Svokrá nám do všetkého zasahuje

natalyaas
21. jún 2013

Ahojte mamicky
Rozhodla som sa podelit s mojim trapenim kedze nemam na blizku nikoho kto by ma vypocul a podporil. S manzelom som uz 4roky... od kedy sme spolu zije s nami aj svokra... vzdy mi do vsetkeho zasahovala... ci do vychovy ale aj do domacnosti a pod. Co sa tyka mojho syna. Kedze ako kazda mama som sa snazila maleho vychovavat podla mojho zvazenia. Hlavne bez bitky kedze ja ju neuznavam a mydlim ze bitka ani nic nevyriesi. Kolko krat som malemu vynadala a ona ho brala do narucia a lutovala bojovala som s nou aby to nerobila lenze ona ma nerespetovala. Ked bol syn chory a pocula ho plakat nabehla mi do izby maleho mi vytrhla a kazala nosit zabali. Nenohla som pri nom ani stat aby citil ze mama je s nim. Rozmaznavala ho a nikdy si to nepriznala vzdy obvinovala mna. Celu vychovu mi narusala. Co sa tyka manzela on na nej strasne lipne. Furt len ONA! S kazdou banalitou leti za nou! O vsetkom diskutuje len s nou! ONA JE VLASTNE VSADE. Svokre sa raz pokazilo auto my sme mali rodinne combicko kvoli karicke a tak a muz jej dal nase a mi sme sa vozili na pokazenom co nam skapalo aj na frejventovanej ulici. Bol to des. Muz nepozeral vobec na mna a syna riskoval ze sa nam nieco stane zatial co ona sa pokojne vyvazala! Hadky boli na denno denom poriadku. Stratila som sukromie zila som 3 roky v jednej izbe kde som spala pozerala jedla a vsetko. Ubijal ma taky zivot! Jedneho dna sa vratila k manzelovi a ja som citila velku volnost bol pokoj klud s muzom som sa nehadala a a zblizili sme sa! Byvame spolu sami 3mesiace. Kupili sne si byt a jeho ma ide s nami a uz teraz sa zaciname hadat. Musim sa dozadivat svojich prav vo svojom byte! Musim si davat pozor aby som nepovedala kamaratkam ze toto je moja kuchyna aby sa do rana neofucala! Bojim sa ze nu skrachuje manzelstvo po tyzdni lebo muz je na nu naviazany a neda si na nu dopustit a vzdy stoji pri nej! Mna si nezastane a ked aj mam nieco proti nej tsk on mi povie ze som chora aby som sa dala liecit! Este ma napadla taka skusenost s nou ze chcela son byt pani kuchyne a ona sa zdula ze muz mi bude davat peniaze a zacala nervacit a povedala aby som mala vlastnu skrinku nevedeka stravit ze ju chcem odpisat lebo mne to pripada ako keby ona v mojej rodine bola ta hlava! Ja neviem ci som chora ale mam aj zdr problemy a nenozem sa nervacit a necgcen aby malu vyrastal v takychto podmienkach neviem si dat rady uz neustale vycitky vyhrazky dohovaranie nepomaha uplna BEZNADEJ...

katka0905
21. jún 2013

@natalyaas mna najviac udivuje pristup tvojho muza, to nie je v poriadku, ze je na strane matky. Na tvojom mieste by som odisla aspon na cas k rodicom, ak sa ti da, nech porozmysla o tom, ci mu chybate ci nie. Neukazujete tym ani dobry vzor svojmu synovi, tieto rodinne vzory si deti preberaju do dospelosti. Nie je spravne, ked vidi taku "utlacanu" matku.

natalyaas
autor
21. jún 2013

@lulka12 btvat pojdem j strym rodicom kedze nemam moznost ist inam. Podnienky su take ako u starych ludi. Mozu mi ho vziat ked on ma byt a dobru pracu?

petula8
21. jún 2013

dieťa ti určite nemôžu zobrať len kvôli tomu, že tvoj muž má byt a dobrú robotu. Nepredpokladám, že by mu ho zverili,

natalyaas
autor
21. jún 2013

@petula8 ako prebieha rozvod?? Moze ma ocernovat? Mame pravo sa tam vyjadrit alebo nie podpiseme papiere a ideme domov?

