Svokra je náš veľký brat (čo ťa stále vidí)

daasena
6. dec 2021

Ahojte baby,
prosím Vás... povedzte mi ČI a do akej miery JE NORMÁLNE, že svokra (je sama) každé ráno, doobedie, obed, poobedie a večer volá mužovi videohovorom, teda keď je muž doma, pýta sa čo robia naše deti, kde sú, nech jej ukáže čo robia, čo my robíme..keď sa jej niečo nezdá, hneď má k tomu doslova zdesené a rozhorčené komentáre typu: prečo nemá malý obuté papuče?! prečo nechávate malú samú stáť pri stole?! Prečo to malý nedojedol?! Čo to je?! Dali ste im na večeru ovocie s piškótami? Ale to nie je žiadna večera! Poriadne ho oblečte, dajte mu poriadne snehule! (Obuté mal fakt kvalitné nepremokavé snehule, drahšie ako moje a mužove topánky dokopy)...
Keď príde malý zo škôlky, Big brother zavolá do 5 minút videohovorom.. a už idú otázky (každý každučký deň) No čo čo bolo v škôlke?! Docikal sa? Papal? Mal špinavé veci? Učiteľka čo hovorila? Nemá nádchu? Neplakal ráno? Atď. atď... ale mužovi volá napr. aj keď ide do práce ráno, viem že mu volá každé ráno keď cestuje v aute..a samozrejme medzi tým 20 smsiek za deň, otázky typu "Už si jedol?" Prečo si dnes nepozeral priamy prenos z omše?!! Čo ste robili tam a tam, prečo? Čo?! Milióny a milióny hlúpych otázok káždý deň, muž má už niekedy na to nervy hlavne na tie komentáre, zvýši na ňu aj hlas, ale v skutočnosti on je jej chápadlo,rád jej načúva jej neomylné rady, a robí všetko tak "poriadne" ako ona povie. Pomóóóc 🙈

mariejenka
6. dec 2021

@jana_eyre_2 k dcére je otvorenejšia,co beriem ako normálne. Syna (môjho muža) nechce zaťažovať,vie ake ma povolanie,no a mna s deťmi asi tiež, pritom vie ze som ochotná sadnúť do auta a odviesť ju,kam treba.

jana_eyre_2
6. dec 2021

@mariejenka hej presne tak je to aj u nás..

rembura
6. dec 2021

zaujem je faj, no toto co autorka proste opisala mi pride ako psycho, asi by som jej normalne prestala dvihat telefon. taky teror by som asi nezniesla. ono je fajn, ked sa zujimaju, obcas pomozu, no vsetko by malo mat podla mna taku tu unosnu mieru

daasena
autor
6. dec 2021

@simonaaa1 to je dobrý výraz, že "varená žaba" tak to som už asi aj ja 🙈 ale niekedy to vo mne vrie, keď počúvam zdiaľky čo trepe a čo sa zase vypytuje, niekedy sa na tom aj nahlas zasmejem, alebo jej poviem (trochu odpapulujem 😁) keď sa mi niečo nepáči čo povie.. chvíľu je ticho, zarazená, ale po chvíli sa otrasie a pokračujeme...

daasena
autor
6. dec 2021

@vinetuu to by umrela, keby nám nemohla zavolať, ako fakt normálne by ju vystrelo, neprežila by to... 🙈

daasena
autor
6. dec 2021

@jana_eyre_2 inak to s tým psom je dobrý nápad, škoda že na Vianoce už máme pre ňu kúpené darčeky, vážne by som jej toho psa začala zháňať, ale musel by byť malý a nepĺznuť 😃

daasena
autor
6. dec 2021

@tykat ona ich rada povaruje, malého si bráva sem tam k sebe, chodí s nimi na prechádzky, ale samozrejme, po prechádzke nie odovzdať dieťa medzi dverami a čaute, sedí u nás až kým nejdeme o osmej spať, ono by mi to nevadilo, keby nesledovala ako jastrab každý náš pohyb, ako agent FBI keby mi sedel v obývačke.. a s úsmevom na tvári hovorí, ze jáj tak sa mi nechce ísť do tej tmy, a zimy 🤦 alebo inokedy hovorí, že však už idem, už pôjdem, idem už.. a hovorí to dve a pol hodiny kým sa naozaj dvihne z tej sedačky a odíde

lucka114
6. dec 2021

@daasena neviem, ci tu je odpoveď na túto otázku,ale čo by sa stalo, keby nedvihnete??

daasena
autor
6. dec 2021

@lucka114 keby jej muz nedvihol videohovor, napisala by mu spravu co nedviha, keby sa jej neozyval, zavolala by znova.. tak to uz bolo viackrat.. potom on jej zavolá naspät hneď ako môže.. veľakrát ani nič nehovorí, len kuká ako puk, čo robíme, teda pardón čo robia deti.. si to predstavte, inokedy máme v obývačke na stole položený mobil, nasmerovný do davu, kadiaľ prechádzame, teda kde sa hrajú deti, a ona len ticho sleduje, minule sme ju s mužom zo srandy nasmerovali na televízor, a išli sme do kuchyne, tak aspoň telku si u nás pozrela 😃 je to take tragikomické, ako tu už niekto napísal..

bolarazjedna
6. dec 2021

@lucka114 keďže býva o dve ulice ďalej, asi by ich išla skontrolovať, či žijú...
Autorka, nie, nevystrelo by ju, keby nemôže zavolať. Najprv by to ťažko znášala ale prežila by určite. Ak nie, tak treba vyhľadať psychológa (co samozrejme ona nikdy nebude uznať za potrebné).
Je to cele tragikomicke. Hlavne sa porozpráva s manželom, lebo keď on to nechce rázne zmeniť, tak tebe to darmo prekáža, ty budeš a nevesta, ktorá bráni svokre byť v kontakte so synom a vnúčatami. A budeš aj v očiach manžela manželka, ktorá nafukuje veci a hľadá problémy tam, kde nie sú, však je to jeho mama, nemôže ju ignorovať.... A môže to skončiť s rozvodom, ako to písala jedna v príspevku, že im to úplne pokazil vzťah.

daasena
autor
6. dec 2021

@lucka114 to je normálne ako v Orwellovi, v tom jeho románe 1984, kde mali všetci ľudia povinne v obývačkách televízor, odkiaľ ich sledoval Veľký Brat 😂

0silvia0
6. dec 2021

@daasena takto sa pani svokra nikam neposunie. Krcovito lpie na svojom synacikovi a zije zivot jeho rodiny, nie svoj. Viem, ze jej nechcete ublizit, ale takto jej vobec nepomahate. Este napis, ze ma do 50 rokov a slahne ma o zem.

daasena
autor
6. dec 2021

@bolarazjedna bohužiaľ, hádavali sme sa o tom s mužom viackrát a vnímal to celé presne tak ako ste to opísali v komentári.. tak, že ja do toho celého vnášam negativitu a on chudáčik sa musí prispôsobiť mojim potrebám, veď mama je len starostlivá a je sama.. 🤦

kubkovamama
6. dec 2021

@daasena vykaslala by som sa na rady,ze pochopit,tolerovat,najst jej zalubu..Boze.Zazila som skoro to iste,terorizovala ale oboch,nielen chlapa,ale on bol na jej strane a od mala žil v tom,ze tak to ma byt a ostatní nie su normalny.Nebudem rozpitvavat co sa u nas kvoli nej dialo,dam ti par detailo,nakoniec sme sa KVOLI nej,kvoli pupocnej snure rozisli a to este len zacalo rodeo z jej strany,ziadosti na sud,nepricetne smsky,ziadosti o financie lebo sak ona je na dochodku a ja pracujem,to bolo nieco strasne,chcela dceru do opatery.A ten debil ju vo všetkom podporoval.Ja uz som nastastie druhy krat vydata,mam s cim porovnat a to co robi tvoja svokra,pre to ziadne pochopenie,ziadne hladanie zalub,ona mala mat za zivota dost schopnosti si njeco najst,nechapem ludi co robia "nic" a potom to takto v rodinach dopadne a tvoje dieta/deti budu mat strasny pokriveny obraz akoze takto ma babka vyzerat.A presne,tvoj chlap to musi seknut a pokial to ale trva proste od furt,nepotesim ta,bude on stale taky aky je,rozhovory nepomozu,ja by som isla raznejsie,bud mu normalne vytrhnut mobil z ruky a vysmarit oknom,potom si rozmysli,ci jej nabuduce zdvihne.Druha vec,5 hodin denne sa da zabit aj inak.A tretia vec,zbalila by som teba aj dieta a isla bud k rodicom,ku kamoske,na mesačny wellnes teraz bohuzial a uplne najlepsiu radu ti dam,najdi si od januara podnajom.Uplne vazne.Lebo ak sa toto nezmeni dalsie Vianoce budes stastne rozvedena

daasena
autor
6. dec 2021

@0silvia0 má po 60tke.. pracuje, ale iba 3-4 hodiny denne a áno, aj počas tejto doby stihne asi 2x volať mužovi, rozváža starším dôchodcom obedy, každý deň idú okolo škôlky na aute, ona pristaví a sleduje čo robí náš syn na dvore, každý deň, pár krát ho aj odfotila keď boli na vychádzke, foto nám samozrejme hneď obom poslala, muž mi vždy zavolá, že a predstav si mama išla okolo, sledovala ho a mal tie isté tepláky oblečené čo mal ráno, tak sa nepocikal.. atď. učiteľky už na ňu zazerali a minule jej aj dohovorili, že nech tam neparkuje a nesleduje deti.. je to dobre divné niekedy to jej chovanie🤦

leskovael
6. dec 2021

Inak ono je na jednej strane fajn ze sa natom smeješ a robíš si z toho srandu, ale podľa mňa je to obrovský problém, lebo realita je taká že ti vadí a bude sa to len a len stupňovať.. Takže časom z toho môžu byť hádky na dennej báze...
Mna by teda doslova d*blo z takého chlapa ktorého spája pupocna snura s matkou ceky život a neprišlo by mi to ani vtipné, ani na srandu.

