Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svadba z donútenia, kvôli rodine, tehotenstvu. Aký je váš názor?

lenkaa222
25. jan 2013

Prieskum k práci.... Svadba kvôli tehotenstvu, donúteniu rodičov, kvôli náboženstvu...svadba pri malej, stratenej dôvere, slabej láske, nenávisti rodiny...

DAKUJEM za vaše skúsenosti, zážitky, postoje a názory...

anjelicek26
25. jan 2013

@lenkaa222 - svadba LEN z presvedcenia, ze ja a on za kazdych okolnosti a na cely zivot. Vsetko ostatne su len polena pod nohami, co sa postupne prejavia... nedaj sa do nicoho dotlacit... my sme sa brali az po 7 rokoch vztahu... nelutujem.... bola som si ISTA, po dvoch rokoch vztahu sice tehu - ale nie ista, ze to bude fungovat, tak ziadna svadba v tej dobe 🙂 Nastastie sa to vyvrbilo pozitivne a ked sme hovorili ano, tak bez nejakeho ALE🙂

voskovaeva
25. jan 2013

suhlasim s anjelicek26 😉

lukaskam
25. jan 2013

moja svadba s čistej lásky za muža ktorého som si vybrala sama. Nikdy by som si nezobrala nikoho pre žiadny iný dôvod. Viem o čom píšem pretože som bola slobodná mamina aj keď to nebolo ľahké ale na toho pravého sa oplatilo počkať 😵

sissy27
25. jan 2013

neexistuje nikto a nič na svete, kto / čo by ma donútilo do svadby, keď ja nechcem... ani takú bankovku ešte nevytlačili, ani také náboženstvo ešte nevymysleli, rodičia sa môžu na hlavu postaviť a zem sa môže začať krútiť opačným smerom, má to byť slobodné a úprimné rozhodnutie ženícha a nevesty, nikoho iného...

jabadaba
25. jan 2013

z tych dovodov co si menovala nie je ani jeden dovodom ku svadbe.

stanislavao
25. jan 2013

ked svadba, tak jedine preto, lebo chcem. ziadne donutenie, ani nic ine. nema to zmysel a potom ani to manzelstvo nemoze fungovat.

klincek
25. jan 2013

ked si predstavim, aky stres som ja mala zo svadby, a to som si brala muza, o ktorom som bola (a som dodnes) presvedcena, ze bol stvoreny pre mna, tak si fakt neviem ani len predstavit, co by sa muselo stat, aby som do toho sla v takej situacii, ake opisujes. Ziadna z nich nie je dobre vychodisko pre manzelstvo.

monikajaco
25. jan 2013

mna nasi donutili k svadbe ... leboze nemozeme zit na" hromadke " ..mlada podvolila som sa .. mala som 22 rokov ... o 8 rokov som sa rozviedla ..deti sme nemali akosi som citila ze s nim nechcem mat ... teraz mam partnera 7 rok sme spolu svadbu neriesim ... jedna asi stacila nelaka ma to a nastastie ani on s tym nema problem aj ked ma o roku uz poziadal pred par rokmi .... takze asi tak v skratke .... 🙂 inak nelutujem ze som bola vydata len to ze som to neurobila podla svojho rozumu ... ze som sa dala ovplyvnit .... to sa mi uz teraz nemoze stat a to uz aj moji rodicia vedia 😉

moncicatko19
25. jan 2013

my sme spolu chodili 4r ostala som tehu svadbu sme chceli nikto nas netlacil do toho,nakoniec sme sa vzali ked mal syn 11mes....svadbu s donutenia NIE nech si kazdy mysli co chce.....kolko parov maju spolu dieta a niesu zosobaseny a su stastnejsi vela x ako ty co su manzelia.......

sluci
25. jan 2013

veru svadbu, len keď som si stoperccentne istá, že je to ON :D ale ja som sa nevydala, keď som bola tehotná, napriek tomu, že som istá, že mám toho pravého... ja si chcem svadbu užiť, nie prežiť :D :D :D a poznám prípad svadby z donutenia a po roku bol rozvod a trpí tým len to dieťa.... naši sú tiež veriaci, ale ja som dospelá a svojprávna a viem si povedať svoj názor a stáť si za ním....

