Švagriná sľúbila rodine, že ja tehotná budem po oslave rozvážať ľudí domov

6. okt 2022

ahojte na zaciatok prepacte ze pisem anonymne potrebujem len zo seba dostat hnev..a vyrozpravat sa..v manzelovej rodine sa chysta teraz cez vikend velka oslava..svokra aj manzelova starka oslavuju jubileum, svokra 60 manzelova stara mama 80..bude tam vela ludi kedze manzel ma velku rodinu jeho mama je z 8 surodencov--oslava bude v meste a dost ludi z rodiny sa pytali kedze to bude pomaly ako svadba ci bude nejaky odvoz.ci si mozu vypit..pohotova svagrina hned kazdemu narozpravala ze ja kedze nemozem pit ( som tehotna) budem rozvazat ludi..bez toho aby sa mna spytala predtym..vcera mi to oznamila ze kazdemu povedala potom ze ja budem ludi opitych po oslave vozit domov ..ostala som ako oberana..reku čo?..ja tehotna mam nad ranom rozvazat opitiych?..tak ze ona to uz dohodla a ak mam s tym problem tak to mam ja kazdemu vysvetlit..ako chapete toto:?-..samozrejme hadka sa hned strhla ..obul sa do nej aj manzel..ze kde to zobrala ze prave ja budem robit sofera z oslavy..sorry ze pisem ako tatar ale nahnevana som neskutocne..

panelacikova
6. okt 2022

@elizabet173 presne tak, rozvážať hostí, aj neopitých a hoci aj cez deň, to nie je "robota" pre ženu v akomkoľvek stave.

autor
6. okt 2022

@mandarinka555 odmietla.by som..necitim sa najlepšie dáva mi to dosť zabrať..ja na tej oslave nemienim byť dlho..

lilyianka
6. okt 2022

Predpokladám,že tvoj muž jej povedal svoje. Tu nie si povinná nikoho voziť. Na to sú taxíky. A keďže to spískala ona nech si to rieši. Ak bude chcieť niekto odviezť domov,odkázať ich na svagrinu a nech volá taxi. Na tvojom mieste by som tam dlho nebola, iba ako je nutné a išla domov. Keďže si druhýkrát tehotná, predpokladám,že tam prvé dieťa bude ci?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spadnutaslivka
7. okt 2022

@svetlonos pravdu máš
@elizabet173 "podľa seba súdim teba" - mne je lepšie počítať s tým, že sa nájdu ľudia, pre ktorých potom budem ja tá zlá aj napriek tomu, že som v tom nevinne. Proste byť v realite. Predpokladala som, že je lepšie to autorke pripomenúť/upozorniť ju na to. Aby neostala nemilo prekvapená.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medea2003
7. okt 2022

ja by som nesla do konfliktu, vysvetlila, ako sa citim, a navrhla ine riesenie. To fakt nemate niekoho v rodine, ktory by ich porozvazal? Pripadne poprosit suseda ci blizsieho kamarata, ktory na oslave nebude? ved toto predsa nemoze byt nejaky problem...

katkami123
7. okt 2022

Autorka, potom napíš ako to celé dopadlo 🙂

ysseba
7. okt 2022

No je dobrá drzosť! Ja by som ten telefón zdvihla a obvolala ľudí. Lebo verím tomu, že keby obvolávala švagriná, ešte z teba by spravila pred rodinou kravu. Normálne by som zavolala a vysvetlila, že švagriná to dohodla bez tvojho vedomia a že ťa to mrzí, ale proste nechceš aby sa na teba spoliehalo XY ľudí, lebo že sa bojíš, že proste budeš musieť ísť skôr domov, lebo ešte stále ti býva zle, bývaš unavená a nevieš či vydržíš čakať kým sa posledný hosť rozhodne ísť domov. Určite by som si nevymýšľala, že si si zabudla vodičák alebo že si o tom ešte predtým nepočula alebo čo 😀

ankare
7. okt 2022

To je krava.

mandarinka555
7. okt 2022

Veď si v štvrtom mesiaci, tak čo ti dáva tak zabrať?

h2
7. okt 2022

@mandarinka555 To je jedno, aj keby vôbec nebola tehotná, prečo má voziť ľudí z oslavy?

mandarinka555
7. okt 2022

@h2 Na to vozenie som jej už odpovedala, má úplnú pravdu, ani ja by som nikoho nerozvážala.....Mňa len zaráža, ako jej tehotenstvo "dáva zabrať" ☹ Veď je v štvrtom mesiaci, ešte to na nej nemôže byť ani vidieť....

januska12323
7. okt 2022

@mandarinka555 môže vracať od rána do večera napríklad....

janinka007
7. okt 2022

@mandarinka555 moja známa vracala do 6 mesiaca. Ešte aj po ceste do práce, z auta na dialnici. Neporovnavaj. Ja pri druhom raz, keď som vypila zelený čaj. Inak vôbec, ani pri prvom.

