Svokra chce dať na zadok synovi

natyadko
16. sep 2012

Ahojte mamicky. Moja svokra chce davat na rit mojmu synovi ked je zly alebo jej robi zle. Aky mate nato nazor? Dovolujete to aj vy aebo ste proti? Moj muz ma nato iny nazor. A rozchadzame sa v nom. Tak ma zaujma vas nazor. Ci som krava ze to nechcem povolit alebo je to spravne dakujem za rady

lilysk
17. sep 2012

@strapco13 Ano myslim si ,ze je to tak teoreticky ako pises . Nie vsetci muzi dokazu vychovavat deti tak aby z nich vyrastol statsny plnohodnotny a hlavne ,,nenaruseny ,, clovek .
Myslim si ,ze mnoho ludi mi da za pravdu ,ze boli a su otcovia co by mali dat ruky prec od deti a zostat len pri pocitani hviezd .
Moja velmi blizka osoba chodi uz v dospelosti neviem kolko rokov na terapiu ,lebo ma traumu z detstva ....otec ich mlatil a trestal roznymi sposobmi,zastrasoval ,vydieral ,vyhrazal sa ....ano vsetko by bolo velmi krasne a idealne keby to tak bolo ako pises .
Nepisala som ,ze moj muz je retardovany a nevie kedy deti chodia spat ,alebo ked su chore ake lieky beru a co im je a podobne ...pisala som ,ze teraz v tomto momente je lepsie ak ich moj muz neuklada spat a namiestoto toho im precita rozpravku .Tvoj muz mal zrejme krasne detstvo a ma vyrovnany vztah s rodicmi -dostal dobry priklad do zivota ako to ma v rodine vyzerat a fungovat .Nie vsetky rodiny su idealne a takto funguju .Tiez si myslim ,ze psychologicka presne vie co robi ked to takto ,,naordinovala ,, . Neviem ako by si nechala kupat svoje deti otcom ak by dieta vrieskalo vo vani cely cas a potom 3 hodiny nevedelo zaspat ,lebo bolo rozrusene .....a pritom to je len vec pristupu k tomu dietatu .....a ked nedokazes zmenit svoj pristup tak to radsej nerob ako by malo byt dieta do konca zivota zakomplexovane .

akramgad
17. sep 2012

ahoj u nás máme dvojakú " výchovu " od starých rodičov 😀 k mojim rodičom nechodíme často tak raz za mesiac a tam funguje systém dám vnučke všetko a aj dovolím všetko (samozrejme nie úplne ) spočiatku som bola nahnevaná že takto moja mamina robí ale akosi som si zvykla lebo doma malá nepokračuje v tom že jej stále niekto behá okolo zadku a všetko povolí a svokrovcov tam sme často dokonca mi každý tretí týždeň vyberajú malú zo školky a ešte sú s ňou dve hodinky a nemám problém ak jej dajú po riti ( ale len babka lebo malá je dedov miláčik 😀 ) ak sa chová ako nemá lebo sme začali školku a je akási " zdivočelá " a ani po treťom upozornení nič žiadna reakcia malá po zadku jej neublíži a už vôbec si neviem predstaviť že by ich oplula alebo len tak s pasie kopla alebo fackovala tak to by ešte zopár dostala aj odomňa ale je to na tebe záleží od toho aj ako potrebuješ svokru lebo neviem ako príjme od teba že si neželáš aby dávala tvojemu malému po zadku a ešte niečo " čo oči nevidia srdce nebolí " takže ak tam nebudeš veru žalovať sa ti nebude že malé capnutie má za sebou 🙂

cat
17. sep 2012

keď potrebujem od svokry stráženie detí, sama jej poviem, aj dedovi,aby dali deťom na prdel- ak si to zaslúžia a poviem to rovno pred deckami. Zvláštne,že vždy sa tam správali velmi pekne a nikdy nedostali.. asi len doma sú ako čerti.

