Svokra sa nám mieša do manželstva

andrearuj
20. nov 2012

Ahojte, som 2,5 roka vydatá a moja svokra sa nám neustále mieša do manželstva - stále vyvoláva manželovi, o všetkom musi vedieť, všetko riadiť - nedávno som sa vzoprela, povedala svoj názor, neusmiala sa a oheň je na streche..neviem ako to riešiť ďalej. Manžela ľúbim ale takto v trojici to už ďalej ťahať nechcem.

skarabeus1111
20. nov 2012

@andrearuj brala si si manzela alebo svokru ????? Mal by si to uvedomit v prvom rade ON

andrearuj
autor
20. nov 2012

no, tak to po čase vyzerá, že svokru skrze manžela...on bol pod jej vedením 43 rokov, takže zmena bude asi veeeľľľľľľľmi ťažká.

skarabeus1111
20. nov 2012

Panenka Mááária..... Mal by si uvedomit, ze jeho ZENA si TY........... trebalo by si sadnut a rozumne sa porozpravat s nim, potom aj s nou... nekricat, to nema vyznam, len v klude a slusne povedat svoj nazor. Ty mas narok na vlastny zivot so svojou dcerkou, so svojim manzelom, nepotrebujes, aby sa ona medzi Vas starala... Ona sa mohla starat akurat tak do svojho manzelstva !!!!!!!!!!! Vy obaja ste s dietatkom rodina, mate narok na vlastne starosti, radosti, atd...
skus komunikaciu, chlapa aj tak nezmenis 😒

zabka88
20. nov 2012

@andrearuj ahoj, no nezávidím ti tvoju situáciu.. podľa môjho názoru máš viacero možných riešení:
1) neriešiť, zatínať zuby a ticho trpieť
2) raz za čas vybuchnúť, čo prečistí vzduch
3) sadnúť si s mužom a porozprávať sa ako sa cítiš a požiadať ho o komunikáciu s mamou
4) byť k nej milá ale vždy keď zasiahne do tvojich vecí, tak sa s úsmevom ozveš že ty máš na vec iný názor a keďže ide o teba (tvoju rodinu, domácnosť) tak si v konečnom dôsledku urobíš po svojom, ale samozrejme že ďakuješ za názor a skúsenosti staršej ženy 😉

odporúčam zdravo skombinovať alternatívu 3) a 4) , keď nezaberú tak následne 2)

euka210
20. nov 2012

mm by si mal uvedomiť, či si bral Teba alebo svoju mamu. Je to jeho mama, tak myslim, ze by jej to mal vysvetlit. A ked jemu ten stav vyhovuje, tak to je dost zle do buducnosti.

andrearuj
autor
20. nov 2012

Manžel je dobrý a vychovaný k neskonalej úcte a láske ku svojej mame...problém je v tom, že len čo vkročí do nášho bytu má 1000 pripomienok, rád a pod.....

skarabeus1111
20. nov 2012

@zabka88 MOJE ZLATKO, AZ MA TAKU SVOKRU, AKO JA.... TAK AMEN TMA.... moju švekru vyhodis dverami a ona, bez chrbtovej kosti sa vrati oknom akoby sa nic nestalo..... len ja mam pomoc aspon od manzela..... ten si nenecha od nej skakat po hlave, da na moje slova..... aj my raz budeme svokry, tiez budeme chcet najlepsie pre svoje deti, len by si mali svokry uvedomit svoje hranice - od tial - po tial a dost. Oni si v podstate svoj zivot, manzelstvo, vychovu uz odzili a nie je spravne, ak sa staraju .... len, niektorym to nevysvetlis, alebo to dlho trva..... ja som o jedno manzelstvo takto uz prisla, takze moj terajsi manzel je v tomto smere ohladuplnejsi ako ex

skarabeus1111
20. nov 2012

@andrearuj treba jej povedat - slusne, ci prisla na navstevu k synovi a neveste, alebo do vlastneho... ty jej tiez dirigujes a poucas ju, ked si u nej ?????

andrearuj
autor
20. nov 2012

v tom zmysle, že ona by to urobila lepšie, kúpila lepšie, vybrala lepšie a jej sa to nepáči, hoci je to náš byt....vlastne ani nie tak náš, pretože ho manžel kúpil na hypotéku a ona je toho názoru, on kúpil byt, spláca, takže je to jeho byt....niekedy sa tu cítim po jej návšteve ako len časť bytu, nie súčasť ☹

andrearuj
autor
20. nov 2012

a myslím, že je naozaj taká, vôbec si neuvedomuje, že sa stará do niečoho, do čoho nemusí....je mi z toho ťažko. ☹

zabka88
20. nov 2012

@skarabeus1111 je mi lúto tvojho manželstva, teda o ktoré si prišla kvôli skvokre ☹ .. ja som tu radila s predpokladom že svokra je inak normálna žena, ktorá to iba so svojou láskou k synovi a nedôverou k neveste preháňa..
muž musí stať pri svojej žene , to je základ ... ale bohužial v tomto robíme chybu aj my ženy že si vzťah snúbenec -matka(neprestrihnutú pupočnú šnúru) neoveríme ešte pred vstupom do manželstva..

skarabeus1111
20. nov 2012

@zabka88 mne to luito neni, poucila som sa... z manzelstva mam krasneho zdraveho syna a teraz mam najlepsieho manzela na svete..... svokry mozu byt aj normalne, ale nie kazda z nas ma na take svokry stastie...... vies, ked niekedy je tazke od samej lasky rozpoznat aky ma muz vztah ku svojej matke 😒

zabka88
20. nov 2012

@andrearuj ... a tvoj manžel si nechá dirigovať do toho ako si má zariaďovať byt? 😲 skús ju odrovnať tým (ale milo) že vy ste už predsa mladší a dnes sa už také veci nie sú moderné (ukáž nejaký časopis) že ty chceš pre manžela len to nejlepšie aby si ten svoj byt prerobil čo nejmodernejšie 😉
ale s mužom sa porozprávaj, ak on bude robiť podľa svojej mami a na teba nedá, tak to fungovať nebude .. mrzí ma to ☹

greenfrog
20. nov 2012

@andrearuj ku nam ked prisla prvy krat do podnajmu, ked sme este vtedy byvali tam, zacala mi drhnut umyvadlo a diktovat co mam jako upratat...teraz ked sme vo vlastnom musim vzdy pred jej prichodom vyluxovat byt...doslova...a aj tak si vzdy najde nejake zrnko prachu na ktore upozorni...riesim to tak, ze k nam chodi mozno 3x do roka, len ked ja dovolim a ja k nej tiez tak casto...a ked sa mi nieco nepaci, tak jej to povim.

ervenka
20. nov 2012

@andrearuj mna caka vazny rozhovor v blizkej buducnosti- mozno uz dnes vecer. Rodina mojho mm ma vobec nerespektuje, chodia si ku nam kedy sa im zachce ale IBA vecer, ani nezavolaju, ze pridu. stale vyzdvihuje svokra svagrove deti. Ked bol mm chori volala svokra 3x do dna mne, ze ako sa ma on. Ale ked bol drobec chori, tak nezavolala ani raz. To je len vrchol ladovca... Tak som mm povedala,ze si nevie predstavit,ze budem cely zivot bojovat s jeho rodinou. RAdsej odidem na SVK, moj pravnik sa spoji s jeho a vybavime, poriesime a kazdy si bude zit svoj zivot. Ani som neplakala, ani som nekricala, normalne som mu to povedala. Mimochodom, uz raz mal mm pokec s nimi- potom bol chvilu pokoj, ale zase sa to vratilo do starych kolaji. Ked bola svokra v nemocnici, boli sme ju pozriet, drobec aj spravil prvu cmaranicku- dali sme jej to, na vyrocie sobasa sme dali zaramovat fotky naseho maleho. Takze snaha z mojej strany je...

skarabeus1111
20. nov 2012

@andrearuj toto mam za sebou, ale ja som v tomto nevystata chrapa, mne zalezi na manzelstve viac ako na nejakej svokre, ktora si svoje v podstate uz odzila.... ja si so svokrou tykam, takze nemam problem sa s nou pohadat, ak jej poviem svoj nazor.-... TY SI SI BRALA SVOJHO MANZELA, MAL BY STAT PRI TEBE !!!!!!!!!!! TY SI DOMA, ONA JE TAM NA NAVSTEVE, TREBA JU NA TO UPOZORNIT........... AK SA JEJ NEPACI, HNED JEJ POVEDZ, ZE SI NEPRAJES, ABY KU VAM CHODILA, LEBO TO NEROBI DOBROTU MEDZI VAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A UZ, KED INAK NIE, POVEDZ JEJ, ZE JU BUDE CHODIT POZERAT MANZEL S DCERKOU, ZE TY O JEJ RECI NEMAS ZAUJEM...... NECH SA ODUJE, ZDUJE, KASLI NA TO, TY MAS NAROK NA SVOJ VLASTNY ZIVOT.... OD SVOJEJ MAMY SI ODISLA, ABY SI ZILA SO SVOJIM MANZELOM, NIE SO SVOKROU

andrearuj
autor
20. nov 2012

Pokial pritakavam, usmievam sa a pod., je dobre..lenze dokedy takto naslepo????

skarabeus1111
20. nov 2012

@andrearuj JA BY SOM SA NEUSMIEVALA, NEMAS SA NA CO... CHCES ZIT A NIE PREZIVAT, ZIT V JEJ TIENI, AZ SA TVOJ MANZEL Z TOHO SPAMATA, MOZE BYT NESKORO :(

andrearuj
autor
20. nov 2012

skarabeus1111 vdaka, ani nevies, ako si mi vliala silu ist dalej, nie preto, ze si mi napisala na moju stranu ale preto, ze mi pises ako zena ktora vie o com pise, si zlata.

andrearuj
autor
20. nov 2012

skarabeus 1111 ved prave, ze toho sa bojim, ze bude neskoro....ked mu to dojde...

andrearuj
autor
20. nov 2012

ervenka pozrela som a dakujem....bol tam jeden prispevok, ktory bol velmi pekny...

kveta
20. nov 2012

@ervenka Ak odides s dietatom na Slovensko, moze to byt povazovane za unos dietata a dieta bude automaticky vydane spat manzelovi, ak on poziada. Porad sa pred odchodom s pravnikom.

andrearuj
autor
20. nov 2012

ervenka, drzim palceky nech ti to dopadne dobre...moja svokra vola len ked je manzel doma - cely den inak ani o nej nepocut, vola mu do prace a na mobil aby som o tom nevedela a pod., takže viem aké to je, ked sa musi ist proti vetru.

kaktusik007
20. nov 2012

@andrearuj no... ja ta asi nepotesim, moj je mladsi ale rovnako mamickym synacik.... a skoncilo to tak ze sme prave v rozvodovom konani, a mila mamicka ma na tom teda patrny podiel... nikdy pri mne nestal, vzdy sa postavil na stranu svojej matky --- tak nech sa paci, nech si ide byvat k nej.
Aj teraz mi robi naprieky - hucka deti proti mne a podobne hluposti, robi mi proste zle a ktoze je za tym??? jeho podarena mamicka a sestra...

skarabeus1111
20. nov 2012

@andrearuj nemas za co dakovat, chlapi maju dlhe vedenie, ked sa jedna o matky..... su vychovani v ucte k matke, ale mali by si sami uvedomit, ze tuto lasku a uctu maju mat v sebe len dovtedy, kym sa neozenia, potom by pre nich mala byt PRVORADA MANZELKA.... Ved si ju vybral ako nastupkynu po svojej matke..... moj nazor.... ja som v tomto nekompromisna... my sme sa so svokrou pohadali aj pred svadbou, vratila som na drzovku manzelovi prsten, so slovami, nech si ho da matke na prst a zmizne z mojho zivota.... ale moj manzel sa nedal odbit, matke svoje povedal, mne podrzal stranku a odvtedy mam pokoj. ak sa mi nieco nepaci, poviem , netrpim, co by mi sibalo ?????? JA ZIJEM SVOJ ZIVOT, NIE ZIVOT MOJEJ SVOKRY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DRZIM PALECKY, OZAJ SA TREBA POROZPRAVAT, KOMUNIKACIA JE ZAKLAD VSETKEHO 🙂

michaelamilan
20. nov 2012

ach tie svokry!!!!! U nás to dopadlo tak, že sa priateľ s rodičmi pretal baviť, lebo to už išlo do extrémov....My sme mali ale aj problémy so svokrom, keď si ho jedného dňa prišiel do podnájmu k nám, teda k priateľovi a začal ma odtiaľ vyhadzovať, nadávať mi (vtedy som bola tehu aj sme o bábatko prišli ☹ ) a jediné čo robili boli nervy a naschvály! Tak im priateľ dohovoril, no nepomohlo to, tak sme sa presťahovali, prerušili sme všetky kontakty a máme pokoj......komu niet rady tomu niet pomoci......Tvoj mm by si Ťa mal určite zastať a svojej mame dohovoriť!

andrearuj
autor
20. nov 2012

katusik007 vdaka, snad to nejako vyriesime...mame malu dcerku, tak uvidime...asi sa naozaj treba viac rozpravat...

andrearuj
autor
20. nov 2012

skarabeus1111 vdaka

andrearuj
autor
20. nov 2012

michaelamilan tak tu to bude tazsie kedze moja svokra mu vola pravidelne, denne a 2x a jemu to nevadi - moze povedat, ze preco to teda vadi mne??? skor to bude tak, ze sa nebudeme bavit my..teda ani sa nebavime, lebo ona mu vola len ked je v praci a na mobil alebo ked vie, ze som pri malej a spi.