mandarinka555
7. okt 2022

@janinka007 Ja nič neporovnávam...mne je len veľmi divné, že niektoré....podotýkam, že len niektoré ženy, len ocikajú test a už majú vymyslené problémy , len aby celý svet vedel, že sú tehotné.... Večne ich niečo bolí a sú ufňukané, lenivé...ako nič nemôžu robiť, ani chodiť do práce...Je tu milión takých tém!!! Ociká test a prásk, už je na PN 👎

inkubator
7. okt 2022

@mandarinka555 vymyslené problémy? Pre niekoho je tehotenstvo naozaj zaberák. Mám dve deti a obe tehotenstvá boli za trest. Počas druhého som bola od druhého mesiaca na PN, v štvrtom som ležala v nemocnici, lebo som zvracala od rána do večera a schudla som skoro 10kíl, a zvracala som do pôrodu.
To isté potom môžem napísať aj ja, že čo sa ženy sťažujú aký je pôrod bolestivý a dlhý, keď som oba mala do 3hodín za sebou bez nejakých extra bolestí a bez EPI.
🤷🏻‍♀️
A teda určite by som nevozila v noci opitých príbuzných, nech si to pekne švagrinka obvolá a povysvetľuje sama 🙂

lucky_k
8. okt 2022

Ja hlavne nechapem tu vasu rodinu, pozvu ich na oslavu, tak kde beru drzost pytat odvoz ci dovoz????...je to 60tka a 80tka, nezavisle od poctu ludi...k tvojej svvagrinnej skoda sa vyjadrovat

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsuzannex
8. okt 2022

Ako to dopadlo?

buberova
8. okt 2022

@xsuzannex ja som si normálne nechala otvorenú záložku v mobile s touto diskusiou a tu a tam si to refreshnem lebo ozaj čakám, že autorka napíše ako to dopadlo 😁

mandarinka555
8. okt 2022

@elizabet173 Ja som to písala tebe? Označila som teba?

sense
8. okt 2022

@mandarinka555 sú ženy kt majú aj ozaj problémy.... A nielen že ocikaju test a sú hneď pn..... Mne bývalo zle do 20tt a potom mi nasadili lieky. Aby som mohla aspoň niečo zjesť bez toho aby mi bolo zle... A od 27 TT bola nachystané taška do pôrodnice lebo boli iné problémy....a mohla som akurát tak ležať...
To ze niektorá keby nemá brucho časom ani nevie ze je tehotná tak to neznamená ze všetky sú take

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
9. okt 2022

@mandarinka555
Len tak medzi rečou, ja som bola v 2.mesiaci týžden v nemocnici na infuziach, lebo som zvracala od rana do večera, ešte aj cistu vodu a hrozila dehydratácia plodu, kedže ani voda sa vo mne neudržala. Prišla som domov, vydržala týždeň a už ma chcel gynekológ podielať opäť.
Nezaberali ani tabletky proti vracaniu. Naštastie potom sa to vdaka ním upravilo v 2.trimestri iba na 3x denne a takto som fungovala celé tehotenstvo až do pôrodu. Ešte počas kontrakcii som zvracala.

katkami123
9. okt 2022

@mandarinka555
Najhoršie bolo to, ze som nikam poriadne nemohla ísť. Chcela som nakúpiť v potravinách, prišlo to na mna a sup nechala košík v potravinách a letela von, nech tam obchod nedozvraciam. A niekedy som nestihla, vybehnúť a niekedy ani dobehnúť k záchodu a išlo to, lebo to bola otázka pársekundová. Zato, ze ty si mala dobre tehotenstva, to neznamená, že si nejaký etalón a už nikto to nemá inak.

mandarinka555
9. okt 2022

@sense
@katkami123
@elizabet173
Nechápem, čo sa mi tu teraz sťažujete, aké ste mali tehotenstvo...ALE, čo tu čítam, tak vo všeobecnosti platí, že polovica MK narieka, že nemôže otehotnieť...potom nariekajú, že celé tehotenstvo grcajú....potom nariekajú, že dieťa stále plače....Stále len nariekajú a sťažujú sa ☹

srferreira
9. okt 2022

@xsuzannex
@buberova svagrina isto zduta.

h2
9. okt 2022

@mandarinka555 Ty dáš otázku a potom sa čuduješ a nechápeš, že ti na ňu odpovedajú?

katkami123
10. okt 2022

@mandarinka555
Tak si si z toho všetkého vybrala to, že tu nariekame. Každý si zo všetkého vyberie iba to, aké je jeho vnútro. Dobrý človek pochopí a uvedomí sa, zlý človek obráti všetko na zlé. Ty si to všetko prekrutila na negatívum namiesto sebareflexie. 🤷🏻‍♀️ Holt, tu už nič nepomôže.