Svokra nerešpektuje, že nechceme, aby malú bozkala na ústa

1gabriela13
28. mar 2019

Prosím vás, poraďte mi už že čo mám spraviť zo svokrou, ktorá nerešpektuje že dieťa sa nemá bozkat na ústa. Každé 2 mesiace ma svokra herpes, poprosila som ju 5x presne aby malú nebozkala na ústa, kasle nato z vysoka, už som to riešila aj s mužom, aj on ju upozornil, tiež kasle nato. Už fakt nemám iný nápad než obmedziť styk. Mala ma 1 rok, ja ako matka ju nebozkam na ústa, nie to niekto s ustavicnym herpesom.

0silvia0
28. mar 2019

@lucia851 krajší pre koho? pre teba? Mňa keby chcel ktokoľvek okrem manžela pobozkať na ústa, tak ho niekam kopnem. A nenávidela som ako dieťa tie oslintané pusy od starych rodičov, brrrr...

lujza123
29. mar 2019

@0silvia0 alebo tie oslinene vreckovky ktorými sa deckam utierali tváre.... To bol nápad oplut kapesnik a niekomu to rozotriet okolo pusy brrrrr. Vďaka Bohu za vynález vlhcenych vreckoviek

0silvia0
29. mar 2019

@lujza123 no ďakujem za takúto gustióznu spomienku, ale pamätám 😎😎😎 A ešte si pamätám dudle, keď spadol na zem, mamička strčila do úst, oblizla a strčila dieťaťu do pusy. Našťastie dnešné mamy to už nerobia, ale nosia so sebou vo fľaške vodu alebo náhradné cumle.
Ja som toto nikdy nemusela riešiť, moje deti cumle nikdy nemali.

iveta143
29. mar 2019

mne sa tiez vela veci nepacilo,pokial bola dcerka mala,bol veeelmi obmedzeny kontakt,chodili sme k nim akurat v lete, v zime vobec...teraz je uz dcerka vacsia,tak som ju naucila napr.ze pred kazdym jedlom si ma umyt ruky...a nema problem to pripomenut svokre... 😀

iveta143
29. mar 2019

@0silvia0 ani mi nehovor, poznam jednu taku co to robi stale, nechapem 😨

laskamojajeidna
29. mar 2019

Nájsť fotky na nete ,že deti s herpesom a ukázať jej

1gabriela13
autor
29. mar 2019

@0silvia0 ďakujem pekne👍

tatinka
29. mar 2019

@0silvia0
@lujza123 moja svokra este robila aj toto : pozula rybacie maso vo svojich ustach vraj preto,aby tam nebola kost,no a potom sup s tym cmulancom rybacim do ust svojich deti....bleeeee🤐

0silvia0
29. mar 2019

@tatinka no ako šimpanzy 🙄

esperanzita
29. mar 2019

S herpesom určite nie. Ak to nejde po dobrom vysvetliť tak už troška zvýšiť hlas, nech si vstúpi do svedomia. Nepomôže? Tak obmedzíš troška styk a možno si to do budúcna rozmyslí. Ale úprimne? Neviem si prestaviť že by som nepobozkala vlastné dieťa! Milujem keď ma ide malá bozkávať! Mama a dieťa, baby halooooooo!

tatinka
29. mar 2019

@0silvia0 este ze si neukazujeme cervene zadky🙂 ako tie simpanzy😀

heyoka
29. mar 2019

@1gabriela13 Tak sa jej spýtaj na rovinu..či jej to robí dobre, že malú nakáža herpesom..že či má potešenie z toho, že vnúča potom trpí...že či je nesvojprávna alebo infantilná alebo to robí napriek...normálne tak ostro..

cecilia68
29. mar 2019
yasmeena
29. mar 2019

normalne si zozbieraj na nete vsetky clanky a spravy ako deticky zomreli kvoli bozku od osoby s herpesom...ja som nikdy nikoho kto ho mal a vedela som o tom nepobozkala,nie ze este aby bozkaval male dietatko ...ukaz jej to-a mozno sa konecne spamata...na rovinu sa jej spytajte,ci chce mat malu na svedomi?toto je vazna vec,nie zalezitosti typu,ze svokra kupuje malemu gycove oblecko...a ked nie-tak jej nejaku dobu len volajte...vy ste rodicia a vy ste zodpovedni a mate malu chranit...

1gabriela13
autor
29. mar 2019

@yasmeena súhlasím, ďakujem.

kikidee
1. apr 2019

@1gabriela13 ja by som s takouto ocividne nic nerespektujucou svokrou utala kontakt... ty si matka, vy ste rodicia, vy rozhodujete o tom, co bude a ako bude s vasim dietatom. To s tou tortou ma vytocilo ze mam tlak 800 ! No musis si narobit poriadky...sa spytaj sama seba ci ma mat tvoje dieta cely zivot dodrbkane zdravie alebo radsej budes mat dodrbkany vztah so svokrou vdaka jej ne-respektu... asi je to jasne nie? Moja svokra tiez bozkavala malu aj ked nie na usta ale ja som zatrhla akekolvek bozkavanie kym bola male babatko. Aj ked len na hlavicku, dokazu tym preniest neskutocne veci na chuda male. Povedal jej to muz- urazila sa. Tak som jej to vysvetlila ja a poslala som jej clanok o tom, co to moze babatku sposobit a preco nedovolim bozkavat svoje dieta nikomu..urazena mozno ostala, ale asi pochopila. Nedovoli si to uz. A otvorene som to vravela kazdemu kto ju vzal na ruky- mojkat mozes ale nebozkavat! Niektori ludia cudne pozeraju ale je mi to ukradnute, ja chcem mat zdrsve dieta. Odporucam ti vygooglit si nejake clanky a dat jej to precitat.

katrin21
1. apr 2019

Kokos, toto by som teda nezniesla! Ze na usta..ja to nechapem, ze ti ludia toto robia..
Vygoogli si clanok o ohrozeni herpesom pre dieta a vytlac a daj jej to... a tak isto ine choroby..
Ja tiez som dlho ani ako matka nebozkavala dceru na usta, nie to este iny clovek...
Ak by to nerespektovala, proste jej ju nedam do ruky.hotovo. a nech jej to povie muz on jej ako svojej mame moze doraznejsie povedat, nez ty....nech si neni len ty za zlu..

katrin21
1. apr 2019

@esperanzita bozkavat ano, ale na licko, celo..nostek..usta min.do roka sme ani rodicia nebozkavali.

1gabriela13
autor
2. apr 2019

@kikidee ďakujem za názor, máš pravdu.