Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokor alkoholik

101lucia
23. jan 2016

Chcem sa vyzalovat..viem ze je nas viac co zaziva to iste co ja ale ja uz mam fakt nervy. Neznasam svojho svokra. Byvame spolu pod jednou strechou (uz riesime svoje byvanie) a pravidelne sa oziera ako prasa. V noci beha po dome a vykrikuje paranoidne zvasty, trieska do nabytku a skaredo nadava.. casto nadava nam...neda sa spat. Raz sme sa uprostred noci zobudili na strasne buchanie. To vytrhaval kable zo steny...vraj ho niekto odpocuva. Proste chory clovek. Uz niekolko krat nam vypol teplu vodu, predtym vypinal aj elektriku. Po jeho alkoholickych vycinaniach to na chodbe smrdi ako v tchorinci...mame spolocne schodiste takze sa mu casto nemozem ani vyhnut ked potrebujem ist von. Vtedy do mna zacne ripat. Nadava mi na rodicov a surodencov, pritom ich skoro nepozna. Najnovsie...dnes mu vadi ze co tolko kurime...pritom vonku -12. Je toho vela..ani sa to tu neda vsetko napisat...aj teraz trieska a vykrikuje a do mna v tom momente neskutocny adrenalin. Uz riesime byvanie...ale kazdy den je utrpenim. Vyrastala som v slusnej rodine bez alkoholu a toto je pre mna proste sok...najhorsie je ze musim drzat hubu a krok, slusne sa zdravit a podavat ruky na novy rok a na sviatky. Je mi z toho na vracanie.

jolly84
23. jan 2016

Verím, že to musí byť na prášky......len dúfam, že manžel je iný.....dobojuj. dokedy tam budete?

janinah
23. jan 2016

a nevedela si do čoho ideš? či sa prestvarovalči manžel ťa nevaroval? ako riešite to bývanie? ved ak sa nemýlim,tak podnájom sa dá nájsť za pár dní....

101lucia
autor
23. jan 2016

@jolly84 muz je iny...aj jeho to hneva. Ak vsetko pojde ako ma tak niekedy na jar alebo v lete uz budeme prec.

jolly84
23. jan 2016

@101lucia a podnájom zatiaľ?

lubica285
23. jan 2016

Preco by si mala drzat hubu a krok? Aj ked byvate v jeho, ale raz to manzel aj tak bude dedit, teda cast z toho. Ked je triezvy,tak sa s nim neda porozpravat? Neprajem mu nic zle, ale aby mu raz liecenie neodporucil doktor. Alebo sa dostane do ,,sraciek", vtedy si na vas spomenie. Ale urcite by som nebola ticho. Aj ty tam predsa byvas, platis. Tak preco? A to co pises,ako vystraja, obdivujem ta aj s manzelom. Keby ste mali deti,tak by im isiel teda riadnym prikladom. Mas moj obdiv. Nezniesla by som to.

101lucia
autor
23. jan 2016

@janinah nechceme vyhadzovat na podnajom. Setrime na svoje. Vedela som ze pije ale je to stale horsie...

101lucia
autor
23. jan 2016

@lubica285 praveze mame dieta a o to je to pre mna citlivejsie. Zatial to tak nechape..ale nechcem aby toho bola svedkom..preto sa stahujeme..ale aj pre ine dovody. Musim drzat hubu pretoze by nas vyhodil a ak nie tak by to bolo este ovela horsie ked sa ozere. Aspon nam nechodi na nase poschodie ale verim tomu ze ked by som sa ozvala tak by prisiel aj uprostred noci..

101lucia
autor
23. jan 2016

@jolly84 muz mi povedal ze staci povedat a hned na druhy den najde byt...no su to naozaj vyhodene peniaze kedze chceme ist do svojho a budeme ich potrebovat co najviac. A navyse coskoro mi konci rodicovske a dcera nema skolku a ja ju nemam kde nechat takze nemozem nastupit do prace..cize budeme zit len z muzovho prijmu.

lubica285
23. jan 2016

@101lucia tak tvoj svokor musi byt bez chrbtovej kosti. Mate male dieta a takto sa chova. A svokru nemas?

101lucia
autor
23. jan 2016

@lubica285 mam svokru. Ta sa s nim furt hada ked sa ozere..aj to mi pekne lezie na nervy...hadaju sa hodinu alebo dve vkuse. Ano je bez chrbtovej kosti..to vravim aj ja...vobec neberie ohlad na nikoho ani na deti. Ved aj ked dojdu jeho ostatne vnucata co uz su starsie tak mu je to jedno a opije sa pred nimi a nadava ako dobytok. Ved to robil aj pri svojich detoch tak je mu jedno ze to robi pred vnucatami.

mimi1237
23. jan 2016

@101lucia ja neviem,asi by som mala strach,ze ak by muz nebol doma "prepne mu a nieco mi moze spravit,hm?myslis,ze nemoze byt nebezpecny?ked vravis ze ti aj nadava..ja by som bala,taketo nieco sa tazko znasa este ked je tak agresivny..vela sil a rychlo do svojho byvania.

101lucia
autor
23. jan 2016

@mimi1237 ano aj toho sa niekedy bojim. Cez den ale vacsinou opity nieje alebo sa lieci z opice na gauci. Svokra chodi do prace takze som doma sama s malou a on je dole. Muz mi vzdy povie ze ak by sa cokolvek zacalo diat tak nech mu hned volam a do 15 minut je doma. No myslim ze by sa neodvazil. Ked bola mala este v perinke a plakavala tak vtedy raz prisiel. Poziadala som ho aby odisiel a on siel. Inak k nam vobec nechodi.

marisola
23. jan 2016

preboha,to čo je za človeka ?takí sú alkoholici,ale ved,nemohli ste bývať u vas doma ?zatiaľ ,kym neriešite vlastny byt ?
ved toto musí byť hrozne ,ved nech ide na liečenie,a nie,že sa jeho pitie berie na lahku vahu,a manžel čo na to ?fuha,to je teda pekna rodina vážne :(

mimi1237
23. jan 2016

@101lucia ja neviem,asi to chcete znasat,kym sa odstahujete,a mate uz nieco ,myslim byvanie?

zlevysavam
24. jan 2016

A s cim presne chces poradit? Podla toho co pises, tam zijete dobrovolne a aj si vedela, ze je alkoholik. To sa bez liecenia skor zhorsuje ako zlepsuje - inymi slovami, neprijemne spravanie sa dalo cakat. Muzova reakcia sa mi paci, ze by hned nasiel podnajom. To je fajn od neho. Mne by usetrene peniaze za to nestali aj keby v tom nebolo dieta, ale takto uz duplom nie - ale to si vies najlepsie zvazit sama. Ked si si to zvazila a toto ti vyslo ako najlepsie riesenie, tak nevidim pointu stazovania sa...

tajka1986
24. jan 2016

@101lucia no ja neviem ale uz len z tvojich riadkov mam husiu kozu. Bala by som sa ze nieco urobi. A tym viac ak si doma s dietatom sama. Sice "u vas" ale sama. A vies co vsetko sa moze stat za 15min.kym tvoj muz pride? Mas pevne nervy teda...ja by uz zajtra bola v podnajme :-/

gviera
24. jan 2016

V takomto prípade je tu jedno riešenie. Z toho čo popisuješ, ide u neho o ťažký alkoholizmus. Nikto ho nepresvedčí, aby sa išiel dobrovoľne liečiť. Ale keď je tam agresivita, dá sa to riešiť. Keď to svokra nerieši - jej problém. U takéhoto človeka nikdy nevieš, kedy mu prepne. 15 minút je v tomto prípade strašne veľa, aj za minútu sa môže niečo zomlieť. Musíte to s manželom zobrať do svojich rúk, máte na to právo, lebo s ním žijete pod jednou strechou. Akonáhle takáto situácia znova nastane, treba zavolať políciu /hanba nehanba/. Nevie ovládať svoje konanie a je nebezpečný pre seba a svoje okolie. Takisto agresívne sa bude správať aj voči privolanej hliadke, je veľký predpoklad, že sa to ešte vystupňuje. V takomto prípade ho dajú odviezť okamžite na najbližšie psychiatrické uzatvorené oddelenie. Práve preto, že je mimo a je nebezpečný pre seba a svoje okolie. Ak sa nemýlim, môže dostať zákaz vstupu do svojho vlastného domu. Presne tie právne kroky nepoznám, ale stretla som sa s tým, keď takémuto susedovi - ťažkému alkoholikovi preplo a začal so sekerou v ruke naháňať manželku. Jednoznačne je dôvod takto rázne to riešiť, lebo je to v štádiu, keď nie je schopný ovládať svoje konanie a je nebezpečný pre seba a svoje okolie. Keby ste bývali v bytovke, Vaši susedia by už dávno boli privolali políciu.

mircalla
24. jan 2016

@101lucia nechapem tvoj postoj - to su vyhodene peniaze...radsej by som par mesiacov platila podnajom. to su ti peniaze prednejsie? ako dlho to bude trvat kym sa odstahujete? mesiace?
to cudne zmyslanie? ci cakas, ze sa nieco stane? niekoho pripadne zabije?
A absolutne suhlasim s @gviera ako to riesit
Na liecenie nepojde dobrovolne sa neda, odviezt ho tam ked bude mimo asi tiez nie, nakolko je agresivny....(niekto to riesi tak, ze zavola sanitku ak je osoba ponmaly v bezvedomi, to je u neho tazko aplikovatelne)

emilia25
24. jan 2016

No toto veru poznám ale o to horšie ze to bola moja vlastná matka a po css detstva.aj ked som malá 9 rokov ale stale to mám pred očami ked matka pychls nožom otcims tolko krvy matka zsvrets v kúpeľni a policajti ju museli otvoriť a agresívnu matku v putách odviedli.no a tsketo detstvo som malá a okrem alkoholu aj automaty takze výplata ns druhý den uz nebola.ja školu v inom meste skoro som sa ani k msturitsm nedostala.ale chvála bohu som malá vtedy kamarátov tak mi jeden požičal.robi to do dnes veru.a ja som stastns ze mám vlastný šťastný život ze u nás ani kvapka alkoholu a žijeme si šťastný krásny a spokojný život.a moja mama je moja úžasná svokrs.

bosoriak
24. jan 2016

@101lucia Je ti skutocne prednejsich par eur za prenajom, nez za vlastnu bezpecnost? A za bezpecnost dietata? Ved ty sama musis vidiet, ze svokor sa neovlada.. moze byt len otazkou casu, kedy niekomu naozaj ublizi. Bud volaj policiu nabuduce alebo chodte prec. Ja by som aj do garsonky isla. Pretoze viem, coho je schopny clovek v alkoholovom opojeni, zazila som si partnera mojej matky. Nebudem ti viac pisat, ale zahravate sa s ohnom ak nic nerobite. Do leta sa pokojne moze stat nejaka tragedia.

mircalla
24. jan 2016

@bosoriak uplne suhlasim...nielen bezpecnost, alej aj prostredie, v ktorom dieta vyrasta, v tom veku uz vsetko vnima...podnajom by len oddialil vlastne byvanie, co nie je ziadna tragedia

101lucia
autor
24. jan 2016

@tajka1986
@gviera
@mircalla
On nepije kazdy den. niekedy sa stane ze nepije aj mesiac, zvycajne ma vycinanie tak raz za dva tyzdne. On ripe slovne a robi naprieky (vypina vodu), chce sa proste hadat pretoze sa s nim nikto nebavi. Nenapada ludi fyzicky...je to psychicka buzeracia od neho. Ked vytriezvie tak si casto ani nepamata co robil a nechape preco sa s nim nikto nerozprava. Berie lieky a ked na to vypije tak mu prepina. Len uz naublizoval tolko ze ho fakt za to nenavidim.
Tuto noc to bolo dost zle a skoro vobec sme sa vyspali. Vykrikoval este o druhej v noci, potom za nim muz isiel a povedal mu svoje...potom uz bolo ticho.

mircalla
24. jan 2016

@101lucia a tym, ze nepije kazdy den to je akoze menej zavazne?