kyska
25. jan 2013

brali sme sa po 8 rokoch spolocneho zitia. nie koli tehotenstu, len tak, proste sme vyhodnotili ze uz je cas 😀
aby preto ked pridu deti boli v rodine so vsetkym co k tomu patri.
pred sobasom sme dlhodobo odolavali tlaku blizkych aj vzialenych pribuznych a priatelov ze nech sa zoberieme ze zijeme "na hromadke"
svadba z donutenia je zly krok, zenit/vydavat by sa mal clovek len raz a vtedy ked to obaja uznaju za vhodne.

poznam svadby z donutenia ktore zatial funguju ako rodina aj ktore sa rozpadli
poznam vztahy ktore neskocili svadbami napriek tomu ze uz maju potomka a su prikladni rodicia
respektujem ze je to vecou len toho paru a oni si nesu nasledky za svoje rozhodnutia

dodkap
25. jan 2013

ak nie je dotycna osoba samovrah, tak NIKDY!

blackcat8885
25. jan 2013

My sme spolu 13mesiacov,onedlho sa nám narodí bábo a čo sa týka svadby sme si povedali,že ked budeme mať vyriešené financie,bývanie tak sa vezmeme.Nebudeme sa brať narýchlo preto,že budeme mať dieťatko.Obaja ho milujeme a chceme byť spolu ako rodina a papier na to bude a bude oficiálne ale až ked si doriešime iné veci

lea641981
25. jan 2013

neviem si to predstavit ze z donutenia 😲

kikatko
25. jan 2013

ja som ešte nikdy neozmýšlala nad svadbou- nevidim vobec dovod sa vydat. o ruku som už bola 5 krat požiadaná( vždy iný muž) a nikdy som nepovedala ano a nikdy ani nepoviem. uprimne lutujem tých čo su k svadbe donutení alebo sa narýchlo berú- vždy to skončí katastrofou.

maruska24
25. jan 2013

svadba z donútenia, to ešte existuje? to bolo niekedy, nie, keď ešte naše babičky alebo prababičky boli nútené svojimi rodičmy si vziať napr. kvôli majetkom toho a hentoho Jana či Ďura, aj keď v senníku spával zo svojou Marou alebo Ančou. Podľa mňa, v tomto storočí na Slovensku /ak sa bavíme vyslovene o našom štáte a nie o cudzincoch/ to existuje len v takých tých sociálnych rodinách /ak to správne nazvať/ alebo v takých tých mega prísnych, kedy teenegerka otehotneje ani nevie ako a pomaly ani s kým a tak trvajú na svadbe. Dnes už nie je móda sa brať kvôli deťom, alebo v nižšom veku, či hneď po škole a nieto ešte aby rodičia rozkazovali.

pingu1
25. jan 2013

v zivote by som sa nevydala, len preto, ze na mna tlaci rodina

hajajanka
25. jan 2013

Svadba z donutenia nie je v pravom slova zmysle (kvoli majetku alebo dobremu rodu), ale tlak rodiny, okolia, komunity a pod. je velmi velky este aj v tejto dobe. Ja som to citila, ked sa vsetci pytali, kedy uz KONECNE bude svadba, KEDY, KEDY, KEDY??? Takze nevola sa to donutenie, ale tlak.
Donutenie je aj tlak okolia, ked zena zostane tehotna. Kolko zien sa vydalo, lebo boli tehotne? Nemyslim tie, ktore si naplanovali datum svadby o pol roka a medzitym zostali tehu. Myslim skutocne tie zeny, ktore o svadbe este neuvazovali a "museli" sa vydat.
Nebudme naivne, okolie stale tlaci ludi do svadby. Generacia nasich rodicov aj napriek tomu, ze uz je znacne pokrokova oproti nasim starym rodicom, stale pozaduje svadbu, nech su deti naporiadku.
Tie stastne sa vydali len tak, z lasky (mozem sa, nastastie, radit k tejto skupine) a mnohe len preto, ze boli tehotne, patrilo sa, co by povedalo okolie, nesmu zit na hromade a milion roznych dovodov.

