Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokor ma má za nič

luis75
10. júl 2015

Presne po piatich rokoch opäť poriadna hádka. Začal mi vyhadzovaťna oči, že som mu zle pomeral sieťky na okno a začal mi vyhadzovať na oči , čo všetko zlé som mu vystrojil. Keď som mu povedal, že ma má už 10 rokov za píp,...., tak sa urazil, na druhý deň zavolal, našim, že čo to vychovali, a že me ňepušči do chyži, kym še mu ňeomluvim.... Čo robiť, poraďťe?

martinapesz
10. júl 2015

@luis75 nič,čakaj,kým to prejde..toto mám doma každý týždeň..

sheila72
10. júl 2015

Vykašli sa na neho a nekontaktuj ho. Len s tebou zametá lebo si myslí, že má navrch.

natalym
10. júl 2015

@luis75 Sa na neho vyser.

janinah
10. júl 2015

chyža jeho? ta najvyšší čas sebe zaobstarac svoju chyžu 😉

blska381
10. júl 2015

Tiez nieco podobne riesime aspon 2krat v roku, hod to za hlavu,casom to prejde a chvilu bude pokoj a zase pride po case burka,ale vzdy prehrmi

sabina1975
10. júl 2015

@luis75 prepac si 10rokov zenaty a nemate vlastne byvanie !?! ,vydavala som sa v 17 rokoch MM mal 24 ale 2,5 roka po svadbe sme byvali sami a to som bola na materskej a potom zase medzi detmi mame 3 roky, tak sa necuduj ze ta svokor nema za nic

timea7
10. júl 2015

@luis75 raz za päť rokov je vynikajúce skóre 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bonaqa2013
10. júl 2015

Ak nebývate spolu, tak je to len plus pre Teba. V opačnom prípade by si sa musel poobzerať po novej chyži.... Svokrovi by som išla až na pohreb, skôr by som tam nevkročila.... ta to glupi dedu 😉

luis75
autor
10. júl 2015

Dievčatá, tešíte ma, pejstujem môj príspevok z už zamknutej skupiny Bývame s rodičmi - svokrovcami, pre lepšie načrtnutie situácie. Ako píšem nižšie, našťastie máme už štvrtý rok vlastné bývanie... len tam chodím paholkovať s krovinorezom a kosačkami, ktoré som JA!!! pokazil. Ono, mea culpa, bol som vychovaný viac si vážiť iných a nehovoriť nie.... Ale človek musí byť asi fakt čudný, keď príde za láskou z BA, do valala 11 km od PO. A on si myslí, že za jeho majetkami a že ako ma zachránil z totej Blavy.
Ale ako som sľúbil...príspevok.:
Po piatich rokoch preč! Huráá! A co ňemace dzeci, šicke maju. Dvesto € budzece placic za mešac. Abo budzece placic, abo šebe ice do bytofky. Tak sme šli, chvála Bohu, vymodlené bývanie v meste, doteraz v modlitbách ďakujem Bohu za vypočuté modlitby. U svokrovcov? Nikdy viac! Najhoršie obdobie života. Počúvať stále Jak bulo dakedy, ta me poranda, ta naj ca poranda. Predtým počúvať, ako sa vo mne sklamal, že negazdujem, prečo nie som doma už o druhej, bo šicke su. Citové výlevy samonasieracieho chorľavého svorkra, teraz máme svätý pokoj. Nechceli sme sa zadĺžiť ako všetci ostatní, ale pre tie zožraté nervy to stálo za to zobrať si hypo a ja človek naivný som si myslel, že to bude ako s rodičmi... Figu drevenú! Nech sú vám tieto riadky upozornením a výstrahou, ak čosi začne škrípať, alebo ak ste citliví na svoje veci ako ja a neznesiete ak vám ktosi robí poriadok, ak ste zvyknutí na jednanie na úrovni a nie ako so sopľavým chlapcom, ak neradi zo seba robíte pajáca na gumičke - utekajte ako o život.
4. feb 2014

janinah
10. júl 2015

A čom tote dzeci nemace?....nečakám odpoveď,ale dosť sa zmení k lepšiemu /väčšinou/ ak príde vnúča,akosi sa tie hroty vzťahov obrúsia,keď sa tam motá drobec...a inak,ty si taký Dean Reed,šicke z východu do Blavy a ty naopak 😀

prego81
10. júl 2015

@luis75
ta zavolaj svokrovej zene ze kym se ti neomluvi ta mu nepokosis 😀

kemonka
10. júl 2015

@luis75 Ta asi máš divného svokra, ktorému sa vyhybaj ked sa da, takých ludí je vela, čo len radi rýpu.....ale za to vychodňarsky humor ci nechyba :D :D :D fakt uprimne, som še pobavila v dobrom xixi

timea7
10. júl 2015

@luis75 ja sa ti divím, že si s ním vydržal....ja by som tam nebola ani týždeň. Pomôže rada, neočakávam za ďakovanie do nemoty, ale slúžku, alebo ako ty píšeš paholka by zo mňa teda nerobil ani náhodou. A bolo by mi srdečne jedno, čo si trepe. Ak by začal, zdvihnem sa - dovidenia. Vybavené.

tranquillo
11. júl 2015

Čo znamená "ta me poranda, ta naj ca poranda " ? 😀. Inak tiež som sa pobavila 🙂

tinach
11. júl 2015

Daj svokrovi link, ze nech by sa vyjadril k tým zaluziam... Možno si ich naozaj zle vymeral 😅

luis75
autor
11. júl 2015

@tranquillo znamená to Nech ma porazí, použité ako koncovka, alebo začiatok každej druhej vety. Čudné že človek, ktorý sa bojí smrti a je po bajpasoch a chlopniach si čosi také privoláva na seba... Lidi jsou rúzní....

eeffka
11. júl 2015

@luis75 hmm ty asi nie si z vychodu? proste svokra posli do p...i, nech vie kde mu je sora a hotovo.
Asi si vyrastol v utlocitnejsom prostredi, ale on nie.

ak chce aby si prisiel muklovat tak nech drzi hubu a krok , ospravedlnenia sa nedockas a nech ustupi z prahu bo ked ne ides na hotel a nech ho baby v dedine roznesu v zuboch ze rodina musi byvat v hoteli 😀 😀 😀

sendy182
11. júl 2015

@luis75 beriem to ze mu leziz v zaludku....nie vzdy sa musis kazdemu "pacit"...no co na to tvoja draha?.....mrtvy chrobak....?.....ci?.....ak ta niekde nechcu nevnucuj sa,....staci dobry den a dovidenia...dakujem....preco tam chodis?.....preco pomahas ked si to ohodnotia ze nic nevies poriadne.....uvazuj 😀

katkaluky89
21. júl 2015

Ja som to mala 2,5 roka neschopna nevari nevyperie nepozehli ibaze to bolo vsetko urobene ako ma a este k tomu synacik vylihoval cele poobedie na gauci a ja som drela na tu ich podarenu rodinku co ziju cely tyzden s polievky. A ked prisli do vsetkeho nocne uz volal k nam domov ze sa flakam po nociach udajne ma nevidel 3tyzdne sak bodajbynie ked on odchadzal do prace tak ja som prisla tesne ponom domov narozpraval vraj ponociach robim asi v bordeli a sup vyplatna paska akaaa sikovnaa nevesta tolko penazi zarobila a synacik vstal s gauca hybaj do krcmy a celu noc ma mlatil a stary si nic nevsimol este ze nasi maju dobre oci ze videli modriny potom knam chodil za synacka prosit aby som sa vratila ani pi... Rozvod a je mi super!

kataina
21. júl 2015

Nuž Tvoj svokor očakáva nekonečnú úctu a poslušnosť. Ja v taký čas poviem, že starší ľudia si zaslúžia úctu napr. za to že získali životnú múdrosť, vedia čo je v živote dôležité a načo sú tu....
Tvojmu svokrovi by som povedala, že je na svete zbytočne dlho, bo keď do teraz nezískal životnu múdrosť tak ten život premrhal. A za čo si ho máš vážiť? Takže si váž aspon sám seba a nemusíš mu robiť paholka. Ty by si nemal ani v správaní ani v komunikácii klesnúť na jeho pravidlá. Povedz mu že očakávaš, že sa k Tebe bude správať aspoň tak slušne ako k hociktorému cudziemu človeku na ulici, v úrade...

Tiež ma to pobavilo, vesela tema, trošku jak z vychodniarskych "koní na betóne" ale verím, že pre Teba to zábavné nie je
nemôžem kuknuť na Tvoj príbeh v tej súkromnej skupine? len zvedavosť...

charlie1980
21. júl 2015

Nepojdes do chyzi a hotovo. Pojdes do svojej chyzi. Inak som sa pobavila 😀 No a statistika je vyyyyborna. Po 5.rokoch znova, to je Fakt ok. Mozno o to intenzivnejsie 😀 Ale tak...ste chlapi, ti sa skorej nas veci povznesu. Asi to chce len cas.

luis75
autor
25. júl 2015

Viete, čo mi dnes povedal? Niečo v zmysle že aj tak budem robiť, lebo môže zariadiť, aby polovičku majetku, ktorú prepísal na svoju dcéru (moju ženu) môže prepísať naspäť. No chápete to? Najprv zatelefonuje mojej mame že " ňic ňeznam robic, co to vyhovala, a že šicko čo chycim to psota", a teraz ma "vydiera" kvôli majetku, ktorý bude/nebude prepísaný na moju manželku kec ja ňebudzem robic, a o ktorý ja nestojím, lebo doma pod Tatrami mám majetkov u svojich rodičov dosť... no chápete to? Akým pomenovaním ho nazvať? Peňeži a majetkoch naj šebe vezme do hrobu... ta ňe?... to mám kosiť len polovičku dvora, ktorá bude patriť mojej manželke? Ech, majetky majetky, mamonár jeden...

timea7
25. júl 2015

@luis75 ja sa ti divím....svokrovi by som jasne a zreteľne dala najavo, že jeho majetky nepotrebujem a nestojím o ne. A máš pokoj, nemusíš s ním ďalej nič riešiť, ani ho len navštevovať, ak ťa nemá za nič. Píšeš, že je mamonár? Nevŕtajú aj tebe náhodou v hlave tie majetky? Ak s mýlim, tak prepáč. Lebo inak nechápem, čo s ním stále riešiš. Dám mu jasne najavo, že jeho majetky sú mi ukradnuté a ak tam tvoja manželka chce chodiť, nech sa páči a ty s ním máš svätý pokoj. Ak zavolá, zložíš telefón, tvoja mama to isté, vybavené. Je kopa ľudí, ktorí nedostali od rodičov ani od svokrovcov nič a žijú spokojne, možno skromnejšie, ale šťastnejšie. je na každom z nás, čo si vyberie.

charlie1980
25. júl 2015

@luis75 Ved napis aj nieco o sebe, aby sme si mohli utvorit nazor.... Na zakl. tvojich prispevkov mam otazky: Preco ti svokor povedal, ze alebo budete platit, alebo sebe do bytovky ? Popises mi to ? Ved 200 EUR mozu byt naklady na byvanie plus strava. Ci svokrovcom platit netreba ? Ci ako tomu mam rozumiet ?
Nechceli ste sa zadlzit ako vsetci ostatni, Ale potom ste si predsalen vzali Hypo....? Ako mi to vysvetlis...? Dnes je to uz pomaly Standard u mladych rodinach, ak ovsem nezarabaju nadstandardne...
Ako to myslel svokor, ze negazdujes....? Co by si mal robit...? Pomahat...? Podla neho...?
Preco ti hovori, ze aj tak robit budes, inak vydedi dceru...? Ty robis, alebo nerobis, alebo Co robis....?

Co ked ten tvoj svokor je velmi pracovity clovek a ty z mesta, nie si zvyknuty na fyzicku pracu....ako by si to svokor predstavoval.
Vies, takyto jednostranny popis sa ani na sude neda posudit 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli