Svokra chce dať na zadok synovi

natyadko
16. sep 2012

Ahojte mamicky. Moja svokra chce davat na rit mojmu synovi ked je zly alebo jej robi zle. Aky mate nato nazor? Dovolujete to aj vy aebo ste proti? Moj muz ma nato iny nazor. A rozchadzame sa v nom. Tak ma zaujma vas nazor. Ci som krava ze to nechcem povolit alebo je to spravne dakujem za rady

koniarova
17. sep 2012

@maminka30 Prepáč,ale absolútne nesúhlasím. Výchova je rovnocenná vec oboch rodičov. Tak ako majú rovnaké práva, majú aj rovnaké povinnosti. Môj muž bol pol roka na materskej a ja som šla do práce. A zvládal to absolútne bez problémov. 😉

sissy27
17. sep 2012

@natyadko je zásadný rozdiel medzi capnutím po zadku a bitkou... a keby moje dieťa oplulo či udrelo mojich rodičov, svokrovcov, švagrovcov, skrátka kohokoľvek, tak sama mu po tej malej prdeli dám... lebo keď si toto dovolí teraz, čo bude o 10 rokov? či počkáme, či sa náhodou mladý pán neuvedomí sám? vlastne ho v takom správaní podporuješ, len to asi ani tebe nedochádza...poznám pár takých detí, čo sa im smie len donekonečna dohovárať, nedajbože zvýšiť hlas alebo capnúť, a ďakujem, neprosím si... nie nadarmo sa hovorí "ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, keď už budem Jano, neohneš ma mamo"

ena1903
17. sep 2012

Ja zatial dieta nemam (aj ked veeelmi chcem), ale uz odteraz oznamujem najblizsim pribuznym, ze ked si raz dovoli capnut ich, tek nech mu URCITE capnu spat. A nech samozrejme zakrocia aj pri pluvani, kopani, hadzani sa o zem. Svoju blizku rodinu poznam a doverujem im, ze by mojmu dietatu nikdy neublizili. Ale ked nebude so mnou, musi mat tiez nad sebou urcitu autoritu. S cudzimi, ktorym nedoverujem, ho same nechavat nebudem. Ja strasne neznasam rozmaznane deti, co sa po kadekom zahanaju a ventiluju si nervy takymto sposobom. Normalne vychovani dospeli to nerobia, preco by mali deti? Pevne verim, ze moje to robit (hoci aj po par vychovnych na zadok) nebudu.
P.S. Som ucitelka a dnesne nebite deticky su siaaalene nezvladnutelne niekedy. Obcas spominam na casy, ked som ja bola mala a toto co dnes si v ziadnom pripade dovolit nemohli.

maminka30
17. sep 2012

@koniarova ale veď to je v poriadku.....vravím aj môj sa stara,bez problemov.aj v porodnici keď som bola sa o deti staral sam.....a to mame 2školopovinných10 a 7rokov a jedno 3ročne.a teraz 9mes.ale tu ide o to,že keď ho mama nenaučí v detstve sa spravať tak kto potom,keď je ona s ním denne viac ako ten otec.bože veď to už pochopte.už sa tu budem opakovať.....ale čo mu ma volať do roboty že si nevie s ním rady?zle pochopene všetko čo som písala.

andrejka1983
17. sep 2012

@ena1903 hovoriš mi z duše🙂 absolútny suhlas

andrejka1983
17. sep 2012

@maminka30 myslim že každy pochopil....a napr...prečo by mu nemohla aj do tej roboty zavolat??co take by sa stalo?? ja svojmu bežne zavolam,že to a to sa stalo...ak ma čas pokecame, ak nie zavolame si neskor.... 🙂 tiež nemá problem hockedy v noci vstat a ist spravit čaj malej, alebo ju posadit na nočník,( a pritom vstava rano o piatej do roboty) ved je to aj jeho dieťa 😅 😉 ....tak ako vraveli baby hore,muž aj žena maju rovnake povinnosti a zodpovednost za to dieťa..ved boli aj rovnako pri tom ked ho robili nie??? 😀 ...zaleži už len na vzajomnej dohode manželov ako si zadelia robotu...takže nevidim dovod aby si sa rozčulovala.... 🙂

maminka30
17. sep 2012

@andrejka1983 nerozčulujem sa,nemam prečo.ale pri čítaní toho zakladu......môj muž ma iný nazor.........tak veď teda ona ho ma naučiť spravaniu.....nikto iný.....pochopte už zaklad veci

maminka30
17. sep 2012

dobre toto je diskusia nie o tom čo ma maminka spraviť,ale o tom ktora z nas ma lepšieho manžela.mama je mama......a nikde nie je písane či to chlapča oplulo,koplo.......asi ju ten malý nema rad.treba zasiahnuťčo najskôr a vysvetliť svokre kto je rodič a ona nema pravo byť tvoje dieťa.....ale treba hladať aj príčinu prečo to chlapča robí a samozrejme napomínať....

viera27
17. sep 2012

@maminka30 zle citas, je tam presne opisana ta situacia. Z dalsieho prispevku autorky vyberam:

Je to moj syn a to ze on ju udrie alebo opluje zato si moze sama lebo ho rozmaznavala! A ja jej nedovolim aby ho teraz zato zbila (dala mu po zadky) len moj muz mi tlaci do hlavy ze keby mohla mu dat na rit ze si nebude tolko dovolovat voci nej. Ale ja si myslim ze zato si moze ona sama ze si k nej doviluje. A co je najhorsie byvame spolu!

lilysk
17. sep 2012

@maminka30 Neboj vstaval by urcite v noci k detom ak dobre pocitam 4 deti to je tak 8 krat vstavanie ked mini ma 9 mes ....rano s usmevom na perach by vychystal deticky do skolky ,pripravil by ranajky ...ty by si sa s kocikom poprechadzala ...ked by si sa vracala ulozit mini tvoj muz by uz s usmevom betonoval pred domcekom ....na obedik by si mu objednala pizzu ....on by ju s usmevom zjedol ...pekne by sa ti podakoval ...nasledne o 4 tej by odlozil kelnu a siel by pre deticky do skolky ...s usmevom by sa vracal domov ...uvaril by veceru ,okupal deticky ,ulozil ich ...a s usmevom by utekal niekam aspon na 3 hodinky na fusku aby ste mali z coho zit 🙂))))))))))) Nadherna predstava ! ....a cez vikend by pral a zehlil ako plnohodnotny rodic 🙂))
A ked on bude na fuske ty zatial mozes lepit obkladacky ako plnohodnotny rodic 🙂)) Ved spolu staviate domcek nie ?🙂)

Akoze maminka klobuk dole - 4 deticky no poviem ti mas co robit a obdivujem ta ako to to zvladas !

lilysk
17. sep 2012

@koniarova Mohol zvladat bezproblemov aj muz na materskej ,ale uloha otca a uloha matky je uplne ina .

Tu to presne pisu : Spolupráca otca a matky pri výchove detí je dôležitá. Hoci sa úlohy otca a matky od seba líšia!!!
Ulohy sa lisia !!! Otec nie je matka a matka nie je otec ...a tak to vnima aj dieta .

Úloha otca v prvých rokoch života teda spočíva skôr v tom, že zabezpečuje citovú rovnováhu a bezpečie matke, ktorá to prenáša na dieťa. To však neznamená, že nemá rovnako ako matka hneď od začiatku venovať pozornosť dieťaťu, rozprávať a hrať sa s ním, povzbudzovať ho. Neskôr sa stáva dospievajúcemu dieťaťu múdrym poradcom v životných situáciách. To všetko má kladný vplyv na vývin dieťaťa.
Niektorí otcovia sa vyhovárajú a sťažujú na nedostatok času, na prepracovanosť, úvnavu a prežívajú svoj voľný čas zväčša bez detí. Pre deti a ich výchovu, ich ťažkosti a radostné zážitky by si však mali stále nájsť čas.
Spolupráca otca a matky pri výchove detí je dôležitá. Hoci sa úlohy otca a matky od seba líšia, obidve sa musia dopĺňať ak chceme vytvoriť dieťaťu zdravé a harmonické rodinné prostredie.

lilysk
17. sep 2012

@maminka30 Hej presne o tom je tato debata kto ma uplne dokonaleho manzela 🙂
Este cakam kedy ktora napise ,ze jej manzel aj koji za nu ,lebo je plnohodnotny rodic 🙂