petula8
21. jún 2013

ak sa dopredu dohodnete na všetkom tak to by bolo ideálne pre vás oboch. do žiadosti o rozvod musíš napísať dôvod rozvodu - kľudne tam napíš, bývanie so svokrou, že ti zasahuje do manželstva aj do výchovy tvojho dieťaťa, že si s manželom nerozumieš po všetkých stránkach, že ste sa odcudzili, nemôžete mať spolu intímny styk neviem koľko dní ( to si pozri v zákone o rodine - rozvod). Na súde sa ťa sudkyňa už bude pýtať konkrétne takže je dobré keď sa niečo udeje začni si to písať do nejakého zošita a to všetko potom povedz sudkyni, bolo by dobré keby si mala nejakých svedkov pri hádkach s tvojim manželom alebo svokrou, alebo ti poradím kúp si diktafon a nahravaj si rozhovory a tie potom pusti na súde sudkyni ako dôkazový materiál. Postup - rozvod, delenie majetku, určenie výživného na dieťa, úprava styku otca so synom. Ale dávaj si pozor, ak ti bude muž robiť problémy priprav sa na to, že pojednávanie budú dlhé mám na mysli, že sa tomôže pretiahnuť aj na niekoľko mesiacov. Ja som kvôli dcére takto chodila dva roky na súd každý mesiac sme mali vytýčený termín. Tiež mi vždy všetko sľuboval a na pojednávaní to nebola pravda. A pozor ak by si od neho odišla, všímaj si zmenu správania u syna, ako sa syn správa k tebe ( po odchode od muža) a ako sa správa syn k otcovi

lulka12
21. jún 2013

@natalyaas rozvod nie je len taká jednoduchá vec ... a ak nemáš možnosť uživiť dieťa a ani primerané bývanie pre manžela je to výhoda ak to má poriešené 😒 😒 😒

Vyťahujú sa rôzne veci z minulosti a pravda je relatívna.... Sama si musíš posúdiť kontakty manžela a to ako fééér je schopný jednať...
Rozhodne si myslím ,že len tak si povedať" odídem a hotovo" je dosť naivné ☹ ☹ ☹

petula8
21. jún 2013

očierňovať ta bude, na to musíš byť pripravená. Ja ti niečo poradím, ak by rozprával tvoj muž na súde niečo o tebe čo sa nezakladá na pravde, uchom to počúvaj ale nepozeraj sa mu do očí ale pozeraj niekde úplne inde, a toto vytočí jeho. Mne toto poradil môj právnik, tiež som toto očierňovanie veľmi zle znášala, on chytil také nervy, že ho sudkyňa vyhodila z pojednávačky na pár minút a potom sme dalej pokračovali a potom si to viac nedovolil. toľko moja rada do života

maminuska
21. jún 2013

@petula8 škoda že toto som nevedela ked som sa rozvádzala, tiež to bola divočina u nás na sude a zrejme by ho aj vyhodila tiež .

dejnas
21. jún 2013

@natalyaas jediné, čo môžem poradiť... buď ráznejšia, trvaj na svojom.... žiadaj od manžela, aby si svokra našla vlastné bývanie...
z tými rozchodmi to nebolo práve najšťastnejšie ☹ , keďže ti "natlačil kaleráby" a vždy si sa k nemu vrátila, tvoje hrozby odchodom už neberie vážne, žiaľ ☹
držím palce 😉 rodina má žiť samostatne.... nikdy nerobí dobrotu, ak sú pokope dve generácie
btw. máš kam ísť aj s malým a skutočne tam ostať aj dlhšiu dobu, ak by bolo potrebné?

