Susedka má buď halucinácie, alebo robí zo susedov hlupákov

voskovka
19. mar 2014

Pekny den maminy a konikarky....mam takyto problem. byvame v byte uz takmer 7my rok.sme samostatní nikoho neriesime s kazdym mame pokoj sväty zijeme svoj zivot.Problemy akosi zacali od noveho roku,mame susedku ktora si picha inzulin,jej syn je alkoholik a ma to tazke.chapem ju.
O to by ale neslo.Od januara cca sa nam stazuje ze nam bucha auto(mame vw sharan-podotykam pravidelne servisovane a je uplne v poriadku-dokonca 2-3tyzdne dozadu som bola menit olej a servisak povedal ze neexistuje aby buchalo auto ktore je zaparkovane,zamknute a v pokoji) parkujeme kde sa nakolko tu maju susedia aj po 3auta a nie je potom kde dat auto...tak klasicky ako kopec inych popri panelaku,ona byva na prizemi a ma hned spalnu tam kde auta parkuju.Doteraz sme s nou vychadzali v pohode pozdravili pousmiali a tak.ale zmena.....proste zacala nas obvinovat ze nam bucha auto ako ked niekto bubnuje silne basy ze nemoze koli tomu spat....a vraj to zacne tak okolo 2-3.00 v noci a ze aj do rana.... predtym som tomu nedavala pozornost az taku ale muz dal skontrolovat autoa bolo v poriadku a bol chvilu klud.lenze potom opät sa stazovala.... tak jej dal muz kontakt na seba nech mu vola kedykolvek ked to akoze zacne robit znova aby to on siel kuknut a mal dokaz.... dnes dosla k nam do bytu a spustila taky monolog ze az.....ze muzovi v nedelu volala v noci ze okolo druhej a zodvihli to deti a smiali sa jej do telefonu.... podotykam deti maju 6a 4r. a spia celu noc,mobil zvonit som nepocula ani ja a to mam chatrny spanok lebo som tehu a stale sa budim.... takze obvinila aj nase deti.....a vcera vecer som zaparkovala blizko jej okien nakolko nebolo to auto kde dat....a dnes som si vypocula ze zase to robilo celu noc..... ja som uz z toho chora nema ziaden dokaz chodi nas ohovarat ako jej blizime ze nemoze spat ja neviem ako postupovat...... mam to riesit cez policiu???? alebo na koho sa mam obratit ved to sa neda takto ....

misaelka
19. mar 2014

ako psycholog ti vravim, toto je pripad pre psychiatra

svetllana
19. mar 2014

Búchanie ako na bubny by celkom určite počuli aj iní obyvatelia paneláku, a určite by vás na taký rámus upozornili. Takže z ohovárania si nerob hlavu, určite si vedia spočítať 1+1 😉 Nie, toto je naozaj chorá žena, a darmo jej budeš hovoriť niečo alebo sa snažiť vysvetľovať, nemyslím si, že to pomôže. Tu pomôže len odborná pomoc psychiatra..Ale ako ju k nemu dostať..netuším 😔 To asi jedine cez políciu, lebo ak vám znepríjemňuje život, čo si viem predstaviť, že áno..tak nič sa nedá robiť, len to riešiť takto, keďže s jej opilcom nič nevyriešiš, s ňou tiež...😖 No držím palce, každopádne! 🙂

voskovka
autor
19. mar 2014

spravca bytovky mi poradil urobit toto:
zasla som za nou dala jej kontakt na mna a na spravcu bytovky a ma nam volat v noci ked to zacne robit aby sme mali nezavisleho svedka v pripade dokazovania policií. ak to nebude buchat uz tu zensku nechcem u nas vidiet stazovat sa lebo aj spravca krutil hlavou ze ine staznosti na nase auto neboli hlasene a pokial by to tak bolo tak to pocuju viacerí....
a zaparkovat mame tam pred jej oknami ako zvycajne. ani o cm dalej aby nemohla argumentovat ze zmena miesta 🙂
tak sa tesim na noc bude sranda 🙂 a som jej aj naznacila ze nie je problem to riesit cez policiu tak sa zasmiala ze ma brata policajta v martine ze nie je problem 😕 😕 😕 😕

bombonka
19. mar 2014

@voskovka 😀 😀 😀...hovorím Ti,tá žena potrebuje psychiatra....

