Švagriná využíva môjho brata

18. máj 2023

Mam obavy že moja švagriná využíva môjho brata. Je od neho 8 rokov mladšia, nikdy nepracovala, VŠ prerušila keď bola tehotná s prvým synom. Oni majú raz v týždni večer babysitterku aby si mohli ísť do reštaurácií, asi párkrát v mesiaci príde babysitterka na cely deň lebo to mladšie 2 ročne ešte nie je v škôlke aby mamička mohla ísť shoppingovat a robiť yogu a chodiť do kaviarne a čo ja viem čo. Mesačne im chodí aj upratovatelka a podotýkam že švagriná nepracuje takže by to mohla robiť aj sama. Sme 4 súrodenci a vzťahy v rodine boli komplikovane, nezamestnanosť, alkoholizmus atd môj brat išiel do zahraničia a tam si niečo vybudoval a od vtedy ako keby sa vzdialil od rodiny. Keď spoznal tuto a zobral si ju, nasťahovali sa späť na Slovensko. Ako mu mam otvoriť oči?

river_song
18. máj 2023

Nijako, preco sa do toho miesas? Ved tvoj brat asi vie ako funguje jeho žena, ze ma opatrovatelku a upratovacku, a asi mu to nevadí.. tak prečo to vadí tebe?

malalienka85
18. máj 2023

Nechápem čo je teba do toho vlastne.... každý ako si zariadi, tak má. Načo chceš bratovi otvarat oči asi aj jemu to takto vyhovuje

a_alexandra_a
18. máj 2023

A prečo by si mu mala otvárať oči? Snáď je dospelý a je v tom vzťahu on, keď si to tak nastavili a vyhovuje im to, prečo sa im chceš miešať do vzťahu? Cítim tu trochu závisť z tvojej strany.. ty sa možno doma nestíhaš točiť okolo detí, domácnosti a muža a oni si to zariadili inak a teba to škrie...

zojazoja
18. máj 2023

Upratovatelka 😁 to je upratovačka a opatrovateľka v jednom?

melanta
18. máj 2023

Prečo by si mu mala otvárať oči? Lebo jeho žena si žije lepšie ako ty? To je tvoj problém, nie bratov.

xux
18. máj 2023

Zavist nie je pekna vlastnost

autor
18. máj 2023

@xux čo by som im mala závidieť? Môj brat si niečo vybudoval som na neho pyšná a nechcem aby ho nejaká žena vycucala

melanta
18. máj 2023

A tebe sa brat sťažoval, že ho žena vyciciava? Ak nie, tak potom áno, je to len a len čistá závisť, že žijú inak ako ty. Ak si na neho pyšná ako píšeš, tak buď pyšná, že sa má tak dobre, že jeho žena nemusí pracovať a môže shoppingovať a mať upratovačku.

0silvia0
18. máj 2023

Brat v zahraničí asi zistil, že toxické a patologické fungovanie vo vašej pôvodnej rodine (alkoholizmus, nezamestnanosť) nebolo to pravé, čo chce znova zažiť. Tak chce svojej žene a matke spoločných detí spríjemniť život, váži si ju, pestujú manželstvo a chce, aby bola šťastná a nielen žena v domácnosti. Ty by si ju najradšej videl s kýbľom, handrou a makajúcu v práci, však? Veď má 2-ročné dieťa, nastúpiť do práce chce asi po dovŕšení 3 rokov, čo je na tom zlé?

a_alexandra_a
18. máj 2023

Ale prečo by ho mala vycucať? Ty si si odkiaľ taká istá, že jemu to vadí a neberie to normálne. Môžu si dovoliť upratovačku, tak samozrejme, že to využijú... život nie je o tom, že žena bude celé dni drhnúť domácnosť

sense
18. máj 2023

Ak by mu to vadilo tak už by s tým niečo robil ale zrejme to vadí len tebe

janai1
18. máj 2023

A tie opatrovateľky a upratovačky im platíš ty? Alebo ako sa ťa to týka?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panonia
18. máj 2023

Pokiaľ je brat spokojný som svojím životom a nesťažuje sa nemáš čo riešiť.

hariet
18. máj 2023

Lenze to je ich zivot, ich financie a ich rozhodnutia. Ak na to maju peniaze, je skvele, ze ta zena ma cas aj na seba! Kiez by si toto mohlo dovolit viac rodin, boli by tie zeny viac oddychnute a ma to pozitivny vplyv aj na deti. Ries svoj zivot, naozaj ta do toho nic nie je.

