Svokra je náš veľký brat (čo ťa stále vidí)

daasena
6. dec 2021

Ahojte baby,
prosím Vás... povedzte mi ČI a do akej miery JE NORMÁLNE, že svokra (je sama) každé ráno, doobedie, obed, poobedie a večer volá mužovi videohovorom, teda keď je muž doma, pýta sa čo robia naše deti, kde sú, nech jej ukáže čo robia, čo my robíme..keď sa jej niečo nezdá, hneď má k tomu doslova zdesené a rozhorčené komentáre typu: prečo nemá malý obuté papuče?! prečo nechávate malú samú stáť pri stole?! Prečo to malý nedojedol?! Čo to je?! Dali ste im na večeru ovocie s piškótami? Ale to nie je žiadna večera! Poriadne ho oblečte, dajte mu poriadne snehule! (Obuté mal fakt kvalitné nepremokavé snehule, drahšie ako moje a mužove topánky dokopy)...
Keď príde malý zo škôlky, Big brother zavolá do 5 minút videohovorom.. a už idú otázky (každý každučký deň) No čo čo bolo v škôlke?! Docikal sa? Papal? Mal špinavé veci? Učiteľka čo hovorila? Nemá nádchu? Neplakal ráno? Atď. atď... ale mužovi volá napr. aj keď ide do práce ráno, viem že mu volá každé ráno keď cestuje v aute..a samozrejme medzi tým 20 smsiek za deň, otázky typu "Už si jedol?" Prečo si dnes nepozeral priamy prenos z omše?!! Čo ste robili tam a tam, prečo? Čo?! Milióny a milióny hlúpych otázok káždý deň, muž má už niekedy na to nervy hlavne na tie komentáre, zvýši na ňu aj hlas, ale v skutočnosti on je jej chápadlo,rád jej načúva jej neomylné rady, a robí všetko tak "poriadne" ako ona povie. Pomóóóc 🙈

danulicek
6. dec 2021

@daasena u nás úplne to isté. Len zial, vtedy som to vnímala inak. Ani u nás toto nebolo dôvodom na rozvod, k tomu prispeli iné veci. Ale už keď to začalo, išlo to všetko rad radom. Ja viem, že rodičov tu nemáme vecne, ani som nedávala žiadne ultimáta, ale viem, že nemladnem a čas nám nikto nevráti. Preto ma to veľmi mrzi. Drzim vam palce, nech to všetko dobre dopadne.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
6. dec 2021

@daasena Toto je asi najhorsi "svokra" prispevok aky som tu na konikovi citala. Uplne vytoceny do absurdity (zevraj mate casto telefon natoceny do priestoru a svokra len ticho sleduje co sa deje). Druha vec co ma sokuje je tvoj postoj. Ty si tak v pohode a nad vecou ze to znie az neuveritelne.
Zamestnaj muza. Ak bude mat robotu, nebude mat cas klabosit s mamou a to natocenie telefonu do priestoru kedy na telefone nikto nie je, to prosim urcite zrus. Ide mi z toho husia koza, len z tej predstavy.
Ziadne take ze sa ta pyta co ides varit zlaticko... ty sa opytaj jeho co ide varit. A hlavne nech sa muz venuje detom. Ale nie tak ze ich zoberie von a oni sa hraju na pieskovisku a on zatial sedi na telefone... nech sa aktivne zapaja do ich hry. Neexistuje aby stihal pracu, domacnost, deti, teba a este aj hodiny byt na telefone.

luccija
6. dec 2021

@daasena poznám také rodiny🙂susedin muž jedináčik, ktorý odišiel v 35 r z domu teraz už má 45 r majú 3 malé deti večer po televíznych novinách so svokrou musí telefonovať asi hodinu po maďarsky🙂kamaratka veľa nerozumie.A to tiež či má čapicu, lebo už je zima, čo obedoval ...kamoška ide kúpať deti, večera a oni klabosia.Jeho mama je už staršia a jemu to nevadí veď ako by mohlo, keď sa tak k nemu správala celý život🙂)ešte on jej vynada, že je z chladnej rodiny kde si volajú 2x týždenne a nemajú žiadne puto.On to ani nechce meniť.Ja mám tiež dosť opicie sklony dúfam, že takýto extrém to nebude.
Keď raz mame nezdvihol mobil v práci volala recepčnej a nechala ho pozhanat po firme.Ja aj chápem, že ti ľudia sú doma sami všetky myšlienky len k deťom, dieťaťu boja sa všetkého sú úzkostlivi ona mu hneď povedala, že sa bála, že cestou do práce havaroval.No je to ťažké.