viera27
17. sep 2012

Plny suhlas s @eeffka. Akoze sorry, ale aby toto dieta robilo, tak to teda prr. Tri krat by dostalo dietko varovanie a potom po zadku. A ty ako matka by si mala zabezpecit, aby sa spravalo, ked je s niekym inym.
Presne mi to pripomenulo stvrtkove zdruzenie v skolke. MOju krstnu dceru uhryzla spoluziacka. No mala plakala ako tur cely den, na ruke modrina. A ta spoluziacka uz uhryzla 5 deti. A mama dotycnej? Pohodaaaa. V satni jej milo a vychovne hadam po patdesiaty krat vysvetlovala, ake je to "bekane".
Vychovavaj si dietko ako chces, ak nechces dat po zadku, je to len a len tvoja vec a nikoho do toho nic nie je. Ale ako vravim, zabezpec si, aby to ani nikoho nenapadlo capat tvoje dietko. Lebo nema pravo na vsetko co si zmysli, len preto ze je to dieta.

alenka600
17. sep 2012

@natyadko Moja svokra davala mojmu manzelovi po zadku tolko, ze teraz on sam trva na tom, ze jeho mama smie vidiet nasu dceru len v nasej pritomnosti a nikdy inac.....Moj osobny nazor - preco by si mal niekto dovolit siahat na dieta len preto, ze je mensie????? To akoze keby svokor urobil pruser, tak mu moze svokra capnut a je to vybavene? Medzi dospelymi sa fackovanie, bitie po zadku a podobne veci netoleruje, je to neslusne, je to hrozne, to sa nerobi....ale deti sa kludne otlkat mozu?

aduskatt
17. sep 2012

baby, ale tu sa neriesi, ako ma vychovavat svoje dieta, ale ci ma svokra pravo jej dieta otlkat, ked si to ona ako matka nepraje..........🙂

huxy
17. sep 2012

@alenka600 no osobne si myslím,že je rozdiel medzi deťmi a dospelými.čiže prirovnávať ako si ty nazvala "otĺkanie" dospelého človeka čo má mať rozum /netvrdím,že vždy má/ a dieťa,ktoré sa má vychovávať a usmerňovať,nie je na mieste.a už vôbec by son to ja nenazvala "otĺkaním",ak sa pri naozaj nevhodnom správaní môjho dieťaťa rozhodnem dať mu výchovnú na riť /a aj tak to určite necíti,keďže má plienku/.ale chápe,že urobila niečo zlé a snáď si to zapamätá.

mummy01
17. sep 2012

@natyadko problem je podla mna v tom ze zijete v jednej domacnosti a syna vychovava viac ludi.Ja by som na tvojom mieste skor dala razne svokre najavo ze ty si mama a v prvom rade sa o vychovu staras ty a otec dietata.Stopni rozmaznavanie a staranie sa svokry do vychovy lebo sa to podla mna bude zhorsovat.Uvediem ti priklad ako je to u nas-svagrinine deti si k babke dovoluju az prilis-biju ju,pluju a nadavaju...ale svagrina dovolila aby sa jej svokra starala do vychovy,dokonca na nu presunula aj cast zodpovednosti za deti lebo je pohodlna a nevadi jej to ako sa deti potom chovaju.A svokra nema problem dat jej detom na zadok.Ja som od zaciatku dala najavo ze deti su nase a vychovu zvladame a budeme zvladat sami a svokra velmi rychlo pochopila ze plati to co poviem ja.Moje deti ju maju radi a chovaju sa k nej ako k babke a nedovolia si k nej nic zle.Ak aj nahodou neposluchaju lebo ved su to deti tak by si v zivote nedovolila ich bit.Takze je to v prvom rade na tebe,dieta je tvoja zodpovednost a stopnut to musis iba ty.Ak syn robi zle tak ho skus nekompromisne od babky vziat prec aby sa situacia nevyhrotila,mozno by si mala so synom travit co najviac casu bez babky.Teraz je tvoj syn este maly,ale predstav si ako to bude o 2-3 roky...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
indiankaindi
17. sep 2012

@natyadko keby moje dieťa plulo na starých rodičov, alebo im nebodaj caplo, bez ohľadu na to, či ho rozmaznávali alebo nie, ja by som bola tá, ktorá by dieťaťu dala po zadku, alebo ešte lepšie po ústach! Osobne si myslím, že dieťa sa takto správať nemá a byť tou starou mamou, ani sa ťa nepýtam, ale rovno mu plesnem. 🙄 A to som zásadne proti bitiu detí!! Len teda toto nie je správanie sa dieťaťa, ale trošku zlyhanie výchovy rodičov 🙄

bubelko
17. sep 2012

@natyadko
a) ako si reagovala, ked maly babku oplul? a to, ze ju maly oplul. to je chyba tvoja a muzova, nie svokrina. aj ked ho rozmaznava. to by si totiz napriek vsetkemu dovolit nemal - a urcite nie opakovane. raz sa stat moze - dieta skusa vsetko. ale ty/muz ste tam od toho, aby ste mu vysvetlili, ze to asi nebude to prave orechove plut na babku. ci tebe by sa to pacilo, ze ta nejake dieta opluje a dotycneho matka ti povie, mozes si za to sama, lebo si ho provokovala (rozmaznavala) ?
b) myslim si, ze vo vasom pripade by naozaj bolo najlepsie najskor sa dohodnut s muzom co a ako. ked on moze dat po zadku, preco nemoze jeho mama? to si musite vyjasnit. bud ste obaja za to, ze jedna po zadku nie je spravna cesta - ani pre muza, alebo nie. skratka vy dvaja sa musite dohodnut.
c) ked s muzom budete za jedno, sadnite si s babkou a skuste jej vysvetlit, preco riesite situaciu tak ako ju riesite a argumentovat, argumentovat a argumentovat. treba si vypocut aj jej videnie problemu a skusit najst riesenie.
uplne najlepsie by bolo, ak by to spravil muz, ako jej syn. tym by dal totiz jasne najavo, ze je na tvojej strane.
d) a hladat si ak sa da co najskor ubytovanie bez babky - to nikdy nerobi dobru vodu 😉

kika1111
17. sep 2012

moja keby toto skúsila, tak ho už viac neuvidí...je to jej vnúča, nie dieťa, aby si k nemu toto mohla dovoliť.. rodičia sú na to, aby zvolili výchovný prostriedok... ale zase je pravda, že ja som na ňu alergická, tak to vidím trochu skreslene 😅

maznacik007
17. sep 2012

no ja neviem byvas u nej pod jej strechou... tak musis respektovat jej pravidla.... ak sa ti nepaci odstahujte sa... neviem ak by moje dieta plulo, kusalo a kopalo inych tak by som v prvom rade riesila toto spravanie a nie svokru... podla mna je este tvoja svokra super ze to zvlada s vami.... ja by som teda nechcela aby s nami zili ludia co by dovolili svojmu dietatu aby mi takto ublizovalo a este to neriesili a ja som bola ta zla... 😕

petkaa28
17. sep 2012

@natyadko svokra si moze sama za to, ze ju maly opluje?? V prvom rade by si mala TY HNED po nom vystartovat...to, ze ho svokra rozmaznala je jedna vec, druha je, ze ty si tam naco?? Ty ho mas usmernovat..ak je u nas bratov maly, ma 2,5 roka a robi zle, tak mu capne ten, kto je pri nom, ci som to ja, moj mm alebo moja mama...nikto mu neublizuje, ale vychovne capnutie po zadku nikomu neublizi. Cize ja nevidim nic zle na tom, al tvojmu capne svokra - ak jej to zakazes, strari u maleho autoritu a maly ju nebude vobec respektovat, lebo ved "aj tak mi nic nespravi"...

suem
17. sep 2012

@natyadko Mas drze a nevychovane decko ak si dovoli kopnut, udriet a oplut dospelu osobu. Ries v prvom rade jeho, potom nebudes musiet svokru. Este skor sa poriadne zamysli nad svojou "vychovou" . Keby sa takto spravalo male ciganca na ulici uz by si mala isto kopu reci, ale ak to spravi tvojej svokre - z akehokolvek dovodu tvoje dieta - tak si za to moze svokra sama. Skutocne vychova na pohladanie!!!
(zaujimalo by ma ci to dovolis aj voci tvojej mame, voci sebe, ci je len nauceny ze ku svokre sa spravat zle moze, resp. vidi tvoj despekt voci nej u teba)
Na zadok si zasluzis ty a poriadne!

koniarova
17. sep 2012

@suem Ďakujem, že si mi ušetrila písanie. Moje slová. 😉 😉 😉 😉 😉

sisaha
17. sep 2012

Tiez som chcela zareagovat podobne. Nie som zastancom "po zadku", ale ak by moje dieta niekoho oplulo a koplo, tak zareagujem nanho a nie na osobu, ktora ho predtym lutovala a mojkala.. Su urcite hranice, ktore dieta nesmie prekrocit.. A ten chlapec ich asi urcene nema.

mata1001
17. sep 2012

@suem uplny suhlas.... 🙂

bodka13
17. sep 2012

@natyadko čo robíš preto,aby malý nepľul a nebil babku ?
- nie som zástancom bitky,ale keď nezaberá dohováranie tak by mu jedna po zadku možno prospela 😉 ...a do budúcnosti treba zaviesť prísne pravidlá pri výchove 😉

lentilka29
17. sep 2012

moja svokra by malej na zadok nedala...ale viem,ze by povedala mne nec si to s malou vyriesim ja....ale nasa princezna ma 1,5 roka....uvidime o par rokov,ak bude neslusna,male capnutie je ok...ale najlepsie je,ak si to rodicia s dietatkom vyriesia v kruhu rodiny.

huxy
17. sep 2012

@lentilka29 inak myslím,že už aj 1,5 ročné bábo chápe,ak urobí niečo zlé.aspoň ja to badám na malej,ak chce niečo nekalé spraviť,tak kukne na mňa,či ju zastavím skôr,ako to spraví 😀
a ďalšia vec.je ok ak si rodičia s dieťaťom vyriešia problém v kurhu rodiny.no s malým dieťaťom je úplne zbytočné riešiť nejaký vzniknutý problém čo i len hodinu po tom.však ono si ani potom nepamätá,čo vlastne zle urobilo.pri malých deťoch treba konať hneď,či už capnutím po ritke alebo dohovorením.

lentilka29
17. sep 2012

@huxy tak pisala som o starsom dietati....ale ano,mas pravdu....aj moja mala vie rozlisit dobre od zleho,mam ten dojem...obcas mam pocit,ze vyslovene uz provokuje a skusa ma....ale tak ja mam teoriu,ze najlepsie rozumie dietatu rodic a ten vie najlepsie ako drobcovi vysvetlit co spravil zlee...