river_song
18. máj 2023

A ako ho vycuciava? Ved je to jeho žena, jeho rodina. Či teda ked si niečo vybudoval, ma byť sam, aby ho nikto nevyciciaval? Alebo by si bola spokojnejsia, keby mal zienku domacu, ktora uprace sama? A neni to jedno? On si vybudoval, je to jeho volba, kam investuje svoje peniaze. On sa rozhodol ich investovat do svojej rodiny, manzelky.. no a? Ked su spokojni a šťastní, čo je teba do toho? 🤷

sasitimi17
18. máj 2023

Zavidis im to ze im chodi pani strazit deti a upratovat byt. Ze spolu travia aj cas osamote. Ze si ona zajde na nakupy. Jaj, nie je to typicka spotena mamina na rodicaku ktora stoji len nad hrncami a cely den beha s handrou po byte ze? A to ta tak velmi škrie 🙈 daj si magnezko a vybehni aj ty na nakupy

viestta
18. máj 2023

Tebe vadí, že oni nežijú podľa "slovenských noriem"? Ustvaná neupravena žena v domacnosti, v jednej ruke vechet, v druhej dieťa má výčitky, že nestihla doniesť mužovi na gauč pivo v časovom limite... Je ta do ich spôsobu života trt makový, skôr by si mala otvoriť oči sebe a pochopiť, že každý sa ma starať sam o seba. A vziať si z nich príklad, žiť svoj život ako mi vyhovuje, nie žiť podľa toho čo si myslia ini

beata_k
18. máj 2023

Ej, ale riadne zavidis. Az sem pocujem ako skripes zubami 😆

zuzanaete
18. máj 2023

Je uplne v poriadku platit opatrovatelku a upratovacku. Zjavne maju dostatok penazi. Brat moze byt na seba hrdy, ze takto dokaze uzivit rodinu a zaroven spokojny, ze ho doma pravdepodobne caka vysmiata manzelka, kedze ma cas aj na seba. A tyzdenne rande im len prospeje. Takze skor sa treba inspirovat a nie bratovi otvarat oci.

petamich
18. máj 2023

ze sa on vracal na to Slovensko, patologicke vztahy v rodine evidentne nadalej pokracuju 🙂

leskky
18. máj 2023

No ty si riadne milujúca švagriná 😁🤦 proste jej závidíš. Vadí ti ešte aj to, že je doma s dvojročným dieťaťom. Veď nech tvoj muž tiež ide do zahraničia a zarobí a môžeš si aj ty takto užívať. Nestaraj sa do nich, nerobí nič zlé. Vy máte proste zlé vzťahy v rodine a on si žije život aký chce

lelelienka
18. máj 2023

Ja neviem ci som len nechapava, ale ako presne ho vyuziva mi z prispevku vobec nie je jasne 🤷‍♀️ Ja tam vyuzivanie nevidim, vidim tam len, ze maju babysitterku ci pani na upratanie, to ti tak vadi? Ved ked na nu maju peniaze, preco nie.

autor
18. máj 2023

@a_alexandra_a len na aký úkor, keď ostane nevzdelana a nemá žiadny prax čo sa týka pracovných záležitostí,ja radšej pracujem 40h vy týždni ako sedieť doma

autor
18. máj 2023

@0silvia0 práveže nechce

denisah6
18. máj 2023

Tvoj brat sa nejak sťažoval, že ho manželka iba využíva alebo niečo podobné? Ak áno, tak nech sa s ňou porozpráva on, ak nie, tak je to v poriadku. Čo je zlé na opatrovateľke? Mne tiež chodí deti sem tam strážiť, ak máme s mužom program a babky nemajú čas. Minule sme mali zabíjačku, samozrejme babky prítomné - strážila mi baba z dediny. Išla som do BA - prišla strážiť. My máme napríklad aj so susedou super vzťahy, keď idem na nákup, ona napíše listoček, ja prinesiem a nákupom aj sebe aj jej, kým mi ona stráži deti. Na tomto nič divné nevidím. A áno, aj ja som bola vtedy na materskej, s dvoma deťmi s ročným rozdielom. Veď aj mama si potrebuje oddýchnuť nie?

0silvia0
18. máj 2023

čo nechce? pracovať? Veď má ešte rok rozmýšľať čo ďalej. A v podstate je to ich vec, aj tu máš na mk kopec žien, ktoré sú doma s deťmi na predĺžených rodičákoch atď. Ty nemáš deti?

simulienka2207
18. máj 2023

Ach a ty jej poriadne závidíš, však? 🙂 🙂

river_song
18. máj 2023

To si ty, ty si ži svoj život ako uznas za vhodné. A to iste dopraj bratovi aj jeho žene.. ja tu žiaden problém nevidím, iba jednu závistlivú svagrynu, a tym nemyslím manzelku tvojho brata..

autor
18. máj 2023

@lelelienka využíva ho tak že nikdy nepracovala a ani pracovať nebude lebo jej takýto život vyhovuje