Svokra...téma čo tu bola už stokrát

kubkovamama
13. sep 2018

Ktorá ste sa reálne rozviedla/rozišla iba kvôli svokre?Myslím to tak,že s mužom ste mali o k vzťah,žiadne vážne problémy,bežné starosti,deti,mali ste sa radi.A napriek tomu ste neustáli kutranie svokry(partnerovej matky).Napíšte mi ako to u vás vyzeralo v tom najhoršom období,ako ste to zvládli,čo vám pomohlo to zvládnuť .Ja už som s nervami v koncoch

jujala
13. sep 2018

boze cele zle. V prvom rade si tu pre deti, potom pre seba a nakoniec pre muza a daleko mozno este dalej pre svokru. Muzovi na tebe nezalezi, toho by som uz neriesila. Skus sa dat do poriadku psychicky a ries kde by si sla s detmi, a planuj zivot uz bez muza...a potom rozvod, deti do svojej starostlivosti....proste od nich co najdalej. normalne ta nicia...

lapalma
13. sep 2018

@kubkovamama .... je mi ťa normálne ľúto :(
Nezvyknem tu písať, ale z teba cítim beznádej, hnev a frustráciu z celej situácie.
Svokru nezmeníš, muža neprerobíš - treba zmeniť svoj postoj. Zober rozum do hrsti, pohľadaj si psychológa a maj v ňom oporu na začiatok, pokým sa nepozbieraš.
Ak je svokra mobilná a schopná si uvariť a obriadiť sa, nie si povinná jej vyplňať čas. Nič nevysvetľuj, rozprávaj pevne a nahlas, jasne formuluj svoje stanoviská. NEOSPRAVEDLŇUJ SA !!!!! A hlavne nie za to, že na 1. mieste máš svoje deti.
Nevyčítaj si, že nestíhaš. Ak chce svokra roľu, nech na nej aj robí !
Pomaly si buduj hranice, daj tomu pol roka....rok....
A pripravuj sa na prípadný odchod od muža....ak sa situácia nezmení. Teraz buď k nemu milá, ale nepodliezaj...nech vie, o čo príde, keď tu nebudeš.
Želám ti veľa síl....a k tvojej otázke v úvode - áno, svokra môže byť príčinou rozvodu - hlavne ak vychovala nedospelého sebeckého muža, ktorý neprestrihol pupočnú šnúru a zabudol, čo sľuboval pri oltári 🙂

lenja123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fantaghiro21
13. sep 2018

Jedna strana je zla, ale aj druha je zla..(Nečítala som diskusiu )
Ale tiež súhlasím s @jana_eyre

Aj ked niekedy je naozaj problem aj v svokre, matke...

Ak by som mala začať z tej druhe strany, z našej skusenosti..
Mam svokru, ktora je alkoholička. Takže nejaku svokru z jej strany nezažívam.
Moja rodina , matka, otec, sa absolutne nezaujimaju, Stale vytvaraju vojny, robenie napriek a podobne, Nezmenila ich ani dcera. Nanajvýš, ani raz ju neboli kocikovat, za 1,5 roka videli dceru asi 4x .A pomoc z ich strany ani clovek nemož hladat. Ani keby sa clovek ocitol na ulici a na pokraji sil , nepomožu, Su to jedni zakomplexovaní, egoistickí ludia...

A toto vidim aj v tvojej svokre.Bohužial, tento gen zdedil aj tvoj manžel. Nie je predsa normalne, ak drži s matkou, a nie so so svojou manželou, rodinou...Co je to za rodinu potom?

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@jamika27 máš pravdu,som nie veľmi extrovert,málokedy sa vytocim,to už musí byť,ale keď tak to stojí za to.Zvysim hlas a muž je hotový,či mi šibe.Bohuzial ma vôbec nepočúvajú,svokra hneď žaluje,že tá tvoja na mňa kričala,atď,len ako na ňu,keď ten príval čo ona spustí sa nedá!!!prekricat.Ani tak ani tak ..neviem si proste rady.On mi kľudne povie,veď si choď,ale budeš ľutovať .

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@lapalma presne tak to robim-snazim sa ona to cíti a bojuje.Je maximálne vitálna,dáma na úrovni,dom,auto,handry atď .Zdrava ako repa,výlety atd

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@lapalma problém mám s tým,že už polroka zisťujem byty tu kvôli práci a škole,mala som celkom dobré miesto a syn tu má kamarátov,dobre sa učí,a nič nie je voľne alebo príliš drahé pre mňa Rodičov mám ďaleko ale ponúkli mi pomoc,čo mi psychicky veľmi pomáha cítiť oporu aspoň cez telefón,aj už mali rozhovor s mužom,čo teda mieni robiť s touto situáciou ..mohla by som ísť k nim do malého bytu sa tlacit,len syn zas meniť školu(už sme sa sťahovali 2x) a ja prídem o miesto po rodicovskej.Spekulujem ako sa dá uz dlho ..a najhoršie je,že chlap je stále dobrý chlap,stále tam je aspoň trochu lásky,až na ten chorý vzťah s matkou..len ten cit a to pozitívne je stále viac a viac v úzadí ..keby nemal ten úraz,asi by som bola raznejsia voči nemu,zas je to možno alibisticka výhovorka z mojej strany,strach na 100% to ukončiť a zbaliť sa a zmiznut

popolusska
13. sep 2018

@kubkovamama neviem, ci by som manzelstvo, v ktorom je muzovi jedno, ci ostaneme spolu, alebo sa kvoli jeho mame rozideme, nazyvala „inak ok vztah“....

cuculiatko88
13. sep 2018

poznam taky par, uz su byvali manzelia, do roka sa rozviedli, chlap nevedel prekusnut ze jeho zena chodieva casto za svojou matkou, byvali spolu u jeho mamy, a ked sa mali osamostatnit od jeho rodicov, tak to sa mu nepacilo a nakoniec sa rozviedli

dzjanetta
13. sep 2018

....normalne sa mi zdvihol adrenalin pri citani disjusie...TOTO co ma znamenat!..pre boha ved si dupni..NIKDY by som nedovolila aby ci svokrovci alebo moji rodicia mali od MOJHO domu kluc..raz mi to zo srandy povedal moj..a zistil co by bolo keby...NIKDY...porozpravat sa s muzom..teraz ked je pn a je doma mas sancu sadni si knemu a vyrozpravaj vsetko co ta trapi..uvidis ako sa ti ulavi..a ak je trosku normalny popremysla...v prvom rade stoj si za tym aby jeho mama nemala kluc..cele zle..a nepocuvaj ju..rob si svoje a uvidis ze aj ju to casom prestane bavit..viem lahko sa mi radi .mozno si taka povaha ze len tisko trpis. Ale naozaj deti potrebuju vyrovnanu sebavedomu maminu..drzim ti moc palce🍀🍀🍀

janulka2811
14. sep 2018

Ako moze svokra mat kluce od vasho bytu a prist si kedykolvek,ake ma nato pravo???
Muzovi to nevadi a este mu je jedno ci spolu budete?To je potom ... prepac dobry vol !!!

janulka2811
14. sep 2018

@kubkovamama rozved sa s takym debilom by som nebola minutu naviac.

fokuska
14. sep 2018

@kubkovamama Citala som len uvodne prispevky, nie celu diskusiu, chcela som len poznamenat, ze nemate ok vztah. Ak by ste mali, tak sa ta manzel zastane, ty pises, ze jemu je jedno ci budete spolu.
Cize ak rozvod tak urcite nie kvoli svokre ale kvoli tomu ako je to medzi vami :-/

blunka
14. sep 2018

@kubkovamama nechápem prečo sa stále klameš že muž je celkom dobrý manžel a máte celkom dobré manželstvo. Ty nevidíš, že mu na tebe nezáleží, vydiera ťa dieťaťom, povie ti že môžeš odisť z domu a je mu to jedno ...
Je jedno aka je svokra, ju nerieš na koňovi.
Chyba je v TEBE moja, že si nevieš dupnúť a nastaviť hranice toho, kto si čo može k tebe dovoliť. Riešením je aj odchod od muža ktorý bohužiaĺ nie je mužom, ale manipulatívnou sračkou (povaha po maminke).
Rodičia ti ponúkli paradnu pomoc a ty radšej nechávaš deti v zlom prostredí - staršieho nemajú radi, žiarlia na neho, mladšiu huckajú proti vam - a vypisujes na konovi ze manzelstvo je celkom OK.
Porucha je v tebe.

saslavka73
14. sep 2018

@kubkovamama Si vo vypätej situácii, nečítala som to celé, ale čítala som, že si vlastne sama na deti + manžel mal úraz do toho mamka. Máš to veľmi ťažké. Teraz keď musíš byť nápomocná manželovi, by si to mala využiť vo svoj prospech, aby zistil čo v Tebe má. Neviem presne poradiť, ale aj my sme prešli obdobím nátlaku svokry a úrazom. Úraz nás spojil, nás manžela a deti. Na svokrovcov pomohla ignorácia. Nedvíham telefón, nechodím tam, nebavím sa s nimi. Stiahli sa a snažia sa byť slušní, slušná som aj ja.Veľa šťastia prajem.

jamika27
14. sep 2018

@kubkovamama no v ťažkej situácii si, keď máš teraz chlapa po úraze, ale treba si naozaj stanoviť priority a pritvrdiť. Dať mu najavo, že s tebou nemôže zametať. Neviem či o tých prejavoch lásky čo o ňom hovoríš nemyslíš len sex. Pretože nie je prejav lásky, že odíď, len malú necháš mne. Sprav kroky, že jej zakáž vstup ku Vám, on nech si chodí aj s malou, ale ty sprav rázne kroky. MUSÍŠ. Lebo aj to trocha lásky a úcty čo k tebe má vyprchá, keď so sebou necháš manipulovať.

Skús možno sa nie odsťahovať naraz, ale spraviť aspoň taký šok, že na týždeň odídeš k Vašim na dovolenku. Alebo každý víkend.

Svokre sa nenechaj prekričať, ked začne polož telefón, alebo spusti ešte viac, vyhopď ju z bytu, proste nedaj, sa.... nech aj ona pochopí že pohár už pretiekol.

Držím palce

asia83
14. sep 2018

@kubkovamama Zbaliť kufre, zobrať deti, odísť. Podať žiadosť o rozvod, deti prisudzujú matke, ešte tak malé duplom. Nech si žije s matkou, idiot, s prepáčením. Tu iné východisko nie je. Obdivujem vás, že ste to doteraz zvládli.

saslavka73
14. sep 2018

No prečítala som celé. Ja by som aspoň na víkend šla k rodičom. Príp. nejakú dovolenku. Aspoň sa dáš dokopy a premyslíš čo ďalej. Ja som bola dlho slušná, ale tiež pohár pretiekol, aby ma komandovala svokra dospelú ženu? Sama sebe som si povedala, že som hlúpa. Našťastie muž ma podržal, to je fakt.

kathy93
14. sep 2018

Vďaka Bohu že mám takú úžasnú svokru keď toto čítam pripomína mi to môjho expriateľa. Našťastie som zdrhla hneď ako som zistila aké vzťahy má s matkou. Podotýkam že ma od začiatku neznášala. Chlapec má dávno po tridsiatke a stále je sám čím to asi tak bude...

zdenka67
14. sep 2018

matke a manzelovi zabudli prestrihnut pupocnu snuru, ak sa sprava tak, ze mu to je jedno, tak to nema vyznam, ale chapem tu frustraciu, mna vytaca moja svokra do nepricetnosti, ale nastastie manzel ma vie vzdy podrzat a nechodime tam nastastie casto, ona bola u nas iba raz, teraz sa nam ide narodit prve dieta a ona ma uz plno reci, co mam ako robit, muz jej hned povedal, ze ja si urobim ako ja budem chciet... takze ja chvalabohu mam manzela, ktory ma podrzi

eludka
14. sep 2018

neber si svokrine reči osobne, aj keď to ide ťažko, je to starý človek, tiež má svoje strachy, aj keď situáciu riešiť musíš, lebo by Ti to rozbilo rodinu, s mužom sa treba v kľude porozprávať a nenechať sa vytočiť, nech si hovorí čo chce, povedať mu svoje stanovisko, keď babka začne huckať dcérku, treba dcérku utvrdiť v tom, že ju veľmi ľúbiš a babička má svoje problémy, tak je trochu smutná, musíš si zachrániť vzťah s dcérkou, keď bude svokra drzo po Teba žiadať niečo, tak skús s úsmevom hovoriť svoje - nie babička, môžete ísť na nákup aj sama, je pekné počasie, treba sa udržovať v kondícii, sused sa na vás minule pýtal, asi sa mu páčite 🙂, tu máte recept je veľmi zdravý (namiesto toho, aby si jej varila 🙂 ), a s mužom rázne a triezvo nastaviť pravidlá

sampo
14. sep 2018

Ja som mala vzťah ok, teda myslela som si to. Neskôr som zistila, že to ok nie je, že nám jeho mama neustále zasahuje do všetkého, chodí nám po byte, keď sme aj nie sme doma, nadávala mi na úrovni IV. cenovej a on za celé roky neurobil vôbec nič, nechcel sa odsťahovať z rodičovského domu, lebo to bol pre neho raj a tak sa náš vzťah začal kaziť, dôvera v kýbli. Svokra na mňa často vrieskala aj pred našimi deťmi a tak som si raz povedala a dosť, sťahujem sa sama. Ani vtedy neurobil nič. Takže som rozvedená. Rozvod bol kapitola sama osebe. ☹

momoika
14. sep 2018

@kubkovamama u nas to bolo tak, že svokra obom robila peklo cely zivot ako svokor umrel. Ostala sama v 40-tke na nich sama. Všetkú zlost, svoju psychcicku narušenost si vršila na nich. Po narodeni nasho syna, začalo skutočne peklo! Prišla k nam, hulakala nezmysli, maleho zobudila, muž ju vyhodil, a odvtedy je s nou “pokoj”. Kupila si psa a sustavne ho venči pod našimi oknami a mne sa vyhraža, že somnou neskončila, že nech sa tešim ked mňa stretne na ulici. Bojim sa ist na ulic,skovavam sa, lebo nechcem aby maly zažil jej vyčinanie...Všetko to začalo tym, že nemohla ist sama kočarovat a dirigovať nam do vychovy typu: cukor do sunaru, aby maly furt nevreštal a pod.chore vymysli....

kubkovamama
autor
14. sep 2018

Nuž dali sme znova reč s mužom už asi po 100x a samozrejme žiadna zmena..dokonca mi tresol,že áno,mamu ma na prvom mieste.Pytal sa koho ja ..vravím,že deti,lebo teba už nemilujem...a on že teda mamu.Aspon to priznal po rokoch.Teraz ste vydržať to peklo kým sa odstahujem..len dúfam,že dovtedy zas nezmaknem

jamika27
14. sep 2018

@kubkovamama pozri možno aj muž to povedal v návale zlosti, keď ste mali rovnakú debatu ako po stý krát. Takže ešte to neber tragicky, ty buď otvorená komunikácii, ale rázna. Určite by som sa minimálne na víkend zbalila k rodičom, prevetrala by som si hlavu a začala si utrieďovať myšlienky.

sims4
14. sep 2018

Tak nech žije s ňou. Ako viem, je to mama ale raz keď si niekto založí rodinu, mala by byť práve tá na prvom mieste nie?

zdenka67
14. sep 2018

@kubkovamama ak ma mamu na prvom mieste, tak nie je co riesit, na prvom mieste je jeho rodina a to manzelka a deti, potom mama, nehovorim, ze sa o nu nema starat/zaujimat atd, ale toto je trochu moc, takze drzim palce

lordbaskerville
14. sep 2018

Píšeš, že sa oňho staráš po úraze a že starostlivosť od Teba vyžaduje aj svokra. Ako sa potom oni, keď potrebujú toľkú starostlivosť, chcú sami starať o dcérku? 😀 Ako píšu dievčatá vyššie, skús minimálne odísť preč aj s deťmi. Ak je to tak, ako píšeš, veľmi rýchlo im to dôjde.

ukulela
14. sep 2018

@kubkovamama ach, to mi je luto, ze je to taky chruno a zabednenec. v prvom rade ries seba. ustraz si dceru, nech ju svokra nehucka, potichu si hladaj byvanie, popytaj sa na urade aj na nejake najomne/socialne byty ... (vo vacsom meste by mali mat). kedy sa chces vratit do roboty? aby si bola financne OK. co sa tyka deti - je mala pravdepodobnost, ze by ich sur rozdelil bez dohody rodicov ... ale ak mas strach, skoc na UPSVaR a tam by ti mali vediet poradit, co vsetko mas robit. na pravnika si nebudes mat, preto vsetko dopredu konzultuj s upsvarom ... prip. ak mas rezervu, tak na rozvod pravnika pre istotu - aj kvoli vyzivnemu, aj kvoli tym blbym napadom svokry ... tiez by nezaskodila konzultacia u detskeho psychologa, keby potrvdila, ze starka deti naschval rozdeluje, bolo by to tvoje eso.
drzim ti palce, bud silna, na chruna sa vykasli, nech sa stara sam o seba, chudacik po uraze ...

kubkovamama
autor
14. sep 2018

@ukulela to všetko už mám za sebou,toto obdobie je len už klincom do rakvy..Všetko som už zisťovala,nájomné byty..u nás sa čaká aj 10-15r,takže v to veľmi neverím.Podnajom si našťastie ešte môžem dovoliť,horšie to bude s pracovnou dobou keď rodičov mám ďaleko.Skor rozmýšľam úplne tu spáliť mosty,ísť k našim dočasne..je to úplne iný región,vyššie zárobky,plno škôl a škôlok,len ceny za byty sú des.Rodicia ma podržali už viackrát keď u nás bolo zle,zas nechcem ich využívať,predsa nemôžu niesť nepohodlie a tesnit sa 5ti v byte kvôli mojmu zlému výberu chlapa.Pravnika a sociálku neriešim,asi je ešte skoro,resp.muz je štátny zamestnanec a vie v tomto chodiť ako ryba vo vode,známych ma všade takže týmto smerom som asi v prčicach.