indiankaindi
17. sep 2012

Ja sa nestačím diviť. Asi mám doma dokonalého chlapa a vás ostatné musím ľutovať. Neviem čo je divné na tom, ak si manželia delia prácu a starostlivosť o dieťa. A najabsurdnejší výrok, aký som kedy počula a čítala bol ten od @maminka30 kde tvrdíš, že dieťa má poslúchať iba matku, lebo s ním trávi najviac času. To je úplná ale úplná volovina podľa mňa. Chceš povedať, že keď tvoj manžel príde z práce a tvojmu dieťaťu zakáže niečo, tak tvoje dieťa na neho zvysoka kašle a robí si po svojom? Pretože má poslúchať matku? A otec je čo? Sploditeľ? Tak prečo tvoje dieťa volá tvojho manžela otec? Veď on nie je otcom, je handra, ktorá nosí domov peniaze 🙄 No to je smutné a je mi ľúto tvojho manžela. U nás to funguje tak, že čo poviem ja je rovnako rešpektované ako to, čo povie otec. Bez ohľadu na to, koľko času trávime s dcérou.... No a to ironické zosmiešnenie od @lilysk Prepáč, ale u nás to funguje presne takto. Možno sa neusmievame ako priblblí, ale áno, spolu sme prerábali byt, ja som kládla s mojim manželom podlahu, malovala, skladala nábytok a prenášala ho. Spolu sme sťahovali veci a kým ja žehlím, on pripraví malej večeru, okúpe ju a uloží, inokedy kým ja varím, on ožehlí a pod. Neexistujú mužské a ženské práce, ale práca, ktorú treba spraviť. Rozlišujeme vyslovene iba práce, ktoré nemáme radi, teda to, čo nerada robím, spraví manžel a opačne. teda ak má ten druhý čas. Ja neviem čo je na tom divné... 😕

cecil36
18. sep 2012

@indiankaindi absolutny suhlas, u nas to funguje rovnako 🙂 Moj muz vie varit, prat, zehlit, postarat sa o dieta....a robi to, co je prave dolezite. A napriklad kosele si zehli sam, ja to nerada robim a on si to aj tak spravi lepsie, ma v tom cvik 😀 Ked k nam prisli kedysi davno robit chlapici roldor, moj muz zehlil a ja som varila. Chlapom skoro oci vypadli ked videli, ze moj mm zehli.
@lilysk @maminka30 nechapem naco tolko ironie. Moj mm nevstava v noci k malemu 8 x, on k nemu vstaval aj 30 x lebo nas maly je narocnejsi a mal zdravotne problemy. A to na druhy den rano siel na 24-ku, kde musi byt fyzicky aj psychicky v perfektnej forme (urcite vo väcsej ako pri murovani domu). Ked pride z prace nejde spat (maximalne s malym a ja zatial robim pracovne povinnosti), ale bud pomaha co treba alebo ide s malym von. Ja si zatial nevalam sunky doma a nelakujem nechty, ale napriklad varim pre nas a starsie dieta obed. Takze maly je rovnako zvyknuty na otca ako na matku.Moj muz ma rovnake vychovne prava ako ja. Jediny rozdiel medzi muzom a zenou pri starostlivosti o dieta je to, ze muz ho nenadojci. To je asi tak vsetko.

andrejka1983
18. sep 2012

@maminka30 najprv pozorne čítaj prispevky naktore reaguješ 🙂 ..a asi maš pravdu, nechapem ťa čo píšeš 😀 ale nevadi
..jednoducho za spravanie dieťaťa su zodpovední rodičia, je to ich dieťa nikoho ineho...oni aj ponesu následky za jeho činy do dospelosti, nik iný 😉
....napísala si že : ona nemá právo byť tvoje dieťa :tak za 1.myslím že tu sa nehovorí o bitke, ale o jednej výchovnej po riti, nemyslim že by ho svokra túžila mlátiť denno denne
a za 2. ak ona nemá právo ho udrieť , on ho má??? dala si mu ho?? dokedy budeš obhajovat bitie dospeleho malým dieťaťom?? do jeho 12,15.18 rokov kým sa naplno prejaví jeho agresivita a nebodaj niekomu neublíži????
a za 3. ako si teda predstavuješ riešenie agresivity dieťaťa ktorý bije stareho rodičia????no počuvam...
....a nestačím sa niekedy diviť nad niektorými názormi 😅 😅 ale rešpektujem..... 🙂

koniarova
18. sep 2012

@lilysk Dokonalého? Snáď úplne normálneho. 😉 😉 😉

stanislavao
18. sep 2012

ja nechapem co je na tom, ked babka capne vnukovi, ked spravi nieco zle. ved hadam si nenecha od neho skakat po hlave. a kde videl, ze sa pluje na ludi? pokial mu bolo vysvetlene, ze sa to nerobi a robi to aj tak, tak co je na tom, ze dostane za to? nechapem o com tato tema je. ved ked si teraz dovoli pluvat, tak o 10 rokov bude babku mlatit lopatou.

