Švagrinina reakcia

6. okt 2022

Ahojte, píšem anonymne, aby ma náhodou nikto nespoznal so.znamych.

Začnem tým ze so švagrinou mame ok vzťahy ale lem naoko, viem ze od začiatku vzťahu s jej bratom ma nemala v láske, ohovárala.ma a radila mu rozchod. Ked sme oznámili ze čakáme prvé dieťa,plakala ako dieťa,ze ona mala byt tá prvá, co bude mať dieťa ( lenže hola slobodná akurát) ze ju brat predbehol... Po narodení bol kľud,.. potom som zostala tehotná zas, medzitým ona uz mala priateľa a nedarilo sa im otehotnieť, skúšali umelé oplodnenie ani to nevyšlo.. oznámenie druhého tehotenstva bol preto pre mna aj stres, keďže som sa bála ako zareaguje a ze bude smutná. No zhodou náhod sa to podarilo aj im a v oznámení nas prebehli, čiže sme boli skoro rovnako tehotné. A bol kľud.. ale videla som ze bola zaskočená ze aj my čakáme a ze pozornosť
rodiny bude rozdelená na náš obe. Noa teraz do tretice ,znova som tehotná.. oznámili sme to len rodičom a svokrovcom.. ale došlo to aj ku nej a jej reakcia bola ze sa zas rozplakala, lebo ze aj ona chce ďalšie. A zas sa im nedarí a my mame hned,ze len sa trenky o mna obsuchnu a uz rodím... A odvtedy sa somnou uz nebaví. Je odmerana..

queen_mary
6. okt 2022

Tak potom je to podla mna tak, ze doteraz bola v rodine akokeby len ona, teraz ste dve, a este ju aj v tych "detoch" predbiehas. Ze sa s tebou predbieha, ohrozujes mozno jej poziciu nejako? Ze uz neni jedina dolezita?

Ja by som si take poznamky nenechala. Ja do priamej konfrontacie moc nejdem, byvam skor pasivne agresivna - rozne poznamky a tak 😃

katkami123
6. okt 2022

Len tehotným zenam tiež lietajú hormóny, sú citlivejšie, tiež som mala stres pred každou prehliadkou, či všetko je Ok a vyvíja sa ako má. Kto berie na toto ohľad. Chudery sú iba tie, ktorým sa nedarí? A co take, ktorým nevyjdu dobre testy a doma sa zožieraju stresom a do toho ešte takáto drzá ženská.

autor
6. okt 2022

@queen_mary ja si myslím ze to tak berie,ze som ju predbehla,ona je aj staršia, týkajú hodiny.. a asi jej z toho šibe no. Predbehla som ju aj v rej svadbe,oni sa do ničoho nemajú aj ked ona chce,on ma čas vraj.. proste som asi v zlej pozícii

kikulienkadd
6. okt 2022

Ahoj,gratulujem k detičkám! Švagriná je súťaživý večne nespokojný typ ženy,prosím ťa,nedaj si zobrať radosť z krásnej rodiny a vykašli sa ňu. Ak by to úplne presahovalo hranice slušnosti, požiadaj manžela,aby svojej sestre nastavil správne hranice. A to že sa s tebou nebaví skus brať ako výhodu... všetko dobré ti prajem 🍀

autor
6. okt 2022

@kikulienkadd ďakujem ♥️ aj vam ostatným, za podporu. Asi mi hrabe a trapi ma to viac skrz hormóny aktuálne

lucinka5051
6. okt 2022

Autorka kedze tu tuto temu zakladas zjavne ta to stve a aj ti na nej aspon ciastocne zalezi...vyzera to tak ze je frustrovana zo zivota...zena ktorej sa nedari mat babo ale vidi ze okolo to ide lusknutim prsta je podla mna skor nahnevana na cely svet ze preco to tak je a ze to nie je fer ze jednemu je dopriate a druhemu nie..samozrejme to nie je tvoja chyba ale ja by som si s nou skusila sadnut a povedat jej ako to vnimas cele, ze ta take reci a spravanie obtazuje ..sama pises ze ste mala rodina tak chces aby ste sa este rozhadali uplne a nestretavali sa? Podla mna aspon za pokus stoji sa o tom porozpravat narovinu a uvidis bud sa nieco zmeni a bude dobre alebo nie a budes mat jasno a mozes ignorovat co robi a hovori...mozno len potrebuje niekoho s kym sa moze porozpravat o tom co ju trapi 🙂 ale rob ako uznas za vhodne

queen_mary
6. okt 2022

No presne, zosobnila svoje problemy do teba 😃 ak ta aj ona konfontuje len nejakymi poznamkami, tak by som sa jej pri tej najblizsej mozno este nahlas (ak tam bude viacej ludi - len vtedy sa to oplati 😃) ze aky ma problem s tym ze .... (si zasa tehotna alebo hocico co utrusi). Aj to vie cloveka zaskocit a da spiatocku.

