Svokra má dobrý vzťah s ex priateľkou môjho priateľa

furbettina
21. feb 2013

Takze mam vazny vztah,lubime sa,tento rok sa ideme brat,mame spolu uz 18mes.dieta.Problem je v jeho mame,v pohode komunikujeme,lenze na chodbe u nich doma ma este stale obraz mojho nastavajuceho s jeho byvalou ako stastnu rodinku(svokra ma s jeho byvalou este stale dobry vztah).A chcela by som vediet,ako by ste to vy brali,ako by ste na to reagovali.Neviem ci je problem vo mne,ked tam nerada chodim,necitim sa tam dobre alebo v jeho mame je problem.Aky mate na to nazor???

irriss
21. feb 2013

@furbettina
super..prave proto. 🙂 .nick byTi mel pomoci neco vymyslet..sibalskeho..liskovskeho..na tchyni.. 😉

irriss
21. feb 2013

@czechzuzanaba
jenze Zuzko...pozna to, protoze vnitrne ji to bude nicit.. ☹

irriss
21. feb 2013

@furbettina

ja toto oznaceni pouzivam na me slecny..a jednomu dvojceti tak rika i pani ucitelka.. 😉

furbettina
autor
21. feb 2013

@irriss ved prave,lahko sa hovori nemysli na to,ked ma to serie.jedine co by mi pomohlo je uplne vymazat si svokru zrusit s nou kontakt vtedy by som to vedela uzatvorit,neznasam falosne pretvarky.

furbettina
autor
21. feb 2013

Asi to skusim s tou fotkou s byvalym to sa mi zda take,ze to by ju fakt prekvapilo ci zaskocilo 😀

czechzuzanaba
21. feb 2013

@irriss Nevim, tak premyslim tak, ze asi sundanim obrazku se nevyresi ten vztah. Kdyz si to nejakym zpusobem vydupe, aby se obrazek sundal, tak vztahy s tchyni muzou byt kvuli tomuto "konfliktu" jeste horsi. A nebo jak jsi psala - rict manzelovi, at tam jde a sunda obrazek, ze je to trapne. Tak snad je to chlap a rekne mame "Mami, sundej si ten obrazek, ja uz s nou nechodim, miluju a ziju uz s jinou. Tak se s tim smir a zacni dekorovat. "

irriss
21. feb 2013

@czechzuzanaba
@furbettina
a nebo prinest fotku vnoucatka..ve stejnych rozmerech a nebo i spolecnou ve trech..a suverenne vymenit.. 😉

irriss
21. feb 2013

@furbettina
s tou fotkou a byvalym se dostanes na stejnou uroven..obavam se,ze prave to, nic nevyresi,jen se to prohloubi .. 😉

danjelca
21. feb 2013

@furbettina drsnéé si to vyjasni napriamo s nou...muži su pochcánci v tomto

furbettina
autor
21. feb 2013

@irriss to ja zase nie som taka,to by som nespravila,nech si tam ma aj tisic jej fotiek, ale nech tam nemusim chodit a nech sa nemusim tvarit ze je vsetko super.

mamavera
21. feb 2013

@irriss veď to je fajn, že sa dostane na rovnakú úroveň, lebo teraz je svokra na koni, takže nad ňou....niekedy pomôže klin klinom 😉 😉 😉

czechzuzanaba
21. feb 2013

@furbettina uprimne si sama odpovez na otazku. Kdyz sunda ten obrazek, tak uz bude vsechno ok? Uz tam budes chodit radsi?

irriss
21. feb 2013

@mamavera
jenze fotka s byvalym muze byt pruserem ve vztahu s partnerem 😉 ,..

fuska
21. feb 2013

@furbettina Ja by som to ignorovala. Viem, ze to moze byt pre Teba tazke, ale podla mna s tym nic neurobis. Bud tam fotku ma preto, aby Teba nastvala, alebo tam visi preto, ze ju ma rada a Teba mozno menej a mozno tajne v nieco dufa. Ber to ako fakt. Bud mila, slusna a skus sa nad hlupost Tvojej svokry (lebo podla mna to je od nej sproste) povzniest. Ja by som sa nenechala odradit tou fotkou od navstev.

