Svokrá nám do všetkého zasahuje

natalyaas
21. jún 2013

Ahojte mamicky
Rozhodla som sa podelit s mojim trapenim kedze nemam na blizku nikoho kto by ma vypocul a podporil. S manzelom som uz 4roky... od kedy sme spolu zije s nami aj svokra... vzdy mi do vsetkeho zasahovala... ci do vychovy ale aj do domacnosti a pod. Co sa tyka mojho syna. Kedze ako kazda mama som sa snazila maleho vychovavat podla mojho zvazenia. Hlavne bez bitky kedze ja ju neuznavam a mydlim ze bitka ani nic nevyriesi. Kolko krat som malemu vynadala a ona ho brala do narucia a lutovala bojovala som s nou aby to nerobila lenze ona ma nerespetovala. Ked bol syn chory a pocula ho plakat nabehla mi do izby maleho mi vytrhla a kazala nosit zabali. Nenohla som pri nom ani stat aby citil ze mama je s nim. Rozmaznavala ho a nikdy si to nepriznala vzdy obvinovala mna. Celu vychovu mi narusala. Co sa tyka manzela on na nej strasne lipne. Furt len ONA! S kazdou banalitou leti za nou! O vsetkom diskutuje len s nou! ONA JE VLASTNE VSADE. Svokre sa raz pokazilo auto my sme mali rodinne combicko kvoli karicke a tak a muz jej dal nase a mi sme sa vozili na pokazenom co nam skapalo aj na frejventovanej ulici. Bol to des. Muz nepozeral vobec na mna a syna riskoval ze sa nam nieco stane zatial co ona sa pokojne vyvazala! Hadky boli na denno denom poriadku. Stratila som sukromie zila som 3 roky v jednej izbe kde som spala pozerala jedla a vsetko. Ubijal ma taky zivot! Jedneho dna sa vratila k manzelovi a ja som citila velku volnost bol pokoj klud s muzom som sa nehadala a a zblizili sme sa! Byvame spolu sami 3mesiace. Kupili sne si byt a jeho ma ide s nami a uz teraz sa zaciname hadat. Musim sa dozadivat svojich prav vo svojom byte! Musim si davat pozor aby som nepovedala kamaratkam ze toto je moja kuchyna aby sa do rana neofucala! Bojim sa ze nu skrachuje manzelstvo po tyzdni lebo muz je na nu naviazany a neda si na nu dopustit a vzdy stoji pri nej! Mna si nezastane a ked aj mam nieco proti nej tsk on mi povie ze som chora aby som sa dala liecit! Este ma napadla taka skusenost s nou ze chcela son byt pani kuchyne a ona sa zdula ze muz mi bude davat peniaze a zacala nervacit a povedala aby som mala vlastnu skrinku nevedeka stravit ze ju chcem odpisat lebo mne to pripada ako keby ona v mojej rodine bola ta hlava! Ja neviem ci som chora ale mam aj zdr problemy a nenozem sa nervacit a necgcen aby malu vyrastal v takychto podmienkach neviem si dat rady uz neustale vycitky vyhrazky dohovaranie nepomaha uplna BEZNADEJ...

natalyaas
autor
21. jún 2013

A este co sa tyka nashi bytu tak zacala riesit take veci ze ona nebude mat policku v kupelke uplne banality nepodstatne ktore netrapua ani mna ci budem mat. Skir ma trapi ako sa budu nase vztahy dalej vyvyjat. Ze nebude moct upratovat a takco byva s nami raz sa chytila nejakej roboty v nedelu navarila inak mala holet dosla z roboty najedla sa lahla a vecer isla spat teraz mi chce v mojom pomahat aby nebolo toho na mba vela doteraz ju nezaujmalo ze mam vela aj po nich aj po malom uprativat!!! Zrazu??? Teraz je urazrna 2 den preto ze som jej nevyfukala vlasy lebo doma som mala kopu roboty tak ona sa urazila??? Je to normalne??? Ked som muzovi dohovarala aby sa s nou stale neradil ze od toho som tu ja... tak bolo zle lebo ona bola nestastna z toho ze sa s nou neradime ze uz ju nepotrebujeme ze nemusime byt na nej odkazany jej to proste vadilo co by mala byt ada ze sme samistatny!?