katkami123
6. okt 2022

Tak nabudúce by som na tvojom mieste švagrinej ironicky povedala, že toto nie sú preteky ani dostihy, kto skôr budem cieli a je ti veľmi ľúto, ze ma takýto postoj. Pretekajú a plaču malé deti, nie zrelé ženy.
To bude večne nespokojná žena, ktorá žije len porovnávaním. Radšej, nech namiesto neustáleho porovnávania a pretekania sa raduje aj z toho jedného dieťaťa. Mnohé by boli radi aj za to jedno a nemôžu ho mať. Upriam sa na bábo a ju by som aspoň teraz, počas tehotenstva úplne vytesnila a aj manželovi a svokrovcom povedala, nech ťa chápu, lebo tieto reči ti dobre nerobia, nechceš vytvárať zbytočný stres bábätku, lietajú ti hormóny a si citlivá. A ze ty si si nikdy k nej niečo take nedovolila povedať, že na svoj vek by už mohla poznať základy slušného spravania. Keď dokážeš byt slušná aj ty k nej, snáď to môže dokázať aj ona.

ropucha6
6. okt 2022

@katkami123 presne zas gratulacie ani ovacie asi autorka nepotrebuje, ale zas hlupe reci, to ja by som ju velmi rychlo poslala do haja.

katkami123
6. okt 2022

@ropucha6
Veď práve, ako sa musí cítiť každá tehotná, keď jej niekto ešte na jej nenarodené dieťa povie - rodíš ako čerešňa. Kľudne, nech majú aj 10 detí, ja som za mnohopočetné rodiny, keď z nich vychová slušných ľudí, nikde nevidím problém, na dôchodky nám len tažko budú robiť deti osadníkov, ktoré majú problém vyjsť ZŠ, detí sa rodí čoraz menej a populácia nám starne. Ľudia by skôr mali ruky-nohy bozkávať slušným rodinám, ktoré majú viac detí v tejto dobe.

monika185243
6. okt 2022

Nie je nad to mať "dobrú" švagrinú. Keď sme sa s mužom zasnúbili a dozvedela sa to švagriná, tak my povedala že švagrovu ženu asi porazí keď sa to dozvie, chodili vtedy spolu zopár rokov a neboli zasnúbený, čo my sme sa zasnúbili po kratšom čase. Asi sme mali na nich čakať, aby nedaj bože neboli druhý. A takých vecí je XY. Nechápem keď v rodine dokážu ľudia na seba žiarliť. Ja sa to snažím nejak filtrovať, ale nie vždy sa to dá, občas to zabolí. Ale tvoja švagriná je top. Určite je to pre ňu bolestivé, ale žiarliť na teba zato že čakáte tretie dieťa je už moc...

katkami123
6. okt 2022

Milá autorka, ja mám tiež 3 deti, z toho dvojičky, takze tieto mudre reči akoby 3 deti bolo niečo extra, keď kedysi ich mali aj 10. Ak poznáš speváčku Simu Margušinovú, za slobodna Martausovú, jej manzel pochádza z 10 detí. Sám hovoril, ze na dovolenku k moru síce nechodili, ale on je známy a seriózny novinár a moderátor, jeho brat známy právnik a všetko sú z nich vzdelaní ludia, mnohí s lepšou kariérou ako majú rodicia jedináčikov a ludia s hodnotami. Takze ja osobne nechápem, prečo sa niekto pri 3 deťoch ma potrebu takto vyjadrovať.

tykat
6. okt 2022

A to pred tebou tak reve ze mala byt prva a chce dalsie? Ci ti nejaka dobra dusa donesie klebetu?

annamalaga
6. okt 2022

Proste sa snou báb na diplomatickej úrovni , ignoru ju, ty jej závisť žiaľ nezmeníš.

elviku11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja20
6. okt 2022

Nie nadarmo sa hovorí: "Dopraj a bude ti dopriate".
Pri jej správaní a žiarlení sa ani nečudujem, že sa jej nedarí.

aurora33
6. okt 2022

Podla mňa to riešiš až moc, ved kašli na ňu. Aj moje švagrine keď boli tehotné tak som pogratulovala, ale žeby som skákala meter dvadsať to zase nie. Nie každý je mimo z cudzích detí.

tykat
6. okt 2022

@elviku11 ved toto, na mieste autorky by som to vobec neriesila, je to svagrinina sukromna vec. Akurat tomu kto by mi too info doniesol by som poradila nech sa stara o seba.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
6. okt 2022

