porodim sa k nam nastahuje aspon na tyzden a trfi ma slak. 🙂 Uz teraz sniva ako bude s vnucatom spriadat pykle proti nam... Mi hovorila, ze sa na to tesi a ze potom prerobia po synovi izbu a urobia tam detsku aby mohlo k nim chodit na prazdniny. Tak na mna tlaci s tym dietatom odkedy vie, ze syn ma frajerku, ze ja sa citim ako keby si chcela len moju maternicu prenajat a ked sa to narodi mi ho zoberie. 😀 Syn nie ze sa jej nepostavi, on ju uz pozna, ona toho potrepe... jednoducho mi povedal, ze ju mam ignorovat a nic viac s tym on nie je ochotny riesit.

mamavera
29. dec 2013

ešte na okraj, moji rodičia sa s mojimi svokrovcami stretávali na každé meniny a narodeniny, lebo boli spolužiaci a poznali sa skôr ako my dvaja. Aj keď sme roky rozvedení, stále navzájom udržiavame pekné vzťahy, ale moja svokra je prírodný úkaz - úžasný človek, ktorého si veľmi vážim, ktorý mi do života nikdy nezasahoval.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@mamavera Zajacik ho obzral trochu na kraji, to by mohol byt tiez dobry dovod na vyhodenie. 😀 A potom bude este viac nenavidiet mojho zajaca a davat prednasky ako zviera do bytu nepatri. 😀

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko nedovolila by som jej sa k vám nasáčkovať po narodení dieťatka! Na rovinu by som jej povedala, nech sa nehnevá, ale chcete si to zázračné obdobie užiť len vy dvaja, vlastne traja. Riskuješ, že sa urazí, ale stojí ti to za to, že pochopí, kde sú jej hranice. Priateľ ťa musí v týchto otázkach podporiť. Ak si teraz nevymedzíš hranice, bude o pár rokov písať smutné príspevky do témy -. Moja svokra, už nevládzem. Inak ti tú tému odporúčam, ako povinné čítanie. Bolo by dobré si so svokrou sadnúť a dať jej jasne a navždy najavo odkiaľ pokiaľ. Držím palce. A nezabúdaj - úsmev a ticho.

mamavera
29. dec 2013

@sisaha veď aj syntetická farba sa dá vyliať na koberec....Pozdravujem tvojho zajačika...keby videla pred časom nášho dlhosrstého vlčiaka v našej obývačke, asi by skolabovala.....Asi ešte nečítala o tom, že deti, ktoré vyrastajú so zvieratami majú oveľa menej alergií, ako tie, ktoré rastú v sterilnej čistote.

