Svokra sa nebaví

15. okt 2022

Baby len sa idem vyžalovat asi to na mňa dalahlo,.. Som vydatá, máme dieťa o chvíľu sa narodí druhé , so svokrovcami som mala vždy pohode vzťah,taký neutrál ale bývame neďaleko seba čiže kontakt dosť často ale všetko ok , min rok mi zomreli necakane obaja rodičia čo samozrejme nebolo pre mňa vôbec ľahké ,doteraz nie je ale žijem ďalej. Pointa - zistili sme čo čakáme druhé tak sa riešilo meno ja som mala hneď jasno muž tiež že ok, povedali sme svokrovcom ti nič šak čo naša vec ake dáme, raz som prišla nečakane k nim domov a počula som svokru ako sa niečo smeje a opakuje to naše meno , nepočula som viac len hihi haha a meno ,mne to došlo nejak ľúto čo sa smeje ,hormóny tehu určite a tak som plakala na lavičke u nich, že co sa smeje( nevyšla ani von že či mi šibe či čo prečo revem),išla som domov a hneď ma to preslo v ten deň že mi sibalo jasne,no ale svokra sa od vtedy so mnou nebavi,uz su to 3mesiace!vo mne sa hromadi zlost ze preco taketo nieco urobila pre NIČ, písala som jej po mesiaci od toho,aby to ukončíme ze má to mrzí že ozaj nič sa nestalo že sa nechcem hnevať, a ona ze ja som ju urazila!ze ona potrebuje čas,ze ona sa nesmiala z mena atď úplne detinské choré až mi to pride, najprv som bola ze ved fajn nebavis sa ok ale už ma to fakt vytáča, čo ďalej ako , myslí si ze jedného dňa sem pride akoby nic a ja tiež že jeej dobrý!!? Úplne zle mi z toho je.. chápete niekto takéto správanie od skoro 70r ženy?? Mám to nechať tak ci co, vtierat sa jej nebudem nemám prečo

deti95060810
15. okt 2022

ešte dobre že bývate samy...si predstav s ňou pod jednou strechou - by ťa trafilo....
Kašli na svokru - však keď bude niečo potrebovať tak príde...

simona1998
15. okt 2022

Preboha 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️nechaj tak , ako sa urazila tak sa odurazí. Ty si nič zle neurobila

luccija
15. okt 2022

Nechaj ju tak.Cim si ju urazila, ze si plakala na lavicke?nemas rodicov, si tehotna, male dieta mali ste si to vydiskutovat preco sa smiala na mene...ked chce byt urazena nech je nevidim dovod, ked ste sa nepohadali preco je vlastne urazena.Ale zbytocne si kazite vztahy mali by ste si to povedat co teba rozlutostilo a preco sa ona urazila.Zosmiesnovala to meno?s kym sa o tom rozpravala?

autor
15. okt 2022

@simona1998 to hovorí aj svokor ten je super ozaj pomaha s prckom nám , ale ja si nevie predstaviť že sem príde po nwm akej dobe keď už 3mes prešlo a že ja budem s tým ok. Hnevám sa ja, ona uráža týmto mňa proste akoby som ja niečo urobila ozaj pre takúto debilitu ako z MS , fakt neviem no ako ďalej ..

simona1998
15. okt 2022

Manželovi si nehovorila nech sa s ňou porozpráva ? Vies , zbytočne si nad tým lámeš hlavu . Ja by som sa “nevtierala” niekomu, kto si robí srandu z mena nášho bábätka . Podľa mna si neurobila žiadnu chybu , nechaj to tak .. keď sa malé narodí tak príde a ani nebudeš vedieť ako 😊

autor
15. okt 2022

@luccija a kamoškou na schodoch, hej trosku smiešne ho vyslovovala a smiala sa možno ozaj nič zle nebolo len proste mne vtedy prišlo ľúto čo narobím nemôžem za to ale čakala som že príde von povie mi neblbni veď nič som nehovorila,ja že dobré a bolo by nie. A nie že ja som urazila ju, a že ona není senilna mi napísala že vie čo robí a hovorí ešte .. ale fakt dovtedy sme roky vychádzali normálne..

