Svokra - návštevy

nanus_enka
28. júl 2022

Ahojte, potrebovala by som radu. Čakám 1 dieťa a už teraz v tehotenstve počúvam od svokry že ma dlho nevideli, že som tam dlho nebola a podobné reči. Bývame od seba cca 35km a chodíme tam stále tak isto ako predtým, len asi som vzácnejšia keď čakám jej vnúča(vždy keď tam prídem mi začne bozkať brucho, čo mi je dosť nepríjemné)... Ona k nám príde 2x do roka(na moje a mužove narodeniny). Je mladá, šoféruje takže nevidím problém v tom aby prišla k nám keď ma chce vidieť, či? Teraz som jej už naposledy odpísala že môžu k nám tiež prísť, že by sme boli radi, no správa ostala videná a ani neodpísala.
Keď sa narodilo jej prvé vnúča tak jej dcére vykrikovala že jej ani vnuka nedonesie ukázať, tiež tam moc nechodila, bojím sa že to u nás skončí podobne a to nechcem. Pritom si asi neuvedomuje že nieje najjednoduchšie cestovať s novorodencom 30km každý týždeň ako to mala jej dcéra.
Ako jej to mám vysvetliť aby to aj pochopila aj neostala urazená? Je dosť urážlivý človek, tak treba ísť na ňu niekedy opatrnejšie

gelifil
28. júl 2022

30 km cestovat s novorodencom je nič....su ludia, co chodia aj 4x tolko ale hlavne je CHCIET

0silvia0
28. júl 2022

@nanus_enka prehliadat jej lamentacie preco nechodite a milo rozpravat to svoje, ze jooj aj my vas radi uvidime. Cize rob tak isto ako ona robi tebe.

basska_b
28. júl 2022

Su svokrovci, najma starsie rocniky, ktore cakaju, ze nepride "hora k Mohamedovi, ale Mohamed k hore". Im sa proste nechce ist k vam... chcu a OCAKAVAJU, ze budete chodit na povinne jazdy. Moji dedkovci (cize mojej mamy svokrovci) byvaju v tom istom meste, v BA. K nam chodili raz za uhorsky rok a my sme tam museli povinne naklusat na vsetky meniny, narodeniny, Vianoce, Velku noc. Odjakziva. Moja mama to tazko niesla. Lebo ved oni nas POZVALI. A ked sme nedosli, tak nas ohovorili, ze ci sa to patri a bla bla bla. Raz boli aj u nas, prehovorili sme ich, ze nech vidia, ako zijeme a dedko vzdychal, ze vcera bol uz na navsteve a dnes zas a ze keby mal zajtra ist, ze ho to asi zabije... cize tolko k tomu 😃

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
28. júl 2022

Súhlasím s @elizabet173 a ako sa urazí tak sa aj odrazí, predpokladám, že svokra nemá 80 rokov aby bola vyslovene ona odkázaná na vaše návštevy. A po druhé nie každé dieťa obľubuje cestu autom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
28. júl 2022

@elizabet173 fakt? Aj vlastnej mame rovnako, by ti bolo jedno?

pukina
28. júl 2022

@nanus_enka fakt ti svokra brucho bozkava? to je dost nechutne 😀 ja si ho nenecham ani len chytat od vlastnej mamy, nie to este od svokry 🥴

nanus_enka
autor
28. júl 2022

@0silvia0 asi jedine tak, pretože niesom človek ktorý by jej to na priamo šplechol do tváre :D fakt ju tým nechcem uraziť
@pukina áno :D sa na mňa vrhla medzi dverami hneď ako som prišla a som ostala v takom šoku že som tam ostala ešte potom stáť a nevedela som čo robiť, povedať...

nanus_enka
autor
28. júl 2022

@gelifil ja nemám problém tam ísť ale príde mi od nej blbé že ona tu nepríde a odomna chce až som tam každý týždeň

pukina
28. júl 2022

@nanus_enka to by som sa asi neudrzala a minimalne ju reflektivne odstrcila, boze mne sa takyto kontaktni ludia co nepoznaju hranice tak hrozne hnusia 😂 inak k tym navstevam, ja by som to nechala na tvojho muza, ty jej rozkazovat ani vycitat nemozes nic, nech si to s nou vydiskutuje on. Ale poznam milion takych typov domasedov ktori miluju svoje pohodlie doma, co by boli radi keby si tam strcena nonstop, ale akonahle ich pozves ty tak bud ziadna odozva alebo vyhovorky a pritom moznost ako sa dostat maju. Tak je dost mozne, ze svokra bude podobny typ.

maciatkoe
28. júl 2022

Kokos, svokra ti brucho bozkavala 🤮. Nuz este si s nou uzijes.

solange7
28. júl 2022

@nanus_enka pocuj, ty bud praveze rada, ze k vam nechodi. Ved ta zenska ti bozkava brucho. To ti pride normalne? Si predstav, ze prelomi barieru a zacne vas navstevovat. Este aby si ju nenasla v spalni o 6 rano bozkavat vase dieťa.

kitycat
28. júl 2022

@nanus_enka toto si nevedia dospei ludia vyriesit... Ze poviem svokre, aby mi nezuzlala brucho? A ze frekvencia navstev mi vyhovuje?

danica2711
28. júl 2022

pri takejto svokre by som radšej chodila ja k nej, než aby som ju mala často nasáčkovanú u seba... Výhody: ideš, kedy chceš ty, odídeš domov, kedy chceš ty. 30 km nie je žiadna diaľka, v Bratislave je to po meste, mimo BA to musí byť ešte väčšia brnkačka, menej križovatiek a áut

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
28. júl 2022

Fuj, som si predstavila, ako mi svokra brucho cmaga. Normalne jej povedz, ze mas svoj program, ze prides, ked sa ti bude dat. Cim skor si ju naucis, tym lepsie. Nevidim dovod, aby si k nej po narodeni dietata naklusala kazdy tyzden, navstevy su predsa o tom, ze niekoho chceme navstivit a nie o tom, ze nam niekto stanovil harmonogram. Ked sa pani svokra po vikendoch nudi, neznamena to, ze jej musis vyplnat cas. A, pravdupovediac, asi by som bola aj celkom rada, ze mi tento typ svokry nelezie do domacnosti.

evica17
28. júl 2022

Buď rada že nechodí, ak začne,tak bude u vás snonstop,podľa toho ako sa správa už teraz že ti brucho bozkáva, tak buďe chciet byť babka na 500%. A tie reči buď nech jej muž povie, ale ja som na také reči bola ticho a robila si po svojom. A keď mne svokra začala vravieť keď sme tam boli a odchádzali, že načo chodíme na tak krátko, že to ani chodiť nemusíme,nech sa ideme radšej prejsť do prírody a takéto somariny a citové výlevy, tak sme tam neprišli dlhšiu dobu a bolo vybavené,chodili sme podľa jej rád do prírody.