daasena
autor
6. dec 2021

@miadi minule som sa v izbe prezliekala, a bola natočená zrovna na mňa a všimla som si to až keď zhúkla, Daša čo si holá! Kam ideš? 😂 brutál..

dskjhfdlkdjhl
6. dec 2021

@daasena Si jej mala povedat, ze cakas na frajera😝

daasena
autor
6. dec 2021

@leskovael toto je naozaj silná pupočná šnúra.. ona sa správa k nemu ako keby mal 5 rokov, ani o jeden naviac 🤦 ona má jednoducho takú povahu.. teraz sa na tom smejem, ale zase príde čas keď to niečím vyvrcholí a zase poviem svojmu mužovi čo si o nej myslím, a o tom jej správaní.. len nechcem sa s ním hádať pred deťmi, aj tak sa hádame pred nimi kvôli iným veciam.. on má zas takú povahu, ako ona, poháda sa do krvi a za 5 minút príde za mnou s úsmevom na perách, a s otázkou, tak čo ideš variť? Mám ísť aj do obchodu? 🙂 Ako keby nič, a ja ešte nasratá len odvrknem niečo, ale v skutočnosti sa takto nedokážem na neho dlho hnevať.. a sme tam kde sme boli.. ale to už odbočujem od témy..

zdenka11081983
6. dec 2021

@daasena prave čítam na nete, ze 68brocma svokra zaprdusila 43 rocneho zata v Zazrivej. Dievky tie svokry to riadne betarky 😁

daasena
autor
6. dec 2021

@danulicek toto je že úplne ako cez kopirák, ako u nás, tie telefonáty, ich obsah, rozhovory, to silné puto, akurát že my v tom máme len svokru.. však ktovie, možno aj my tak nakoniec skončíme ako vy, ale momentálne sa nechcem kvôli svokre rozvádzať s mužom a zaťahovať do toho deti, ja sa snažím čo najviacej mať pokojné bezkonfliktné manželstvo, aj bezkonfliktný vzťah so svokrou, ale niekedy je toho už aj na mňa dosť a cítim, že to vo mne vrie, mužovi som viackrát hovorila, že či si myslí, že je to normálne aby takto stále vyvolávala.. povie, že však sa nudí, nemusím ju počúvať ked volá a pod. On ju neodstrihne od seba nikdy.. keď som bola ešte na škole, po výške som chcela ísť do Prahy, nechcel ísť nikam, že on tu má mamu, rodinu (jeho segra s rodinou byva o par dedin dalej), prácu, a tak som sa prispôsobila ja

daasena
autor
6. dec 2021

@dskjhfdlkdjhl 😂👍

daasena
autor
6. dec 2021

@zdenka11081983 🤭😁

sasa1310
6. dec 2021

@daasena ale to všetko je v prvom rade chyba tvojho manžela.

ailiba
6. dec 2021

@daasena to znie strašne... Toto teda rozhodne normalne nie je. Mňa by slak trafil.

daasena
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mila23
6. dec 2021

@daasena vsak nabuduce vecer ked sa budete s muzom chystat sexovat, nech zavola mamicke videohovor,aby mohla pozerat a o nic neprisla. Mozno aj nejake cenne rady Vam da....ako ku vsetkemu...😅

leskovael
6. dec 2021

@daasena no ja sa ti len divím že si do manželstva s takým chlapom išla.. Ja by som s takým ani nerandila. A raz by pomaly od sexu odišiel koli tomu ze mu matka volá tak by som sa obliekla a rovno si začala zvyšok oblečenia baliť.. Veď to je chorý vzťah a teda každý má niečo a nejaké hádky či problémy, ale za toto si môžeš aj sama, že si si takého vzala.. Tak už len s tým nejako žiť🤷🏽‍♀️ vzala si si jeho spolu s matkou..

miadi
6. dec 2021

Problem nie je svokra ale on .. ze ti tym naruša sukromie vie ze ti to vadi a nerespektuje ta. Ved nech ide s detmi do parku a tam kludne cely cas Skype s mamou ( popri pozerani na deti) a ked dojde domov vypne. Alebo nech ide v sobotu na cely den k nej a ty mas relax on nech je tam s detmi a nech je menej na mobile.

gdulskadarina
6. dec 2021

toto by u nas nepreslo, viem, ze aj muzovi by taketo veci vadili a teda moj chlap by zakrocil a mamicke by vysvetlil ze toto nie je normalne, ze proste ked zavola raz za cas ze ako co a tak, budis, nemam s tym problem, ale preco by mala svokra vediet o kazdom jednom kroku u nas doma?