aurorag
25. jan 2013

Ja poviem ako priklad svoju kamaratku - zoznamili sa, zalubili - zacali spolu zit na cierno na intraku este pocas skoly- velmi stastne obdobie - potom na to prisli rodicia - nenormalne dusno im urobili, jednak z nabozenskych dovodov (ano, aj taki este existuju) a jednak, ze im to mladi tajili. A oni zalubeni ako hrom sa rozhodli zobrat, aby im zapchali usta. natlak rodicov tam teda bol, aj ked nepriamy.
rok po ukonceni skoly sa rozviedli. Dovody? poznali sa malo, nemali poriesene byvanie, pracu a zase urcity vplyv rodicov - do vsetkeho sa im kafrali.

zabka88
25. jan 2013

toto "donútenie" môže mať rôznu formu.. napr. ešte aj vtejto dome prevláda fakt, že keď žena otehotnie mali by sa vziať.. nikto sa nepýta či sa fakt ľúbia a či chcú byť spolu celý život.. kvôli dieťaťu, aby malo otca .. tento druh by som nazvala "donútenie spoločnosti" resp. "lebo sa to patrí"...

zuksa
25. jan 2013

aj u nas je to tak ze starkovci stale zabrdaju a kedy uz bude svadba, nech viem kedy zacat setrit.. rodicom je to jedno svokre na dakom papieri nezalezi a nasi to neriesia... ked budeme chciet vezmeme sa.. ale tie vety typu ved uz spolu cakate dieta aj spolu byvate tak preco sa nevezmete... hmm poznam aj ludi ktori sa zobrali s lasky a koli rodine sa rozviedli... ale ja osobne by som sa nevydavala len preto lebo to chce niekto iny..

anjelik2509
25. jan 2013

podľa môjho názoru, určite nie....Však rodičia môžu žiť spolu aj bez papiera, uvidia, či im to bude fungovať, alebo nie a potom sa podľa toho zariadia, nie? 🙂
Mám kamošku, jej mama otehotnela, a jej mama ich donútila sa vziať...Po čase si kamoškin otec našiel frajerku, keď boli ešte deti malé...A frajerka bola v takom veku, že by mohla byť jeho dcéra...Čo dodať?
Ale aby som niekomu nekrivdila, záleží od tých dvoch a od ich povahy...🙂

acrobaleno
25. jan 2013

Rozhodne nie. Načo? Aby sa neskôr rozviedli, kvôli spomínaním problémom.

monikaresovska
25. jan 2013

skúsenosť mám so svojou kamarátkou. V 4. ročníku na VŠ zistila, že je tehotná, jej priateľ bol od nej o 2 roky mladší. A začala si klásť otázky pre a proti svadbe. Pred tým sa často schádzali a rozchádzali. Kládla si otázky typu? Čo povie dedina, keďže boli z rovnakej. Bude ma mať ešte niekto rád, kebyže si ho nezoberiem. Čo budem robiť sama? a v tom aké mal chyby, si povedala, že babatko ho zmeni. Nakoniec si povedala, že ho ľúbi a on ju, tak sa vzali. Su spolu už 5 rokov a maju 3 deti, pracuje ako kamionista, je malo doma a i to co je doma sa neustále hádajú, kamarátka pvoedala, že nebyť tých detí, už by sa dávno rozviedla...takže človek ma mysliet na seba a nie na to, čo povedia ľudia...

