Švagriná chodí na prespávacie návštevy

21. sep 2021

S mužom máme jednoizbový byt. So švagrinou sa nevidíme až tak často, pretože bývame ďaleko od seba. Má malé, ročné dieťa. Chodíme na návštevu ja s mužom k nej, u nej aj prespíme, ale ona má väčší byt. Problém je, keď sa ona rozhodne prísť k nám aj s malým. Keď je to cez víkend, tak ok. Urobíme im program, veď sa nevidíme tak často. Lenže ona si naposledy predĺžila víkend, prišla v piatok večer a odchádzala v stredu. Ja chodím do práce a vstávam skoro ráno, keď idem na rannú (počas ich návštevy som mala rannú), inak pracujem na smeny. Vstávam skoro, okolo 3.50 - 4.00. Vôbec sa nevyspím, keď sú u nás, keďže malý sa v noci budí. Ani mužovi ani jeho sestre nedochádza, že je to nevhodné. Ja už som s nervami v koncoch, som z nich hrozne unavená a som unavená aj v práci.

oblecenie99
21. sep 2021

@veronikaszabova Aj mne sa marilo, že som takéto niečo už čítala..

karolinakr
21. sep 2021

Tam bolo 5 stran prispevkov po 10, 50 rad nič si si z toho nezobrala?

karolinakr
21. sep 2021

Vadi ti to, je to váš byt, neviete sa braniť pred invazivnou navštevou, je to len a len vaša vina, váš byt, váš hrad, váš dom, a ked chcete dobre vzťahy tak kompromis . ktorý navrhnete sestre a ona to ma rešpektovať. Iná rada tam asi nie je, nebyvate v dome, že by ste ju strčili do najďalejše miestnosti. hostovsku nemate, tak to musite takto riešiť, alebo si ona bude rozkazovať, ako chce a vy sa jej prisposobite, alebo navrhnete kompromis, aby to aj vam vyhovovalo..

karolinakr
21. sep 2021

A ked budete ticho, takýchto diskusií môže byť aj 100, nič sa dalej nepohne

lucitta9
21. sep 2021

tak v prvom rade je to o dohode medzi tebou a muzom. Za akych podmienok navstevy, na ako dlho…ked si toto vyjasnite vy dvaja, odkomunikujte svagrinej.
Ja si pamatam ako na zaciatku manzelstva ked sme si kupili dom a v lete isli na dovolenku, muzovu sestru napadlo ze nam akoze postrazia dom a pocas nasej dovolenky tam budu byvat aj s muzom a detmi. Byvali v byte tak im bol dom so zahradou vzacny. Predstava ze by niekto spal v mojej posteli, tyzden fungoval v mojej spalni, v kupelni, v celom dome…Toto je daleko za hranicou mojho komfortu, tak sme si to s muzom spolu vyjasnili, ze toto nie. Takisto navstevy-nemam problem na vikend ak niekto pride, tesim sa, ale pocas tyzdna ked chodim do prace, deti do skoly a venovat sa popritom navsteve, toto nie. Vynimka by samozrejme bola ak by niekto potreboval prespat z nejakeho dovodu.

petamich
21. sep 2021

@veronikaszabova mne to tiez prislo povedome 🙂

elizabet173
21. sep 2021

keby som mala jednoizbový byt, tak by som absolútne neuvažovala o tom, že by som do neho niekoho pozvala na prespanie. Keby to môj partner urobil poza môj chrbát, som schopná ísť na noc do hotela. Skutočne si neviem predstaviť v jednoizbovom byte spať ja s partnerom a jeho sestra s dieťaťom, to ako kde?
@karolinakr hosťovskú izbu sme mali aj my, aj dve kúpeľne, napriek tomu som celý život takéto návštevy neznášala a už pár rokov ich nepraktizujem, ja tiež nikomu nechodím na prespanie, ak sa chceme s niekým stretnúť, stráviť zopár dní, sú tu hotely, penzióny, dá sa prenajať chata alebo chalupa.

elizabet173
21. sep 2021

@bluka2 už to tu riešila a nič?

bluka2
21. sep 2021

@elizabet173 podla mna to sem davaju admini, aby bolo o com diskutovat.
Sranda , ja zas naopak, nevidim v tom najmensi problem, ak sa jedna o dobu kratsiu ako tyzden. Toto su pre mna take pseudoproblemy, ze nevyspim sa kvoli dietatu. Ked je clovek poriadne unaveny, nezobudi ho nic. A predpokladam, ze o tej 3:50 nevstava preto, aby isla odpilotovat lietadlo a pod. (to by zrejme nebyvala v 1i., nic v zlom, sama nemam ziadnu vilu). Ale tak kazdy sa na to pozerame cez svoje okuliare, ja tu casto mam navstevy a aj casto chodim ja + 2 deti k niekomu a radsej si za tie peniaze usetrene na hoteli kupime nieco ine ako dalsi vylet k niekomu 😄 s vekom uznavam, jedine, co sa zmenilo je, ze nespime dve kamosky v posteli pre jedneho ako pocas vysky niekedy. Do izby sa v pohode zmesti kopec ludi, ako aj do stanu a tak 🤣

1sally12
21. sep 2021

@petamich veru už to tu bolo, aj mne sa zdá🤔

klarolinne
21. sep 2021

Ty nemáš súrodenca, sesternicu, kamošku s dieťaťom? Alebo pokojne aj bez len že by došla na návštevu a ty nastavíš tvojmu mužovi zrkadlo. Sestra mu nevadí, ale niekto cudzí by mohol. Pokojne aplikovať keď tam bude aj švagriná, nech si užije ten cirkus :D

elizabet173
21. sep 2021

@bluka2 ja si tiež myslím, že minimálne 30% tém je vymyslených, ale na tom nezáleží, možno sa v nich niekto nájde a ak mu pomôžu, tak fajn. Ja som vlk samotár, takže žiadne viacdňové návštevy, každá sme iná

1katus1
21. sep 2021

Tak povedz niečo rovno švagrinej keď je muž posekaný z vlastnej sestry

miadi
22. sep 2021

Urobte si dieta nebudes musiet vstavat do roboty nevyspi sa ani muz ani ty v jednoizbaku teplotu prisposobite pre svoje deco ., a svagrina so svojim sa k vam uz total nezmestia a mas pokoj ,