lessiie
18. sep 2012

Baby ja len tolko poviem, moji rodicia ( teda stary rodicia môjho krsniatka) by si nikdy ani nepacli nasu malu aj keby si to zasluzila ( no nastastie je to milunke dieta a ked sa zamyslim malokedy starkym robi nieco zle 🙂) ale ja s nou travim vela casu a niekedy ked uz ozaj neposlucha tak ju na to najprv upozornim ze dostane po zadku a ked ani to nepomoze tak ju tak "pohladkam" potom si uvedomi ze som nesrandovala a je klud...aj ked pride za sestrou a jej povie ona jej len na to povie ze mala ma posluchat....a to je vsetko...nikdy mi sestra nepovedala ani namna nenakricala, lebo vie ze len tak by som ju nikdy neudrela...jedna vychovna neuskodi podla mna 🙂

lilysk
18. sep 2012

Pisatelka polozila konkretnu otazku a to bola o uplne niecom inom ako o tom ci je ok aby manzel pral,zehlil,varil a vstaval k dietatu v noci 🙂
Precitali sme si kto ma akeho super manzela ....som zvedava na temu kto ma manzela s chybami ako sa budu pisatelky predbiehat aj v tom 🙂)
Tip na zaver :
Pokial by ste chceli mat trochu viac sukromia a travit viac casu so svojimi manzelmi tak si kupte susicku pradla .....manzel potom nemusi zelhlit po nociach 🙂)

cecil36
18. sep 2012

@lilysk toj muz zehli po nociach? Moj nie 😀 😀 😀 😀 😀 Ale neviem kto zacal temu o vylucnej vychove deti matkou a o tom ako muz ma len zarabat peniaze. Ja som to urcite nebola 😉 K teme som sa vyjadrila jasne, autorka ma nevychovane decko a este to zvaluje na staru mamu. Nonsens. Viac k teme nemam co povedat.

koniarova
18. sep 2012

@lilysk Absolútne si to nepochopila. Píšeme tu nie o tom, čo naši manželia robia či nerobia, ale o tom, že sa aktívne podieľajú na výchove aj chode domácnosti. 😉 A keby tomu tak bolo u zakladateľky témy, tak by nemala problém ani potrebu písať na MK: 😉 😉 😉

bubelko
18. sep 2012

@lilysk ale o to tu predsa vobec nejde, koho manzel co robi. ide o to, ze tu padol nazor - a aj od teba, podporeny vasou psychologickou, ze muz nema pravo kafrat do vychovy. moze sa detom venovat, ale vychovava matka. a to je nieco s cim s tebou a s @maminka30 nesuhlasim. a ak som dobre pochopila tak aj ostatne.
skratka rodicia maju za dieta rovnaku zodpovednost. ak ideme s detmi po ulici a dieta nieco vyvedie, je predsa jedno, kto mu povie, ze urobilo nieco nespravne, alebo ze musi davat pozor. dolezite je, aby otec s matkou boli za jedno - t.j, ked matka zakaze, otec nepovoli. a taktiez - ak je jeden za telesne tresty a druhy nie - vid pripad zakladatelky temy - tak sa musia dohodnut, ako budu problemovu situaciu riesit. ci dostane dieta na ten zadok, alebo to skusia inou cestou. o nic ine nejde. ale povedat, ze matka rozhodne ako to bude a otec ma drzat (s prepacenim) hubu a krok, je od veci. ak otec nesuhlasi s postupom matky, ma pravo sa vyjadrit - aspon pokial ziju v spolocnej domacnosti. mozu o tom podebatovat, vysvetlit si, preco jeden chce dat na zadok a povazuje to za spravne a druhy, preco nie a preco ten jeho pristup je spravny.
takze skutocne tu nejde o to, ci muz vysava, zehli, upratuje, ale o to, ze ma pravo vychovavat svoje deti, rozpravat sa so zenou a ze nie je degradovany na ploditela a chodiacu penazenku v jednom.

lilysk
18. sep 2012

@cecil36 Myslim ze by si si mala poriadne precitat co sme s @maminka30 pisali 🙂
Keby prisiel tvoj muz a zacal by mlatit tvoje deti ,lebo by mal taky nazor ,ze je to ok tak by si mu to akoze dovolila ,lebo mate rovnake prava ????Ci potom by si uz akoze sa vzdala modelu rovnakych prav ??? Ty si akoze nemala nikdy s manzelom iny nazor na nejaku vec ? Ci len robite domace prace ,lebo ja toto nechapem ako sa tu opisuju domace prace ako nieco co zablokuje ludom cely zivot ,lebo treba prat ,varit ,zehlit a vstavat k detom ....ja mam 2 deti -s 1 som doma 2 je v skolke a manzel je v parci ...a ked pride muz o 4 tej domov tak je aj navarene aj vyprate (susicku pradla mame ,takze zehlit netreba 🙂 ) ...v noci ked dieta place -vstanem ho nakojim bez problemov .....Nebudim muza aby vstal -on ho aj tak nenakoji 🙂) Popri tom rekonstruujem byt ,takze idem denne na stavbu sa dohadujem s kurenarom ,vodarom ,plynarom ,murarom ... s rocnym dietatom sadnem do auta idem vybrat sanitu ,obklad ...naplanujem kuch linku ....akoze co by som cely den robila ???Ved aj to varenie mi zaberie tak najviac hodinu denne ...popri tom pracka perie ...potom to hodim do susicky .... Ziadna pohroma tie domace pre mna vsetko stiham . Radsej pojdem vecer s manzelom niekam si sadnut a citit sa ako zena 🙂

indiankaindi
18. sep 2012

@lilysk ty máš sušičku a nežehlíš??? No zbohom 😅 Ale nie srandujem, hoci podľa mňa sušička zjednodušuje žehlenie, nie ho nahrádza, ale to je o inom. V každom prípade toto bolo o rovnakých právach a povinnostiach oboch rodičov vo všetkom. Takže len toľko 🙂

lilysk
18. sep 2012

@bubelko Ja som to uz neviem kolko krat pisala tu -takze posledny krat pisem 🙂)
Mne to psychologicka povedala na konkretny pripad nasho vztahu ,ze muz nema kafrat do vychovy -konkretne moj muz v konkretnej rodine do konkretnej vychovy nasich konkretnych deti 🙂...mne je uprimne povedane uplne fuk co robi alebo nerobi iny muz v inej rodine 🙂)Mojim detom aj celej rodine to velmi pomohlo ,ze moj muz nekafre do vychovy ako takej !
Nie nie je retardovany -vie aj on varit aj zehlit aj prat aj vstavat k detom ak je to nutne 🙂)
....jedine jeho minus bolo ,ze mal vychovne praktiky ,ktore neboli vhodne pre nase deti .

lilysk
18. sep 2012

@cecil36
To si kde citala ,ze moj muz zehli ? 🙂))
To je dokaz toho ,ze to ani necitas 🙂

A toto ma uplne dostalo : ,, K teme som sa vyjadrila jasne, autorka ma nevychovane decko a este to zvaluje na staru mamu. Nonsens. Viac k teme nemam co povedat.,,

Dufam ,ze nie si ucitelka v skolke ,alebo v skole ,lebo ak ano mi prosim ta napis kde aby som svoje deti ani nahodou tam nezapisala .

huxy
18. sep 2012

@lilysk no neviem,čítam tu všetky príspevky,ale ani v jendom nie je spomenuté "mlátenie",ako píšeš.ide o výchovné capnutie,čo nemá nič ale vôbec nič s mlátením bez príčiny 😕 a prečo by otec nemohol dať na riť neposlušnému decku /vlastnému/,veď aj on je rodič.a aj keď mama na riť dať nechce,prečo by to mala zakazovať otcovi.každý jeden z nich si zvolí tú svoju cestu,ako naučiť dieťa,aby poslúchalo a nerobilo zle.samozrejme,ja nehovorím o mlátení,ale o výchovnom capnutí.
a celkom súhlasím s @cecil36 čo píše,že zakladateľka má nevychované decko /píšem o tom pľuvaní a buchnutí/.a tiež sa mi zdá,že má zlý vzťah so svokrou,a zvaľuje to na ňu,že je to jej chyba

koniarova
18. sep 2012

@lilysk Výraz, ktorý si použila vyššie hovorí za všetko: "tvoje" deti.

lilysk
18. sep 2012

@koniarova cudzie deti som do skolky este nezapisovala 🙂

lilysk
18. sep 2012

@huxy Hej najlahsie je povedat ,ze decko je nevychovane a preto robi ,,zle ,, svokre . Mala by mu dat denne niekolko krat na zadok aby sa problem odstranil 🙂))