Svokra a oblečenie môjho dieťatka

19. máj 2021

Ahojte...musim sa niekomu vykecat lebo toto uz nezvladnem a bojim sa ze vybuchnem
mam 4 mesacne dieta dievcatko
a ide o to ze moja mama je vdova a svokra je vydata cize su dvaja
od zaciatku ako som otehotnela mi moja mama zacala pomahat t.j kupila mi veci na malu atd svokra a svokor tak isto ale z oblecenia iba par ks hracky ani nehovorim teraz nejde o to kto co viac kupil ale ja si vazim aj ponozky ked mi daju na malu ale napr moja mama ked sa mala narodila a prisla ku nam isla do obchodu nakupila jej veci teraz ja mam v hlave z toho gulas pretoze svokra sa chvali vnuckou ako je oblecena ale tie veci nekupila ona a tak isto chodi ku nim dcera a napr minule mi povedala ze jej mam dat veci na malu aby ona mala nahradne oblecenie .. to som uz nezvladla a povedala som jej ze jej stale dam nahradne oblecenie a nech mi ho vrati a nech si nenechava doma
dalsia vec vyhlasila ze veci po malej mame dat jej dcere ked otehotnie ...teraz ja jej mam dat take veci co ona nekupila ? a co ked ja chcem este aj druhe dieta ? niektore veci stali 20-30 € mne to pride dost drze si takto vypytat veci a okrem toho ta svagrina malej nic nekupila ...
ako by ste to vy riesili ?

hederamonstera
19. máj 2021

Povedala, ze nic nedas a hotovo. To su mi problemy

deti95060810
19. máj 2021

je to len na tebe či dáš alebo nie... možno by som poskytla veci tie ktoré kúpila svokra....
Inak moja kamarátka mala tiež takto veci po deťoch a so svojimi švagrinami si vymieňali navzájom.... čo bolo zlé zahodili, čo dobré nosilo zas ďalšie dieťa.... Veľa vecí dieťa ani neznosí a hneď vyrastie....

jvasenka
19. máj 2021

🤦 velmi som zo zaciatku nepochopila az ku koncu ale slusne povedat ze tie veci nebudes posuvat svagrinej..ak nevies slusne povedat nie tak proste povedz ze tie veci si bud nechavas pre druhe alebo si ich dala nejakej svojej kamoske co caka alebo uz ma babo alebo si ich proste predala aby si mohla malej nakupit ine veci...urcite by mi svokra disktovala ze co budem robit s vecami po svojom dietati😂

0silvia0
19. máj 2021

moje nervy, sorry, pre mna su toto talafatky. Ale vrat veci, co kupila svokra a veci, co kupila tvoja mama povedz, ze si uz slubila sestre/bratovi/susede alebo povedz narovinu, ze ti je blbe posuvat veci, ktore kupila tvoja mama a ze si ich chces nechat na pamiatku? 🤷‍♀️

simona1998
19. máj 2021

Daj oblečenie ktoré kúpila svokra🙂 keď už chce

autor
19. máj 2021

@hederamonstera ja viem su to problemy :D ale do riti tak sa chvali ked ju obleciem ako keby to ona kupovala a toto ma serie pardon za vyraz

hederamonstera
19. máj 2021

🙄

lvula
19. máj 2021

Ty si uz raz pisala, však? Pamätám si tento problém...

lolazmola
19. máj 2021

Véd o nič nejde.... Daj to co už nechceš pre druhé a hotovo.

syslik81
19. máj 2021

tak jej povedz ze das jej dcere vserky veci co si od nej dostale hned ako mala vyrastie ale veci kt kupila tvoja mama a ty uz maju majitela ... .. a ked tam budes davat dcru bez teba daj jej starsie vci nie to najkrajsie co mas ...

dskjhfdlkdjhl
19. máj 2021

Ved povedz, ze muzovej sestre ziadne veci nedas a hotovo. Ani ziadne nahradne, ktore by tam ostavali. Normalne priamo a slusne s nou komunikuj, ak sa urazi, tak bude urazena. Ale neviem preco porovnavas, kolko veci Ti dala mama a kolko svokra. Toto by som naozaj neriesila.

bluka2
19. máj 2021

"tak sa chvali ked ju obleciem ako keby to ona kupovala".
Ok, chápem, neznášas svokru a si zaťažená na materiálne veci.
Len pozor, nech ťa z tychto prkotin neporazí

luccija
19. máj 2021

@lvula aj ja, ale to už bolo dávno a toto mimi má 4 m takých rodín a príbehov je veľa😊aj my sme to mali podobne, ale teda my sme od svokry nedostali nič a mali dať švagrinej všetko.Ale na šťastie k rozuzleniu neprišlo, lebo švagriná usúdila, že bez dieťaťa bude život ľahší😉autorka normálne by som povedala mám k veciam citový vzťah nebudem ich posúvať, ak chces daj to, vo svokra kupila

lvula
19. máj 2021

@luccija zaujímavé ako sa mnohé problémy v rôznych rodinách opakuju...

ofzuza
19. máj 2021

Vsak bud rada, ze sa vnuckou pochvali. Moja babka na mna uplne dlabala a teraz sa divi, ze je to pre mna cudzia osoba.
Ak oblecenie nechces dat, nedaj. Povies, ze nechas pre druhe.

zitaje
19. máj 2021

Ja nerozumiem, čo to znamená, že "svokra sa chvali vnuckou ako je oblecena". To akože ide kočíkovať malú a susede hovorí, pozrite, aké má značkové dupačky? Proste nerozumiem, ako sa dá chváliť vnučkou, ako je oblečená.
Ale celkovo nerozumiem celej situácii. Tie veci pre bábo ti darovala, alebo požičala? AK darovala, sú tvoje a robíš si s nimi čo chceš. Ak požičala, osobne by som v tejto situácii radšej buď odmietla, alebo po vyrastení vrátila.
A celkovo odporúčam menej sa venovať oblečeniu, naozaj vážne to vôbec nie je dôležité...

lienka.7
19. máj 2021

Jednoducho. Nic by som jej nedala. Nech jej kupi svokra, ked uz tebe nevedela....

martina2ve
19. máj 2021

Nic jej nedaj, max.tie veci co dala svokra.
Ani by som sa s nou o tom nebavila.

0silvia0
19. máj 2021

@zitaje no mozno je to moderna babka a chvali sa na socialnych sietach😁, ale tiez si neviem predstavit, co zeny vedia na tom tolko prezivat, co maju male deti len oblecene, ja to tiez vobec nechapem. Keby mi poslala kamoska fotku svojej vnucky, to mam akoze obdivovat dojcenske outfity? Baby poucte ma, lebo sa stracam🙈

bluka2
19. máj 2021

@zitaje to pochybujem, že sa chváli znackovymi dupackami 😀 Zrejme len všetkým pyšne ukazuje bábätko a autorka má dojem, že sa ňou nemôže chváliť, lebo jej nedala veci, ktoré očakávala, že dostane. Proste jej svokra leží v žalúdku

zitaje
19. máj 2021

@bluka2 no veď tiež sa mi to akosi nezdá... aj keby bola malá v dupačkách po autorke, bude sa z nej babka tešiť rovnako.

janeninka
19. máj 2021

a co tak to zobrat ako kompliment, ze chvali aj teba ako pekne malu obliekas?

bluka2
19. máj 2021

@0silvia0 neee, to nebude moderná babka na Facebooku dáke filtre sekať na nastylovane fotky... Kľudne sa stavme 😃

ivka_3335
19. máj 2021

Ja by som neriesila, co hovori svokra. Su to veci tvojho dietata, ty a tvoj muz rozhodnete co s nimi. Tvoj muz ma na to aky nazor? Za seba hovorim, ze si veci po malom zatial nechavam. Ak by som ich v buducnosti uz nepotrebovala, tak ich predam, alebo darujem komu ich bude treba. Ak by si ich vypytala svagrina, nemam problem jej ich dat, ale ja s nou vychadzam dobre.

kayyaa
19. máj 2021

Ja teda nechapem co riesis. To mas akoze "preteky", kto da malej viac oblecenia alebo co ?
Nechapem, preco cakas, ze budu kupovat oblecenie. Ved jej kup sama. Mojim detom svokra nikdy nekupila jeden jediny kus oblecenia a ani mi nikdy nenapadlo to od nej ocakavat. Naopak, som rada, ze nekupuje😀 aspon mozem kupit, co sa paci mne😀😀 ja len dufam, ze nebudem mat taketo nevesty, ktorym vadi vsetko🙊🙊
A naspat jej nemusis davat noc, ved staci povedat, ze veci si chces nechat pre druhe.

0silvia0
19. máj 2021

@bluka2 tak predpokladala som podla komunikacie autorky diskusie, posobi dost mlado, mozno na dvadsat? Mozno nam napise svokrin vek😁

heidy222
19. máj 2021

@bluka2 👏 lepsie sa to neda opisat 😂

angel993
19. máj 2021

S tým darovaním vecí to je akurát trápenie. Ja som celé tehotenstvo počúvala od švagriny, že všetko pre bábätko, ona má všetko po deťoch odložené tak nám donesie. Nemáme nič kupovať, ona má vecí plný pôjd. Keďže som mala rizikové tehotenstvo, tak som aj bola rada, že nemusím nikde behať po obchodoch. Koniec tehotenstva som strávila v nemocnici, veci pre bábätko mi doniesol manžel a teda hanbila som sa ako pes. Zažltnute veci, tvrdé na dotyk. A doma ma čakali 4 košieľky, 5 dupačiek a perinka. Našťastie nám sestra s mamou nakúpili vecičky. Po čase mi povedala švagriná, že tie veci, ktoré mi dala, jej v prípade že otehotneje mám vrátiť. Takže všetky sú v označených škatuliach na pôjde. Raz ich možno bude pýtať pre vnúčatá.

mandarinka555
19. máj 2021

Ty nemáš ústa ? Povedz, že nič nedáš a hotovo.....A ešte taká maličkosť....stále čítam, že mama dala toto a hento a tamto a keby svokra kúpila aj 10 krát viac, vždy to bude len sviňa svokra lakomá, že ?

abbey1
19. máj 2021

4 mesačná dcéra k nim chodí na návštevy samotná? Či prečo tam má mať náhradné oblečenie? Však ide s malou manžel alebo ty a s vami taška aj s náhradným oblečením. A riešiť, či mi niekto kúpil pre dieťa jedno tričko či 10, to je také malicherné.