lucka114
6. dec 2021

@daasena fuuha, tak to je fakt sila 😳😳😳

luccija
6. dec 2021

A u nich cez týždeň až toľko nevolala, lebo práca. , ale volala cez víkend.Najprv ráno ako sa vyspali čo budú variť ..robiť...potom no dobre zavolám, keď sa naobedujete potom volala aký bol obed....potom dobre choďte von s deťmi oddýchnite si zavolame si večer🙂)mne, keď to suseda hovorila smiali sme sa, až nám slzy tiekli ona už rezignovala muža je mamy ľúto náhle ovdovela a má len jeho ona ani nevola kvôli vnúčatám, ale len syn či jedol, dobre spal , čo bolo v robote..

vinetuu
6. dec 2021

@daasena ... za pokus to stoji 😁 iste by to zvladla ... Co by sa muselo stat aby ste jej dali hranice ze toto nie?

jozefmatej
6. dec 2021

@dusankomoj krásne povedané čiperného amanta 👍👌

daasena
autor
6. dec 2021

@jozefmatej aj amant bol 😅 chvíľu s ním chodila na výlety, navštevovali sa, ale teraz už zase nič, zo štyroch telefonátov denne boli dva.. dnes prišiel muž z roboty už ju mal v telefóne 🙈 a samozrejme do teraz do večera ešte 2x ✌️🤦

daasena
autor
6. dec 2021

@vinetuu nič stačí keď to pôjde takto ďalej a čoskoro mu to zase raz budem musieť vysvetliť, že to nie je normálne, nech jej dohovorí, nech sa zameria aj na niečo iné okrem nás.. ale to je nemožné pre ňu

leskovael
6. dec 2021

Ja by som mu na tvojom mieste ukázala túto diskusiu. Myslím to úplne seriózne.. Nech vie aké majú názory na takúto chorú opičiu lasku nezainteresované osoby. Neviem čo také hrozné by som musela urobiť, aby som skysla pri hentakom chlapovi a nemala ani vo vlastnom dome v dospelosti súkromie a vlastný život - normálny - JA, MUŽ A DETI.. Veď to je choré takto fungovať..

daasena
autor
6. dec 2021

@leskovael presne to mám v pláne, ďakujem za všetky názory, ktoré ma zase uviedli do reality.. vždy je najlepšie sa spýtať nezainteresovaného človeka, ženy, manželky, nevesty.. niekedy mu túto diskusiu naozaj ukážem, pohár trpezlivosti sa plní.. presne tak, narúša nám to súkromie.. a keď pri telefonáte vidí, že synovi som spravila krupičnú kašu s kakaom a maslom, a povie mužovi (aby som to akože nepočula 🤦) ktorý ho ide kŕmiť, že on by nemal čokoládové, keď má atopický ekzém!! Nedávajte mu to... tak som myslela, že ma tam už naozaj d*bne 🥴

leskovael
6. dec 2021

@daasena inak keď nevadí a nedotkne sa ta to.. Môžem sa spýtať prečo si si preboha s takým chlapom založila rodinu? To ako prebiehalo vaše radenie? Tento chorý kontakt musel byť asi vždy medzi nimi. Lebo naozaj si neviem predstaviť žeby som hentaky cecok neodkopla už behom mesiaca hneď pri randení

mandarinka555
6. dec 2021

@daasena Mám pocit, že som jediná, čo skoro vôbec netelefonuje 😝

jozefmatej
6. dec 2021

@daasena no porážalo by ma s nej

zabina27
6. dec 2021

@daasena veď vy spolu v podstate bývate 😂😭 no neviem, vypnúť wifi, obmedziť dáta, začať fakt chodiť doma nahá (ale pozor - vhodne obuta) alebo v priamom prenose ovaliť chlapa panvicou... Ja som strašne hakliva na súkromie, nemusia všetci vedieť o každom prde našej rodiny, ja by som v takomto prípade už visela alebo sedela...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
7. dec 2021