andrejka1983
17. sep 2012

@natyadko ahoj,...tak moj nazor na toto je taký, že keby moje dieťa udrelo alebo len dvihlo ruku na starku( jedno či moju či mužovu mamu)...a nebodaj ešte aj opľulo ako píšeš, tak sama k nemu priskočia a tak ho vytrieskam po riti, že si to zapamata.....to čo ma byť za vychovu a názory?? že si za to može svokra sama 😅 ??týmto ospravedlnuješ dieťa ktore sa nevie spravať???...skus porozmýšlať kde si spravila chybu vo výchove......my tiež bý vame so svokrom, mam male dieťa,tiež sa mi vela krat nepáči co svokra povie alebo čo spraví, ale udrieť mojú malu si nedovolí, lebo jednak vie že na to som tu Ja...a potom vlastne ani nemá dôvod 🙂
moja švagrina ma tiež malého syna, ktorý sa chová presne ako ten tvoj, ked chytí nervy udrie aj starkú, aj mamu, aj kope do veci...a ja sa len prizerám ako sa prizerajú oni 😀 a nič neriešia....keby je to môj syn ,ho zderiem jak hada.... 🙂 no ja neviem, ako na tvojom mieste by som sa hambila napísať že moj malý syn udrie starku a brať to ešte s usmevom ved ona si za to može....a keby ja jednalo o tvoju mamu?? dovolila by si jej udrieť ho?? alebo si len zaujata voči svokre?? 🙂

ivana82
17. sep 2012

@natyadko viem, si predstavit, co prezivas...v nasej rodine je to presne tak, ako vo vasej, ale s tym, ze s manzelom mame dohodu, ze on si robi poriadky so svojimi rodicmi a ja si robim poriadky so svojimi, ak sa nam nepaci, ako sa spravaju k malemu, resp. ak ho rozmaznavaju. Plne chapem aj tvoje vyjadrenia o tom, ze si svokra moze za to, ako sa k nej maly sprava, pretoze to iste sme riesili aj my vo vztahu k mojej svokre. Ked sme na neho v jej pritomnosti skrikli, opravili, ci napomenuli, ze toto uz teda nie, tak ho vzala prec do inej izby a tam mu to dovolila, lebo jej heslo bolo:"u babky moze vsetko..." tak sme sa tym asi pol roka nechali riadit, nech si to ukociruje sama a hned nastala zmena v jej spravani, ked si to mala riesit sama a ona mala byt za zlu, aby ho upozornovala. My sme to nechali tak a smiali sa ironicky na tom, ze ved u babky moze. No a ked zacali hrat futbal na chodbe a on, baby pod ideme rozbijat vazy a smiech na plne hrdlo, alebo ju zacal tahat za vlasy alebo cosi podobne. Ak to bolo horsie, tak to uz zakrocil manzel a nenechal si skakat po hlave ani od svojej mamy. Nastastie spolu nebyvame, ale sme u nich na navsteve pomerne casto (2-3 krat do tyzdna), tak uz nastala zmena a uz je na nasej strane aj svokor, ktory uznal, ze maly je rozmaznany a ze moze za to aj babka. Mojich rodicov ma rad, hraje sa s nimi, vystiska ich, ale vie, co si moze kde dovolit a tie hranice mu urcila moja mamka, ak ich prekroci, zakroci sama, nema problem dvihnut hlas, ak ju udrie, tak mu slabu vrati na ritu, proti tomu nic nemam, lebo viem, aky moj syn dokaze byt pajedny, sebecky a rozmaznany. tolko to nasa skusenost...

maminka30
17. sep 2012

môj nazor na toto všetko
@lilysk maš pravdu.....aj ja uznavam túto teoriu.bola si asi u dobrej psycho🙂ale aj ja tvrdím že dieťa ma v prvom rade poslúchnuť mamu.lebo:
stara sa oň 24h.denne.
ona ho učí hovorit
chodiť,cikať do nočníka...a je toho viac samozrejme.nehovorím že otca treba vyšachovať z výchovi to nie.ale v prvom rade matka je s ním doma a ona sa musí postarať o všetko čo je sním spojene.a kebyže ju to dieťatko neposlúcha tak potom čo?bude volať otcovi do roboty že ju neposlúcha?to je aka kravina.jednoducho povedane:MATKA VYCHOVAVA A OTEC SA STARA O BEZPROBLEMOVý CHOD V DOMACNOSTI 😀

lilysk
17. sep 2012

@maminka30 Amen 🙂) Uz len aby to tak bolo ,lebo uz niekedy mam dost co chlap je schopny vyprodukovat 🙂))

cecil36
17. sep 2012

No zbohom ked tieto deti, ktorym sa donekonecna dohovara vyrastu. To tu bude cista anarchia 😀 Ja nie som zastanca bitky ani otlkania, ale jednu vychovnu na zadok nepovazujem za bitie, tyranie, otlkanie ani nic podobne. Generacia mojich vrstovnikov (spoluziacky, spoluziaci, kamaratky...) dostala pravidelne jednu vychovnu, ak na to bol dovod a nikto z nich nema z toho ziadnu traumu, nechodi kvoli tomu psychologovi či psychiatrovi. Zväcsa vsak rovnaky pruser za aky dostali viac krat nezopakovali. Z mojho pokladu chybu vo vychove si spravila ty, nie svokra. Ty si zodpovedna za spravanie svojho potomka. Ak sa ti dieta v 13 - tich opije a policajti ti ho do donesu domov, na socialku predvolaju teba alebo tvojho muza. Nie tvoju svokru. Aj keby mlady u nej videl alkohol na dennom poriadku. Ty si rodic, ty si zodpovedna a basta. A ze dvojrocny tomu nerozumie, hahahahaha. Ked bola moja dcera 2r. rozumela velmi dobre. Uz aj moj 9 mesacny syn vieco znamena nesmies. 😉 Moje dieta keby sa spravalo ako tvoje, sama mu dam na prdel, lebo by som sa hanbila ako pes, ze si toto dovolil k starsej dospelej osobe, ku ktorej ma ma uctu. Je to matka jeho otca.
@maminka30 @lilysk absolutne nesuhlasim, ze matka vychovava, otec sa stara o bezproblemovy chod domacnosti. My zarabame obaja (ja som este na RD, takze menej ako muz). Ked pracujem ja, stara sa muz, ked on ide do prace staram sa ja. Raz ho kupe on, raz ja. Rovnako s krmenim, obliekanim, vstvanim v noci, s vychovou, s uspavanim. Moj muz je rovnocenny rodic ako ja. Maly respektuje oboch rovnako. Vy ste si asi nevybrali ten spravny typ muza, ked ste ich pravomoci zredukovali na zarabanie penazi a bezproblemovy chod domacnosti.

lilysk
17. sep 2012

@cecil36 No nevybrali sme si ked ty si uz toho posledneho poriadneho nam vyfukla s pred nosa 🙂)
To musis tak brat ,ze vsade je to ine ...jedna zena si lakuje nechty ....ina nelakuje,jeden muz chova holubov ...iny chodi lyzovat ....dalsi leje do seba pivo v krcme ....jedno dieta ma koliku ...ine dieta nema ....je milion rozdielov v kazdej rodine -vsade je to ine a kazdemu nieco ine vyhovuje a tak si zariadi .Mne uprimne povedane by muz aj zavadzal keby sa do vsetkeho montoval 🙂))

maminka30
17. sep 2012

@cecil36 omyl,ja mam skveleho manžela,vo všetkom mi pomaha.mam 4deti a neviem si predstaviť sa starať o ne sama.maš ešte len 9mes.mimi.......a to ešte nema ani zďaleka predstavu čo smie a čo nie.tu ide len o to že matka,ktora je z dieťatkom doma sama nonstop,nemôže predsa povedať dieťatku počkaj príde oco a ten ti da......alebo mu volať že si nevie poradiť s dieťatkom.s tým čo si písala vyššie suhlasím ale ostatne sa ma dotklo.......som matka 4detí,vychovaných zatiaľ slušne.nehambím sa ani za ne a ani za môjho manžela......a ešte,bývame na dedine a prerabame domček.......takže bez uražky ale neviem si predstaviť ako by tvoj mažel vstaval v noci pri babo.....takže tak.ale je to diskusia a každý si môže povedať svoj nazor.toto je ten môj a reakcia na ten tvoj