autor
15. okt 2022

@simona1998 ona sa nebavila ten mesiac ani s ním 🙄až keď som jej napísala že fajn keď so mnou nie dobre neprídem k nim viac ani som nebola veď čudné by bolo, ale nech sa s mužom aspoň baví ten jej neurobíl nič tak potom s ním začala no 🙄 hrozna povaha.

stellarstar
15. okt 2022

Je to tvoje dieťa a nie jej ked sa jej meno nepáči jej problém nie tvoj, basta tu nič netreba riešiť

autor
15. okt 2022

@stellarstar áno lenže ona rieši že ja som ju urazila tým že vraj ona nikdy nepovedala že sa jej meno nepáči... Ja som tiež nehovorila že sa jej páči či nepáči mne je to jedno či hej či nie ale ona toto celý čas vlastne rieši že ona nikdy nepovedala že meno je škaredé.. úplne na hlavu totálne

luccija
15. okt 2022

Nechaj ju su zeny, ktore si nikdy nepriznaju chybu a spravia zo seba obet.Chce byt urazena nech trucuje...ak Ti chyba a trapi Ta to chod tam a porozpravajte sa

babulkomale
15. okt 2022

A necitovala niekoho, alebo nenapodobnovala ako niekto iny to meno vyslovuje? Mozno niekto z rodiny? Niektore mena nesu taku pachut napriklad postihnutia ( ked niekto pozna jedineho predstavitela toho mena odmalicka a jedna sa o tzv.dedinskeho blazna ktoreho pozna kazdy) alebo nejakej postavy z knihy ci filmu...nemusel to byt jej postoj k tomu menu.
Kazdopadne zamrzi...preto nie je dobre zverejnovat mena vopred a stresovat sa tym uz v tehotenstve.

stellarstar
15. okt 2022

Nerieš ju, keď ju to prejde tak prejde keď nie tak nie. Komu čo do toho ako sa bude volať vaše dieťa? Nikomu nič do toho nie je. Ignoruj to a ty si užívaj resp s manželom užívajte druhé tehotenstvo 🌻

autor
15. okt 2022

@luccija nechýba mi extra ako človek, rešpektujem ju teda ,som aj počúvala čo hovorí ale nebolo to až také blízke že ju mám nwm ako rada .. ako svokru odtiaľ potiaľ, ale štve ma to neviem ani prečo už že až sem to došlo a koľko ešte či nikdy už nebudeme ok či čo chce vlastne..

elbartoslava
15. okt 2022

Hlavne by som sa jej uz druhy krat byt tebou neospravedlnovala, ked sa jej budes dookola ospravedlnovat tak ju len utvrdis v tej jej predstave ze pani velkomozna sa mala za co urazit,
robit taketo ceremonie 3 mes. ked vie ze tebe uz rodicia nepomahaju

autor
15. okt 2022

@elbartoslava určite to nemám v pláne, skôr rozmýšľam že jej dám vedieť že aj ja mám nejakú hrdosť a že koľko toho času akože chcela a načo vlastne a že si ho už môže strčiť a teraz som urazená ja. Ale nemám chuť ani na toto,len keď sa narodí malé a ona nepríde ani pozrieť do toho že ani moju maminu nemám viem že to na mňa doľahne veľmi a bude mi zas všetko ľúto a len revat budem..

1234321
15. okt 2022

V prvom rade gratulujem a prajem šťastný a pekný pôrod. Za ďalšie buď rada, že máš muža a máte spolu rodinu a za ďalšie, úplne ale úplne by som mala na háku svokru, keby bola aspoň trosku normálna tak sa nesmeje a trochu by sa mohla viac uvedomiť keďže si prišla o oboch rodičov. Nemá vôbec normálne správanie. Keby som ja na tvojom mieste tak na ňu kašlem a nechcem s ňou mat nič spoločne. Ešte ona sa ide hrať na ofučanu. Buď rada, že si aká si a nepozastavuj sa nad takým človekom, ktorý namiesto toho aby ti do života dával, tak ti odoberá….. drž sa ❤️

autor
15. okt 2022

@babulkomale nie meno není nejako vtipné ani moderné extra ani smiešne ani nikoho nepozná určite, úplná blbosť proste na hlavu na hlavu neverím normálne že naozaj jeden dospelý človek hento môže urobiť, keby máme 17r ale v jej veku ,.ani len nechcem vedieť čo by bolo keby sa pre niečo ozaj pohádame čo je tiež pohode aj v rodine občas ,ah ...

autor
15. okt 2022

@1234321 si zlatá vďaka

1234321
15. okt 2022

Keby si chcela a niekedy sa cítila byt sama, tak mi kľudne napis🙂

mikadooo
15. okt 2022

Prišla si tak, že ona nevedela, že si tam, počula si čo si nemala počuť, potom si plakala na lavičke a svokra je na teba urazená🤔. Akoby tu bolo niečo vynechané... Inak nechápem prečo sa svokra na teba hnevá. Zhnila jej tá lavička od sĺz? Alebo jej tvoj mužík+ty niečo pekné od srdca povedal a to už akosi tu nemieniš rozoberať? Svokra má 70, keď sa chce urážať, nech sa uráža, jej život, jej zdravie. Neviem ako to bude potom a ani by som to neriešila. Uvidíš, ako bude. Neviem čo ste si navzájom povedali a prečo sa svokra urazila. Predpokladám, že nie preto, že si plakala na lavičke pred jej domom.

autor
15. okt 2022

@stellarstar hej mne je to úplne jedno aj keby normálne do očí povie že sa jej nepáči veď šak dobre ona mi hovorila že jej sa páči anna a Lucia, tak dik mne teda absolútne nie tiež som jej to povedala a nič veď nemôžeme mať všetky rovnaké mena ale mne len došlo ľúto ozaj ľúto prečo s tou kamoškou sa smeje a hovorí to meno a zvýrazňuje to tak proste posmešne...

babalenka
15. okt 2022

A smiem vedieť aké meno? A na ňu sa vykašli raz jej dôjde ,že tak sa správajú pubertiaci a nie dôchodkyňa.Aj keby ste dali meno Hubert trebárs tak sa nemá čo na Tom smiať

autor
15. okt 2022

@mikadooo píšem že ani neprišla von za mnou, muž jej povedal jedine vetu aby sa nesmiala z mena ona na to nepovedala ani slovo jemu už, otočila sa a nebavila sa ani s ním mesiac , odvtedy sme sa nebavíli čiže sme si nemali čo povedať nič som nevynechala 🤷🏽 ona mi napísala že není senilna a vie čo hovorí že som ju urazila tým že si myslím že hovorila niečo zle proste.. nepočula som čo riešili ozaj asi nič vážne ale mne tie hormóny očividne trieskali o hlavu keď som až revat musela 🤷🏽ale toto by som nečakala keby viem že hento urobí tie slzy si nechám na doma nejak aby je ,,pokoj,,

mikadooo
15. okt 2022

Nuž, neviem, celé mi to príde ako argentínska telenovela. Ak sa so mnou niekto nechce baviť, tak je to jeho problém, nie môj. Vyzerá, že svokra ti nebola nejakou zásadnou oporou v živote a nerozumiem úplne, že ťa to vytáča. Najlepšie by bolo, keby si bola k jej vývrtkam proste ľahostajná. Ja napríklad by som to vôbec neriešila. Nechce tak nechce🤷. Prečo si tým ja mám kaziť deň...

minenkas
15. okt 2022

Ja sa chcem len tak všeobecne opýtať,prečo tak ťažko riešia ženy svoje svokry,však keď sa mi niečo nepáči tak to poviem,však keď je sused,kamarát, kolega protivny idete poviete to, ale svokra to si ma riešiť muž,alebo svokre písať nech sa nehnevá lebo ja sa hnevám.Ked s niekým nevychádzam tak nevychádzam,nie každý má s každým dobré vzťahy
A ešte raz ,pýtam sa tak všeobecne,nie tento konkrétny prípad

autor
15. okt 2022

@mikadooo možno preto že som stále tehotná, že furt hormóny že mi zomrela mama otec som jedináčik, mám len muža a on len ich nie sme veľká rodina atď. Tiež majú len jeho, roky bolo všetko fajn aj nám navarila keď dačo nedeľný obed a tak proste normalne sme žili nie ako naj kamošky to nie je staršia žena nemám s ňou úplne o čom az tak ale boli sme spolu často ako hovorím žijeme neďaleko seba svokor je fajn obaja sú na dôchodku a urobila hento pre nič. Horšie ako telenovela ja nwm proste prvý mesiac dva mi to bolo jedno ale už keď sa blizi termín pôrodu a ona sem ani nepríde malé pozrieť viem že to nejak na mňa dolahne,e ani mama ani ona.

autor
15. okt 2022

@minenkas nwm či si čítala celé ale ja som s ňou nikdy predtým nič neriešila, nemali sme nikdy konflikt nič vôbec,a toto sa stalo 1x ale mňa by vo sne nenapadlo že to takto môže dopadnúť ja som celý čas čakala že príde von a povie čo ti je a ty čo si , čo plačeš povie čo ako bolo ja utriem slzy a ideme ďalej zabudnuté. Ale po takej dobe to už nie je ani vtipné ani smutné ja neviem. Ozaj som jej pekne napisala dlhý dlhý text že som nič zle ja nechcela a že ma mrzí ako to vzala atd. Ale fajn nemusí každý chápať alebo sa vcítiť beriem no

minenkas
15. okt 2022

Čítala som všetko a nechcem odpovedať,lebo by sa ti to určite nepáčilo,pýtala som sa tak všeobecne

autor
15. okt 2022

@minenkas ale pohode veď dala som diskusiu, každý môže ak chce napísať pohľad.. nwm ja sa ozaj necitim že som ja jej niečo urobila... Meno dieťaťa chcela veľmi moja najlepšia mamka na svete, druhé dieťa bol Max šok pre nas oboch keďže prvé prišlo veľmi ťažko... Zistila som že som tehotná 2mes po maminej smrti, som si istá že ju poslala ona aby mám druhu bff namiesto nej .. preto aj to meno ktoré ona veľmi túžila aby ešte máme , svokra to vie veľmi dobre , prišlo mi ľúto možno detinské tiež odo mňa neviem ale ostala som smutná a neurobím s tým nič ale oki no ..

jaskolka
15. okt 2022

Prehnane správanie od oboch. Ty plačeš, lebo sa svokra smiala (nevieš presne ci ozaj bol dôvod to vaše vybraté meno), či jednoducho to len bolo jedno s druhým, rozoberali viac vecí a smiali sa na niečom úplne inom.
Ona sa bohviepreco urazí, a hneva, lebo... Neviem prečo vlastne..
Mne to pripadá čudné správanie od obidvoch vás, dospelých žien

sardinka32
15. okt 2022

Čítala som len Tvoj príspevok...pristihla si ju pri čine...a ona to celé otočila proti Tebe v štýle najlepšia obrana je útok. Ako nehnevaj sa, ale aby pre toto sa s Tebou hnevala 3 mesiace? Ona tuším nie je kompletná. Zrejme nie sú tie vzťahy také, ako sa Ti javili. Umreli Ti rodičia, tak teraz je ona na koni, lebo Ty už si sama. Viem, že sa to zle číta, ale píšem z vlastnej skúsenosti. Osobne neschvalujem, ze sa jej Ty doprosuješ...mna by to skôr naštvalo, že nebola úprimná, za mojim chrbtom sa smiala z mena, ktoré mám pripravené pre svoje dieťa a ešte miesto toho, aby sa to ona snažila urovnať, Ti robí nervy, hoci vie, že si tehotná. Skúsila si, chce sa hnevať, tak na ňu kašli.