Švagriná chodí na prespávacie návštevy

21. sep 2021

S mužom máme jednoizbový byt. So švagrinou sa nevidíme až tak často, pretože bývame ďaleko od seba. Má malé, ročné dieťa. Chodíme na návštevu ja s mužom k nej, u nej aj prespíme, ale ona má väčší byt. Problém je, keď sa ona rozhodne prísť k nám aj s malým. Keď je to cez víkend, tak ok. Urobíme im program, veď sa nevidíme tak často. Lenže ona si naposledy predĺžila víkend, prišla v piatok večer a odchádzala v stredu. Ja chodím do práce a vstávam skoro ráno, keď idem na rannú (počas ich návštevy som mala rannú), inak pracujem na smeny. Vstávam skoro, okolo 3.50 - 4.00. Vôbec sa nevyspím, keď sú u nás, keďže malý sa v noci budí. Ani mužovi ani jeho sestre nedochádza, že je to nevhodné. Ja už som s nervami v koncoch, som z nich hrozne unavená a som unavená aj v práci.

ivkazba
21. sep 2021

A s mužom si o tom hovorila? Ja keby som sa nevyspala a bola nervózna z toho, že u nás niekto spí, tak môj chlap by to nedovolil.

kacena4
21. sep 2021

a preco to riesis na koni a nie s nou ze ty si pracujuca ona na rodicaku tak nech sa prisposobi vam??

martinkatinka
21. sep 2021

Ved jej povedz, ze len vikendy, ked nechodis do práce a hotovo.

autor
21. sep 2021

@ivkazba Áno hovorila, že máme malý byt a že v jednej izbe sa to nedá, nech jej to vysvetlí, ale on sa ešte urazil.

autor
21. sep 2021

@kacena4 Ona sa správa ako generálka, všetko nám doma prevrátila naruby. Všetko sa prispôsobovalo jej dieťaťu, aj teplota v izbe. Mužovi som o tom hovorila. Ale on bol ešte urazený.

anjelicek26
21. sep 2021

Ked byvate daleko od seba, je jasne, ze nedojde na jeden den na otocku. A ano je normalne, ze sa prisposobuje dietatu aj teplota v izbe pre pana...co mu ma byt zima? Ked mate maly byt, chodte vy k nim na navstevu... ona chce, aby male videlo tetu a uja, nic viac...

ivkazba
21. sep 2021

Budem úprimná, ja nenechávam u seba prespávať nikoho. A to nemám jednoizbák. Proste nemám rada narušenie súkromia, nemám rada ak niekto chodí do mojej kuchyne a o zdieľaní kúpeľne ani nehovorím, z toho mám priam fóbiu. Takže ja by som všeobecne neprijala prespávaciu návštevu. A ak by hej a partner by videl, že mi to nerobí dobre, tak by to viac nedovolil. Ale to si treba vybrať chlapa, ktorý stojí na strane svojej partnerky. A hlavne, treba si na začiatku stanoviť hranice a držať ich. V každom prípade, my ti ťažko poradíme. Toto si musíš vyriešiť ty s partnerom a jeho sestrou.

konikkon
21. sep 2021

Ja uz neviem, či väčšina žien je nekompletnych alebo co. Ale takéto veci si fakt nevieš vyriešiť sama, ale musíš to písať na koňa? Ak si nevieš uz úplne rady, precitaj svagrinej toto, co si sem napísala a máš vyriešené.

bluka2
21. sep 2021

@veronikaszabova asi fake tema

mijunik
21. sep 2021

Možno zaplatiť si na tie noci hotel alebo penzión. Či oni vo vašom meste, či vy v ich meste. Bude to spravodlivé, vyspíte sa všetci a ani súkromie nebude narušené. 😊

vinetuu
21. sep 2021

Tak, toto treba povedat muzovi a svagrinej a nie modremu konikovi. Staci komunikovat.

michkat
21. sep 2021

@anjelicek26 ale prist v piatok a odist v stredu predsa nie je navsteva na otocku vobec, bohato staci prist v piatok a odist v nedelu poobede a holt, s tak malym dietatom by som na prespavacie navstevy zasa nechodila ja, prislo by mi to blbe lebo by mi bolo jasne, ze narusim sukromie druhym ludom...

maciatkolulu
21. sep 2021

@michkat vlastná rodina? Ja neviem, ale zase taká tragédia od piatku do stredy...kebyue na mesiac, ale 5 noci..no ja neviem, kolke tu z koňa majú mamičky aj mesiac nastahivane doma, ci po pôrode, alebo len tak a muži majú držať hubu a krok. Toto je sestra a je z diaľky a jedna sa o 5 noci. Ale ved každý má nastavene pravidlá a zvyky inak, úplne zbytočná téma toto.

diewcatqoo
21. sep 2021

Treba to povedat aj svagrinej a nielen chlapovi. Normalne bez okolkov a bez zdvorilosti. Ze ak chce nabuduce zostat u vas prespavat aj pocas pracovnych dni, nech ti to da vediet v dostatocnom predstihu, aby si si vzala v praci dovolenku, resp. ze uz mas dovolenku vycerpanu a bohuzial, potrebujes byt v praci fit, avsak kvoli nej a jej dietatu nie si.
A ak s tym nie je zvysok osadenstva stotozneny, normalne by som sa vzala a isla prespat inde. Ak by sa to opakovalo, zacala by som uvazovat nad tym, ci ma zmysel zostavat vo vztahu s niekym, kto na teba neberie ohlad (ak sa chlap ofuci).
Neznasam taketo bezohladne navstevy. Najhorsie je, ze niektorym nedojde, ze prekazaju, aj ked im to clovek normalne povie, ze uz je nacase odist.

diewcatqoo
21. sep 2021

@maciatkolulu ale vyzera to tak, ze u autorky nejde o jednorazovu navstevu, ale pravidelne sa to opakuje.

maris5
21. sep 2021

@veronikaszabova dobre sa mi zdalo, ze som to uz citala.

tina5959
21. sep 2021

Švagrina nemá manžela?.
Alebo mu nevadi, že ona prespava tak dlho niekde inde? Niektore vzťahy fakt nechápem.

anjelicek26
21. sep 2021

@tina5959 tak pise, ze obcas - to moze byt 3x v roku - dojst na 5 dni za rodinou zas taka drama neni...tolko tu mam sestry s detmi bezne, alebo kamosku, mne to prijde normalne...ako ok, nemame jednoizbak 😂 Ale ked sa rodina nevidi, tak sa prakticky nepozna, co su to potom za vztahy...

tina5959
21. sep 2021

@anjelicek26 keby občas,dajú sa prežiť aj tie nevyspate noci. Jasné. Rodinné vzťahy treba utužovať.☺
Ale ked má s tým problém asi to bude častejšie. A to už ide potom aj na nervy.

evaachesa
21. sep 2021

Zdá sa mi že som tu už úplne rovnaký príspevok čítala.😏

veronika33
21. sep 2021

@evaachesa asi to pokračuje stále

veronika33
21. sep 2021

ak ti to vadí, čomu sa nečudujem, na tie dni kým tam je švagrina by som odchádzala z domu, ku kamarátke, do hotela ... nech si ju užije sám

dazdovka
21. sep 2021

V jednoizbaku? To jej nedochadza, ze nemate potrebny priestor na sukromie? Keby si mala dovolenku a robila im program chapem, ze si spravite pekne straveny spolocny cas, ale ona by nemala mat ocakavania, ze vam nebude vramci vasich dennych povinnosti a priestore sa bude dat fungovat s dalsimi dvomi ludmi... Sukromie, priestor pre oddych po praci s dalsimi dvomi (pre teba cudzimi) ludmi je nerealne. Nie som optimisticka, ak si tvoj muz zil roky v jednej izbe so sestrou, v pohode, ale ste dospeli ludia a kazdy z vas potebuje priestor, chapem ze si frustrovana. Jednoizbak!!!

beatta7
21. sep 2021

no niekomu to nie ze nedochadza, ale proste nechce. ja by som nieco taketo asi nedala, predsa len chodis do prace jedno s druhym a v jednoizbaku tolki ako no neviem

michkat
21. sep 2021

@maciatkolulu k nam chodila teta z Ostravy viac ako 3x do roka na prespavacie nasvtevy, wle nikdy si nedovolila zostat dlhsie ako max do pondelka.. Toto je cez v jednoizbaku, uplne... Skor by mali chodit oni ku nim, okrem toho, balit vsetko pre dieta, doma vsetko k dispo, hracky atd... No neviem, kazdy to ma inak nastavene a nema asi problem sa s dietatom a muzom nasackovat do jednoizbaku, ked tam niekto este aj vstava na smeny... Keby robila od 8.30 v kancli, prizmurim oko, ale takto... Hadam vam taketo navstevy vyhovuju, ked viete ake to jea zda sa vam to v poriadku

michkat
21. sep 2021

@michkat *pardon bez muza

michkat
21. sep 2021

Hm ja by som si to s muzom vydiskutovala kym by nepochopil, k nam, ked uz som odisla od rodicov, tak chodila priatelova mama na niwkolko dni kvoli nasvtevam lekarov a bol to kvazi dvojizbak, spalna plus obyvcka s kuchynou spojena a teda uprimne.. Rano byt potichucku v kuchyni aby som ju nezobudila atd... Nie je to bohvieco... A ked si predstavim byt budena dietatom ked chodim do rpboty... Ona je na materskej alebo ma volno, ale ty nie... No ine rosambo by som narobila, narusaju ti sukromie, zasa nieco sa da vydrzat, ale odtial potial....

sjuzi
21. sep 2021

Niečo som nedávno pozerala a bol tam taký výrok, že ryba aj návšteva smrdí po 3 dňoch... 😀

karolinakr
21. sep 2021

Američania to maju vyriešené, že maju hosťovsku izbu, už chápem prečo , niektorí dokonca s vlastnpu kúpelkou