Ty si mala uz pri jej prvej reakcii na tvoje teho pochopit aka je. Kamaratky nie ste. Je ti uplne cudzia zena. Sestra tvojho muza teta tvojich deti to je vse. Uz 3x by ti mohlo byt Jasne ze ti nedopraje. Ze ta berie ako konkurenciu. Nie rodinu. Ked to prijmes ake to je Tak ta to prestane boliet. U svokrovcou ked budete vsetci ty budes mat dost co robit s 3detmi nemusis si ju vobec vsimat a ked bude robit rozbroje uzemnit by ju mal jej brat -tvoj muz. A take reci ze o teba staci trencle optriet to je len zavist a ty kludne mozes byt spokojna so svojou plodnostou. A ty nemusis nikomu vysvetlovat ze do 35ky chces byt spet v robote. To je len medzi tebou a tvojim muzom . Keby ste chceli mat aj 10deti a ty ostala doma je to len vasa vec svagrina ani zeny z mk ta neživia. Ty sa len Musis naucit ze na nazoroch svagrinej na teba ti nemusi vobec zaležat.

tykat
6. okt 2022

Vies co svagrina sa asi zdoverila so svojimi pocitmi niekomu komu veri a ten to vytrubil dalej, smutne. Teraz sa tu vsetky na nu zosypu aka je hnusna, neprajna, zavistliva... a pritom je len taka ako vsetky ostatne, akurat ze ona mala tu smolu ze to povedala nejakej co si to nevie nechat pre seba. Mozno naj kamaratke.
Vies co? Ja som bola pred par dnami u kamosky a ta sa mi zdoverila s takymi pocitmi ze kebyze to zacnem posuvat jej rodine tak o nu ani bicykel neopru. Ale naco? Co by som z toho mala? Jej pocity su jej pocity, vykeca sa a zivot ide dalej. Neverim ze kazda co tu napisala je uprimna a kazdemu dopraje, kazdemu povie co si mysli a ze neciti v rodine nejake krivdy.

katkami123
6. okt 2022

@tykat
Ja som to pochopila tak, že jej to švagriná strelila rovno medzi oči, aspoň z autorkineho písaného. Lebo ja osobne mám skúsenosť aj s takymi ľudmi, ktorých ani v päte nepichne, že druhého môžu uraziť alebo mu nejak ublížiť.

tykat
6. okt 2022

@katkami123 vychadzam z toho ako mi vyssie niekto pisal ze autorke to nejaka dobra dusa doniesla

katkami123
6. okt 2022

@tykat
Teraz som čítala dole, že sa niekomu pošťazovala, predtým som úplne cely príspevok neprečítala. Tak niekto medzi nimi robí zámerne “peklo”, keď potrebuje posuvat tieto informácie. A švarginke zas to, čo povie na ňu autorka. (Inak toto robí mojej susede jej svokra, dokázalo sa jej tak dokonale rozhádať svagriné, ktoré sa neznášajú, len vdaka jej neustálemu posúvaniu informácií)

letfenixa
6. okt 2022

@autorka názory duševne nevyrovnané a nevyspelej ženy by mi boli úplne ukradnuté.

pbra40
6. okt 2022

Na vsetko by som jej odpovedala s usmevom:
My sme to tak s muzom chceli/planovali. Velmi sa tesime, ze sa nam to podarilo a verim, ze sa budete tesit s nami.

autor
6. okt 2022

@tykat prvýkrát plakala predomnou a svokrovcami, ze mala byt prvá, poton sa ospravedlnila ze to bolo od nej hlúpe. Tento krát mi napísala ustipacnu správu ,kde mi ,, zagratulovala ,,k novinke, ktoru sa dozvedela od svokry a dodala ze ci uz nam nestačili dve, ze hold niekomu sa nedarí mesiace a o mna len muž otrie trenky a je. Zrejme to písala v návale zlosti, neskôr správu vymazala a odvtedy nepíše ani sme sa nestretli. A mužovi písala ci mu nevadí ze len rodím a práca nič

Svokrovci su z nej zahanbeni nechápu kde sa to v nej berie, takéto správanie.

No ja uz teda neriešim, nebudem sa trápiť teraz ked som tehotná a svoje problémy okolo toho... Aj dobre ze je ticho a ignoruje, mám pokoj

autor
6. okt 2022

@tykat a to ze sa rozplakala ze chce aj ona,to viem od svokry,ale povedala mi len to.. nieje nejaká klebetna, nikdy by nechcela aby sme mali zle vzťahy

aurora33
6. okt 2022

Autorka nemáš pokoj, kebyže máš tak to tu nerozoberáš. Znova mi to príde ako xy tém tu na MK a la hnusná švagriná a ja som dokonala.

autor
6. okt 2022

@aurora33 len som prišla objasniť ako to bolo, keďže uz tu baby písali príbehy o tretej osobe.