Stretávanie sa otca s trojročným a 9 mesačným dieťaťom

gmito
22. dec 2017

Zdravim. Rada by som poznala nazor, ako sa najlepsie zachovat. S priatelom mame dve deticky - 3roky a 9mesiacov. Rozisli sme sa. Priatel bol s nami velmi malo. Chodil do prace na smeny, a ked mal volno oddychoval alebo odisiel k sebe domov. Nevravim, o peniaze nudza nebola, aj najdolezitejsie roboty porobil, no pomoc v domacnosti a cas s detmi mu nic nehovorili. S detmi bol velmi malo. Teraz po rozchode je problem, ze starsie k nemu nechce ist vobec, mladsie vydrzi, kym netreba ist spat. Ani jedno totiz nie je naucene ma zaspavanie v jeho pritomnosti. Nechcem mu branit, aby ich videl, no zaroven nechcem, aby sa trapili deti a zaspavali vyrevane. Dakujem za kazdu radu..

janulka1802
22. dec 2017

@gmito a musia tam spat? Veď tomu dajte cas deti sú malé ešte či musí tak byt za každú cenu? Ja by som navrhla stretávanie počas dňa dočasne a potom by ste to riešili ďalej

deti95060810
22. dec 2017

ak ocinko detí trvá na spaní, tak nech si to potom užije....po čase ho to isto prestane baviť, a deti pôjdu spať domov....Ja by som to nechala na partnerovi, ako sa rozhodne...

paloma76
22. dec 2017

Ja by som mu deti na noc nedala. Tu nejde o neho ale o deti !!!!

janinah
22. dec 2017

Minimálne to 9mes. by malo spať vždy doma vo svojej izbe a postielke,je to o režime,bude nervozne a komu toto pomôže?Nech je s nimi celý deň a navečer ich donesie domov spať.

katka0905
22. dec 2017

@gmito my sme sa tiež rozišli, ale otec by dcéru nikdy nenútil uňho spať, keby sama nechcela. A ona uňho spať chce. Však ich môže mať cez deň, večer doniesť, nie ich stresovať..

gmito
autor
23. dec 2017

Dakujem za nazory. Aj ja som to navrhovala aspon cez den, kym si riadne nezvyknu, no tvrdo trva na svojom. Najviac ma hneva to, ze ked sme boli spolu, ani raz nemal zaujem ich vecer ulozit. A mne je tazko ich pocut plakat, ked ich berie. Nechcem byt ja ta zla, no zvazujem aj uradne rozhodnutie, ale mam z casti strach, ci by tiez nerozhodli v jeho prospech.

xxxkatka
23. dec 2017

@gmito jednoznacne upravit sudne a bez spanku u neho. Zatial, kym deti nebudu chciet same.

katkabalon
23. dec 2017

@gmito pokial je zodpovedný človek na ktorého sa naozaj môžeš spoľahnuť tak ja by som tie deti taak nechala, ved nech si užije aspoň bude vedieť ,že to nieje vždy ružové. A nakoniec ved aj ty si môžeš oddychnuť, urob si nejaky program ked idu k nemu aby si na to stale nemyslela. Chlapi si tiež musia najst svoj sposob.

janulka1802
23. dec 2017

@gmito a nevieš prečo tak trvá na tom prespavaní nie je náhodou za tým aj babička? Máloktorý chlap sa chce večer otravovať s deťmi

eliska13
23. dec 2017

@gmito tak sa boj a radšej nechaj 9 m dieťa plakať večer a v noci.Co ty vieš čo sa tam deje koľko x sa dieťa v noci zobudi?len chlap chce byť hrdina a nepovie, aby si videla ako sa vie postarať.Samozrejme, že by som navrhla upravenie styku s deťmi obe sú teraz v najhoršom veku.Tak malé bábo má byť pri mame!
Nech si ich užíva celý deň a večer prinesie

bosoriak
23. dec 2017

@gmito Bozemoj, prestante sa obaja spravat ako desatrocne deti, ktore sa tlcu o hracku! Su to DETI, mali ludia a navyse taki, ktorych ste vyrobili vy dvaja spolu a mate voci nim zodpovednost a psiu povinnost, aby boli stastne! Takze laskavo obaja dvihnite zadky, stretnite sa a zacnite jednat ako dospele osoby a dohodnite sa na pravidlach. Ak to nepojde, tak potom jedine sudne. Bojis sa, ze sud rozhodne v prospech otca? Sud ma rozhodnut v prospech DETI.

Hanba, hanba, ako sa niektori rodicia spravaju ako idioti, nechaju o svojich detoch rozhodovat nejakeho sudcu, ktory nema ani paru o konkretnych rodinach a rozhoduje na beziacom pase. Inak si nemyslim, ze nejaky pricetny sudca da otcovi 9 mesacne dieta na noc, ale tak zas je to na Slovensku, kde nie kazdy sudca je aj pricetny, ze.

