Svadba z donútenia, kvôli rodine, tehotenstvu. Aký je váš názor?

lenkaa222
25. jan 2013

Prieskum k práci.... Svadba kvôli tehotenstvu, donúteniu rodičov, kvôli náboženstvu...svadba pri malej, stratenej dôvere, slabej láske, nenávisti rodiny...

DAKUJEM za vaše skúsenosti, zážitky, postoje a názory...

cat
25. jan 2013

@lenkaa222 Leni ja viem, že otázka bola položená kvoli prieskumu, ale vieš čo mňa napadlo ako prvé? že sa píše rok 2013 a ja neverím, že by sa v tejto dobe našli dvaja ludia, ktorí by sa dali dotlačiť do svadby, ktorú nechcú. To bolo typické pre 18. storočie /obrazne povedané/. Rodina, náboženstvo... ešte tehotenstvo možnoo niektoré páry dotlačí,ale to väčšinou nemusí dopadnúť dobre, lebo už to bolo pod nátlakom a nebyť dieťaťa, nebolo by svadby 😒 A pri slabej dôvere a láske- kto by sa bral? Načo?

malinkaaninka
25. jan 2013

svadba z donútienia tehotenstvom,otravnými otazkami o sobáši a pod je podla mňä rovnako hlúpe ako brať sa v 100% zamilovanosti.ked on má ju za 100% dokonalú bez chýb a pod.časom prichádza rovnako trpké vytriezvenie.

lenka386
30. jan 2013

Ja som sa vydávala, keď som otehotnela. Ale tiež to nebolo tak, že by som sa musela, keďže svadbu sem tak či tak plánovali, len sa o pár týždňov presunula.Možno to bolo aj dobre, lebo on sa bál svadby ako čert kríža. A po svadbe mi povedal, že keby vedel, ako mu bude dobre, tak by sme sa vzali aj skôr. 😉

mircalla
30. jan 2013

Nikdy nevstupovat do niecoho, kde je co i len tien pochybnosti. Uplne staci, ze stroskotaju vztahy, o ktorych sme nikdy nepochybovali

hadassah
30. jan 2013

Svadba z donútenia? V našej kultúre? Veď stredovek už bol. 😀

sudabe
1. feb 2013

niektore píšete že to neexistuje ale ano ja poznám vela parov co su spolu kratko ona otehotnie a jej rodičia ju donutila do svadby pritom sa vobec nepoznaju. stále to skončí rozvodom. 18 rovná otehotnele spolu chodili pár mesiacov otec ju donutil nech sa vydá bola svadba on tyzden po isiel do basy prisiel po 2 rokoch nebola tam ziadna láska zase otehotnela a vobec im to neklapalo samé hádky jemu sa robiť nechcelo a nakoniec sa rozviedly. ja som sa vydala z lásky po roku a pol a sme štastní ........

ebi88
30. sep 2016

Ja sa musim vydat aj, ked nechcem. Je tu niekto komu to aj vydrzalo?

nivea777
30. sep 2016

@ebi88 nikto ta nemoze prinutit..

majka99999
30. sep 2016

@ebi88 konkretne co/kto ta nuti vydat sa?

ebi88
30. sep 2016

@nivea777 moze

ebi88
30. sep 2016

@majka99999 otehotnela som. 🙂 a beriem to ako zavazok voci dietatu. Dat mu otca. Ale ja stastna nie som a neviem ci budem. Najorv som si myslela, ze su to len hormony.. ale to uz je asi alibizmus 🙂

m_i_s_k_a
30. sep 2016

@ebi88 moja rada je len jedna ak sa necítis nato aby si sa vydala nerob to! Nik ťa nemôže prinútiť a ak to nebude klapať dieťa bude trpieť. Moja matka s otcom mali svadbu lebo otehotnela manželstvo neklapalo a ja ako dieťa som trpela. Nežijeme v dobe spred 20 rokov a ak ťa niekto núti k svadbe vzburit sa a dupnit si, veď si dospelá nie? Alebo od takých ludi ísť čo najskôr prec

nivea777
30. sep 2016

@ebi88 nas chceli donutit,ale nepodarilo sa.. Babky nech si pofrflu,rodicia tiez.Je to ich vnuca a ked ho nemienia mat radi kvoli tomu ze nie je z manzelskeho vztahu tak nech nechaju tak.. to iste plati aj na nas dvoch.. sme ich deti,slobodni alebo zobrati..

majka99999
30. sep 2016

@ebi88 tak ak sa nevezmete, dieta nebude mat otca alebo co? Planuje vas bez svadby opustit a nikdy to dieta neuvidiet? Chapem, ze vela ludima predstavu, ze dieta sa ma narodit do manzelstva, aj ja. Ale nasilu by som sa nevydavala.

bianka195
6. okt 2016

@maruska24 čudovali by ste sa koľko takých rodín je! hlavne tie silno veriace a dcéra v 18 nástich tehotná. Nikdy tomu nepochopím...

lubkavargova1
6. okt 2016

Ja som mesiac pred svadbou zrusila vsetko...a to ste mali vidiet ten cirkus...ale aspon somzistila ake hovado to je....a tiez padali reci o hanbe a bla-bla....a? Nejako som to prezila v pohode 🙂 Nutit sa neda.