czechzuzanaba
21. feb 2013

@irriss tak este potom moznost fotka s byvalou svokrou 😀

mamavera
21. feb 2013

@irriss pokiaľ je partner rozumný a tolerantný, tak sa mu dá vysvetliť, že tá foto tam bude dočasne, aby budúca svokra pochopila pocity budúcej nevesty. Mne sa podaril husársky kúsok, asi na piatom rande som zavolala na priateľa menom bývalého 😎 😎 😎 . Tajne som dúfala, že si to nevšimne, lebo mená sú podobné, ale všimol a nezabil ma ani jeho. My to berieme tak, že keď nejde o život, ide o ......, ale chápem, že nie každý má takú povahu.

haslerka27
21. feb 2013

musi byt nenormalna....tot moj nazor

cerez
21. feb 2013

@furbettina Tak tento problém musí vyriešiť tvoj nastávajúci. Už jemu by to malo byť "blbé", aby na stene bol jeho obraz so svojou ex. Porozprávaj sa s ním a skús mu naznačiť, že ani jemu by nebolo príjemné vidieť TEBA so svojich ex na obraze. Keďže ide o byt jeho matky, musí sa do toho problému angažovať len on a to s akceptovaním jeho matky. Ináč, aj jeho mama by sa mohla dovtípiť, že to nie je normálne.

dadka1212
21. feb 2013

@furbettina Ahoj , ja som tiež rozvedená a moja bývala svokra ma aj teraz našu fotku na stene ..takže takéto veci nerieš...ak si vy dvaja rozumiete tak na tom záleži.. niektore svokry su proste také 🙂 🙂

trish31
21. feb 2013

@furbettina ja by som urobila spolocnu fotku s priatelom a synom a darovala jej to zo slovami:tato je aktualna.

kacoorka
21. feb 2013

@furbettina SLUSNE JU POPROS CI TU FOTKU NEMOZE NIEKDE ODLOZIT, ZE TEBE SA TO NEPACI ZE TI TO VADI A ZE ABY SI ZACHOVALA DOBRE VZTAHY BOLA BY SI RADA KEBY SI TAM DALA VASU SPOLOCNU AJ S VASIM DIETATKOM 😉

ruzickaruzova
21. feb 2013

Hlavne to moc nerieš lebo časom sa to tak či tak všetko samé vykryštalizuje - vaše vzťahy a pod.

Je na tej fotke sám s ex alebo s dieťaťom? ak sám tak by som jej v slabej chvílke povedala že či má stále dobre vzťahy s nevestou-nech si od nej vypýta aktuálnu fotku s jej novým priatelom a ty jej prinesieš vašu nech to už má pekne naplnené 😉 Ak je tam aj s dieťaťom - tak to by som neriešila - váži si matku svojho vnúčatka.to je všetko.

lubkam
21. feb 2013

@furbettina divné, ale neviem prečo, svokry je asi trochu nechapavá a necitlivá. nech si ju strčí - tú fotku do modlitebnej knižky

acrobaleno
21. feb 2013

@furbettina No a? Nech si tam tú foto má. Čo ťa ohrozuje jedna fotka? A to že ju má radšej tebe vadiť nemusí, veď jej syn je s tebou a nie bývalkou, tak čo riešiš. Viem sa vžiť do situácie svokry, keď sa bratranec rozišiel s frajerkou po 10 rokoch a doniesol si novú, tak to bolo iné. Ťažko si bolo zvyknúť, lebo tá nová bola..nuž sedlina. Rozdiel jak mraky jednak vo výzore a aj vo vzdelaní, správaní..proste vo všetkom. Vždy keď ich vidím, tak si spomeniem na jeho bývalú. Keď je on šťastný ja môžem spomínať koľko chcem.

furbettina
autor
21. feb 2013

@acrobaleno no ved aj medzi nami je velky rozdiel,ja som taka zivsia,vkuse usmievava,plna energie a chuti do zivota a ona je taka vazna,naladova,nikam nechcela chodit,ziarlila aj na kamaratov vtedajsieho jej muza ,,taka marfusa´´aj vyzoru co sa tyka a preto si aj so svokrou rozumia,lebo svokra tiez nikdy nikam nechodi,taka domasedka,svokor musi chodit vsade sam,chudak 😀 oni len doma sedia,jedia a urcite ohovaraju kazdeho🙂 Ona ma 63rokov a na fb je stale,tam ma vsetky najnovsie aktualizacie,no skoda,ze aj doma sa neaktualizuje 🙂Co sa tyka tej fotky tak aj preto mi to vadi,lebo co ked moj maly bude uz rozumiet,co si bude mysliet preco jeho otec tam je s tou cudzou tetou,preco tam neni s mamickou.

lenka3007
22. feb 2013

@furbettina Daj urobit fotku vasho syna, zaramovat, prines jej to, ze "aha co som vam kupila" a na drzovku zves tu fotku EX a capni tam fotku maleho ze "ale jak sa to sem hodi, sadne to sem ako riť na serbel" a nenapadne odkracaj aj s fotkou EX a ritualne ju spál 😀

amelia07
22. feb 2013

@lenka3007 super napad. mna napadlo povedat jednoducho muzovi nech vysvetli svokre ze je na case tu fotku dat dole. inaksie moj mal predomnou starsiu priatelku ktora mala syna. tento chlapec mi kedysi riadne liezol na nervy, a s nou si moj priatel dlho este vypisoval. no a tento syn byvalky bol aj raz u nas na navsteve. neviem ako som to predychala. a priatelova rodina je s nou v kontakte ale vobec to uz neriesim. ona mi nesiaha ani po clenky.... vela stastia @furbettina

jabadaba
22. feb 2013

Moj nazor - obraz byvalej priatelky v dome buducej svokry je maximalne nevhodny. Ved OK, nech maju byvalka a svokra dobry vztah aj po rozchode s jej synom, ale zasa su iste hranice. Moze ist o absenciu sudnosti a taktu alebo o prejav zlomyselnosti s presne vyratanym efektom. Dat Ti najavo, ze do rodiny mala prist ina zena! Neviem, chces po tom patrat co tym presne tzv. svokra sleduje alebo jej nastavis rovnake zrkadlo, tak ako tu uz niekto pisal a najblizsie v dome tvojich rodicov, pekne na viditelnom mieste, bude visiet tvoje foto v objati s byvalym frajerom. Isto taku fotku najdes. Ja mam tiez take, pekne aj s bozkavanim. Oj, viem si predstavit ktoru presne by som vybrala ak by som musela. 😀 Kazdopadne svokra tymto gestom zadala zaklady pre nie velmi dobre buduce vztahy. Takto sa dobre vztahy nepestuju. Zrejme nema zaujem mat ich slusne a korektne. Alebo je vazne tak obmedzena...

jabadaba
22. feb 2013

@acrobaleno ehm, v com svokru chapes? Teda, pri vsetkej ucte...je snad na zvazeni syna staby dospeleho a svojpravneho jedinca s kym si zvoli prezit svoj zivot, nie? Ak sa rozisiel s byvalkou asi preto mali obaja nejaky dovod, len tak sa rozchody nedeju. Matka nema do toho co pindat a ani nostalgicky krochkat nad fotkami. Leda tak pod perinou, nie ze si demonstrativne fotku vycapi na stenu pred zraky buducej nevesty. To je prejav otvoreneho nepriatelstva a zavana riadnou zakernostou az podlostou. Ano, je to podle. Ake budu ich buduce vztahy? Svokra da pri kazdej prilezitosti neveste vyzrat, ze nie je ta ktoru si ona v rodine predstavovala? A to ako komu pomoze? Zas jedna buduca, znicena rodina pricinenim svokry!

acrobaleno
22. feb 2013

@jabadaba Veď práve, je to synova vec, preto sa mi zdá, že baba reaguje zbytočne prehnane. To, že si tam tá svokra vylepila ich fotku je iba jej vec. Veď boli spolu nejaký čas, ten sa nedá zabudnúť. Aj keby si tam vycapí 1000 ich fotiek, stále to nemení nič na tom, že jej syn je s touto. To je podľa mňa hlavné. A prečo ju chápem. Moja teta a jej syn boli na tom podobne a viem z prvej ruky, že zákeráctvo z jej strany to nebolo. Iba nostalgia. Ja na tom nič zlé nevidím, ak sa niečo takéto stane.