petula8
21. jún 2013

ahoj natalyaas, ty si určite neni chorá. Tvoja svokra nevie zniesť, že jej syn si založil rodinu, lebo zrejme doteraz viedla jeho život a kroky len a len ona. Podľa mňa sa bojí, že teraz ty ako jeho manželka budeš viesť ty jeho život a očakávaš, že aj on by mal stáť pri tebe, keď teda s tebou žije. Píšeš, že už bývate sami, ja by som ti odporučila, znížiť na minimum všetky návštevy svokry ( či už ty k nej alebo ona k vám ) a tým pádom aj muž aby k nej chodil pomenej, samozrejme ak sa to bude dať. Viem, že to máš ťažké ja mám toto isté s mojou mamou viem ťa úplne pochopiť. A ak ti svokra bude niečo hovoriť povznes sa nad tým a neber si to k srdcu, ber to jedným uchom dnu a druhým von, ja som sa to tiež učila a je to super vec. Tak ti prajem veľa šťastia a neboj beznádejná je tvoja svokra nie ty

dejnas
21. jún 2013

@natalyaas nepochopila som z príspevku, ako je to s bytom? kto ho vlastne kúpil? prečo svokra býva s vami ???? dala vám na byt peniaze, či?
prepáč, ale tebe už vzťah "krachuje" ☹ ak sa ťa manžel nezastáva a ty si vo vlastnom byte pripadáš ako na návšteve... 😔 to k ničomu dobrému nepovedie.... 🙄
pokiaľ nebudete sami (lebo spolužitie s tvojou svokrou je evidentne neznesiteľné), situácia sa určite nezlepší... naopak, časom sa vyhrotí ešte viac 😒

natalyaas
autor
21. jún 2013

@dejnas ajoj momentalne sme sami v podnajme a ona u svojej mami jej skrachovalo manzelstvo. Ked sne byvali spolu muz jej zavolal aby sa k nenu vratila tak odisla ale medzi tym sme odisli aj my do tt do podnajmu. Sanozrejme od muza odisla teraz nam schvalili uver a do konca nesiaca sa stahujeme do svojho ona ide s nami. Mame 3 izbak. Nebudem mat ani obyvacku. Nnozrm mat spalnu lebo nam jedna izba chyba! Takze ja di musim v mojej izbe urobit aj obyvacku aby ked mi dojde navsteva som ich mala k posadit. Ano prispievala ale radsej nech by si ich nechala a ja som mala klud pokoj. A byt kupil muz ale plovicu mi chce darovat.

nina233
21. jún 2013

Urcite by som to riesila samostatnou domacnostou. Preco opat byvate so svokrou? Ona nema manzela/priatela a vlastny byt? Dala by som si podmienku, ak manzel nebude suhlasit so samostatnym byvanim bez jeho mamy, tak to nema vyznam. Ty budes stale piate koleso u voza.

natalyaas
autor
21. jún 2013

@petula8 moja ona ide s nami byvat. :( dokial sme boli samu a nevidala som ju casto sme si aj viac rozumeli a teraz ako sa to pomaly a neidvratne blizi sa hadam zase s muzom!!! Uz bevladzem psychicky ma to ubija mam odust? Alebo bojovat?!!! Ale ja nenan nato uz nervy uz bolo toho dost za ty 4 roky mi diagnostikovalu syndrom drazdiveho creva udajne zo stresu a na to crevo zle vplyva stres a ked im povien ze to mam vdaka nim tak mi mm povie ze to je moja chyba lebo veci prezivam a vsinam si banality a vyrivan

natalyaas
autor
21. jún 2013

@nina233 ona odisla od neho udajne kvoli tomu ze pije jak norton. Tak sa nasackovala k nam. Neziju spolu 2 roky a ona si po 2 rokoch zmyslela ze sa k nemu vrati ked zacala k nemu chodit nejaka zenskaa no lenze on si medzi tyn casom zvykol zit bez nej a zauzival si iny sposob zivota ktory mu vyhovuje viac. Takze manzela ma ale nema on ju nechce a povedala som mm ze nechcem aby s nami isla lebo bude zlo a on ze ju nevyhodi na ulicu a ze nema kan ist. Svojra z jej muzom predala rod dom on jej dal 40000 tis aby si kupila byt ona povyplacala dlzoby a na byt nenala dlzoby moje mm. Terax pocuvam ako ona nema kam isttlebo ich minula kvoli nam ale ja som ju nenutila aby mi vyplatila nieco!? A este na drzaka ze ona nechce aby jej syn moj muz daval z nasho bytu nieco na nu pisat ! Taka drzot???!!! No muz si ju neda on strati radsej mbna a syna ako ju!

nina233
21. jún 2013

@natalyaas tak mas to tazke, ale nech si ona najde podnajom. Alebo odid na isty cas ku svojim rodicom. Mozno sa manzel spamata a ak nie, tak vies, na com si.

lulka12
21. jún 2013

@natalyaas Aký bol vzťah manžela k mame kým ste neboli manželia ... Nemohla si všimnúť dominanciu maminky už vtedy ☹ ☹ ☹
Určite ťaháš za kratší koniec a asi nemáš ani šancu s tým niečo spraviť....

Ak manžela tvoje názory na všetko nezaujímajú a dôležitá je maminka je tam niečo choré už od začiatku.... ☹ ☹ ☹

Čudujem sa ,že si to doteraz aj vydržala 😠 😠 😠

natalyaas
autor
21. jún 2013

@nina233 asi odidem nikdy sa nic nezmeni... chcet byt stastna v zivote a nechcem pol zivota sa trapi zo svokrou... ukoncim to je to beznadej uz citim ze sa potrebujem oslobodit z tohoto vztahu. V hlave a srdci si nesiem len to zle nic pekne

petula8
21. jún 2013

a čo keby ste jej tie peniaze vrátili aby bola nútená si kúpiť svoj byt. Inak dobre si to prešpekulovala, akože vám dala peniaze s dobrým úmyslom a nakoniec sa chce k vám nasáčkovať. A tvoja svokra mala koľko detí. Toto robí len tvojmu mužovi alebo aj ostatním jej deťom

natalyaas
autor
21. jún 2013

@lulka12 vsimla ale verila som si ze svadba nam pomoze ze sa stiahne ale prave naopak... ja chapem vztah matky a dietata ale toto mi prude chore aby moj chlap nestal pri nej ale pri svojej natke! Urobila som obrovsku chybu! Uz bojujen z poslednych sil. Ked ju vidim mu zaludok zviera od strachu a hned ma bolu brucho. Asi spravim hrubu ciaru zatymto vztahoma dam si pokoj samej si synom mi bude asi lepsie.. potrebujem mat klud pokoj nic ine ma nezaujma

petula8
21. jún 2013

daj mu na výber buď ty s dieťaťom alebo jeho matka.

mamainprogress
21. jún 2013

Draha autorka, to NIKDY nebude fungovat. Rutis sa do nestastia a udolia slz, zialu a lutosti. Za stratenym casom ktory si mohla prezit ako svoja osoba a nie osoba v podruci autoritativnej zeny a jej pritakavajuceho syna napojeneho pupocnou snurou na nu.
Viac pisat nebudem, je to jasne, jedine odist.

bencobb
21. jún 2013

@natalyaas Celkom dobré by bolo si sadnúť a povedať na rovinu manželovi aj svokre, že aký nato máš názor na všetko a že to treba riešiť, lebo takto sa budeš len stále trápiť. A myslím, že nie je v poriadku, že tvoj má muž svoju rodinu a prikláňa sa viac na stranu svojej matky a nepodrží si manželku.

natalyaas
autor
21. jún 2013

@petula8 moja keby som mala ja je ich dam a alivederici!!! Ni zial nemam a ma len jedno dieta mala tazky porod a snazila som s druhym muzom otehotniet ale neuspesne po tolkom alkohole sa mu spomalili spermie. Mne tvrdila ze nechcela a sestrnica mm mi tvrdila ze strasne chcela a nedarilo sa im. A preto je taka aj k mojmu dietatu ze si ho privlastnuje oslovuje ho synacik a davajte mi na neho pozor a nech mi nepadne a drz sa mi adulko ona mi chce ukradnut syna aj manzela alebo mi uz z tihi sibe???

natalyaas
autor
21. jún 2013

@petula8 aj teraz ma poslal do riti ze hi nezaujmam tak on mna odkopol a uprednostnil ju???? Nemam o com ...

natalyaas
autor
21. jún 2013

@bencobb nrpomoze to som si tym ista ona taka je bola aj bude ma to v sebe sa do vsetkeho starat riesit. Je to strata casu... uz to trva 4roky uz asi staci asi to ozaj vzdam...

lulka12
21. jún 2013

@natalyaas No manžel na fotkách pôsobí tiež veľmi autoritatívne. Rozhodne nejednaj s horúcou hlavou a získaj si podporu u blízkych... Budeš ju určite potrebovať.

tiumen
21. jún 2013

z časti sa normálne vidím v tvojom probléme.. Tiež žijeme s drahým spolu a ako "bonus" máme na krku jeho matku, alkoholičku.. Ja som momentálne v 15tt a drahému som hneď povedala že keď sa to bábo narodí ja nemienim žiť s ňou v jednom byte.. Tiež máme k dispozícií len 1izbu v ktorej sa nám hrabe vo veciach, v kuchyni nemám nič okrem pár pohárov!keby si tam dám niečo svoje tak by mi to dokazila lebo ona si nič neváži.. Od toho bytu má celá jeho úžasná família kľúče a chodia si tam ako chcú.. Ja by som mu na tvojom mieste dala ultimátum - pokiaľ máš kde ísť.. Možmo keď odídeš tak mu to dôjde. Tak sa predsa žiť nedá..

bencobb
21. jún 2013

@natalyaas Skôr som to myslel tak, že povedať manželovi, že ak sa tento stav nezmení, že berieš krpca a ideš k preč, kým so sebou nezačne dačo robiť.

bosacka
21. jún 2013

podľa mňa toto je na ultimátum - buď ja so synom, alebo ona. a to vravím napriek tomu, že som proti ultimátam. muž sa musí rozhodnúť tak, aby to bolo jasné a vedomé rozhodnutie. nemusia sa prestať stretávať, len bývanie nech sa rozhodne. ak by si vybral ju, aspoň nestratis ďalšie roky.

natalyaas
autor
21. jún 2013

@bosacka bez ultimata uz bolo a povedal ze on mamu nenecha na ulici takze dnes si vydiskutujem veci a dovidenia... som mlada a man este zivot pred sebou aj bez neho... nech si je pri nej ako mladenec ale garantujen ze ziadna dalsia ktoru si najde to s nim nevydrzi! Len kvoli jeho matke. Nech si necha byt aj ten car papiera na matrike. Chcen len zit a nie sa trapit... znicila mi vztah jehi matka keby sme boli sami odjakziva vsetko by bolo krasne. Zial nebude

petula8
21. jún 2013

skús sa zobrať svojim rodičom aspoň na víkend , ak sa ti manžel neozve, že kde si, tak sa k nemu nevracaj. ak o teba a svojho syna neprejaví záujem tak to vôbec nemá význam.

miggi83
21. jún 2013

@natalyaas ak mas kam ist, zober veci dieta a bez prec. Ona je chora, ona je psycho. Ked ta muz posle do riti nie je o com, nech sa obaja zadrhnu bytom, nech si tam kraluje. Tvoje dieta potrebuje prijemne a kludne prostredie a toto je extremne napate prostredie, neprospieva to dietatu a ani tebe a ked si to tvoj zakonity neuvedomuje je to obycajny chuj prepac ale je to ☹ ☹ ☹

natalyaas
autor
21. jún 2013

@petula8 odisla som od neho 4 krat ac nie viac vzdy mi dal kaleraby ze pojde do podnajmu a mi budeme sami. Zial ked som sa vratila vsetko bolo po strom a slubi? Ziadne!

lulka12
21. jún 2013

@bosacka
@petula8
@miggi83 Dievčatá , ale ja si myslím,že to nepôjde tak ľahko a dieťa si manžel nepustí, lebo mamičke by vnúčik chýbal.....

tu to bude asi veľký boj o malého , tak treba jednať veľmi rozvážne... Už len preto ,že je malý a aby nebol v centre veľkého konfliktu..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

natalyaas
autor
21. jún 2013

@miggi83 neospravedlnuj sa ... odidem dnes ho postavim pred hotovu vec a uz sa nenecham odmekcit budem si trvat na svojom. Nech si kraluje asi jej ide aj o to aby som sa zdekovala narusala mi vztah odjakziva ci zo synoom aj z muzom seriem im ten byt co by som z neho mala? Radse nemat nic ako byt zo sialenou svokrou. Zacnem od zaciatku a uplne inak a urcite budem opatrnejsia

petula8
21. jún 2013

tak mu tentokrát na to nenaleť!!!!!! Povedz mu, že toto tvrdil doteraz, že nech povie niečo za čím si bude aj stáť, že poznáš jeho konečné rozhodnutia, že aj tak vždy ostane pri mamičkinom zadku. Povedz mu, že toto je tvoje konečné rozhodnutie, a čo sa týka syna ak sa bude dať tak sa dohodnite, ale podmienky si klaď ty, je to predsa len a len tvoje dieťa.

natalyaas
autor
21. jún 2013

@lulka12 ja si maleho nedam keby mi ho zobrali ja sa asi zabijem ona taka hyena co chcela ho bit po zadku sak by sa malicky trapil ako je to pri rozvode??? Komu ho zveria???mozem o neho prist?