anelehka
19. mar 2014

ahoj,ak vam este raz zazvoni poslite ju do...a povedzte jej,ze ju udate na policii za krive osocovanie,bola by som zvedava,ci pride baba este raz otravovat 😀 😀 😀

kykka
19. mar 2014

@voskovka Normalne si nastav budik na 3 rano a chod sa po pol hodine pozriet dole na auto. Inac stara nemusi mat halucinacie, mozno niekto odvedla si hlasne pusta hudbu, kde pocut aj basy a ona si mysli, ze je to vase auto. Ale divne je, ze ked tam parkuje niekto iny, tak problem nema, len s vami ma problem...

voskovka
autor
19. mar 2014

@kykka som dohodnuta aj so spravcom ze tam pojdeme medzi druhou tretou skontrolovat to a potom sa uvidi.

kykka
19. mar 2014

@voskovka Super!! tak vam drzim prsty. A potom napis, co z toho vzislo. 🙂

mariette
19. mar 2014

Moj nazor je taky, ze s tou pani nic neurobite. Moja babka tiez zacala mat take sluchove halucinacie, ked sa nastahoval novy sused nad nu, odvtedy zacala tvrdit, ze stale nieco pocuje - stroje, nejaku vyrobnu, presun nabytku a pod. My sme nepoculi nic, ked sme tam boli a ani susedia. Inak, ona bola skoro hlucha. Bohuzial, nedalo sa s tym nic robit. Ked bola raz na par dni v nemocnici, tam jej dali nejake lieky, ale ani to nepomohlo. Raz som zachytila v nejakej relacii, ze to prichadza s vekom a neda sa urobit nic. Ta osoba skutocne trpi a je presvedcena o tom, co tvrdi. Drzim prsty, najlepsie je nevsimat si ju.

dejka77
19. mar 2014

Nerozumiem vyrazu, ze "auto bucha". Co to vlastne pocuje?

levma
19. mar 2014

chudatko panicka...je chora...psychicky...vobec si z nej nic nerobte... :-/ ale zasa na druhej strany by som sa bala...co ked vam poskriabe auto alebo nieco spravi...ked pocuje hlasy a zvuky...hm...

voskovka
autor
19. mar 2014

@dejka77 ze zvuk ide od auta a robi to nieco ako bubon a basy aspon tak mi to opisala ona.... ja si to neviem predstavit zvukovo ako tomusi byt silne nakolko ma plastove okna a tie tlmia zvuky dostatocne ale suseda vedla nej a nad nou nic nepocuje....

erickaa
19. mar 2014

@voskovka Mne je tiež tej pani ľúto, ale aj vás. Ona žije v tom byte sama? Ak aj áno, určite k nej chodia na návštevu príbuzný. Mali by ste ich na tento problém upozorniť a jemne im naznačiť, že pani by potrebovala odborné vyšetrenie. Že sa o ňu bojíte. Lebo naozaj neviete, čo vám môže s tým autom urobiť, keďže je o tom presvedčená. Možno by bolo dobré sa rovno na toho syna policajta v Martine obrátiť...

voskovka
autor
19. mar 2014

@levma ved to ked si dokaze toto vymysliet co urobi nabuduce??? aby nahodou aj z niecoho neobvinila aj mojich synov co by neboli schopní urobit.... normalne mam dost...

voskovka
autor
19. mar 2014

@erickaa uvidim ako dopadneme v noci.... sama som zvedava.....

astonka
19. mar 2014

@voskovka ako može zaparkovane - nenaštartovane auto vydavat nejake zvuky???no ja by som si to teda nevšimala...určite je to otravne ked to pani dokolečka tvrdi ale určite z vašho stojaceho auta nemožu vychadzat nijake zvuky....
skuste to auto zaprkovat niekde inam...ak sa tam postavi niekto s iným autom či aj vtedy bude počuť tie zvuky čo tvrdi....

palomka
19. mar 2014

Pani bude asi chora...neviem..asi by som to hrala s nou ze aj ja sa v noci budim na buchot smetiakov 😀 ...neviem...s takym clovekom to bude tazke...ona nechce pocut ze ro nie je tak ako ona hovori...a nebude ani nikoho ineho pocuvat... :/

voskovka
autor
19. mar 2014

@astonka ved sa mi servisak auta smial ze co trepem ja za haluze ze odkial to mam ked sa pytam ci moze auto vydavat zvuky....a este take silne.... no proste ked mame auto inde parknute tak ona sa vraj vyspi....

