Svokra - mám dosť

25. dec 2021

Ahojte, nejdem tu po radu ani nič skôr len sa rozpovedať lebo už fakt mám posledné dni dosť.
Žijeme s priateľom a synom v dome s jeho mamou (žije sama má obrovský dom nájom je fajn akurát je to stále svokra)
Môj priateľ robí cca 5-6dni v týždni 12 hod smeny, proste veľa ja som občas unavená priznám si to, syn má rok, začína chodiť. dotoho Vianoce, všetko chystať včera bol síce v práci len do 12, zajtra sa rozhodol ísť s bratom a kamarátmi lyžovať, pozajtra ide opäť do prace a voľno má 1.1.
Ja nahnevaná dnes naňho že aspoň jeden deň mohol byt s nami, svokra do mna len podzubuje že “čo muzakazujem, (nezakazujem nič ale chcem aby bol s nami ) alebo tie jej reči “veď bol s vami na štedrý deň aj dnes na návšteve u jeho rodiny” akože neviem či to preháňam ale povedzte mi prosím niekto niečo normálne 😒
A nie vziať nás nemôže lebo idu na jednom aute a miesto pre nás už nemajú

stanulienkat
25. dec 2021

Nechcem byt zla.....ale ako si si ustlala.... Priatel, nie manzel, dieta bez planovania, byvanie v cudzom dome so svokrou na krku, chlap ta ma v pazi aj na Vianoce.

oktoberka
25. dec 2021

Tak,priateľ ešte nezistil,že už nie je slobodný.
Síce....vlastne on je stále ešte slobodný.
Len nerozumiem,prečo je názov témy svokra.
Ona teda na vine nie je.
Problém je tvoj priateľ.

janetinka27
25. dec 2021

potrebuje si aj zalyzovat s bratom a kamaratmi. odstahujte sa, najom sice nebude fajn, ale budete spolu

vamajka
25. dec 2021

A co takto hned rano odist z domu priatelovi a svokre nechat dieta na cely den a spravit si program len pre seba nech vedia ake to je. Aj ty mas narok na den len pre seba

annamalaga
25. dec 2021

Žiaľ , najskôr treba mať faru, potom Maru. Tvoj problém.

annamalaga
25. dec 2021

A otehotnej snim druhy raz, tak sa zblaznis , dospelý chlap ešte nedospel, budeš to mať ťažké , so svokrou za zadkom.

merlinja
25. dec 2021

@vamajka a to dieťa je svokrino, omg? Mimochodom nie je to jej svokra. Ma "len" priateľa, nie manžela.

vamajka
25. dec 2021

@merlinja Ja viem no ked nonstop mudruje nech si to vyzeria spolu so synacikom, nemyslim, ze by on s nim vydrzal cely den

sasa1310
25. dec 2021

a akože problém je svokra alebo tvoj priateľ, partner či čo je to vlastne?
Lebo to, že tvoj priateľ netrávi čas s tebou a tvojím synom, za to svokra nemôže.
Tvoj priateľ za to môže. Tvoj priateľ za to môže, že je tvoj IBA priateľ, tvoj priateľ za to môže, že bývaš so svokrou. A že ty máš takého priateľa, za to môžeš ty. Svokra len prichýlila u seba cudziu osobou, ktorá jej porodila vnuka.

zuzanka.zuzu
25. dec 2021

5-6 dni v tyzdni 12hod? 🙈 to musite mat hromadu prachov... preco potom byvate u cudzieho? jedine ze by bol v praci z dovodu ze domov nechce

zmrzlinka2021
25. dec 2021

@autorka
Dievčatá ti to tu píšu trocha surovo, ale majú vo vela veciach pravdu.
Priatelova mamina (nie svokra - ty si este nie jej nevestou) je ten najmenší problém - tak ako ona rozmýšla, žial rozmýšla vela zien z jej generácie.
Problém je priatel, ktorý nedospel do štádia, aby sa choval ako človek, ktorý má záväzky a vôbec neriesi, ze sa "len tak vezme" a vy ostanete bokom. Toto si ries s ním, s ním to musís komunikovať.

zmrzlinka2021
25. dec 2021

@zuzanka.zuzu vela chlapov to robí - dieťa ich otravuje, vlastne aj partnerka, domov sa neponáhlajú... a zarobia smiesne peniaze

zuzanka.zuzu
25. dec 2021

@zmrzlinka2021 vsak ja viem

sylvester01
25. dec 2021

svokra je najlepsia studena moj nazor

luccija
25. dec 2021

Tak sa zober a choď k rodine, ak sa dá...
@zuzanka.zuzu mohli mať dovolenky, PN ...a robil viac

inana11
25. dec 2021

Neprehanas to sk chceš aby s vami strávil aspoň jeden den… ale kde je problem ísť na dvoch autách? Kde je problem ísť si ty niekam keď aj so synom? Svokra tu žiadnu rolu nehrá… my sme s muzom bývali po svadbe u mojich rodicov,vlastne aj predtým už ale robili sme dom a boli sme bezdetný… keby mame spolu dieta a byvame u našich alebo svokrovcov,tak by sme asi spolu ani neboli a boli by rozhádané celé rodiny … so všetkými mame super vztah ale byvanie nie… už ja sama si neviem predstavit byvat u mojich rodicov a nieto u svokrovcov a mužovi dom sj povedala že ho obdivujem že dokázal zit u našich … a tvoj chlap si asi mysli že jeho mama je náhrada za neho aby si nebola sama😃🤷‍♀️

luccija
25. dec 2021

Neprehanas, ale každá mama si bráni syna🙂ona vidí, že celé dni robí a môže ísť jeden deň lyžovať.Ale pravdu máš ty ..ten deň voľna mal stráviť s Vami a s malým sa ísť sánkovať či byť spolu

autor
25. dec 2021

@inana11 názov svokra je vlastne preto že je toho viac čo ona povie, ako jedným autom chceli ísť za to že super akurát sa vojdú 😒 no a presne medzi nami to klape, svadbu chceme len ja keď som bola tehotná nechcela som a teraz čakáme na jar kým bude aj ju Igor starší aj teplejšie aj sme skratka nestíhali a pán priateľ veľa pracoval takze vybavovať to sa veľmi nedalo
Lenže je to tak že veľakrát ona niečo povie ako toto a robí to naschval (ešte mu aj išla hľadať lyže aby proste išiel🥲) a môj priateľ sa proste nechce hádať s nami oboma čo ho chápem

vilma7
25. dec 2021

A čo také treba ohľadom svadby vybaviť? Ja som celú svadbu vybavila takmer online zo Švajčiarska a popri štúdiu na štátne skúšky, takže toľko k svadbe.
A chlap si popri svojom pracovnom vyťažení asi nevšimol, že už má rodinu. A ako zvyknete tráviť víkendy?

miadi
25. dec 2021

A preco by sa mal hadat s oboma ? Ved to bol jeho napad ze pojde a maminecka mu len lyze hlada nech len milacik ide. On chce ist Ved matka ho do toho nenuti. Problem nie je buduca svokra ale priatel a byvanie ze nemate svoje.

luciaant
26. dec 2021

Nad rozliatym mliekom je už ťažko plakať...navyše máš len priateľa a nie manžela...a po našom najskôr je fara až potom Mara...

snowflake07
26. dec 2021

@sylvester01 Úbohé.

tncka
26. dec 2021

Tu neni problem svokra,tu je problem ten priatel...uplne rodinne zalozeny asi neni,napr.mojho by ani nenapadlo v jediny den volna ist s kamosmi ked doma ma zenu a dieta. Vyhrabal by sanky a isli by sme sankovat.

aurora33
26. dec 2021

Keď čítam podobné diskusie, ďakujem sama sebe že som si vybrala takého muža akého mám.

popoluska139
26. dec 2021

Ženy a poviete mi teraz aky je rozdiel medzi priatelom a manželom? Lebo keby bol manzel by bol v tomto obdobi iny? Prepáčte ale je to smiešne ako sa do nej navazate zato ze ma "iba priatela".... Chlap sa po svadbe nepreprogramuje na novy windows 😂😂😂. A ty moja ak mas rodinu zbal sa s malym aj na tyzden dva k nim ved si na materskej a su sviatky zmenis myšlienky prostredie...

zuzanockamt
26. dec 2021

@popoluska139 rozdiel je v statuse a povinnostiach/právach. Manželstvo obnáša aj povinnosti, ktoré sú vymožiteľné, ak to ten druhý nedodržiava, priateľ je len priateľ, spoluvbývajúci. Niekomu to nevadí takto žiť. Ja osobne by som nikdy dieťa bez manželstva nemala a tiež dlhšie spolužitie ako priatelia nehrozí. Jasné, že manželstvom sa tento pán nezmení. Ani nikto iný.

kamatopo
26. dec 2021

No je toho teraz na teba veľa. Ročné dieťa dá zabrať, musíš vydržať a hlavne sa nehadat s priateľom či zvalovat na svokru. 12 h denne v robote není tiež nič moc tak sa necuduj že si chce ísť zalyžovať. Ja som toho môjho ešte poslala nech si odpocinie. Tak ako je tlak na tebe tak je aj na ňom. Proste ty si radšej premysli toho 1.1. čo budete spolu ako ho strávite. Aby to nedopadlo tak že budeš nahnevaná skrz túto lyžovačku a ujde vám ďalší spoločný deň. Veď dieťa podrastie a potom doženiete všetko.

kamatopo
26. dec 2021

@popoluska139 presne manžel či priateľ to sa nezmení. Raz je to chlap čo má rodinu a hotovo. Svadbou sa nič nevyrieši leda tak behačky okolo rozvodu keď to krachne .

oktoberka
26. dec 2021

@popoluska139 áno,súhlasím. Ale keď muž nie je dostatočne "dospelý" na prevzatie zodpovednosti za budúcnosť najprv svoju,urobiť rozhodnutie v živote žiť s niekým "navždy",potom s takým človekom mať dieťa,kto.su vyžaduje už naozaj väčší záväzok a aj "vyzretosť".
Nedivme sa,že po svete potom chodia 40-50slobodni chlapci a dievčatá,večne mladí,nad vecou,bez záväzkov.
Nikto sa svadbou nezmení k lepšiemu.
Ale už robí svadbou(aspoň by mal) prvé životné rozhodnutie,čo ďalej.
Keď je svadba iba papier,prečo sa ho ľudia boja?asi preto,že to iba papier nie je.
Dieťa je väčší zavazok-ale keď sa mi niečo znepaci,dajak alimenty zaplatím a sem tam sa s dieťaťom stretnem.
Byt manžel,či rodič znamená viac ako alimenty,či chváliť sa po 20r spoločného žitia,že veď nám nič nechýba,ani tá svadba nie.
Nedá sa predsa žiť s niekým,plánovať budúcnosť,mať deti a pozerať sa na svadbu,že nieeee,veď keď sa rozvedené,koľko vybavovaciek bude. Nemôžem byť s niekým vážne a rátať od začiatku s rozchodom. Buď idem do vážneho vzťahu vážne alebo také tie spoločne bývania "spoznávania" po mesiaci sa predĺžia na roky a budeme si nahovárať,ale veď už sme si zvykli,čo už. Alebo sa vezmeme kvôli šatám,honosnej svadbe a čo,keď sa rozvefieme,tak sa rozvefieme.

sylvester01
26. dec 2021