ladyka8
21. jún 2013

ahoj, máš to ťažké :( možno ťa zabolí čo ti poviem, ale podľa mňa tvoj vzťah už krachuje. Mama je mama, to je jasné, ale tvoj muž by si mal dať v hlave dokopy isté veci. Má vlastnú rodinu, teba a vaše dieťa - teda VY by ste mali byť na prvom mieste! S TEBOU by sa mal o všetkom radiť a nie s ňou. Ak to bude takto pokračovať tak to krachne úplne a to viem prečo ti hovorím, tiež som bývala u svokry aj s mužom a s malou rok... bolo dusno, dusno.... a v jeden krásny deň sme vybuchli a povedali sme si do očí všetko čo sme mali na jazyku. zbalila som seba a malú a odišla k rodičom, na druhý deň sme mali už druhé bývanie a dnes bývame už konečne vo svojom a hlavne sami :D :D Musíš zakročiť, daj manželovi ultimátum. Nech si vyberie kto mu je prednejší, ak si nevyberie teba, aspoň budeš vedieť na čom si a hlavne nezahodíš celý svoj život nezmyselne. Skús sa s mužom fakt porozprávať lebo toto nie je normálne vo vzťahu. a k svokre poviem ešte len toľko, že ona svoju možnosť na výchovu mala pri svojom synčekovi a nemala by ti zasahovať do tvojej výchove! Nemá na to absolútne právo a navyše ti úplne podrýva u malého autoritu. a ak to bude pokračovať tak to bude čím ďalej tým horšie, malý nebude mať rešpekt, stále bude svokra u neho tá lepšie lebo všetko dovolí. Držím palce!!!

hyta
22. jún 2013

Bola by škoda, aby vaše manželstvo stroskotalo kvôli chorej láske medzi tvojou svokrou a jej synáčikom.Vždy je ideálne, keď mladí ľudia bývajú samostatne.Nemá svokra kde bývať, čo dáky podnájom pre ňu? Môže vás predsa navštevovať a nepríde o vnuka ani o syna.Neboj sa, ty o malého neprídeš,Si jeho mamina a staráš sa o neho, súd odoberá dieťa matke len keď už to je ozaj riadna ludra.Len nechápem, načo sa tvoj manžel ženil, keď chce život prežiť po boku mamičky.

lucia006
23. jún 2013

Ako keby som citala moj pribeh 😒 mam presne doma co ty, a neviem si stym rady,je mi z toho na nic 😢

heleninamama
23. jún 2013

@natalyaas Ja som veľký zástanca mamičiek a svokier, také hovadiny ako opisuješ robia s mojou dcérou obe - večné nosenie, rozmaznávanie, radenie, čo mám robiť... ale zas obe sú v jadre normálne. Tvoja svokra s prepáčením posrala, na čo siahla - hlavne vychovala zo syna debila, preto by som jej nedovolila príliš vplývať na vnuka. Hlavným vinníkom za Vaše problémy je však Tvoj muž - To ako narobil v relatívne mladom veku také dlžoby, že matka na ne minula skoro 40 000 eur, a prečo nechal matku zaplatiť dlhy za seba - tým ju priamo vyzval, aby sa mu montovala do života s pocitom nenahraditeľnosti. Na jednej strane ju chápem - minula peniaze určené na svoje bývanie, tak čaká, že sa o ňu syn postará. Snažím sa chápať aj Tvojho muža - mamička mu pomohla, nemože ju vyhodiť na ulicu. Ty si o jeho dlhoch vedela? Tak, či tak, vzala si si muža, ktorému chýba zodpovednosť, doviedol si ženu, urobil dieťa, ale nestará sa o nich... je pre neho pohodlnejšie, že sa stará iný. Ak chceš normálny rodinný život, musíte dostať svokru mimo Váš byt a nebyť jej zaviazaní do smrti, inak sa asi z toho kruhu (Tvoje odchody a návraty) nedostaneš. Otázne, či to chce aj manžel, je to totiž nepohodlné. Inak, rozvodu by som sa panicky nebála - mama vravieva, že je to ako porod -nič extra príjemné, ale výsledok stojí za to. Len si nájdi skúseného právnika. Navyše, nebude to za deň-dva a mnohé veci sa časom utrasú.

natalyaas
autor
23. jún 2013

@heleninamama dakujem za nazor. Vcera sa nas konflikt vyostril. Neskoro vecer som jej pisala ze sa ni byva radsej samej ze sa s muzom nehadam. A ze celkovo mam sukromie a podobne. No na moje prekvapenie mi niekto rano o 10 buh na okno. Prisla ako velka voda s tym ze sa chce porozpravat. Cakala som ze bude chciet veci skor urovnat ako dsrat viac. Vcera som si utvrdila svoj nazor na svokru. Obvinovala ma z toho ze malemu som davala auticka na baterky do vane ked sa kupal ze zakazdym mal hracky na vani v ktorej sa ani nekupala 🙂 ze ked prisla domov tak musela po mne po mne!!! Upratovat!!! Tak ss mi usvedcila aka je spina a ako sa branila nepravdou a velmi ma sklamala. Ide s nami byvat ale ja si nastolim tvrde pravidla a ked ich nebude respektovat pojde prec! To jej garantujem! Vcera ma velmi sklamala ako mi to hovorila tak som sedrla a nechapala dusila som v sebe taky hnev ze som povedala aj muzovi ze vcera stacilo malo a vyhodila by som ju jak aj dosla by odisla. Moj vztah voci nej dost ochladol. Pocula som z jej strany len vycitky co pre mna urobila. A pod takxe som ju oboznamila ze oddnes ich seriem a nepotrebujrm nic ci sa to bude tyka t mna alebo syna. Aby mi niekto vycital ze ma vozil po doktoroch.

mamavera
23. jún 2013

@natalyaas tvojím problémom nie je svokra, ale tvoj manžel a tvoje rozhodnutia, ktoré stoja na vratkých základoch. Manžela zrejme nezmeníš, zmeniť ho môžeš len tým, že zmeníš sama seba. Je zbytočné sa mu vyhrážať odchodom, keď sa potom vždy vrátiš - to si im iba na smiech, tak sa dospelá žena nespráva a preto sa oni k tebe ako k dospelej nechovajú. Snaž sa postaviť na vlastné nohy, aby si im ukázala, že už nie si decko a že s tebou nemôžu manipulovať ako chcú. Hľadaj si prácu, synovi škôlku a začni sa správať ako dospelá. To, že si svokre a manželovi oznámila, že ich se...š, nie je zrovna znakom dospelosti, ani silné slová, že ich nepotrebuješ.

natalyaas
autor
23. jún 2013

@mamavera myslim se ze nemas pravdu. Ak su na Teba dvaja a ty sama tak by ti nepomohlo sa postavit ani na vladtne nohy. Ano zareagovala som ze ich kaslem. Jed chcem niekomu pomoct tak mu pomozem a nebudem mu to vycitat. To neznamena zr ked mne niekto pomoze tak do smrti mu budem zavizana. A ma aj vinu manzel ale vacsiu pripusujem prave jej. Uviedla ako jej zalezi na stastia syna. Ale nici mu zivot keby jej zalezalo tak sa do nas nestara. Hneva ma ze stoji pri nej ale s tym nic neurobim jej musi zasvietit kontrolka hups je im lepsie bezo mna tak sa zoberiem a odidem a nebydem nasilu sa vnucovat!!!

bencobb
23. jún 2013

@natalyaas Ale tu ide práve o to, že tvoja svokra tú kontrolku nemá a čakať kým sa rozsvieti je tým pádom nezmysel.

natalyaas
autor
23. jún 2013

@bencobb byt je moj a muzov 🙂 ak jej nezacne blikat ze to nieje v poriadku pojde prec o to sa postaram potom. Bud sa spamata a bude si vazit ze ma kdr hlavu sklonit alebo dovidenia 🙂

bencobb
23. jún 2013

@natalyaas Som riadne zvedavý, že ako to dopadne, tak sem potom napíš 🙂

natalyaas
autor
23. jún 2013

@bencobb no dam vediet 🙂

kepassa
23. jún 2013

moja robite strasnu chybu ak idete do byvania /uver/ spolocne...ver mi viem co hovorim, ja som vydrzala 6 rokov u svokry ale posledne dva roky som mimo uz fakt...vsak som taka nervna, ze nepravda, vkuse som plakala poslednu dobu odkedy sa nam narodila Emmka /ma 13 mesiacov/ tak som povedala muzovi, ze toto medzi nami nedopadne dobre kvoli nej...prosto je to na dlho, my sme mali problemy s predajom pozemku a cakali sme tri roky kym sa nam vyriesi situacia ale povedala som si, dost stacilo, riesime to uverom, /aj ten by sme uz zriesili minimalne pol roka dozadu kebyze zas nedopadlo na moje slova a to, ze svokra bude vymyslat /totiz ona navrhla ze kupime dvojizbovy pre nich dvoch so svokrom a nam ostane ich prerobeny trojizbovy byt, pol rok sme hladali vhodny kedze uviedli podmienky /su invalidi takze max 2. poschodie, prerobeny najma kupelna na nasom sidlisku kvoli pomoci v buducnosti a na poschodi vytah/ vsetko sme splnili a nakoniec tam ist aj tak nechcela uz mi je to teraz smiesne 😀 tak sme vzali o 10 viac a teraz si prerabame 3 izbovy ale bude nas a som stastna ako blcha. Pretoze konecne som zacala zit....toto mi zabijalo rodinu pretoze som vkuse nervacila kvoli nej. Je to tazka povaha a nesadli sme si. Stale mame medzi sebou zabomysie vojny a teraz v poslednej dobe je to uz alergia mna voci nej. A viem, ze pokial by sme s nimi ostali /napr. mame domcek dalo by sa byvat spolu je dvojgeneracny len ho treba prerobit ale v ziadnom pripade!/ tak to by bol koniec nasej rodiny. Fakt mi ked sa hadame najcastejsie pre nu...pretoze vyvolava konflikty, chce mat vsetko pod svojou kontrolou, vsetko chce riesit nas vztah do vsetkeho sa miesa, zasahuje, montuje, chce sa hadat..a privela sa stara. Nehovorim pomohli nam, byvali sme u nich zadarmo, postrazila deti spolocne s mojou mamou, ked som v skole /koncim nastastie/ ale toto vsetko mi za to maximalne ovladanie a nemoct dychat a zit, nestoji

mamavera
23. jún 2013

@natalyaas no ak si myslíš, že väčšiu vinu má svokra....ale vždy záleží predsa na tebe a tvojom postoji. Buď si istá, že mne by žiadna svokra na svete choré dieťa nezobrala, to ani náhodou. Tam by bola hranica, ktorú by nepreliezla, ani nepreletela. A do bytu s takou svokrou by som sa nepresťahovala, tam by ma neukecal nikto. Ak v ňom môj manžel nechce bývať so mnou bez svokry, nie je o čo stáť. Píšem tu teraz o takej svokre, akú máš ty, bez problémov by som do svojho domu nasťahovala svoju svokru v prípade jej choroby - napr.

eeffka
24. jún 2013

@natalyaas no precitala som pozrela fotky a prepac ale chovas doma mamkin cecok. Pozri vase spolocne fotky, vsade sa po nom liepas ako liana a on len drzi ako hluchy dvere, mam pocit ze v tom vztahu len davas a on len hrabe k sebe. Myslim ze ti dal jasne najavo ze on mamku nevyhodi, kkso keby moj muz narobil dlhy 40tis tak s nim vyvalim dvere nie ze s nim zijem v jednej domacnosti... Prepac ale tvoj manzel je uz napohlad velmi nesympaticky clovek.
A mamka sa o synacika postara a ty si tam navyse. Len je smutne ze taka kocka sa upina na takeho cloveka z ktoreho nemas zhola nic. Akurat vredy. Problemom nie je svokra ale tvoj muz. My sme sa tiez hadali pre svokru ale moj muz vzdy stal pri nas ( ja a dcera) a nie pri mamicenke. Kkso za to co nam svokra porobila si dufam uz vybavuje miesto v domove, lebo cez prah mojich dveri moze len na 2hod navstevu.
a este zeny ktore "odidu" na 2-3t a potom sa vratia a nic sa nezmeni a potom sa vyhrazaju ze ony zasa "odidu" su mi na smiech.

zabka1000
25. jún 2013

..troška odveci......tá fotka tvojho syna s holým pinďúrom je pre pedofila ako stvorená....

natalyaas
autor
27. jún 2013

Takze otvaram svoju temu....
Dnes prisla k nam svokra no s tym ze sa chce porozpravat o financiach a byvani. Myslrla som si ze byvanie mame davno vyriesene. No zial jej to nedocvaklo.
Prisla s tym ze sa napise na papier kto kedy bude upratovat 🙂 co mi prislo blbe aby si ona kladla podmienky v domacnosti. Ale budis. Dnes mi trepala ako je ona naucena na poriadok a pod ako ma rada veci na mieste. No mamulky mozem Vam povedat ze pri nasom spoluziti som 45 rocnej zene upratovala izbu a skladala pohadzane veci po zemi. No proste ona ma rada poriadok :D pristupila som nato ze budeme mat smeny ked to mam tak sprosto nazvat. No vyhovovalo by to aj mne lebo upratovat po vsetkych aj varit kolko jrat som nevladala silu sa venovat synovy! No neverim ze ona bude upratovat!!! U mna je hnida. Je falosna. Dnes som jej povedala ako ma 3 dni dozadu obvinovala ze ti nieje pravda ze krivdila a zarazila ma! Najvacsi utoj je sebeobrana! Nepovedala ani pol slova nato!!! Lebo vedela ze klanala ale budis!!!! Dalej si myslim ze za tymto celym nieco oxaj bude! Ale budem tvrda ak mi len prehody pohar alebo da nieco kam nepatri!!! Nebude si ona kralovat a davat povely v mojom dome. Ona mi hovori ze neznesie riady v drese ked su! Ze je naucena na custotu co si protireci ale budis a ja som hned vybehla ze ale to je moja domacnost tebe moze byt jedno co kde mam ked budem mat aj osranu plienku v drese!!! Tolko k domacnosti a skusim s nou zit ak sa bude starat a dirigovatuvolnim jej pole lebo jej mam uz dost!!! A oserem chlapa ktory si ma nezastane!!!!
Dalsia vec sa riesila financie.
Ona odisla od muza ked predalu ich spolocny dom vyplatil ju ... ona od neho kupila nabytok ze do nasho ale mne sa nepaci podla mna je nevkusny a kazdy si zariaduje podla seba:D no a za ten nabytok a manzelov kozeny gauc bola dlzoba 7000. Ona dnes zapoti manzelovi ze nechce notebook k narodkam ale ze si potrebuje vyplatit bagety a pecivo je podnikatelka. A s prepacenim zajebe 1000e za pecivo a aj za bagety este nevieme. Tak on apodporovala jeho alkoholika a davala mu peniaze na chlast! A mne sa rozplinul sen o novej sedacke koberci zaclon stolika dozrala ma s tym!!! Ani sa ni nechce verit ze ma taku dlzobu!!!! Za pecivo...

natalyaas
autor
27. jún 2013

@zabka1000 pal do prdele co teba po mojich fotkach ak sa ti nepaci nekomentuj! Alebo nezavud

zabka1000
27. jún 2013

...pochybujem, že ti mám čo závidieť 🙂))

luy
27. jún 2013

náhodou som sem zablúdila ke´d som niečo hľadala,čítam,že svokra vyplatila dlžobu tvojho muža v hodnote 40 000 a teraz nemá kam ist ,lebo tie peniaze dala v podstate vám,a ty píšeš ,že si ju o to neprosila,tak to asi znamená,že pre teba tých 40 000 nie je problém,bud ich máš ,alebo vyber pôžičku a vráť jej to,alebo čo tak kupit byt jej,keď už ona nemá financie.Neviem,ale ja keby som dala dietatu všetko čo mám na účte tak asi tiež bývam s ním...je len uvažujem

alkapoiuy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz