Svokra ma poúča.

lila8686
5. júl 2019

Baby ako to mate so svokrou ? Ta moja noo zatial potencionala sa zacina az moc zaujimat o maleho a to nema ani mesiac.Najviac mi vadi ked zacne hovorit ako je cely moj maly do ich rodiny ze sa nezaprie ze po mne nic nema atd.Alebo ked kocikuje s nami stale ma pouca co a ako mam robit a pritom mam uz jedno dieta ktore som si sama vychovala takze uz viem co a ako.Strasne mi to vadi a moj chlap jasne ze este mne vynada ze ved je to aj ich vnuca ze ju mam nechat.Aj u vas je to takto podobne ?

galioska
5. júl 2019

Bratovi súrodenca a budete mať deti rozdelené😁, moje deti keď sú zle sú na mňa , keď dobre na tata😛😂 a mne to nevadi, ja viem že som čert hehe😃
Inak dcéra celá ja a syn celá svokra😁🙏

lindusss2016
5. júl 2019

@lila8686 aj moja dcera je cela "po nich"... tiez mi to lezie na nervy.... ale vies, co je este horsie? Ze mladsi je total moj otec a svokra vkuse na neho cumi a hovori si: "Stale premyslam, na koho sa ten maly len moze podobat..." a zacnd menovat vsetkych vzdialenych rodinnych prislusnikov... ved jasne, je vacsia pravdepodobnost, ze sa bude podobat na jej otca kona brata, ako na vlastneho deda ale z mojej strany 😂 uz to ani pocuvat nemozem

moonlight1210
5. júl 2019

@lila8686 myslim, ze viac by ta stvalo, keby tvrdila, ze po otcovi nic nema a nepodoba sa na neho. Brala by si to tak, ze ta skryto obvinuje z nevery.

Skus to brat pozitivne. U nas o nasom prvom hovorili vzdy iba: cely otec. Ja som sa v tejto suvislosti ani nespominala. Alebo obcas ospravedlnujuco dodali, ze sorry, ale tvoje akoby ani nebolo. 🙂 Ale mna zas tesi, ze vsetci hovoria, ze po mne todieta sice nic nema, ale otec by ho nezaprel, ani keby chcel. Mas vidiet, ako vtedy vzdy mm o par centimetrov povyrastie od hrdosti. 🙂 Ked este aj inteligenciu podedilo po nom. Uplne sa v nom vidi.

Navyse dieta zvycajne ma zo zaciatku trochu viac crty po otcovi. Taky maly uskok od prirody ako otcovi ukazat, ze tento potomok je jeho. 🙂
A niekedy skutocne dieta podedi crty hlavne jedneho rodica. Ale zvycajne cele dospievanie prechadza plynule z vacsej podoby na jedneho do podoby na druheho rodica a zase naspat. Aspon u nas a niektorych mojich kamosiek to tak je. V roznom veku sa nase deti viac podobali do jednej rodiny a o par mesiacov neskor uz zase viac do druhej.
Hod teda aspon tuto cast za hlavu a netrap sa tym. Nepridavaj si viac frustracie ako mas. 🙂

veronikaszabova
5. júl 2019

No esteze ta moja furia nema zaujem o vnukov, syna, ... A to byva o 20 domov dalej od nas.

moniquer
5. júl 2019

Ber to, prosím ťa normálne, neprežívaj to ako niečo negatívne. Proste je to šťastná babka, ktorej syn má syna a ona sa z toho teší. nerobí nič zlé. Trošku sa vcíť do jej radosti a bud šťastná, že je aká je, môže to byť aj horšie 😉 A len tak do budúcna - aj ty raz budeš svokra, babka vnúčatka, ktoré ti dajú tvoji synovia, tiež budeš mať "cudzie" nevesty a isto by ti nepadlo najlepšie, keby o tebe vypisovali, ako im to a to prekáža. A pritom jej reakcie sú úplne v pohode... 😉

deti95060810
5. júl 2019

mala som 2 svokry, ale ani jedna sa nechcela starať o moje deti....asi som mala smolu...😉
čo ja by som zato dala keby mi dieťa zobrala aj na pol dňa k sebe domov a ja by som si mohla pospať...😉

luludia
5. júl 2019

@lila8686 nebrat to osobne, lebo sa zblaznis. Povzniest sa nad to.

janikovaanicka7
5. júl 2019

Ona uz mala prilezitost vychovávať, tak nech to tentokrat necha na teba.

maciatkolulu
5. júl 2019

@janikovaanicka7 nooo,pravda,len,keď dieťa vyrastie a bude potrebovať pomoc so strazenim,predsa,práca,plus často choré dieťa....,nech sa nečuduje,keď svokra povie,že nie,ona už mala príležitosť vychovavať😉

lucyluv
6. júl 2019

Dieťa veľmi potrebuje babku, čo sa zaujima, skús myslieť aj na to. Ako sa ty správaš ku svokre, dávaš potom príklad aj dieťaťu, ako sa bude ono správať v situáciách, kedy sa necíti komfortne a ako si dokáže koho uctit. Toto by ťa mohlo motivovať nájsť tú správnu cestu :D inak tak ti poviem, slušne, možno aj s humorom jej skús nejak povedať, že keď budeš radu potrebovať, tak si vypýtas, treba to s ňou nejak odkomunikovať, že ty vieš ako na to. Možno sa jej dakedy spýtaj o radu, alebo ako to bolo voľakedy a možno sa rozhovori iným smerom, možno len nevie ako nadviazať komunikáciu a vychádza to takto. A inak moja dcérka keď sa narodila, vyzerala totálne ako svokra :D nech sa z toho teší, že je po nich, nerieš, pousmej sa. Veď s kým iným má porovnávať, teba ako dieťa nevidela, ani vašu rodinu, porovnávať môže akurát tak so svojou.

hettinka
6. júl 2019

@lila8686 prečo kocikujes s cudzou ženou, ktorá ti lezie na nervy? Veď ani nie je tvoja svokra, keďže nie si vydatá.
Nabudúce daj starej mame syna povoziť a ty si zatiaľ oddychni, alebo sa venuj niečomu inému.

bsp39
6. júl 2019

@lucyluv velmi rozumny nazor. Ved vsetky raz budete svokry a presne to vsetko zazijete. Potom sa budete na to divat inou optikou😏

asia83
6. júl 2019

@lila8686 Mobil vie písať? Ja chcem taký mobil, čo mi bude sám písať. Doteraz som si myslela, že píšu ľudia a mobil chudák zobrazí iba to, čo ČLOVEK napíše. Hmmm. 😵

simona92101
6. júl 2019

@ivi2891 uf tak drzim palce nech sa cim skor stahujete naspat..na jednej strane mi je svokry luto,na druhej ju nechapem..

adkoalauri
6. júl 2019

@janikovaanicka7 na druhej strane,asi nevychovala tak zle,ked autorka ma jej syna 😉

adkoalauri
6. júl 2019

Moja rada,nechat kazdeho na pokoji..kazdy nech si hovori co chce, doma aj tak vsetko bude tak,ako si to zariadis...a ze nie sme vsevedky ani my,to si priznajme!! A nech sa babky tesia!Dobre padne kazda jedna pomoc ci od mojej mamky,ci od svokrovcov.Ja niekedy len tak zavolam,ze stara mama,vasi vnuci sa chystaju k vam a ja ich rada zabalim..vtedy uz vie,ze mam plne zuby a rada ich uvìta..a co tam robia,jedia,santia sa, neriesim..uzivam si pokojny den.A hlavne vypnem.Pre mna je dolezite,aby moje deti boli lubene a cim viac lasky dostanu,tym lepsie! Ak by tak zle vychovavali,tak by som nemala za manzela ich syna!!

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina2412
6. júl 2019

@lindusss2016 tak toto poznám😄moja svokra hovorí že moje dcéry majú uši(!)do nich.nezabudne to povedať počas každej návštevy ,tak potom stojím pred zrkadlom a nechápavo obzerám svoje uši,či mi tým naznačuje že ich mam ako dvere od taxíka alebo co🙈ale minule ma napadlo že vlastne ona nikdy nemohla vidieť moje uši veď nosím mikado 🙉

danielle65
8. júl 2019

Ahojte dievčence, veľmi poučné komentáre pre mňa. Mám dvoch dospelých synov, ktorý majú priateľky. Dúfam že obe budú moje nevesty. Mám ich obe veľmi rada. Teraz aspoň budem vedieť, na čo si mám dávať pozor a čo im bude raz na mne prekážať 😄. Dik. 🤗

nikuska9284
8. júl 2019

@lila8686 jedným uchom dnu a druhým von...vypočuj v kľude, a urob si po svojom...🙂

roja01
13. dec 2020

Dievčence nezabudnime, že takmer každá z nás bude svokra a podľa mojej mamky sa nezavďačíme. Keď sa starala - zasahovala, keď sa držala stranou - nezaujímala sa.
A zaujímavé na tom vraj bolo to, že vzťah s vlastnou mamou mala nevesta dosť zlý, ale ohováraná bola ona.
Ja doplním iba to, že čomu budeme venovať pozornosť to sa nám bude vracať (trebárs v iných veciach) a preto k sebe pristupujme s porozumením a láskou.