Svokra sa do všetkého stará

11. dec 2022

Ahojte mam 18 rokov mam rok a pól ročnú dcérku a s priateľom bývame u jeho rodičov teda u mojich svokrovcov lebo zatial nemame dostatok prostriedkov na vlastne byvanie ... zo začiatku bola svokra veľmi milá a mala som z nej aj pocit ze ma má rada ked bola dcera malinká velmi mi pomohla ale ako nastal deň kedy som porodila sa všetko zmenilo, dáva mi pocit toho ze ju nezaujímam .. to by mi ani tak nevadilo... ale neustále ma zaťažuje rečami typu spravila si malej čajík? Dala si jej sprej do nosa ? Jedla mala ? Spala mala? Kakala dnes malá? Píla vodu malá? Prebalila si ju ? A tak ďalej .. dakujem ale niesom retardovaná a o svoju dceru sa postarat dokazem ako najlepsie viem ...O malú záujem ani dáko neprejavuje sa mi zdá ze len tak na očko aby sa nepovedalo ma rok a pol a bola snou vonku na prechádzke alebo pokocikovat možno 2 krát nehrá sa snou ako iné babky... a ani svokor on mysli len sám na seba a tak isto aj ona .. dávajú mi pocit toho ze som neschopná matka a žena ich syna ... o mojej svokre napovedá len to keď predomnou dennodenne niekoho hnusne ohovára aj si sem tam si povymysla a keď k nám prídu milučká sladučká ako medík je mi z toho zle... robí zo seba chuderku ona je tá ktorá je zavretá len v domácnosti 20 rokov a v živote nebola v normálnej práci podotýkam... furt mysli len na seba vždy uprednostní seba pred hocikým... veľa krát si vymýšľa ze jej je zle a ze ju bolia ruky aby sa nemusela hrať s malou neviem co mam už na to povedať... som ten typ ze jedným uchom dnu a jedným von ale niekedy mi prasknu nervy a poviem jej svoje no... z mierou ... robí si zo mňa služku lebo jej zakazdym nieco je hej bud vracala alebo hlava ju bolela ruky nohy krize oci no vsetko mozne si najde nema 60 ani 70 nema este ani 40 rokov.. ona len navarí a aj to polovicu z toho jej pomáham z tým... všetko upratujem podotýkam po sebe po malej po muzovy po svokre a svokrovy a dvoch švagrinach pubertalneho veku ... tie dievčatá absolútne v ničom nepomáhajú naopak sú ešte aj hnusne drzé a nevdačné a + k tomu rozmaznané... ale sú to ich krasne princezničky a ja som tá zlá škaredá neschopná nevesta .. poraďte mi niečo ďakujem...




prasknu nervy a svoje

miadi
11. dec 2022

Tak chodte zit k tvojom rodicom. Ked ste si urobili dieta v puberte a nemate svoje byvanie. Zas nic Strasne ti nehovori ide ti na nervy Lebo nie si vo svojom . Ona nie je povinna dvihat tvoje dieta ci sa snim hrat Mozno ju ozaj nieco boli alebo mà jednoducho vlazny vztah k vnucatu Mozno je toho na nu dost ze tam mà namiesto svojich 3 deti zrazu 5 . Neviem len nie si v pozicii sa stazovat kym u nej zijes.

malinka158
11. dec 2022

Ak sa ti nepaci u svokry, nikto ta tam na retazi nedrzi. Pokojne sa mozes odstahovat do vlastneho. A vlastne to ani nieje tvoja svokra, ale matka tvojho priatela. Radsej bud rada ze ta nechala u nich byvat a nie hladat zbytocne problemy. Presne ako pise vyssie @miadi ona nieje povinna hrat sa s tvojim dietatom, dvihat ho na ruky, kocikovat...

autor
11. dec 2022

Asi som nemala napísať to že mám 18 rokov ako vidím ešte aj tu majú všetci predsudky .. nikde nepíšem ze chcem aby ju dvíhala na ruky ani nič podobné len som napísala ze sa nespráva ako babka tak čítajte s porozumením ďakujem🙂

autor
11. dec 2022

A keby som mala kde ísť alebo by ma zobrali moji rodicia tak by som tu určite nebola ... keby som nemala dieta dávno tam už niesom ostala by som hoc aj na ulici

nelca0510
11. dec 2022

Tak treba si ujasniť nejaké veci. Si synova priateľka,takže nie manželka a de facto cudzí človek. Takže žiadna svokra a podobne,ale je to matka tvojho priateľa. Takže to vychádza,že si porodila niekedy okolo 16 rokov,čo tiež nie je sláva a isto neskakali všetci meter patdesiat,keď ste im to oznámili. Ono ak sa ti nepáči,treba odísť. Toto je priateľovych rodičov byť/dom a môžu si v ňom čokoľvek robiť. Aj pre nich to musí byť ťažké,že sa im zrazu nasťahoval cudzí človek do bytu a ešte aj s dieťaťom,aj keď je to ich vnúča. Práve pre toto si ľudia plánujú deti. Nezabudni si ešte druhé urobiť.
Hlavne si dorob školu,zamestnaj sa a uvidíš,či sa vám naskytne dobrý podnájom

aurelia2000
11. dec 2022

Prečo ťa tvoji rodičia "nezoberú"?

miadi
11. dec 2022

Je uplne jedno kolko mas rokov. Zit u niekoho a stazovat sa je take. .. nekuš ruku ktora ta živy. Si v naprd situacii ale svokra za to nemoze ( ci priatelova mama) mali ste sa lepsie chranit dostudovat a ist spolu do podnajmu. Teraz mà za vase zivoty niest zodpovednost Niekto druhy? Ona este nema 4o a uz je babka. Sudis ju ze nikdy nerobila ze je 20r doma . Ale to je uz jej vec ked ju vie jej muz uzivit. Co sa o tvojom priatelovi povedat neda, Mozno ta mala aj mà rada a popri tom sa mozno aj hneva ze ste si urobili dieta nezodpovedne priliz mladi este neplnoleti bez svojho byvania, ty zijes u nej ona sa koli tebe nezmeni., prijali ta do domu. Co tvoja mama ? Ta sa chova ako super babka podla predstav? Keby ste zili samostatne tak ti nema kto ist na nervy Aj ked tie reci okolo dietata ..kontrolne otazky by si raz za cas pri navsteve pocula. To babky robia. Zijes v nezavidenia hodnej situacii no mozes si za to sama svokra za to nemoze .

miadi
11. dec 2022

Jedine riesenie je ze budete raz s priatelom obaja pracovat a pojdete zit sami. Zatial ti nic ine neostava ako sa povzniest nad veci co ti vadia. A byt rada ze mas kde byt ..

maciatkolulu
11. dec 2022

Koľko prispievas/té na domácnosť za 3 členov. Ja keď si predstavím, že vypiplem chalana, mam na krku ešte dve pubisky a sovlece mi synator tehotné decko domov, čo sa sťažuje..... Tiež by som "lietala šťastím" inak, čo keď ti tvoja "svokra" otehotnie? 🤣🤣🤣

januska12323
11. dec 2022

Jedz čo si si navarila. Ak ste s frajerom dosť dospelí na dieťa tak sa oň starajte a neurážajte ľudí, ktorí vám poskytujú bývanie a jedlo zadarmo.

annamalaga
11. dec 2022

No tvoj problém , že máš dieťa v 18, partner , ak je zdravý, nech ide za hranice a zarobí na depozit, či čo čakáš? Zázraky?

aurora33
11. dec 2022

Ináč svokra nie je povinná sa hrať s tvojim dieťaťom ani ho brat von. Je to tvoje dieťa a priatelove.

babalenka
11. dec 2022

Čo si čakala kačičky? Po prvé nie je to tvoja svokra tu získaš až keď sa vydaš.Po druhé mala si reptat a mať plné reči keď si mala sex s tvojim priateľom.vtedy si sa mala vypytovať čo bude keď otehotnies.Ked sa to nepáči dieťa daj do jaslí ty choj do práce a keď budeš mať prácu hľadaj podnájom a predstavujete .sa.Potom začni šetriť na vlastný domov.Najskor sa začína tým ,že sa skončí stredná škola zamestnas sa prisetris peniaze rozhliadnes sa po vlastnom bývaní a až potom si spravím dieťa.A priateľov a mama nie je povinná nič s tvojim dieťaťom robiť totiž ona si už svoje dieťa odkocikovala.Ty nanajvýš môžeš babke poďakovať za prichyrenie do jej domova a nie na ňu frflat.Staci jednoduché ďakujem

hilda08
11. dec 2022

Dufam, ze priateľ pracuje a mate vyhliadky na vlastne bývanie…lebo ak nie tak jedine co ti ostava je zvyknúť si..

gladys_07
11. dec 2022

Ohovorit svagrine ze su nevdacne…citis tu ironiu?

Inak svokra ma aj pravdu, naozaj sa nedokazes postarat o dieta. Ved nemas kde byvat. Postarat sa nie je len prebalit a nakrmit, ale aj zabezpecit byvanie, a buducnost.

loginexistuje
11. dec 2022

pozri byvas u nej zivia vas pravdepodobne mas len zakladnu skolu namiesto fnukania si chod dorobit strednu skolu so svokrou a svagrinami sa dohodni aby ti malu postrazili a ty samozrejme pomahaj v domacnosti co sa da
bez skoly sa dalej nepohnes a chod aj do prace svokre das prispevok a ty chod robit aby ste sa mohli osamostatnit ina cesta nie je

paulinka17
11. dec 2022

Ahoj, ja som mala presne takú istú situaciu takze ta úplne viem pochopiť… no treba jedine vydrzat kym sa osamostatnite.. ale je dôležité ak sa ti nieco nepaci povedat to, samozrejme so všetkou úctou a slušne aby si potom z toho nebola ty ta nevďačná. A partner ma aky názor? Chce sa osamostatniť?

sense
11. dec 2022

Máš 18rokov si dospelá. Tak nemusíš žiť u priateľovych rodičov.
A prepáč výpravat na priateľov matku ze bola len v domácnosti a nikde nerobila. Keď to vyhovuje jej mužovi a jej je to len ich vec. Ty tiež nikde nerobíš a ci budeš a koľko budeš ukáže len čas.... Ale kľudne jej to môžeš ukázať. Dieťa má 1,5 roka a byť doma nie je povinnosť ale výsada. A čo robí otec dieťaťa?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janagem
11. dec 2022

Mňa fascinujes. Si votrelcom v ich dome a nadávaš na JEJ deti, ktoré sú v puberte. Predstav si, oni majú právo by drzé a lenivé. Príde to s pubertou. Oni za seba a niekoho iného zodpovednost ešte nemajú. Ty áno. Nemáš kde bývať - sama si povedala že k svojim rodičom ísť nemôžeš inak by si tam bola - tak nič v zlom ale už v tomto je matka priateľa už lepšia ako tvoja rodina. A prečo sa ma snažiť byť babička (v takom mladom veku), keď sa pýta či mala jedla, sa oduvas. A áno predstáv si, že sa pýta, lebo podľa nej je jej syn ešte dieťa (čo predpokladám aj je), takže si dieťaťom aj ty.

0silvia0
11. dec 2022

A ty nie si nevdacna? Kde je vdaka za to, ze ti niekto dal domov? Si pre nich cudzi clovek, zajtra si moze ich syn priniest inu a ty pojdes kam?
Uvedomujes si, ze nie si v situacii aby si sa mohla stazovat a klast si podmienky?

onedaynick
11. dec 2022

Ja mam 43, syn najstarsi ma 19, este mam dvoch v puberte, tiez by som neskakala od radosti, keby som tu mala vnucatko a nevestu, neviem, moj dom, moje pravidla a mladi nech byvaju sami, ja uz som pohodlna a chcem svoj klud pri Netflixe a vareni 🙂

mamamasama
11. dec 2022

Tu nejde o to, ze mas 18 rokov. Ide o tvoj prístup. Choď a plat si nájom. Budes mat svaty pokoj. Svokra vam pomaha aspon takto. Ona nie je povinná hrat sa s tvojim dietatom, ani ho kocikovat. Moja nekocikovala ani raz. Ja mám po 30-tke a prve 2 mesiace sme tiez s muzom byvali u svokry. V zivote by mi nenapadlo nieco od nej chciet. Ale upratovali sme len svoje. Spolocne sme vyuzivali len toaletu a kupelnu. Radsej som si kupila dvojplatnicku a varila v izbicke. Ak by som vyuzivala ine priestory, tak bez reptania upracem aj tie. V opacnom pripade nevidim dovod, preco niekomu robit sluzku, ked sme si ten cas u svokry platili. Neviem ako to mate dohodnute vy. Ak ste tam vsak zadarmo, tak som ticho a šúcham nohami. Co sa tyka starostlivosti o dieta. Mama si ty a mala by sa voci jej komentarom ohradit, ak sa ti nepacia. Resp. popros muza, aby jej to vysvetlil on. Moja svokra je naozaj skvely clovek, ale na zaciatku sa tiez skusala miesat do vsetkeho. Urcila som si hranice a mam klud. Svagrina to neurobila a pocuva komandovanie uz 13 rokov. Inak mi pride mega vtipne, ze ju ohovaras za to, ze nepracuje. Ved ty nepracujes tiez. Ja som ani nepomyslela na dieta bez toho, aby som si predtym neurobila karieru. Myslis, ze teba niekto po rodicaku zamestna? Nemas dobry start, tak miesto stazovania sa na svokru nieco robim. Studujem, ucim sa, idem na kurz. Ten rodicak raz skonci a ak chcete byvat vo svojom, tak plat tvojho muza pravdepodobne stacit nebude.

syslik81
11. dec 2022

bohuzial-zijes u nich a musis pocuvat ich .. predpokladam ,ze mate len neaku izbu a nie samostatny vchod .. takze jedine sa odstahovat do podnajmu ..snad muz/priatel je rozumny a ma pracu .. odkladajte co sa da a aj ty cim skor do prace ..2ja podnajom date

dskjhfdlkdjhl
11. dec 2022

A co robis Ty a Tvoj priatel, aby ste mohli odist? Si uplne obycajne ufnukane, nevdacne decko, ktore ma dieta a vie sa tak akurat stazovat na ludi, ktori mu poskytli ubytovanie. Ohovaras svokru, ze nepracuje, ale Ty na tom nie si o nic lepsie.

danica2711
11. dec 2022

@mamamasama lenže ty si bola v inej situácii, vy ste za svoj "pobyt" platili. Týmto tečie mlieko po brade, škola nedokončená, robota žiadna, jediné, čím "dokázali", že sú dospelí, bolo, že si urobili dieťa. Odporúčať jej, aby išla čím skôr do práce je síce správne, len do akej? Veď nič nevie, predpokladám, že mladý je na tom rovnako, inak by nebývali u jeho rodičov...obidvaja môžu - keď vôbec - zarobiť pár šušňov, z ktorých by bolo slušné odovzdať značnú časť mladého rodičom, kým si našetria na podnájom, to potrvá...takže fakt len držať hubu a krok

mimikarol
11. dec 2022

Bohužiaľ. Jej dom, jej pravidlá. Ty určite tiež nebudeš nevesta snov. Keby si predstavím že mám syna ktorý si domov donesie tehotnú frajerku v 18tke tak tiež neskacem od radosti. Vadí ti že sa pýta na malú, a popritom ti vadí že s ňou nechodí von a nehrá sa s ňou. Tak si vyber, chces aby sa zaujímala alebo nie. Ja som typ čo sa s vlastným dieťaťom hrával malo, mňa to proste nebavilo, mala som aj domácnosť. Mám 36, takže som cca vo veku tvojej svokry. Myslíš že ona nevidí že ti ide na nervy? Na mňa keby si raz otvoris ústa, aj keď slušne, tak by to bolo posledný krát. Bohužiaľ. Tvoju situáciu nič iné ako vlastné bývanie nevyrieši

lasona
11. dec 2022

Bohužiaľ bývaš u nich, čiže ich pravidlá. Takže jediné čo môžeš je byť ticho a šúchať nohami. Ak sa ti nepáči, že sa stará a montuje tak nájdite si podnájom a môžete odísť. Jednoduché.

sashabb
11. dec 2022

Baby ktoré máte dievčatá, mňa len zaujíma taká vec. Nechali by ste svoju 16-ročnú dcéru odísť bývať inde? Akože ja chápem, že asi sa to berie, že chlap urobil, tak nech sa postará. Ale ja by som trvala na tom, aby moje dieťa bývalo aj naďalej u mňa doma. Veď stále nieje plnoleté, nemá dorobenú školu + ja ako matka by som asi dcére pomohla viac, či?

onedaynick
11. dec 2022

@syslik81 nejaku 🙂