Svokra chce darovať dom švagrinej

10. apr 2023

Dopredu sa ospravedlňujem za anonymnú diskusiu, ale nechcem, aby to tu švagrina našla. Včera som sa dozvedela, že svokra chce darovať svoju časť domu svojej dcére, sestre môjho manžela. On o tom nevie, ani svokra nevie, že ja to viem. Svokor už zomrel, muž má po ňom časť domu na seba napísanú, rovnako ako jeho sestra. Väčšinu vlastní ich mama a chce to darovať dcére za doopatrovanie. Švagrina býva u nej aj s mužom a deťmi. Svokra je ešte aktívna, zatiaľ žiadnu opateru nepotrebuje, skôr ona ešte pomáha dcére s deťmi aj domácnosťou. Rada by som vysvetlila, že my máme kde bývať, máme svoj domček a zo svokrinho nechcem nič. Ide mi len o to, že manžela to raní, keď sa to dozvie, na tom dome sa nadrel, chodí tam pomáhať, s čím treba. Mám mu to povedať? Alebo nechať tak a nestarať sa?

kroska18
6. júl 2023

@kaca222 No práve! Taká bola dohoda! A tu syn nič nevie, robia mu poza chrbát.

kroska18
6. júl 2023

@katkami123 autorku ste zbytočne otočili. Nič také nepíše. Pýtala sa, či to má povedať mužovi, nič viac.
Tento krok je vážna rodinná záležitosť a má sa v rodine precdebatovať. Konieckoncov, je spoluvlastníkom domu, keď už nič iné.

katkami123
6. júl 2023

@kroska18
Pardón, ale už ani neviem čo sa tu rieši, diskusia je ešte z apríla. Pekný deň.

cacianka
20. dec 2023

ahoj, tak ako ste dopadli ?

macik166
28. dec 2023

Ako ste nakoniec dopadli s tým domom?

sonula
28. dec 2023

A jeeejee. Zase natahovacky o majetky a uplne zbytocne. A zase z toho robi problem nevesta, ktora to ani nepotrebuje. Tusim slovenska klasika

cacianka
29. dec 2023

@sonula veď práve nevesta nepotrebuje majetok od svokry, ale pýta sa na iné, čítaj s porozumením

maminkadeticiek
29. dec 2023

Velmi stara diskusia,ale si povinna povedat o tejto skutocnosti svojmu manzelovi,ak si sa ju dozvedela.

luliu
29. dec 2023

@maminkadeticiek povinná?

maminkadeticiek
29. dec 2023

@luliu Ano.Ber samozrejme s primeranou rezervou,ale institut manzelstva,ktory dvoch ludi spoji je aj o tom,se by sa mali navzajom informovat o zavaznych skutocnostiach a toto takou situaciou urcite je.To vnimanie je rovnake pri cuvilnom sobasi ako aj cirkevnom.

autor
29. dec 2023

Zatiaľ sa nič neudialo, všetko je, ako bolo. Nikto to ani nespomínal. Manželovi som to povedala už dávno.

mircalla
30. dec 2023

Moji rodicia darovali sestre byt a dozvedela som sa to tak, ze som nasla darovaciu zmluvu v pocitaci, ktori sme vsetci pouzivali, ked sme u rodicov boli na vikend.
Nenastvalo ma to, ze jej darovali byt a mne nic, ale skor to, ze mi to vsetci tajili

gelifil
31. dec 2023

@mircalla vysvetlili to potom?

mircalla
31. dec 2023

@gelifil Ani nie.

gelifil
31. dec 2023

@mircalla 😢

rachel36a
31. dec 2023

@gelifil a co maju vysvetlovat? Za zivota si kazdy moze so svojim majetkom robit co chce...svokrovci cely 3 izbovy byt darovali muzovmu bratovi ..neoznamovali ani nevysvetlovali nic...dohodli sa ze ich doopatruje..moj muz to akceptuje, je to ich rozhodnutie...prišli sme na to nahodou, ked sme boli u švagra a doniesli mu vymer na dan z nehnutelnosti...

mira0611
31. dec 2023

Ahoj autorka, asi preto chce darovat svoju cast dcere, lebo vidi, ze vy mate strechu nad hlavou a oni nemaju, aj tak tvojho muza budu musiet vyplatit zo polovice otca, co uz zdedil.
Ked oni tam byvaju urcite aj v interieri robia renovacie, vymaluju, kupia novy nabytok...jej vnacata sa tam narodili a nechce, aby ked ona zomrie tak, aby sa museli stahovat. Mozno, ze by tazko vysporiadali tvojho manzela. To je len moja uvaha. Beriem, aj tvoj uhol pohladu, ze su to surodenci a treba to na 50-50, takto to vyzera, ako keby dceru mala radsej (toto si vsak nemyslim).
Pozri sa, svokra je dnes vitalna, prajem jej vela zdravia, nic v zlom, ale zajtra ... resp.o mesiac... o 2 roky...uz nemusi byt. Otazne je vsak, ze v pripade doopatere, kolko budete musiet vy pomahat?!
Toto vsak ty musis vediet, aka je svagrina.

cacianka
31. dec 2023

@mira0611 otázka autorky bola o niečom inom, a to už dávno poriešila

mira0611
1. jan 2024

@cacianka prepac nepozerala som sa na datum.