Susedský pár s dvomi deťmi a poriadny hurhaj

stimie333
14. apr 2019

Ahojte, mam taký problém... do bytu nadomnou sa cca rok dozadu nasťahoval do dvojizbáku pár s dvomi deťmi (jedno úplne malé, druhé cca do 4 rokov..). Ide o to, že odkedy sa nasťahovali robia pre mňa riadny hurhaj. Majú teda dve malé deti, z toho staršieho asi bude v budúcnosti šprintér. Je mi jasné, že deti potrebujú svoj priestor na aktivity a rozvíjanie sa, s čím je určité spojený aj ten hluk. Avšak mne už ide z toho prasknúť hlava. Ticho v byte mám jedine medzi 24:00 a 6:00. Mimo toho stále niečo buchá, duní, kričí, praská,.. Ak nevysávajú, tak klepú rezne, zakaždým búchajú dverami v byte, kričia po ďeťoch (asi niekedy nepočúvajú), presúvajú nábytok každý večer/ráno a počuť ich každý jeden krok, či cez deň, či v noci. Samotné deti výskajú, prípadne plačú (ten plač úplne tolerujem), behajú, skáču, hrajú na cimbal,...skrátka neustále niečo počuť z ich bytu. Vedú si svoj vlastný život (akoby v dome) a verím tomu, že ten hluk čo okolo seba vyrábajú si oni sami ani neuvedomujú... Ale takto sa pod nimi nedá bývať a existovať, aby človek nemal žiaden kľud. Chystám sa za nimi, ale ako na nich? Aké správne slová a vety skúsiť použiť? Viete poradiť? Viem že tu boli také podobné fóra ale pýtam sa ešte raz... ja som už zúfalý z toho...

ebi88
18. apr 2019

@tatisna prid nasemu povedat ze o 9 ma najneskor spat 😁

aceris
18. apr 2019

@erienka ano, to poznam. Tiez som na tom podobne. Len my sme sa stretli s niekolkymi napadnutiami, vyhrazanim sa smrtou a vyvrazdenim celej rodiny a nasledne podavanymi trestnymi oznameniami. Takze si urcite vies predstavit co prezivam tiez. Najhorsie bolo, ze vyhrazne sms za hluk mi chodili ked sme neboli doma. (A to sme este nemali dieta)Prestahovali sme sa a povedala som si dost...budem sa spravat ohladuplne ale uz nebudem riesit kazde tuknutie.

damiansarah
18. apr 2019

@erienka no mam to podobne, ten blbec pod nami by bol najradšej keby sme lietali, vadí mu ci vysávam, či sa malý hra, či niečo hlasnejšie poviem aj keď niekto ku mne príde.... Popravde už ani kamarátky k nám nechodia, aby nebol problém. Najhoršie že mi asi on vypol raz kúrenie v zime na to som došla a aj auto mam poskrabane, ale bohužiaľ nemám ako dokázať... Takto sa to ťahá roky 😞,ja tiež nadomnou počujem ale nesťažujem sa cez deň,, on keď je ožratý tak vrieska jak blbý...... Vnúčatá nemajú keďže ich 40 ročná dcéra deti nechce, nema na to nervy

tatisna
18. apr 2019

@ebi88 viem,poznáme, preto ich cez deň treba unaviť 😆 ale seba unavis ešte viac....

kamitomi
18. apr 2019

@pribinak no takto.... ja mám dve deti. Nad nami susedia tiež dve deti. No bola som nútená tiež slušne požiadať o tichší život, lebo keď ti nad hlavou lieta dieťa na odrážadle od kuchyne cez dlhú chodbu až do obývačky a keď neustále skáče a hádže loptami či sa vozí na tatrovke tak sa v byte žiť nedá. Keď už to vadí aj deťom tak už to asi nieje celkom v poriadku. Tam kde sú deti sa dá rátať s istou hladinou hluku. Ale moje deti sa nikdy nesmeli hrať doma s loptou, hokejkami, či jazdiť na odrážadle a tiež nesmeli skákať. To sú aktivity, ktoré patria von. V byte všetko počuť, človek s tým musí rátať keď ide bývať na činžiak. Ale treba si aj uvedomiť že tu nemôže človek neobmedzene trieskať, hulákať, skákať či čokoľvek iné. Ak nebudú susedia ohľaduplnejší tak potom aj ja moje deti môžem nechať nech si púšťajú muziku nahlas, lebo veď sú v puberte? Veď treba trošku tolerancie, či? Ja pracujem na tri zmeny, potrebujem po nočnej spať. A teraz ako ja mám tolerovať susedovie detičky že si chcú skákať doma, či hádzať balóny abo sa voziť na odrážadle lebo su detičky ešte malé ? Ja si mám hľadať miesto kde budem po nočnej spať lebo deti potrebujú čas na hranie? Nechápem, lebo moje deti tieto veci doma robiť nemohli a nič sa im nestalo. Ale faktom je, že na činžiaku všetko počuť, bežné zvuky ako vysávanie, búchanie rezňov, hádky či sex proste patria k životu na činžiaku. No ak to presiahne určité hranice potom treba slušne požiadať či by sa nedalo s tým niečo urobiť, niektoré aktivity deťom vyčleniť na von a podobne.

germa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaeli
18. apr 2019

ja som hluk predchadzajucich susedov riesila dost intenzivne aj tu na MK (asi dva roky dozadu).. ako som spominala par dni dozadu, vyvrcholilo to dvoma vnucikmi od najstarsej dcery.. nebudem popisovat hluk, aky dokazali vyprodukovat dve male deti do 3 rokov byvajuce pod nami.. ako sa ale vtedy do mna pustili mamicky v diskusii :-O normalne som nechapala.. niekedy ma udivuje, ako si poniektori rodicia myslia, ze mam male dieta, tolerujte ma vsetci.. akoze haloo ludia.. skuste si predstavit, ze ten hluk, ktory robi vase dieta, bude o par rokov nad vami robit ine dieta.. a to vase bude prave chore, alebo sa bude ucit, alebo budete vy lezat s migrenou.. a pojdete zabuchat susede a ona vam povie - a co, sak je to male decko.. ja mam 12.rocnu slecnu a 14.mesacneho syna.. ten beha uz dobre styri mesiace.. na nozkach ma teple protismykove ponozky a vecer, okolo siedmej, pol osmej ho uz tlmime, aj ked ide spat az o hodinu.. preco by mal sused nadomnou tolerovat behajuce a kriciace dieta vecer o osmej?? zabavit sa predsa moze aj inak a hlavne som za to, ze pred spanim sa treba stisit a upokojit 🙂

germa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kerstina
18. apr 2019

@nikaeli amen