Ake svokry budete?

27. okt 2023

Ahojte, uz ste nad tym rozmyslali? Ja nemam dobru svokru bohuzial, vela napriekov mi robi/la... Sem tam sa ozveme, aj ona. Nic moc... To iste svokry mojich kamosiek, ani jedna jedina nema rada tu svoju.

Ja mam iba jedneho syna a neviem si predstavit, ze budem buzerovat svoju nevestu. Tak velmi tuzim po to, aby ma mala rada a chodili k nam casto, ako len vedia... 😏

Existuje zena, ktora miluje svoju svokru? Ci to je uz take klise, ze svokry su zle?

doris11
27. okt 2023

Ja viem len to, že nechcem byt ako moja svokra 😀 ale bohvie, možno mi prepne na staré kolena 😀

anjelicek26
27. okt 2023

Moja svokra bola top,cely cas mi opakovala,ze je hrdla na to,ze muz nasiel prave zenu ako som ja.. kriveho slova nemozem na nu povedat. A aka budem ja svokra ukaze az cas a to,aku budem mat nevestu😅😁🫣 Nastastie mame dost deti,nebudem liezt na nervy konkretne len jednej,sa to rozlozi😁😁😁 Kazdopadne mojim cielom je drzat sa hesla - vediet kedy byt ticho a nechat si svoje nazory pre seba je nad zlato....

maribell
27. okt 2023

Ja mám úžasnú svokru a mám ju úprimne rada. Čo sa týka toho, aká budem ja svokra, tak to záleží aj od toho, aké nevesty mi synovia donesú 🤷. Ono to totižto nie je iba na svokre. Veď mi stačí čítať niektoré diskusie 🫣.

babulkomale
27. okt 2023

Mam rada svoju svokru, tusim radsej ako muza 😃 je to zlata osoba ❤️
Aka budem svokra ja...netusim. davam si zavazky ze nebudem miesat do mladych, na druhej strane ked si predstavim ze mi syn dotiahne nieco ako kamoskin dospely syn dotiahol domov, oplodnil to a teraz mu to nechalo dieta a odislo sa t.tkat s niekym inym...mam hrozu 🤦 neviem ci to budem vediet dopredu vychovou ovplyvnit, aby si dobre vybrali. Povahy su vselijake...
Moja svokra sa nemieša, pomoze, podporuje...asi to odkukam a skusim napodobnit.
Len ked vidim tie dievcata teraz a citam, ze im matky toleruju sex na ZŠ, mam dost.

viestta
27. okt 2023

Obavam sa, ze svokra sa castokrat neveste nezavdaci aj keby sa pokrajala. Takze aka bude nevesta, taka budem svokra

blancheporte
27. okt 2023

Mám dvoch chlapcov a dúfam,že budem pravý opak svojej svokry. Budem sa snažiť pomáhať,či už s vnúčatami alebo aj finančne.

amelia89
27. okt 2023

Uplne najviac sa hlavne budem snazit aby synovia mali co najlepsi usudok pri vybere zeny. Lebo zena bude v jeho zivote od isteho momentu dolezitejsia nez ja. Ale clovek mieni a Pan Boh… tak snad to bude fajn.
Ja mam super svokru len bohuzial velmi daleko od nas. Ale super respektuje,nestara sa,nedava nevyziadane rady a studuje si moderne rodicovstvo (ale bola ucitelka v specialnej skole cely zivot tak to je asi aj o tom). Ked ma muz priniesol domov tak mi povedal ze rodicia mu povedali ze su na neho hrdy. Tak to ma velmi dojalo. Rodina je vsetko, snazme sa mat vsetci radi,sme tu iba chvilu na tomto svete 🥰

pribinak
27. okt 2023

Mala som výbornú svokru, nech odpočíva v pokoji. Je to o vzájomnom rešpekte a úcte.
Každá svokra a každá nevesta by si mali uvedomiť, že nie sú súperky ale mali by byt priateľky

hederamonstera
27. okt 2023

Mamvpicistka

elis248
27. okt 2023

Ja ani netuším aké to je mať svokru. Môj muž prišiel o rodičov skoro. Ale bola by som zvedavá, či by som sa jej pozdávala ako nevesta. No žiaľ sa to nedozviem. Mám 2 chlapcov, tak ani netuším do čoho vlastne v budúcnosti idem.

erikavesela
27. okt 2023

Moja vtedy este nie svokra zomrela po 3 rokoch nasej znamosti..uz je to 24 rokov...a teda som si ista, ze by medzi nami boli velke nezhody, este sme spolu len chodili a uz poucala, posmievala sa...neviem aka budem svokra, ale dufam, ze moji synovia budu spokojni so vztahom medzi nami a ich novymi rodinami...ale nepredbiehat...este maju cas...
Urcite neplanujeme sa miesat medzi mladych, budeme tu pre nich, ked budu potrebovat

deti95060810
27. okt 2023

budem rada ak pôjdu si po svojom a budú bývať samy...a samozrejme nech ma neotravujú svojimi problémami. Nech si to láskavo riešia medzi sebou.
deti im opatrím ale len na požiadanie.... žiadne núkanie sa.

nikpa
27. okt 2023

Rozmýšľam nad tým často, keďže mám len chlapcov a viac detí už mať nebudem. Myslim si ale že byť svokra je taká nevďačná úloha, ťažko je sa zavďačiť. A ďalšia vec, ktorú svokra nedokáže ovplyvniť, je akú bude mať nevestu a od toho sa odvíja 50% úspešnosti ich vzťahu. Takže napíšem len toľko, že sa snažím zo svojich synov vychovať slušných a dobrých ľudí, učím ich upratovať a naučim ich aj variť aby si nemysleli, že žena je ich slúžka a boli jej nápomocní v domácnosti aj s deťmi. Ale celý život sa riadim pravidlom aké požičaj, také vráť. Budem teda rada keď svoje vnúčatá uvidím čo najčastejšie ale podlizovat sa nikomu nebudem.

jana_eyre_2
27. okt 2023

Mám dvoch synov a jednu dcéru.. svoju svokru mám úprimne rada, aj keď má svoje muchy a niektoré jej poznámky má vedia nasrať, ale jednoducho má niekedy iný pohľad na svet ako ja a niekedy veci zbytočne komentuje.. to že ma to urazí je už môj problém.. niektoré veci robí nespravodlivo, hoci sa snaží veľmi byť spravodlivá , niekedy si neuvedomi.. lenže existuje človek čo je dokonalým? Podľa mňa nie.. ani ja nie som mám x vlastnosti ktoré vedia liezt na nervy.. ale mám rada že je dobrý človek, a nikdy by nechcela nikomu zle.. snaží sa ísť s dobou a hoci jej to nie vždy ide vie aj zmeniť názor.. milujem keď spomína a rozpráva mi zážitky z detstva, mladosti a detstva svojich detí.. to naozaj úprimne rada počúvam, milovala som keď to robila aj moja mama.. tiez sa mi páči že si pamätá čo má kto rád a vždy to uvarí, upečie.. najmä pečenie jej ide výborne.. nevedela by som s ňou byť asi nejako pričasto ale myslím že vychádzame navzájom dobre..

No a aká budem ja? No cojaviem nemám v pláne sa nejako výrazne meniť, mám povahu že zväčša vychádzam s každým, nie som zakeracka ani ma neroztrhava ak niekto robí niečo inak ako ja, takže nemyslím si že budem ziarliva svokra čo bude chcieť komandovat nevestu.. ak budem taká ako tá moja môžem byť spokojná, ale jedno viem že nikdy nebudem taká ukecana ako je moja svokra 🤣

Len mi je veľmi ľúto že môj muž nikdy svokru nemal.. rada by som mamu videla v takom vyššom veku... Nuž čo už..

selest
27. okt 2023

Ja mam dobru svokru. Zalezi aj od toho ake ma clovek ocakavania. Moja napr nema vztah k malickym detom. Necakam preto ze ich bude strazit, kedze ja sama mam problem strazit cudzie deti, rozumej ine ako tie co som si sama porodila. V tom sme rovnake, prosto nemame k tomu vztah. Inak pomaha ako vie, neriesi hovadiny a ani ja...Vzhladom na moj vek a na to v akom veku sme sa my s muzom nasli, ak maly bude po nas, budem rada ak sa nejakej nevesty dozijem. A potom mi uz bude vsetko jedno😅 hlavne nech je spokojny syn

mikadooo
27. okt 2023

Mám super svokru 👍. Snaha vychádzať je na oboch stranách a zatiaľ sa nám to darí vyše 20 rokov. Obe si občas kúšeme do jazykov, jemnú kritiku sa snažíme prijať s otvorenou mysľou, maximálne sa doma vyžalujem mužovi a ona asi svojmu 😄. Každopádne, cítim, že nie je zákerná a má ma rada aj s mojimi chybami a takisto aj ja ju.

laurikagab
27. okt 2023

ja by som chcela byt ako moja svokra😉 nestara sa do nas, pomoze, obed prinesie, deti prizrie..darceky nakupia..a casto stoji na mojej strane..ale ako dobra matka stoji aj na strane muza, tak nerobi rozbroje😎 ale TOP vyhoda..nestara sa, nekomentuje..neriesi, ale pomoze…co rozprava za mojim chrbtom ma uz nezaujima🙈 ak rozprava??

jana_eyre_2
27. okt 2023

Inak než rz moja švagriná ktora mala malé bábo a ja už tri vravela, že jej mama celý čas vravieva čo robievam ja (švagrinej to asi aj liezlo na nervy čo úprimne chápem) a že si myslí že som dobrá mama.. keď mal teploty, volali mne a radili sa somnou.. mňa to vtedy veľmi dojalo, z jej skúsených úst som to brala ako naozaj veľký kompliment..

kikushaa
27. okt 2023

Netusim aka budem svokra, dufam ze dobra, ale zavisi od toho co syn donesie domov 🙈 A moju svokru mam rada, fakt ju beriem ako moju druhu mamu. Aj ked male trenice obcas vzniknu, nic vazneho to nieje 🙂

anketkarka
27. okt 2023

Kolegyňa má dobrú svokru a čo o nej rozpráva, tak takú by som mala rada aj ja. A moja mama si myslím, že je úžasná svokra, dokonca ešte aj teraz po rozvode ku môjmu exmanželovi a to by teda potvrdil ešte aj on a jej nevesta tiež. Takou svokrou by som chcela byť niekedy aj ja, ale je to pre mňa veľká výzva.

lenvam
27. okt 2023

Ja mam super svokru len ona ma divnu nevestu🤣. Myslím to v dobrom. Keby neboli švagrinné nebola by som divná len je strašne ovplivnitelna dcérami. Keď príde na návštevu aj sa mame o com porozprávať ale keď sú hentie dve v kolektíve nemám ja ani svokra šancu sa o niečom porozpravat

babulkomale
27. okt 2023

Mne moja svokra povedala, ze ma lepsi vztah so mnou ako mala so svojou mamou ♥️♥️♥️

koniarova
27. okt 2023

Mám rada svoju svokru. Je super.

babulkomale
27. okt 2023

...a obcas ma mierne zamrazi, ked synovia povedia, ze si na nasich velkych pozemkoch postavia domy 🤭😃

alison11
27. okt 2023

Ja len toľko chcem aby som nebola ako moja svokra a moja mama vtomto, ony totižto zabúdajú na meniny,narodeniny vnukov berú ich k sebe málo a aj málo chodia.Pritom vedia,že my chodíme do práce sme unavený a aj doma máme čo robiť okolo domu a vdomácnosti všetci sú na dôchodku vtej istej dedine ☹ veľa krát mi je smutno a to svokra na nás tlačila aby sme mali deti,že chce vnúčatá...Ja budem chceiť za svojimi chodiť hoc aj cestovať pokiaľ ma budú čakať rada pôjdem.Moju svokru sme volávali a veľa krát sa vyhvorila až sme to vzdali a prestali ju aj volať,raz za mesiac mizavolá cez víkend a to je všetko.Z mamou si voláme každý deň,ona zas vnúčatá nechcela aje sama so sebou spokojná.Ra za týždeň bez tak čaká aby sme my prišli a to nič nerobí len číta knihy.Čo už.Viemtoľko,že ja takáta byť nechcem,ale ako vyššie píšete,veľa závisí aj od nevesty.Budem sa snažiť ju prijať do rodiny najlepšie ako budem vedieť,predca mi bude záležať natom,aby moji synovia boli šťastný a nepočvali od svojich žien ponosy na mňa.Nemám vo zviku sa tlačiť tam kde ma nechcú a ani hovoriť svoj názor bez toho aby sa ma naň pítali.

suzitok
27. okt 2023

Ja som polovičná svokra, syn už býva 3 roky zvlášť aj s priateľkou. Nestarám sa, nezasahujem do ničoho, nevyvolávam im, neotravujem ich. Keď potrebujú pomoc, radu, dvere majú otvorené. Myslím, že máme pekný vzťah, syn keď k nám ide a "nevesta" má voľno, automaticky a s radosťou príde aj ona. Uvidíme ako to bude neskôr, keď budú mať napríklad deti, nie je dôležitá iba moja predstava, ako by som to chcela mať, ale je dôležitá aj tá ich. Myslím, že veľa problémov vo vzťahu svokra-nevesta je presne na tom, že každá má iné očakávania a nevedia si to vydiskutovať, aby boli spokojné obe strany.

katuskamala1
27. okt 2023

Uz som to hovorila davno,a obzvlast teraz po jej smrti :( ze mojim vzorom svokry ci babky ci mamky bola a navzdy bude moja draha mamka. Moj muz je zdrveny jej odchodom..

kittykat22
27. okt 2023

Situacia bude o 100% lepsia ako je teraz. Je vidiet, ako vela rodicov vychovava svoje deti v laske a ucte, rodicia sa snazia, trpezlivo vysvetluju, motivuju deti v komunikacii, kladie sa doraz na medziludske vztahy. Nasa generacia je 100x lepsia vo vychove deti ako bola generacia nasich rodicov. Zmenila nas doba. A ako sme lepsie matky, tak budeme aj lepsie svokry.
Ja to vidim velmi pozitivne.

guiseppinka
27. okt 2023

@kittykat22 myslis? Ked vidim u niekoho tu nevychovu v zmysle ozajstneho srania na vychovu, lebo ved sa nemozem zle pozriet na decko, lebo bude mat traumu v zivote, tak aby sme nedopadli tak, ze nas deti poslu z fleku do pecka a my zrazime paty a odkluseme s podakovanim... Zmenila sa doba, zmenili sa ludia. K lepsiemu? Horsiemu? Neviem povedat. Povedala by som v niecom k tomu a v niecom tomu... Deti su a inu ine ako sme my. Myslim, ze my sami mame problemy sami so sebou a hladame, skusame... Mame extremne mnozstvo informacii, co nasi rodicia nemali. Deti su informaciami prehlcovane este viac ako my... Co vychovame, to uvidime o par rokov...

Aka budem svokra ja? Neviem. Mam 2 baby a chlapca, takze budem mat aj aj (snad). Mam predstavu aka by som chcela byt, ale aka bude realita? Uvidime...

thoughtfulweirdo
27. okt 2023

Budem hlavne triezvo racionálne zmýšľajúca. Nebudem zabúdať, že partner, ktorého si vyberie moje dieťa, musí vyhovovať jemu, nie mne 😁 ďalej nestratím schopnosť rozlíšiť, kedy hovoriť a kedy mlčať. A jedno z najdôležitejších, vždy budem vo vzťahu s nevestou/zaťom ja tá, ktorá robí kroky k čo najlepšiemu vzájomnému vychádzaniu. Jednak z lásky k svojim deťom, a aj preto, že mi k tomu bude slúžiť múdrosť a nadhľad môjho veku 😄 Snáď mi tieto plány neskazí demencia skôr než v 105ke 🤣