lucikusik
29. dec 2013

Naši rodičia sa prvýkrát oficiálne zoznámili asi po 7 rokoch chodenia. Bolo to na návrh môjho otca, lebo mi povedal, že by bol rád keby sme ich zoznámili s dnes už mojím svokrom. Oni bývajú v susedných dedinách a otec mi hovoril, že občas sa stretnú a je mu to dosť trápne, lebo vie o koho ide. My sme vtedy už bývali spolu ďaleko od nich. Tak sa prvýkrát zoznámili na obede v reštaurácii, teda na neutrálnej pôde. Ja som mala tento pocit, že ich treba zoznámiť tiež, len môj dnes už manžel nejako stále nechápal prečo. On nebol vychovaný tak, že by sa v rodine vôbec stretávali a navštevovali. Potom sa stretli ešte raz pred svatdbou. Ono naozaj záleží, aké typy pováh sú - moji rodičia nie sú extroverti, ale radi sa stretávajú s ľuďmi a hlavne s rodinou, dosť často sa u nás v rodine robia posedenia alebo naši pozvú niekoho len rak na obed, robia sa oslavy pri výročiacha. Môj svokor je opak, on sa veľmi sporadicky stretáva s vlastnými súrodencami ( raz za 5rokov), žiadne oslavy v rodine nerobia (ani mini narodeninové poobedné posedenie)
Chápem, že sa tvoja svokra chce zoznámiť s tvojou mamou, mne to príde celkom prirodzené a aj slušné. Svokra je teda dosť náročná povaha, ale nemá právo sa nanútiť k tvojej mame do bytu bez pozvania. Stretnutie zorganizuje vy, buď u vás v byte ale len svokrovci, vy a mama. Alebo ich pozvite do reštiky a mama nech u vás strávi víkend, môžete zájsť spolu snáď ešte do divadla alebo niekam na výlet. Reštaurácia má výhodu v tom, že sa nebudete zaťažovať varením, každý si vyberie na čo má chuť a snáď sa aj svokra bude trochu kontrolovať. Len svoju maminu dôkladne priprav na svokrinu povahu, lebo pre mamu podľa toho čo píšeš, bude samotné stretnutie zaťažujúce a keď sa na ňu vrhne takáto " jezibaba" tak nech je radšej pripravená. Myslím si, že je slušné, ak sa spoznajú, ale stretávať sa nemusia. Toto mi povedali moji rodičia, lebo nie každý sa rád stretáva ( môj svokor určite) a to treba akceptovať. Ešte posledná vec: nehanbí sa za to, že si vyrástla v jednoduchých podmienkach a že tak žije aj tvoja mama. Hovor o tom otvorene aj pred svokrou, nech sa povyšuje koľko chce. Mama z teba vychovala slušného a samostatného človeka, nemáš sa za čo hanbiť. Prerobený byt nie je najdôležitejšia vec na svete.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@mamavera No tu je to este tak, ze s tou druhou nevestou co ma druhy syn frajerku sa ona tiez poznala skor s jeho mamou ako vobec oni dvaja... Takze s nou s aona tiez stretava, ale to preto, ze byvaju blizko seba. Moja mama byva od nej cez pol republiky, takze v tom nevidim zmysel. Ale dobre, ze by sa stretli u nas sem tam, skor som riesila to nasackovanie k nej, ze sa mi zda drze a vidim, ze nie som sama. 🙂 A ked este zahlasila ze zoberie aj druheho syna s frajerkou, tak to uz bol konec, to mi uz len v duchu vyrazilo dych, ze ona nie je normalna.

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko jasné, pol mesta nech zoberie, môžu byť pristavené autobusy....tiež si myslím, že nie je celkom OK

bianca2
29. dec 2013

@smiesneusko svokra ta uci jednu vec - ked sa ti daco nepaci, tak jej to povedz. Pokial jej budes takto ustupovat, budes vecne nespokojna ako pises. Ja som so svokrou vychadzala dobre, kym sa nenarodila dcerka. Vadil mi jej styl vychovy, uplne opacny ako moj, ona je prisna, ja som za kontaktne rodicovstvo. Raz sa na mna urazila a mala som od nej pol roka pokoj 🙂 potom mi detska lekarka povedala ze sa jej stazovala ze jej nechceme malu dat. Sla som za nou ze co to ma byt, zacala hovorit uplne od veci tak som jej povedala ze to nebudem pocuvat, beriem malu a ideme domov. Vtedy sa zlakla, zavahala, videla ze prekrocila mieru. Povedala som jej ze neviem co s nou, s kazdym vychadzam dobre, ked mi nieco vadi tak to poviem, vysvetlime si to a ideme dalej. Tak sme to tak uzavreli, ja som jej na oplatku uprimne povedala co mne vadi a ideme dalej. To bolo pred rokom, vztahy su opat ok, dcerka ju ma rada, male deti potrebuju vela podnetov, ja som rada ze sa s nou starka pohra. Takze stanov si hranice, inak sa budes len trapit. S dietatom najma malym, tam to budes este viac citit. Aj my s muzom podnikame, ked by sa do toho starala, hned by som si s nou znova pekne a milo uprimne sadla a porozpravala sa. Zas plati, ze aj sa mozes porozpravat a druhy stale bude rovnaky. Ked sa u nas do toho sklzava, trochu obmedzim kontakt, ked sa mi zda uz starkej vyse hlavy ale to je malokedy haha. Takze hranice!!!

kveta
29. dec 2013

@smiesneusko No Ty zartujes.. Ale ja mam rovnaku svokru.. Tiez som mala uz za slobodna pocit, ze si bude chciet privlastnovat moje dieta a pocit ma nesklamal. Toto nie je sranda.. Moja svagrina musela bojovat, aby nedosla o dieta, lebo svokra tlacila na syna, nech ziada striedavku.. Ze vnuk bude u svokrovcov.. Bud opatrna a vazne Ti radim: popremyslaj ci Ti taky zivot stoji za to. Je to totiz peklo.

sigma510
29. dec 2013

Ano, stretávajú sa, volávajú si, posielajú sms-ky na sviatky, na Vianoce sa obdarujú maličkosťou, gratulujú si... uplne bežne a normálne, hlavne mne to vyhovuje tak viac, keď sa medzi sebou poznajú a teší ma, že si majú čo povedať, ale chodia iba moji rodičia k priatelovi a jeho mame (bývame spolu) lebo ona je už staršia tak ju neťaháme kade tade, ale moji rodičia sú tu vždy vítaní, dokonca môj dedo chodí na návštevy na kávičku pokecať 😀 , takže mne to príde uplne prirodzené. Prišlo by mi skôr divné, keby sa po takmer 4 rokoch čo sme spolu, nikdy nevideli. Skôr horšie, že tvoja svokra si to akosi naplánovala len podla seba.

mowinka1
29. dec 2013

@smiesneusko ja tebou trvám na tom že sa stretnete u Vás, myslím že to bude prijatelnejšie aj pre tv. mamu, rob tak ako najlepšie cítiš 😉 možno je už na čase asi sa aspoň spoznali, možno bude mať "tv. svokra" dušu na mieste a už ju to druhy krát nenapadne ...

lucikusik
29. dec 2013

@smiesneusko inak poďla toho, čo píšeš máš veľkú podporu v priateľovi. To je super. Ak sa všetko šťastne podarí, tak ju si svokru po pôrode určite nenasťahuj domov, to by bola katastrofa. Radšej nech si priateľ zoberie na 2 týždne zoberie dovolenku a budete spolu len vy traja ako rodinka, na tom trvajte.

smiesneusko
autor
29. dec 2013

Ako jeho mama nie je zla, ja viem ze to mysli dobre, ani nic nemysli zle, ale ma take sedliacke nazory. Nepaci sa mi ked mi nanucuje co mam nosit, alebo aj jej syn a celkovo by to rada cele ovladala, este aj moja mama aby stala v pozore a aj svadbu chce (pretoze by to neprezila keby nevidela syna v taky dolezity den) a my nechceme. Na tom je ale sranda to, ze pred casom strasne pizukala, nech uz sa zoberieme, ona striedavo nalieha - dieta, ked neni dieta, aspon svadba, proste nech uz sa to niekam pohne, lebo ona chce byt babka. A povedala nam, ze mozeme si aj taku svadbu urobit len o 2 svedkoch. A teraz ked sme zahlasili, ze taku chceme, tak uz sa stazovala otcovi, ze "v slabej chvili som im toto povedala a oni to chcu fakt urobit!" 😀 Nepovedala by som, ze je jezibaba, ona je proste taka prostoreka a jednoducha. A mysli si, ze mi dobre urobi ked mi nieco da, ale mne sa nepaci. Napirklad aj taniere a hrnce nam dala, ale obidvoje take nekvalitne. Kupili sme si svoje samozrejme, ale musime obchodzat aj tieto a mne to len spati kuchynu. Alebo ja si ladim kuchynu do zelenej farby so sivou a ona mi donesie nieco oranzove a tu si to vystav. :-/

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@lucikusik No ak pride sama, co budem moct robit a aj si myslim, ze mozno bude chciet "pomahat". V tom pripade si zavolam aj svoju mamu, nech sa bavia oni dve a mna nechaju na pokoji. 🙂

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko zy musíš svokru vždy predbehnúť, nezabúdaj na zásadu - ČÍM MENEJ VIE, TÝM LEPŠIE!!!!, nič jej nehovorte, zorganizujte svadbu takú, akú vy dvaja predstavujete a povedzte jej to, až keď bude všetko vybavené - skrátka ju len pozvite. Ak chcete svadbu len o dvoch svedkoch, tak jej to oznámte, až keď sa zoberiete a ešte ju pochváľte, aký mala úžasný nápad. 😀 Taniere a ostatné, čo vám kúpi a nehodí sa ti, predsa nikde vystavovať nemusíš. Ak sa bude pýtať, kde sú, povedz, že sú pekné, ale tie, čo vidí, sa ti hodia viac. A čo sa týka toho, že sa nasáčkuje k vám po narodení dieťaťa, tiež jej ešte vo vysokom štádiu tehotenstva povedz, že sa veľmi tešíte na to,ako si budete malého chrústika užívať - len vy dvaja. Vymysli si, ako sa tvojej kolegyni po narodení dieťaťa natrepala do bytu mama a oni nemali žiadne súkromia. Kľudne to rozprávaj tak, aby to bolo nad slnko jasné, ž ju tam nechceš a keď sa spýta - na priamu otázku priama odpoveď. Držím palce.

svetluska82
29. dec 2013

@smiesneusko je uplne v poriadku- aspon podla mna, že sa cche tvoja buduca svokra zoznamit s tvojou mamou. Ved pride len na navstevu-vypije kavu a hotovo, neviem, co robis z toho taku vedu. 😅 Je to normalne a aj ja som svokrovcov s rodicmi zoznamila asi po 2 rokoch chodenia. Mozno chce svokra vidiet, kde si vyrastala, z akej si rodiny a pod. 😖 Brata s frajerkou by som asi nejako taktne zrusila, asi to nebude az take vhodne. Ked svokra videla, že ty sa nemas k cinu, tak sa ujala prilezitosti- sama si vravela, že je prostoreka. 😀 Aj ja som dostavala od svokry hrozne veci-proste iny vkus, tak som slusne podakovala, ale nejako som to nenosila. Po svadbe som vsetky staromodne strikovane veci,ktore mal priatel vyhodila-nemilosrdne do kosa a nakupila novu kolekciu. Sama svokra potom priznala, že sa teraz lepsie oblieka, lebo ona niekedy mu fakt nevedela co kupit. Teraz darceky riesime tak, že si aj svokra ja my povieme co chceme, poprípade nakupujeme spolu -neboj, nie je to az taka katastrofa....Pripadne si dame peniaze a kupime si samy. Inak moja svagrina má podobné správanie ako ty- co sa týka vztahu so svokrou, a poviem Ti narovinu, že ju svokra neznasa. 🙄 sama si musis zvazit, ci urobis nejake ustupky a vztah bude ok, ved nikdy nevies, ci ti potom nepomoze kocikovať, alebo s babom. Alebo si budes tvrdo presadzovat svoje a vykopete vojnovu sekeru. Inak s tým zajacom má uplnu pravdu.....hlodavce su prenasacmi chorob, ktore sa mozu prejavit az v tehotenstve. Pokial zajac nie je ockovaný a má pravidelné veterinárne prehliadky,

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@mamavera ja som to chcela so svadbou tak urobit ze by sa to oznamilo uz az ked by sme mali po tom, ale priatel sa bal to urobit, ze to nemoze, tak svoju mamu na to uz dlhsie pripravuje. Ta uz by to ako tak aj zvladala, aj ked nesuhlasi, ale ma problem s babkou, ze tej nemoze povedat ani ze sme sa zobrali, lebo ta by to neprezila. 🙂 Takze jedina moja dilema je teraz ta rodina, ze ci to vsetci preziju, ze na svadbe nebudu. Uz si pripadam ako nejaka furia, co ich chce zo vsetkeho vynechat, ale nie je to tak. Mne sa len nechce robit svadbu, lebo je to podla mna strasny stres a neuzijem si vobec ten den, ktory by mal byt len o nas dvoch a nie venovat sa rodine a nahanat sa za kadernickou, vizazistkou, fotografom, na obrad a na hostinu... Najradsej by som mala jeden den obrad, druhy den fotenie a niekedy len take posednie s rodinou a nie vsetko v jeden den. Ona mi na hovori, ze vsak nemusime nic chystat len ze na obrade chce byt. Neviem na co potrebuje vidiet ako podpiseme papier. Lenze ak by tam uz bola ona, tak by tam boli uz vsetci a to uz by som si chcela dat aj svadobne saty. Tam je este ten problem, ze nemame auto a v MHDcke nemozem ist vo svadobnych satach. 🙂

zuzana76
29. dec 2013

aj nasi sa stretavaju so svokrovcami, berieme to ako normalny vztah - rodina aj si na sviatky volavaju, ci napisu sms, podla mna je to cele v poriadku, ze chce svokra spoznat tvoju mamu, skor by som sa cudovala, keby nechcela spoznat, jedine co sa mi zda cudne, ze sa sama pozyva na navstevu, ak ju chce spoznat, mala pozvat svokra tvoju mamu k nim, alebo ty si mala zorganizovat stretnutie u vas doma. Ale stretavanie je uplne v poriadku, tak to ma vo fungujúcej rodine vyzerat.

oktobermimi
29. dec 2013

Nie nestretávaju a ani nebudú 😀 nám to vyhovuje 😉 len mama ma núti a vtláča sa na navštevu ked tu su môjho rodičia no ešte sa nestretly a ani nestretnú 😅

mamavera
29. dec 2013

@smiesneusko auto si objednáte, to je najmenej, alebo požiadate známeho, kamaráta, kolegu. A nerieš, či to niekto prežije, alebo nie. Dcéra mojej sesternice tiež prišla aj s partnerom k mame a oznámila jej, že sa práve zobrali. Všetci to prežili, babka je len výhovorka tvojej budúcej svokry. Teraz kopa párov ani nie je zobratá a majú deti a strávia to všetci. Tiež by som asi chcela byť pri tom, keď budú mať moje deti svadbu, ale ak sa rozhodnú inak - nezobrať sa vôbec, alebo mať svadbu, kde nebudem, budem to rešpektovať a tešiť sa ako lacno ma to vyšlo. 😀 😀 😀 😀 Ty ale potrebuješ väčšiu podporu od tvojho nastávajúceho.

kveta
29. dec 2013

@smiesneusko Zi podla svojich predstav. Nie podla svokrinych. Inak to, ze Tvoj muz drzi stranu svokre v otazke formy svadby ber ako vyznamne znamenie ako to bude u Vas aj v buducnosti..

smiesneusko
autor
29. dec 2013

@svetluska82 Ja jej nejako nechcem ukazovat kde som vyrastala, neviem preco by ju to malo zaujimat. Priatel uz u nas bol. Co sa tyka darcekov tiez som sa vzdy len slusne podakovala a nic nehovorila, ale ona sa potom pyta na to preco to nenosim... Tak raz sa to musela dozvediet. A vzdy ked mi to da sa jej v tom musim este ukazovat, okamzite obliect a hotovo... Teraz naposledy ked som bola u nich, oni byvaju blizko termalneho kupaliska, tak som povedala, ze tam chcem ist ze nabuduce pojdeme, myslela som s frajerom. Ona mi na to ze jasne podme hned teraz akoze my dve. Na to jej hovorim, ze nemam tu plavky a ona, ze vsak ona ma troje jednodielne a mi pozicia. Ako mne je proti srsti si obliekat svokrine plavky z roku "1980". 😀 A to nehovorim este ze raz mi dala ako darcek dvoje nohavicky, ktore su mi este aj velke. To mi tak isto prislo ako velmi nevhodny dar - nohavicky od svokry. Ja neviem co jej podla Teba robim ja zle? Ja sa proste nedokazem pretvarovat, ked sa mi nieco nepaci ze by som tym hikala jeeeej ake je to krasne. Ano zajaca mam, mozno jej to vadi, ale tak vacsina mojich kamaratok ma zvieratko a aj dieta k tomu. Ja zvierata milujem, aj ked ja viem, ze to nie je idealne v 1i byte zajac, ale tak co na dome byvat asi nikdy nebudem. Zajac je kompromis, lebo ja som chcela macku, no to frajerovi vadi, ze ta vsade vyskoci, vsetko skriabe a zajac nie.