101lucia
autor
24. jan 2016

@mircalla to netvrdim. Zijem tu uz niekolko rokov. Skor sme to tak nebrali lebo sme nemali dieta a mal inych ludi na buzeraciu. Ked sa nam narodila mala tak sme chceli riesit byvanie a stale sa to predlzkoval lebo uz uz sme mysleli ze pojdeme byvat prec...zacalo sa to zhorsovat tak pred rokom ked sa odstahovala muzova sestra, dovtedy buzeroval hlavne ju. Odkedy je prec tak buzeruje nas. Tak si uz tak poviem ze ked sme to vydrzali doteraz takto este chvilu vydrzime a nebudeme chodit do podnajmu ked za 3 mesiace uz pojdeme do svojeho..a ako som uz pisala tak sa mi konci rodicovska a ja budem bez prijmu.
A inak...nezalozila som tuto temu preto ze cakam pomoc alebo radu...proste som to potrebovala zo seba vypustit von a podelit sa o svoje problemy so zenami ktore maju podobne problemy.

mircalla
24. jan 2016

@101lucia no muzova sestra mala rozum. neviem ci ma niekto podobnu skusenost, prepac, ale asi by musel byt dost hlupy roky toto znasat....este manzel tyran a alkoholik - ok, chapem, strach atd....ale svokor, kde vam nic nebrani....

101lucia
autor
24. jan 2016

@emilia25 to muselo byt hrozne :( ja som mala stastne detstvo, no muz si prezil pri nom svoje a myslim ze ho to poznacilo. My co si zazijeme taketo veci a potom zakusime zivot bez toho si vieme vazit ten klud a pohodu a bezne domace problemy nam pridu ako malichernost. Moji rodicia byvaju daleko od nas no tak raz za 2 alebo 3 mesiace ku nim idem na par tyzdnov..Ten klud je na nezaplatenie. Aj ked svokor nepije kazdy den...ale za to vsetko co povyvadzal ho tak neznasam ze mi je z neho prste zle a zit s nim v jednom dome je pre mna nechutne. Strasne sa tesim ked vypadneme.

evelynm
24. jan 2016

svokor je chory clovek. Alkoholizmus je diagnoza, ktoru si, zial, chory zapricinil sam...
Pokial on sam nebude chciet, nezmeni sa. Keby sa nebodaj nieco stalo a mal by sudom nariadenu liecbu, aj tak by pomohla len vtedy, ak by on chcel. Toto je velky problem alkoholikov - nedokazu si priznat, ze chyba je v nich, ze maju BIG problem, ktory treba riesit. Svokra sa s ni moze hadat, kolko chce, to nepomaha. Pomohlo by, keby sa odhodlala s nim rozviest a on by musel odist. Ale to asi nie je realne, vsak?
Ty mas moznost sa odstahovat do prenajmu, aj za cenu zvysenych vydavkov - to by bolo pre vas najlepsie. Alebo vydrzat, kym si dokoncite svoje, avsak nerataj, ze sa nieco zmeni. Cely cas budes toto riesit, cely cas budes vystavena svokrovmu vycinaniu.
Svokor si svoj zivot pokazil, zial. Ty vsak svoj zivot vezmi do svojich ruk. Velmi ti drzim palce.

3marhulka3
24. jan 2016

Ked som to citala, ako keby som to ja pisala...:( presne presne presne...az na to ze ja ho uz ani nezdravim a ani nic🙂!!! Nema to cenu tiez kyda na moju rodinu pri tom oni nam tu stale pomahaju, a este rozprava na mna a manzela po jeho rodine ako mu my ubkizujeme...ptm som ja najvacsia pi** a manzek ko***!!🙂 u manzelovej rodiny...tiez sa chceme stahovat len manzel je vlastnikom polivice vsetkeho tak je nam luto sa tu toho vzdat...ake neda sa nic robit :(...

butterfly333
24. jan 2016

@101lucia moja presne toto a aj horšie som preživalaaj ja u svojho svokra bolo to nirčo neskutočne raz ma chcel s nožom napadnut som sa zabarikádovala aj zo synom do izby mal uplne alkoholicke halucinácie museli sme volat policiu a hned ho dali na spychiatriu.Chvílu bolo klud no ked ho pustili to začalo znova,alkohol je najhorší na svete hlavne ked si to alkoholik nevie priznat.

3marhulka3
24. jan 2016

@butterfly333 ako ste to riesiki? :( odstahovanim len ci ? Porad prosim..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli