Švagriná stále hľadá chyby na našich deťoch

tanulik16
13. júl 2018

Manzel je na prazdninach z detmi u svojej mami tyzden.Kedze ja nemam dovolenku v novej praci museli sme to riesit takto.Problem je v tom ze jeho sestra vzdy hlada chyby na mojich resp.nasich detoch.Co vycita je : Mala neprehlta to neviem ako nato prisla...Dalej ze mala ma spinave nausnice na uzatvarani.Dalej syn zle rozprava.Syn chodi do skoly v rakusku cize od troch rokov ma nemcinu zo slovencinou je to obtiazne .CHodim s nim logopedicke a aj v skole ma dva krat do tyzdna logopedicku.Vecne len rype.V novembri mi zomrel otec a ani na pohrebe neboli a to sme s manzelom uz 8 rokov manzeliatroch r

maria584
13. júl 2018

@tanulik16 a jeho sestra má už deti?

pininka
13. júl 2018

Neries, ina nebude. Je to zakomplexovana..... Zbytocne ta to bude rozculovat a hadam manzel sa tiez postavi za svoje deti.

zuzanka.zuzu
13. júl 2018

@tanulik16 neries, deti to vycitia a casom aj pochopia, radi sa mat pravdepodobne nebudu, ale neda sa s tym vela robit... ani deti sa neda vychovavat vo vaticke, ked sa inak z novej prace nedalo

drobcek26l
13. júl 2018

Tiež ma zaujíma ci ma švagriná deti

lus83
13. júl 2018

@tanulik16 ale ved nic take hrozne nepovedala. Trochu rype, tak by som jej povedala svoje. Teda slusne zareagovala hned v takej situacii bud ty alebo muz a upokoji sa. Mozno to ani zle nemysli s tym, ze syn zle rizorava. Chápem rodica to nastve, ake to su take zabomysie vojny. Na ten pohreb by som sa jej spytala...

0silvia0
13. júl 2018

@tanulik16 asi pomáha švagriná svokre a mužovi s tvojimi deťmi a má ich pred očami viac hodín denne. Tak ich pozoruje a všíma si všeličo na nich, možno jej deti (ak má) sa správajú inak, rozprávajú inak, tak ich podvedome porovnáva a komentuje. Niektoré ženy sú také, že komentujú každú kravinu. Mne tiež inak správajúce sa deti ako moje pripadali také ... iné a pred mužom som to skomentovala, no a čo? Keď niekto stráži deti, tak sa nebude rozprávať o politickej situácii a o filozofických témach, tak sa rozpráva o deťoch... Ja som napríklad mala veľmi pokojné deti a keď k nám prišli deti od susedov, ktorí skákali a behali a vrešťali po celom našom dome, tak sme to s mužom komentovali že to čo je preboha? (lebo sme na to neboli zvyknutí).
Ja by som to až tak neprežívala, mimochodom ako si sa dozvedela že toto komentuje keď tam nie si? Rozprával ti to manžel? Keď áno, nech si to on rieši so svojou sestrou...

dominika6
13. júl 2018

@tanulik16 plne súhlasím so 0silvia0.Neviem prečo ťa muž zaťažuje s priblblými komentármi zakomplexovanej sestry,ked tam ani ty niesi aby si mohla argumentovať ani sa nejedná o jej deti..
čo tam on robí týždeň? iba preberá na gauči so sestrou zrelosť a stav svojích detí? po prvom telefonáte by som ich oboch asi poslala so prírody,nech mi nekazia pekné chvíle samoty 😀

pribinak
13. júl 2018

bud si to nevsimaj, alebo jej rovno povedz nech sa stara o svoje deti a hotovo.

ink
13. júl 2018

Presne, buď jej povieš, nech si nechá svoje pozorovanie pre seba, alebo, ak veríš manželovi, že sa detí vie zastať, tak to nechaj na ňom. Deti nie sú hlúpe, pochopia, že je to rýpalka a nebudú ju mať radi. Ale pre ich zdravý vývoj sebavedomia by bolo dobré, keby počuli, ako sa ich niekto zastáva.

sense
13. júl 2018

Vies co...svagrinu si nevsimaj ty sama vies ako su na tom tvoje deti....a nue je nuc na tom ze dieta chodi na logooediu horsie by bolo keby nechodil...ja na taketo keci poviem len nemize byt kazdy taky dokonaly a bezchybny...a lahsie je hladat chyby na druhych a zakryt tym vlastne

deti95060810
13. júl 2018

s takou trubkou by som obmedzila stretávanie... po čase aj deti si na tetu spravia svoj názor - to mi ver, dnes si nik nenechá kadiť na hlavu...
ak neboli oni na pohrebe, nepôjdeš ani ty k nim....mne keď mama zomrela švagriná si ani nevšimla - nevšimnem si ani ja keď zomrie mama jej... aké požičaj ,také vráť...😉

janulka2811
13. júl 2018

Jej povedz nech sa pozrie na seba ... že by si jej mohla rozprávať do noci aké má ona chyby ... a verím tomu,že už ti nikdy nič nepovie ani na deti.

tanikka
13. júl 2018

jej problém... vy si to absolútne nevšímajte... evidentne si potrebuje niečo dokazovať...

saslavka73
13. júl 2018

@tanulik16 A muž nevie sestru poslať do riti? Však Ty tam ani nie si. Vyhoď z hlavy a uži si samotu.

kikina84
13. júl 2018

@tanulik16 ja som mala takú kamarátku..už kamarátky nie sme..tomu sa po slovensky hovorí závisť..😉

basska_b
13. júl 2018

@deti95060810 nedá sa to moc vrátiť s tým pohrebom, lebo jej mama už nie je niekto cudzí, ale je to autorkina svokra :/ to je ale detail, súhlasím s tebou, take trúbky treba ignorovať... širšiu rodinu si človek nevyberá...

miriam11
13. júl 2018

@tanulik16 nech ta to netrapi. Vypusti to z hlavy, nech si mysli, čo chce. Ty s muzom si najlepšie poznate svoje deti, ona nech sa stara o svoje zalezitosti. Ignorovala by som to. Zjavne sa nemate v oblube, aj ta zalezitost s tym pohrebom... tie reci o detoch sa zle pocuvaju, ale čo ta po nich.

jana_eyre
13. júl 2018

priamo po nejakej poznamke by som sa jej spytala, co jej tak strasne prekaza na mojich detoch ked stale komentuje.. ja viem, ze sa mi to lahko hovori, ale po par skusenostiach mam pocit, ze na vecne mudrych ludi ine neplati..

stanulienkat
13. júl 2018

@kikina84 preco zavist???

kikina84
13. júl 2018

@stanulienkat pretože väčšinou človek ktory nie je sám so sebou spokojný ,tak ma potenciál upozorňovať na chyby stále ostatných a zatienit ich tak..myslím že podľa toho čo píše nie je to ani v tomto prípade inak..

kikina84
13. júl 2018

@stanulienkat a tým nemyslím len že nie je spokojná sama so sebou ale napr..sú ľudia ktorí majú deti pomalšie vo vývoji ako deti ich kamarátok alebo niekoho z rodiny a takouto kritikou sa ich snažia zdiskreditovať lebo nevedia prekusnut že niekto je lepší ako oni..čiže má skrátka potrebu hľadať aj to čo nenájde alebo je nepodstatné..o tomto by som ti vedela litánie písať..z vlastnej skúsenosti, z pozície tej osočovanej.. závistliví ludia vedia narobiť neskutočne zlo v rodine alebo v priateľstve

stanulienkat
13. júl 2018

@kikina84 mne pride,ze kazdy,co nieco okomentuje, ma zavidiet?? To je dobra blbost. Neuvazovala si,ze pravdu moze mat aj druha strana? Vies,ja vzdy ked si vypocujem nejaku ponosu,tak som objeltivna a snazim sa na to pozriet aj z druhej strany. Mozno je cela story inac. No tu na MK kazdy hned povie,ze zavist a objektivita chyba.Co ako by mali zavidoet?

kikina84
13. júl 2018

@stanulienkat akurát druhá vec je či ma niekoho komandovanie zaujíma alebo ho musím trpieť..samozrejme zdravá kritika nikoho nezabije ale aby som bola kvôli niekomu pomaly na liekoch že má neustále potrebu má buzerovat tak to zasa nie..predpokladám že nie je nesvojpravna a není odkázaná ns to aby jej okomentovala pomaly každý nádych a výdych..to už je cez hadam

tanulik16
autor
13. júl 2018

@kikina84 svagrina nema deti

tanulik16
autor
13. júl 2018

@kikina84 nema deti

saslavka73
14. júl 2018

@tanulik16 A preto hovno o tom vie.

beadgirl
14. júl 2018

@stanulienkat hlavne je to totálne jedno, či má malá špinavé zatváranie na naušničke alebo napríklad má švagriná pocit, že rodičia nevedia že malý má problém s rečou? je rozdiel sa na niečo spýtať, pomôcť nájsť riešenie a iné je len podrypovať...

beadgirl
14. júl 2018

@tanulik16 skús sa nad to povzniesť. ide to ťažko, ale ide to. ignoruj to, nereaguj. bav sa s ňou o vecných témach... garantujem ti, že ju to prejde 🙂 kamošky asi nebudete, ale nebude rýpať, ked vie že nemá odozvu...

montemotherone
14. júl 2018

@tanulik16 problém nie je švagriná. Problém máš ty. Polož si otázku, prečo je jej názor pre teba dôležitý, prečo sa ťa to dotýka. Ešte aj v samotnom príspevku pôsobíš neisto a ospravedlňuješ problém synčeka... Keď si to urovnáš v sebe a zistíš, prečo necítiš istotu ako matka, ktorá si je vedomá svojich kvalít, nerozhodí ťa švagriná, ani svokra ani nikto... 😉 potom usmerni manžela, usmerni švagrinú, nech vedia kde je sever

janage
14. júl 2018

@tanulik16 je taká veta: Ak si neviete rady so svojimi deťmi, opýtajte sa niekoho, kto ešte deti nemá. Ten bude vedieť presne, čo robiť! 🙂))