dudduli
25. jan 2013

svadba preto že vaši alebo naši vás nútia,aby bolo všetko na poriadku??? NIE,NIE,NIE !!!!!, švagrovci sa takto zobrali a od začiatku to bolo celé zle.....výsledok ....rozvod,takže svadba len vtedy ak to chcete vy dvaja ,na iných nezáleží,je to váš život a vy si s ním naložte ako uznáte za vhodné 🙂

mima4
25. jan 2013

Urcite netreba vstupovat do manzelstva len preto, ze to niekto iny chce, resp. na natlak rodiny. Manzelstvo je dar, je to nieco co ustanovil Boh a co zehna, ked ludia chapu vyznam manzelstva a aj tak ziju. Vstupit do manzelstva znamena dat slub vernosti a lasky a nedokazala by som ho dat niekomu, pri kom by som to necitila.
My sme sa s manzelom brali po dvoch rokoch chodenia, nikdy sme predtym spolu nezili, a pocas chodenia sme si mohli ustalit v sebe, ci ano alebo nie. Vstup do manzelstva je jeden z najdolezitejsich rozhodnuti zivota, preto je dolezite, aby sa rozhodol clovek sam.

digysa
25. jan 2013

Odpoved k otazke: Myslim, ze neexistuje manzelsky zvazok z donutenia/tlaku okolia, ci rodiny, ktory by vydrzal. 😒

Naco si nabalovat problemy.....kedze rozvod je vzdy konecny vysledok takehoto zvazku.

K tej cirkvi....zaujimave, ze sa touto otazkou ludia nezaoberaju pred tym, ako "nechcene splodia dieta"....To im to nejako v hlave nefunguje....
O nabozenstvo a vieru sa zacnu zaujimat, az ked sa rozprava o svadbe.... Trosku pomylene, nemyslite?

Tomu hovorim pokritecke spravanie.... 🙄

( Presne ako svadba v kostole, kde ide iba o "tie biele krasne saty pomaly kracajuce k prekrasnemu oltaru v este krajsom kostole")

cerez
25. jan 2013

Dopredu určené na zánik.

miskax2
25. jan 2013

z mojho okolia mozem len potrvdit ze taketo manzelstva nemaju perspektivu.....najhorsie je ked uz vsetci rypu kedy bude svadba jeden par sa na vianoce zasnubil aj ked ta baba si ho podla jej slov vziat nechce a nedvoveruje mu (hoci maju spolu uz dieta).....stale sa hadaju dokonca padla aj facka a vyhrazky ze sa rozidu a odstahuju od seba......maju mat takito ludia svadbu???naco aby boli spolu len zo zotrvacnosti alebo kolli dietatu alebo aby sa potom rozviedli?

ja som svoje ANO povedala muzovi ktoreho milujem a doverujem mu a viem ze po jeho boku chcem zostrarnut-v dobrom aj v zlom v chorobe aj zrdavi......

nrvipka
25. jan 2013

Prieskum 🙂 ...precitala somsi vsetky skoro podobne nazory.. a tak skusim aj ten svoj.,..no myslim,ze pre zenu je najvacsi "donucovaci" prostriedok necakane,netrvdim nechcene tehotenstvo...ak chceme sex,musime vediet,ze jeho vysledkom je okrem dobrych pocitov aj dieta 😅 ...cize ak k tomu pride,akoby zena stracala doveru v seba a hlada ju u partnera..ako zivitela rodiny.. mozno starsie generacie -rodicia stale uvazuju o svadbe ako jedinom vhodnom prostriedku...no podla mna uz nova generacia zien je samostatnejsia a vie niest zodpovednost za dieta..povacsinou... ale ymslim,.ze ja uz svoje dievcata nebudem presviedcat o svadbe..toto rozhodnutie by naozaj malo byt na dvoch dobrovolych ANO..na laske a ucte,aby to malo zmysel,... ja som sa vydavala z lasky a tehotna 19-rocna.....ale mladost a nepripravenost na rodicovstvo znicila nas vztah.....ROZVOD bol riesenie, v tomto pripade stastne...a mam daslie dieta vo vztahu uz 9 rocnom bez papiera a nelutujem.....predsudky zial stale su vsade....takze vsetkym zelam len to krasne ANO z lasky a hlavne...keby bolo aj po rokoch...obdivujem ludi co stoja spolu v dobrom aj v zlom aj po 10-tkach rokov. !!!!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli