Svokra učí moje dieťa, aby zabilo hmyz

3. mar 2024

Baby? Aký máte na toto názor?
Neviem či to som len ja taká “záchrankyňa zvierat” alebo či som veľmi precitlivená…ale príde vám v poriadku, že svokra “učí” moje dieťa aby zabilo nejaký hmyz?
Išiel po zemi mravec a mojej 3 ročnej dcére povedala, aby zabilo mravca…prečo niekto učí dieťa, aby zabil niečo živé? Ano je to hmyz, je to milimetrový mravec, ale prečo zabiť?… prečo by malo malé dieťa “vziať” život malému tvoru len tak?… prečo ju učí niečo zabiť?…

1mina
4. mar 2024

Mne osobne toto tiež vadí 😂 u nás doma nepucime ani mravce, pavúkov dcéra vynáša v rukách na dvor 🤦 vidím že samej jej je nepríjemné keď sa nejakému chrobacikovi čosi stane ..a tiež nevidím absolútne žiadny význam v Tom povedať dieťaťu zabi mravca. Normálne by som jej povedala že ju chcete viesť k ohľaduplnosti k prírode a žiadne pucenie hmyzu len tak nebude. Ja doma musím obhajovať pred dcérou aj muchu že zacapnem 😂

terry658
4. mar 2024

Tak nám každý rok na jar príde invázia mravcov. Heslo dňa je zabi každého ktorého uvidíš. Ten svokrin bol očividne prieskumník. Keď zabiješ prieskumníka tak ostatné neprídu.
Nepríde mi to vôbec divné. Veď je to hmyz a škodná v dome. Držíme deti príliš mimo realitu. Keď dávaš deťom jesť mäso tak im tiež nepovieš že to bolo zo zvieratka?

erickatt
4. mar 2024

V dome povysavam ale bez komentarov
.. z pavukou mam paniku vonku ignorujem, doma povysavam alebo drahy vynese von. Rozhodne nebudem ucit vnucku zabijat.
Teda nase mravce v zachode som krmila 😂. Prave nech vnucka vidi

mofa
4. mar 2024

Neznasam akykolvek hmyz, bojim sa pavukov, nenavidim motyle. Ked vidim nejakeho chrusta chyta ma panicky atak… ale davam si sakramentsky pozor aby som to neprenasla na dieta.nikdy, nikdy ju neucim aby nieco zabila…proste idem rychlo prec ona este skuma, ze aky krasny chrobacik dokonca to chyta.svokre povedz, ze ju to uci zle.

stanulienkat
4. mar 2024

Nijakeho ziveho tvora nezabijame, kym nam neublizuje.

mabenn
4. mar 2024

Nedovolila by som svokre takuto vychovu...zabit hmyz, ktory ma otravuje v pribytku je nieco ine, ako zabijat vonku hmyz...nie

kulumulu123
4. mar 2024

Podla mna nie si precitlivela, byvame na dedine u nas sa hmyz nezabija aksa dnu dostane pavuk slebo cokolvek co k nam do domu nepatri tsk sa odchyti a vyhodi von na dvor. Takto su naucene aj moje deti 9r a 4r. Obe vedia ze hmyz je nesmierne dolezity v potravinovom retazci aj v eko systeme.
Tvojej svokre by som vysvetlila preco si to nezelam snad dokaze pochopit ze ak si vyzabijame hmyz a vcely tak pokapeme jedneho dna od hladu aj my, ak nie tak by som jej to povedala tak aby to pochopila 😊

klaridka
4. mar 2024

Ups... som zlá matka... od mala som učila deti vraždiť hmyz v dome... Vonku ich to nikdy ani len nenapadlo... teraz majú 19,16,15 a 12 rokov... zvieratá milujú , no stále u nás platí, že hmyz v dome neprosíme, aby vyšiel von, ale ho normálne zabijeme . Či už sú to muchy, komáre, pavúky...

lucky_k
4. mar 2024

absolútne mi nevadí zabíjať hmyz v dome, robím to bežne a deti vedia, že v dome je to ok lebo nám škodia, ale vonku nato nieje dôvod...máme zvieratá a neubližujú im, stačí iba vysvetliť kedy je ok a kedy nie, určite nebudem doma chytať komáre a púšťať ich von 😅

gab1sol
4. mar 2024

A teda bolo to v dome/v byte/vo vnútri, či vonku na chodníku alebo ceste? To je rozdiel… A teda, je aj rozdiel ako sa to stalo - babka: aha, mravec, poď ho zabiť. Alebo dieťa: babka, mravec, čo s ním? A babka: zabi ho.

7miriam77
4. mar 2024

Ja dcérku učím odmala pravý opak a tak sa aj teraz správa. Naschvál zvieratám a žiadnym živočíchom neubližuje...neviem si ani len predstaviť,že by naschvál zasliapla slimáka alebo iné. Veď prečo by to normálny človek mal robiť?? Svokre dohovor

janulik2008
4. mar 2024

@mandarinka555 čo sa týka včiel. Ja viem že sú užitočné s bez nič by sme boli v prdeli pekne povedané ale keď sused mal včely ktoré útočili bez dôvodu tiež som mala chuť ich zahubiť. Nedalo sa ísť ani von na dvor hneď útočili. Máme na záhrade plno stromov na ktoré idú samozrejme, to je v poriadku ale aby človek vyšiel na dvor, vešal prádlo a začali útočiť tak to nie. Nesťažovali sme sa len my ale aj susedia o pár domov ďalej. Keď sme povedali tak že mu máme potom zavolať, ešte srandu si z toho robil 🫣🫣🫣 našťastie potom sa začali ďalej budovať domy tak ich musel vziať a odvtedy je pokoj. Mne už šibalo z nich že jak som vyšla von hovorím že ja neútočim na nich tak nech ony láskavo dajú pokoj mne 😁😁😁😁

autor
4. mar 2024

@alessavandervelden ja divú zver a ani zajacov ani ryby na Vianoce nejem 🙂 a nie nezabijem zviera len kvôli tomu, aby som sa ja najedla… a kožené veci si už absolútne že nekupujem…zviera máme von na dvore, dnu ho nepúšťame takže domov mi nič neprinesie…ženy prosím vás…mne nejde o to AKÝ hmyz to bol preboha…ide o to, že svokra ju učí niečo zabiť…achjaj veľa z vás nepochopilo o co mi ide…

autor
4. mar 2024

@gab1sol dcéra nič nepovedala…jej babka len začala že pozri mravec zober prštek a zabi ho…proste prečo toto učiť malé dieťa…

autor
4. mar 2024

Ja naozaj nevidím dôvod zabiť niečo čo mi nijako neubližuje… vy tu poniektoré pletiete jablká s hruškami naozaj…jedného tu píšete o komárov, šváboch, o všiach, blchách atď…ano toto je hmyz, ktorí nám nejako ubližuje/škodí tak ho vynesiem von alebo zabijem ALE nenavadzam deti, že aha pozri komár ideme ho rýchlo hneď zabiť!!! Včely vôbec nezabíjam aj keď sa ich bojím až tak že pred nimi utekám! Bez včiel by sme tu neboli ani my a je to tiež hmyz, ktorý vás môže otravovať alebo vám ublížiť a aj napriek tomu ju nezabijem… potom ste tu písali o potrave…opäť… píšem o hmyze nie o zajacoch, prasiatkach, jelenoch atd…opakujem ženy…ja som sa pytala na to ci vám príde normálne, že ju svokra učí ZABIŤ… nie o to ci to bol komár, pavúk, mravec hocičo… ja nezabijem nič, manžel napríklad ano, ale učiť malé dieťa niečo zabiť len tak zo srandy keď ten hmyz nijako neubližuje?…

vevesh
4. mar 2024

Dietatu treba vysvetlit rozdiel medzi uzitkovym hmyzom a skodnym a preco to babka urobila. Ja v tom zabiti mravca nevidim nic hrozne- na vychovu a jej korekturu si tu ty, tak to dietatu vysvetli, ze babka to robi takto a vy mate iny system.....bdw. Naopak, druhy extrem nemeckej vychovy- v triede 14rocnych je mini- pavuk a vsetky deti jacia jak zmyslov zbavene a utekaju z triedy namiesto toho, aby to aspon JEDNO dieta odnieslo/raflo zositom/odfuklo papierom atd - urobi to iba jedna nemenovana narodnost🙄🙄🙄🙄takze ja som za umierneny stred....

1ryba
4. mar 2024

@janulik2008 tie včely neútočili bez dôvodu ale preto že ste im vošli do letovej dráhy. To že ich sused nevhodne umiestnil je už druhá vec.

harrisson
4. mar 2024

Nikto nemá právo zabiť cudzí živiť. Svokre to pekne vysvetli.

sissy27
4. mar 2024

Ak by si trojrocak vedel poradit s jelenom a lov by bol nas sposob, ako sa dostat k potrave, tak ano, poslala by som ho do lesa ulovit jelena. Technicky je to ale samozrejme nonsense, kedze v 3 rokoch toho fyzicky nie je schopny a nemoze ani legalne vlastnit a pouzivat zbran 🤷‍♀️ neviem, u nas je smrt prirodzena sucast zivota, kura na tanieri nedavno behalo po dvore, nijako to netajime.
Mne sa zda, ze si proste prisla kydat na svokru, nic viac a nic menej. Mohla si si to vysvetlit s nou, ale nieeeeee, lepsia bude diskusia na koniku a ked sa nedajboh najde niekto, kto to vidi inak, tak sa budes hadzat o zem a vymyslat chujoviny (ako ci by som poslala 3r lovit jelena).