turistka
19. mar 2014

@voskovka necitala som vsetky odpovede, ale normalne sa mi to nezda... ja by som asi na cas zacala parkovat auto dalej, aj keby o cca 100-200 m a uvidela ci bude pokoj

astonka
19. mar 2014

@voskovka hm tak to je fakt teda zahada.....šak normalne zmyslajuci si tukne po hlave,že to proste neni možne aby to odstavene auto robilo...
prajem pevne nervy no a asi si to fakt nevšimat

voskovka
autor
19. mar 2014

@turistka vies len je problem tu parknut nakolko tu maju niektorí aj 3auta zaparkovane a my potom nemame kde.... takze tak.

turistka
19. mar 2014

@voskovka nemate pobliz nejaku ulicu, kde by ste mohli zaparkovat?
popripade na napadlo nemate dobre vztahy s nejakym susedom, ktory by bol ochotny na vymenu s vami preparkovat auto? - on na miesto vas pod susekine okno a vy namiesto neho

rebellefleur
19. mar 2014

normálnemu, logicky zmýslajúcemu človeku musí byť jasné, že odparkované, nenaštartované auto nemôže buchotať 😅 tiež to vidím tak, že pani má zrejme halucinácie alebo bohvieaké zdravotné problémy a počuje niečo, čo neexistuje 😒

voskovka
autor
19. mar 2014

@turistka uvidime ako dopadne noc.... a potom radsej budeme parkovat asi aj na streche len nech nam da pokoj.....inak to nevidim....len ked muz konci o 17-18tej v robote tak uz su takmer vsetky fleky zaplnene.... 😒

turistka
19. mar 2014

to verim ze su zaplnene, myslela som to tak, ze ak by akurat na vas vyslo miesto pod jej oknom, ci by nebol nejaky sused ochotny vymenit auto za auto

@voskovka

marmete
19. mar 2014

Môj dedo má auto a v ňom pošahanú elektriku, takže veľakrát sa stane, že z garáže sa ozýva hudba, lebo sa rádio samo tou vadou v elektrike aktivuje a tým, že je hluchý, to počuť riadne 😀 Takže auto vie byť "aktívne" aj keď je zamknuté, ale predpokladám, že tento problém by ste si všimli už dávno napr. vymlátenou baterkou, alebo žeby vám to napr. rádio hralo až do vypnutia, takže suseda je asi postihnutá a počuje aj to, čo sa v realite možno nedeje.

matozazzo
19. mar 2014

@voskovka Ahoj, az ti nabuduce nieco povie, odbi ju slovami, ok, dajte to na policiu, nech to pridu vyriesit. dakujem a odid. Neries to. Je to typ cloveka, ktory si vzdy niekoho najde, do koho moze rypat. A asi ten, co bol pred vami na to prisiel a poslal ju niekam... no a nasla si dalsiu "obet". A ak aj tak neda pokoj, povedz jej, ze pojdes ty na policiu a nahlasis to ako obtazovanie. A ze pokial nema dokaz, nech ta neotravuje.

voskovka
autor
19. mar 2014

@marmete bolo v servise viackrat a od januara by sme na event.chybu prisli uz davno...... elektrika auta je v poriadku....

lenkadenisa
19. mar 2014

@voskovka ja som mala v Ba takých susedov podo mnou (mali okolo 40 rokov), čo sa k nám chodili týždenne sťažovať, že v noci chodíme po byte, cez deň nám padajú veci, že chodíme von a vraciame sa neskoro, že v tom našom byte je "neustály hluk". tak im mama (ako majiteľka bytu) vynadala a vysvetlila im, že byt je náš, nie sme v nájme, žijeme tam, tak sú tam aj všelijaké zvuky a môžme si tam robiť čo chceme a keď sa oni nudia, nech skúsia inú " zábavnú činnosť" ako špehovanie. a keď chcú, nech to dajú na políciu (a to by som sa veľmi zabavila, keby za mnou prišli policajti, že prečo chodím po vlastnom byte v noci). odvtedy máme pokoj. niekedy treba byť naozaj drzý, bohužiaľ 😒

stardust
19. mar 2014

@voskovka uz si sa jej pytala, ci jej to nepride divne, ze jedina sa stazuje na buchanie auta? Povedz jej, ze dnes nie je hanba ist k psychiatrovi a na plno diagnoz existuje adekvatna liecba, vdaka ktorej pacienti mozu viest plnohodnotny zivot.