Svokra robí svokrovi peklo zo života

28. sep 2023

Baby chcela by som vedieť, čo by ste urobili vy. Moja svokra ma zrejme psych. problémy. Ja s ňou vychádzam fajn, o tom to nebude. Lenže, správa sa hrozne ku svokrovi. Mne vždy keď zavolá tak sa na neho sťažuje, nadáva ( špinavo). Pritom dôvody sú úplne bežné veci v živote. Svokrovi robí peklo zo života. Nebudem to tu konkretizovať. Ok to sú ich starosti, ona mala vždy takéto obdobia, ktoré prešli. Lenže vyvoláva môjmu mužovi a sťažuje sa mu, zatahuje nás do ich sporov. Muž na mňa v živote nezvýšil hlas. Ale ona ho vytaca do nepríčetna, huci po nej a samozrejme toto už ovplyvňuje aj nás ako rodinu. ( sú v tom veci jej odsťahovania, samovražedných sklonov a pod) Veľa krát jej povedal, aby nás do toho neťahala, ale ona sa len ľutuje, že sa nemá komu zdôveriť. Ja som ju vždy len vypočula, ale nikdy nič na to nepovedala. Prečo? Lebo by som jej musela povedať, že keby toto čo ona robí svokrovi, muz mne, tak už má dávno zbalené kufre. A to poznám len jej verziu, ona sa priam chváli ako mu špinavo vynadala. Lenže svokor sa ešte doprosuje. Je to taký až hlúpy dobrák. Povedali by ste jej svoj názor? Alebo jej aspoň povedali, že si nezelate, aby vás do toho miešala, lebo to ovplyvňuje našu rodinu? Či to radšej nechať celé na mužovi? Ja ozaj doma nechcem vynervaveneho muža a vystrašené deti, ktoré nevedia čo sa deje a prečo ocko tak hučí po babke....

kacena4
28. sep 2023

sak ked sa bude vyhrazat samovrazdou, zavolajte 112 a povedzte ze volala a vyhradza sa ze si nieco spravi, pride k nej sanitka a mozno jej to otvori oci... a navedu juna psychiatriu aby zacala chodit

pribinak
28. sep 2023

Akonáhle by začala byt vulgárna , skladám telefón s tým, že nebudem počúvať takéto vulgarizmy

Vyhráža sa samovraždou? Skladám a okamžite volám 112

Dištancovala by som sa od tohto celého

ivkav5
28. sep 2023

Tak hlavne to nerobte pred deťmi 🙏 Deti do takýchto konfliktov netreba zaťahovať, treba si uvedomiť, že v ich prítomnosti to naozaj nie je na mieste…no a ja by som to nechala na mužovi, samozrejme o samote, nech sa s ňou porozpráva a keď bude mať blbé reči o samovražde tak volaj okamžite sanitku a nech ju berú…vy budete mať výhovorku, že ste sa o ňu len báli a s ňou si už na psychiatrii poradia 🙂
A telefón by som jej už asi ani nedvíhala..

autor
28. sep 2023

@ivkav5 muž s nimi bol sám, bola to asi riadne vypäta situácia, ja ani neviem čo všetko mu povedala. Je to samozrejme jeho chýba, ale tiež je len človek. Minimálne o tomto jej plánujem povedať, že to už ovplyvňuje aj nás ... a oni sú na druhý deň ako hrdličky🙈 nech si peru špinavú bielizeň medzi sebou

0silvia0
28. sep 2023

svokra má zrejme nejakú poruchu osobnosti alebo psych. problémy. Toto je záležitosť ich dvoch, keď svokor robí hysterickej ženskej poslušného debilka, je to jeho voľba. Ty sa rázne ohraď že ti nerobia dobre ich zvady a ponosy, nech sa objednajú do manželskej poradne.
Mimochodom moji rodičia sú podobný level, ale bez vulgarizmov. Neriešim, mama odmieta navštíviť psychológa, a môj otec dobrovoľne trpí tieto jej sebestredné nálady.

maranco
28. sep 2023

Treba si ukladať nahrávky, zbierať dôkazy. Príde sanitka, ona bude pokojná a z vás urobí blbých.

autor
28. sep 2023

@pribinak keď ja ani neviem byť taká drzá a zložiť telefón a veľa krát sa tým chváli u nás. Ale asi jej službe poviem, že ja som není tá správna osoba na toto, že ja si ľudí aj svokra vážim a nebudem také veci na neho počúvať.

felycity
28. sep 2023

Manžel nech ide osobne k nim a poviem, že si to neželá a pokiaľ bude takto pokračovať, prestane jej dvíhať telefon a preruší komunikáciu. Predpokladám, že sa začne vyhrážať, tak by som ju upozornila a vystrašila, že zavolá záchranku a smer pychiatria alebo jej navrhne návštevu psychologa/psychiatra...a ty jej slušne povedz, že si nie je vhodné ťa zaťahovať do týchto problémov a ked sa to nedorieši tak prerušíš komunikáciu... takto vás bude stále psychick vydierať.

petricienka
28. sep 2023

no tak ja by som je povedala teda co si mysli. pri najblizsom telefonate, ze si chce alebo chcela siahnut na zivot, by osm jej zavolala zachranku a tlacila na to, aby si ju vzali na psychiatriu

autor
28. sep 2023

@0silvia0 aj svokor toto ho už dosť. Bavila som sa aj s ním, on sa ozaj snaží aj chcel s ňou ísť k psych. ale ona si neprizná,že má problém. Preto rozmýšľam, že by jej to asi malo viac ľudí povedať. Ale na druhej strane sa do toho nechcem miešať, nechcem skončiť ja ako tá zlá, keď sa oni udobria.

autor
28. sep 2023

Mne príde hlúposť zaťažovať záchranku jej vrtochmi. To nie je reálne vyhrážanie, ona to robila aj pred 20 rokmi čo viem. Viac menej len prehodí, že sa zahlusi a my budeme mať pokoj.

ivkav5
28. sep 2023

No takí čo o tom vkuse rozprávajú, tak to neurobia lebo to nemyslia vôbec vážne🙄

pribinak
28. sep 2023

Tak ona si dovolí toľko koľko jej ty dovolíš

Máš to dosť popletené, povedať niekomu kto je nechutne vulgárny, že toto nebudem počúvať a preto skladám nie je DRZÉ ale ASERTÍVNE

Tým chranis aj sama seba. Ale však je to tvoja vec. Ak chceš počúvaj to ďalej

autor
28. sep 2023

@pribinak keď jej vysvetlím, prečo to nechcem počúvať, tak to už mi nepríde drze. Máš pravdu

autor
28. sep 2023

@ivkav5 je to len vydieranie. Pritom ani sama nevie čo vlastne by od nás alebo od neho chcela...

petamich
28. sep 2023

ja by som jej povedala (alebo teda tvoj muz), ze sa nam nepaci ako sa k svokrovi sprava a ze to odmietame pocuvat a akonahle by sa zacala stazovat a nadavat, tak by som jej to zopakovala a ked by neprestala zlozila by som telefon - uz len kvoli detom

anjelicek26
28. sep 2023

Jedine, co by som robila, stale aktivne prizvukovala svokrovi, ze si na jeho strane a akukolvek pomoc bude potrebovat, staci povedat... a svokre by som pri takychto temach skladala telefon s komentarom, ze taketo spravanie voci svokrovi sa ti nepaci...

0silvia0
28. sep 2023

Skus si nieco precitat o histerionskej poruche osobnosti, ci to na nu nesedi.

autor
28. sep 2023

@0silvia0 uf 😲poviem ti, že veľa veci sedí ako rit na serbel. Čo som čítala,že sa dá ľahko ovplyvniť inými - ona by kúpila aj čerstvý vzduch v pohári, keby jej to predávajúci obkeca.
Neustále navštevovanie lekárov, ktorí aj tak nič nezistia. A teda tie hlavné črty, ako sa snaží upútať... veď to je pisane o nej....

0silvia0
28. sep 2023

Moja mama tiez😔... porucha osobnosti, ony sa vidia ako najmudrejsie a kto im oponuje, do toho skacu.

domkakvet
28. sep 2023

Skus obmedzit telefonaty, teraz sa vam neda a ked sa vam bude dat, tak jednym uchom dnu a druhym von.

eeffka
30. sep 2023

Pises o monich svokrovcoch? Cirkusantka.... tiez neliecene diagnozy. Zaver? Rozviedla sa a cakala ze sa vsetci z toho posr..., skoncilo to tak ze sa s nou nebavia uz ani vlastne deti.
Tebe ako neveste radim (co som aj ja) , zablokovat.

eeffka
30. sep 2023

A este doplnim, chran svoje deti pred nou a vystupmi, my sme sa ako cela rodina dost odstrihli uz davnejsie a moje deti su v pohode, svagrinine(jej dcera) maju problemy vratane jej.
Konzultovala som to aj s kamoskou psychologickou, povedala mi ze som sprravila tu najlepsiu vec pre ne.

cina1
30. sep 2023

tvoj muz chce aby si nejako "zakrocila"? lebo ak nie, neplietla by som sa do toho a co najviac sa drzala bokom...