@daasena Vies poviem ti ze som z tvojho zivota zhrozena ALE je to tvoj zivot a ak ty tak dokazes zit, tak kasli na to co si myslia ludia.
Ked mal syn 7 mesiacov cely sa pri krmeni zababral ale fakt paradne ze aj vo vlasoch a za usami, lebo som ho nechala nech sa hra s jedlom. Nevadilo mi to, myslim ze je to pre dieta dobre ale potrebovala som prakticku radu ako syna po jedle cistit a tak som sa opytala tu na fore mamiciek. A vela mi povedalo ze ich deti nikdy zababrane neboli, lebo to nedovolili. Tak aj ja som zacala trvat na tom ze sa s jedlom nebude hrat a snazila sa ho drzat cisteho a z prijemnych chvil pri jedle sa stali okamihy pne frustracie a hnevu. Potom mi doslo, ze najdolezitejsie je si robit tak ako to ja citim a ako mne vyhovuje. Preto radim to iste aj tebe.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
7. dec 2021

@daasena ale prečo to odkladaš ? Dlho si ticho tak sú v tom že ti to nevadí, potom nazbieraš všetky kvapky do pohára a buchne ti dekel. Oni len budú čumieť čo sa odraaaazu deje.
Babka váš syn ide umyť riad, ja kúpat syna, dovidenia vypnem.
Babka váš syn sa ide hrať a venovat svojmu malému synovi, celý deň ho nevidí, tak dovi dopo vypnem.
Babka váš syn ide nakŕmiť a uspat svojho syna, dovi dopo vypnem.
Veď vy ste pre babku RTVS 4 a živá panoráma, SuperStar aj správy z domova v 1.
Toto by som nestrpela ani omylom. Rozbijem mobil aj muža (obrazne).mobil tlačítko vy.
Kurňa nech stará baba keca so susedkami, telefonuje primerane kamoškam a rodine, lúšti krížovky a sudoku, hackuje strikuje, pára perie, lúpe kukuricu, maľuje obrazy, a nie večne otravovať mladú rodinu, ktorá potrebuje žiť svoj život.

lujza123
7. dec 2021

@daasena pohovor si najskôr s mužom a potom aj so svokrou. Nie štýlom co oni robia zle (ako naozaj je toto až choré ale je to ich vec) ale vysvetli im to obidvom tak ze chceš mať doma súkromie.
Mužovi povedz ze nech si vola s mamičkou koľko len chce, ale žiadne videohovory v spoločných priestoroch. Nech si ide natáčať decka do ich izby, nech sa kľudne s mamičkou zavre do spálne, na balkón, aj na WC si ju môže vziať ale nie v obývačke, v kuchyni a pod.
Koniec koncov je to jeho mamka, jeho "hovor" prečo by si to mala počúvať, zúčastňovať sa toho a byť nahrávana.

Keď to takto otocis že ti akože nevadí ze s nou vola ale vadi ti ten videohovor a sledovanie a presvedčis ho že sa ma pri hovoroch zavrieť sám do izby velmy rýchlo s tým aj prestane, lebo ho to bude samého otravovať.

momoqui
7. dec 2021

@daasena mna by dr****
No nezazila som to osobne ale videla som take situacie u kamosiek a je to masaker

lujza123
7. dec 2021

@daasena a svokre takto isto, hneď po rozhovore s mužom. Ze ju máš veľmi rada a chápeš že je osamotena, že miluje vnúčatá ale dohodli ste sa s mužom ze žiadne videohovory v spoločných priestoroch. Nech to neberie osobne, že by ti rovnako vadil ktokoľvek iný online v obývačke.

Uvidíš ze rovnako aj svokru prestanú hovory tolko baviť keď bude odstrihnuta od diania. Cumet na syna v spálni kde sa nič nedeje ju rýchlo omrzí a spehovanie deti v detskej tiež, lebo ako deti porozprávajú s nou zo dve vety a pôjdu sa hrať po svojom, ideálne mimo zorné pole kamery

matovicova
12. dec 2021

@daasena opičia láska no zbohom ...

lenickalienicka
28. sep 2023

@daasena nahodou som nasla tento prispevok. Ako to pokracuje? Poznam v okoli jeden par ktory riesi nieco podobne.

luccija
28. sep 2023

@lenickalienicka aj ja som zvedava🙂táto žena mala svätú trpezlivost