Inak si treba uvedomit, ze otec ma rovnake prava a povinnosti ako matka. Tak to je a treba sa s tym naucit zit. Nerobte to deckam este tazsie, nez to maju a skuste sa dohodnut. Neslo by to skor hladat sposoby? Ist k byvalemu spolu, stravit tam den, vecer ich skusit uspat, byt na telefone keby daco. Postupne deti naucit byt aj s otcom, ak sa teda o ne zaujima.

A take tie reci o tom, ako su deti este male a maju byt len s mamou si netreba velmi pripustat. Otec vie byt tiez plnohodnotny rodic, len mu treba dat moznost. A nefnukat potom na forach, ako su zeny unavene, ako nevladzu a stazovat sa ako otec nepomaha (lebo mu nie je dovolene, ze).

Prajem, aby ste nasli spolocnu rec a uvedomili si, ze tieto zabomysie vojny najviac ublizuju vasim detom, ktore vobec nemozu za to, ze ich rodicia si nenasli spravneho partnera.

gmito
autor
23. dec 2017

Dakujem. Ja by som bola najtadsej, keby sme boli spolu a nie sa takto dotahovat. Ale ked ma niekto ine zaujmy a prednejsie radosti, bohuzial. A na prvom mieste je dobro deti, ci uz s otcom alebo bez neho.

gmito
autor
23. dec 2017

@janulka1802 neviem, preco tak na tom trva, ked zaujem pocas nasho spolocneho zivota nebol... Ved starsie dieta s nim nechce ostat ani ked mi treba ist k lekarovi.

Vsetkym dakujem za nazor a radu.

slobodnam
23. dec 2017

@bosoriak pane bože vidieť že so v zivote nebola v podobnej situácii! Keby si na jej mieste s mieste iných mamičiek v rovnakej situácii inak by si hovorila! Keby ti dieťa place že nechce ísť k otcovi nasilu ho donútiš?lebo je to jeho otec? Nečítaš že otec deti ani raz deti neuložil spat? Nemajú s ním vzťah aký by mali a to keď ich bude nasilu brat to len zhorší.
@gmito pokial deti nechcú ísť nedaj ich. Čo je to za otca ktorý by ich bral na silu? Nech s nimi najskôr trávi viac času cez deň a keď si zvyknú nech idu na noc ale určite nie nasilu! Veď tým by trpeli hlavne deti!

ema234
23. dec 2017

@bosoriak Keby sud prihliadal na deti bolo by to super, ale on radsej prihliada na otca ake ma prava.

dzina007
23. dec 2017

Ake su deti ked pridu od otca tiez urevanr alebo v pohode a vysmiate? Ja len preto ze napriklad moj mladsi syn s revom chodil k svokre ked ho strazila alebo ked prisla k nam tak reval nech ide prec ze ho strazit nema... ale potom co sa do 5 minit po mojom odchode ukludnil bol vzdy v pohode a uzival si to... ale na dalsi raz reval zas... este stale aj teraz reve a potom povie ze bolo dobre... ale ten rev si proste neodpusti...

cecilia68
23. dec 2017

@gmito Keď budú deti stále plakať, sám ti navrhne, že ich nechce brávať vôbec.

ibrunova
23. dec 2017

@gmito Na súdne bacha,kamoške uložil súd každý druhý víkend od piatku do nedele u ex aj s malou ,mala 2 roky a nevie byť bez mamy, tak musia obe každý druhý víkend vycestovať a spať u neho..

gmito
autor
23. dec 2017

@dzina007 to starsie reve, az kym nepridem. Este aj kvoli tomu od neho dostane, ze za mnou reve. To mladsie, ked je naspats a napapane, tak v pohode. No ked treba spat, nechce vypit ani flasu. Nechcem tomu branit. Viem, ze deti potrebuju aj otca, no na prvom mieste su pre mna ony dve a ich dobro a stastne detstvo. Ked jo momentalne nepotrebuju a nehladaju, ani by som ich nedala. No bojim sa, aby som nenarobila problemy pred uradmi.

eliska13
23. dec 2017

@gmito aké problémy pred úradmi?buď nechceš, aby tam deti boli cez noc a ideš si za tým, alebo to nechaj tak.Deti sa "zlomia"a budú to akceptovať, alebo budú nahnevane, sklamané, budú si kusat nechty, pomočovat sa, budú to brať ako podraz
Ty vieš zhodnotiť najlepšie ako to zvládajú nedá sa vôbec s mužom dohodnúť na tom, že nebudú tam na prespanie?Moja kamarátka mala niečo podobné syn sa začal bat už sa pýtal od pondelka kedy ide k otcovi, učiteľke v škôlke hovoril,že nechce ísť k otcovi, až nakoniec išla k psychologičke tá s malým pohovorila a napísala posudok, že dieťa je úzkostné a zatiaľ mu tento model nevyhovuje aj uspela otec je s ním 2 dni, ale večer domov

dzina007
23. dec 2017

@gmito ano chapem... ta to je zle ked place cely cas a chuda este za to dostane... takto si veru s ptcom.nevybuduje vztah nikdy...
Mala by si si dat sudne zverit deti do svojej starostlivosti a ak su taketo problemy ziadat aby zo zaciatku boli stetnutia v tvojej pritomnosti a ist na to pomaly...

katkabalon
24. dec 2017

@gmito tak zato že reve za mamkou by určite nemal dostať. Je to smutne nedá sa s ex rozume porozprávať?

gmito
autor
24. dec 2017

@katkabalon bohuzial neda. Skoda, ze az teraz ukazuje svoje arogantne chovanie.

maciatkolulu
25. dec 2017

Mna udivuje,ze sa tu riesi,ze chuda trojrocne place ked ide k svojmu vlastnemi otcovi,ze je to nepripustne a pod.a pritom sa jedna o otca,ale.v inych temach,kde sa jedna o aj o dvojrocne deti,ktore sa v pohode nasupuju do jasiel a skolok,lebo to zarucene potrebuju a mamka doma s cerstvo narodenym surodencom a tie deti revu a placu,tak to uz podla rad vacsiny proste sa.musi vydrzat😂,ale.ked sa jedna o otca tak to nieeee. To je uz chuda dieta.
Ale k autorke,nuz nanic situacia... rozhodne si dat urcit sudom. Skor,ci neskor to bude potrebne,budete mat novych partnerov a pod. A ako financie,plati? Inak9.mesacne ked si vobec chce brat na noc,hmmm. A to tam aj prespava realne a akonvies,ze to starsie prereve cely cas? Neverim,zeby na taketo nieco mal vobec niekto nervy😉

nikaella
25. dec 2017

Kludne chod nato sudnou cestou. Take male deti maju byt pri mame.

bosoriak
25. dec 2017

@slobodnam ved pisem to iste, co ty - postupne zvykat na otca.

@ema234 nehnevaj sa, ale toto je hlupost. V drvivej vacsine pripadov (nasla som len info z roku 2012, ale na ilustraciu staci - 13.300 deti k matke, 1500 k otcovi) sud prideli deti matke a otcovi nariadi stretavanie kazde 2 tyzdne.

@gmito ak je to skutocne tak ako pises, tak prestan fnukat na fore a zacni konat. Az by mi muz bil dieta za to, ze place, tak uz je davno podana ziadost na sude na predbezne opatrenie a zaroven aj navrh na zverenie do starostlivosti. Na co cakas? Ake urady si nechces pohnevat? Tvrdis, ze ti zalezi na stastnom detstve deti, ale nechces ani pomoct aby si na otca zvykli, ani nechces postupit oficialne kroky aby si mu teda zabranila im skodit. Tak neviem.
A preboha, nikde nepisem, ze mate byt spolu nasilu. Vyber nespravneho partnera sa da riesit jedine rozchodom, bohuzial, uz mate spolu deti a vtedy nemozes cloveka len tak vymazat zo zivota.

gmito
autor
25. dec 2017

@bosoriak ja viem. A dakujem za radu. Je to cerstva zalezitost, tak som chcela niekolko rad, no hned po sviatkoch zacnem vsetko vybavovat.

eliska13
25. dec 2017

@bosoriak súhlasím zdá sa mi submisivna.Ze pohnevať úrady???

gmito
autor
25. dec 2017

@maciatkolulu nerevalo u neho. Revalo u nas doma, kym som bola pat hodin v nemocnici. Povedal mi to sam, ked som prisla domov, ze nan nic nezaberalo.

janinah
25. dec 2017

Dosť sa tu omieľa,že nikdy predtým otec neuložil deti spať?No a bolo mu to umožnené? Veľakrát žena na MD robí všetko,muž sa akosi nemá k činu,lebo však on chudák celý deň bol v robote,žena hrdinka si porobí okolo detí a obaja sú akotak spokojní. A to je chyba.U nás manžel pracovne vyťažený na 100%,ale ukladanie na spánok,rozprávka bola jeho "práca",nie preto,že by mama nezvládala,ale preto,aby bol s deťmi nejaký vzťah aj z jeho strany.Kočíkoval hádam 3x v živote,ale akonáhle to vedelo chodiť,tak brali loptu a šli vonku otec a dieťa.Tak od začiatku treba mužovi umožniť dá sa povedať ,že aj mierne nanútiť,aby mal aspon jednu dve činnosti,ktoré robia pravidelne oni dvaja a matku z toho vynechať.Potom nebudeme bedákať,že mama musí ísť k lekárovi a dieťa plače,lebo s otcom vzťah 0 bodov.