fulka1891
4. mar 2024

Podľa mňa to neni pekné..ja napríklad mám strach zo včiel a doslova ich neznášam, ale kôli deťom, keď boli malé, som kľudným hlasom vždy povedala, že nevsimaj si ju a ona odletí, vo vnútri som sa celá klepala 😁a raz ma načapali, ako sa ohanam a rehlili sa, že ako som to dlho maskovala..a keď niečo neublíži, napr.mravec, tak prečo by ho mal niekto zabíjať? Je to choré chovanie....aj pavúka musime vyniesť vonné za dvere a nie ho zabiť, lebo. Som tak syna naučila, ešte kontroluje vreckovku, či sme ho nepripucili, má 10 rokov...so svokrou sa v kľude porozprávaj....

simca06022011
4. mar 2024

za mna je cez ukazovat dietatu aby nieco zabilo. cokolvek. Rovnako nevhodne mi pridu amoky pred dietatom okolo hmyzu, lezuceho lietajuceho... ved nech aj dieta ma paniku, ked to rodic nedava :DDD Moja dcera chytala pavukov do poharov.. a to kutnikov obrovskych (normalne mi zobrala priesvitny pohar z kuchyne a hore dnom postavila na pavuka.. mna islo vychytit, jeden sa s poharom aj posuval pekne ale proste musela som sa naucit. prist s papierom podlozit a vypustit :DD aby som ich o par dni povysavala ked ma nevidela :DDD
Likvodovanie zvierat je uz podla mna na dospelom cloveku, ci mravckov, pavukou alebo nejakej skodnej. TO naozaj nebudem malemu dietatu ukazovat ako zlikvidovat mravcov, alebo hlodavcov alebo cokolvek.

zuzanna33
4. mar 2024

Mala som takú skúsenosť aj s pavukmi no doma sme vysvetlili že každý človek má iné názory a nemôžem "babke" rozkazovat čo má zabíjať a čo nie ale príklad si berú našťastie najviac od nás.

autor
4. mar 2024

@sissy27 ah…ale je rozdiel zabiť zviera pre potravu, aby ste mali co jesť…a zabiť malý hmyz ktorý ti nič nerobí, nijako ti neškodí a nemáš dôvod ho len tak zo srandy zabiť…

misiak7777
4. mar 2024

@sissy27 ale veď len sa pýta na názory žien, vieš to sa fórach robí 😃😃😉 tiež nechápem montovanie zabíjania zvierat na konzumáciu a učenie 3 dieťaťa zabíjať hmyz. Teda pokiaľ to nie je škodca v byte.
@autorka povedz svokre že je tiež usilovna ako ten mravcek a rozpuc ho 😃😃😃😃

zuzitko74
4. mar 2024

Nebudem tu komentovať normálnosť, či nenormálnosť svokrinho počínania.
Tebe sa to nepáči, tak dieťa vychovávaj inak, v úcte k životu aj takýchto malých tvorčekov. Je to pekné a empatické.
Nepohŕdaj však svokrou, je iná generácia, mala inú výchovu a má právo vidieť veci inak.
Vieš, aby sme nakoniec nedopadli tak, že zvieratká sú nám prednejšie, než členovia vlastnej rodiny.

kittykat22
4. mar 2024

U nas v rodine ide taka historka. Ked som bola mala a cakali sme na zastavke na autobus k babke tak tam vzdy behali mravce. A ja samozrejme som bezala, mravca zasliapla a bolo po mravcovi. Otocila som sa na mamu a spytala som sa "Pešo nejde?" a mama mi povedala, pretoze si ho pristupila. A ja na dalsieho mravca :D:D:D a zase ta slavna veta, peso nejde??? A oci navrch hlavy :D Dnes mam 40 a ziadne zvierata nezabijam, revem nad psami z utulkov a najradsej by som doma mala 10 maciek, 20 psov a 30 kralikov :D Takmer vsetko maso mam z etickeho chovu :D Takze to, ze dieta zastupi mravca, z nom urcite ziadne vrazdene myslienky nezanecha

carolynka
4. mar 2024

Chapem ta. Naco ucit dieta zabijat, hoci aj neskodny hmyz.
A pridala by som k tomu, ze aj zabijanie zvierat pre potravu a kozene vyrobky uz v 21. storoci nie je potrebne, aspon nie v Europe.

autor
4. mar 2024

@zuzitko74 ona je naučená zabíjať všetko…ci je to vonku, ci je to dnu…aj keď jej poviem, aby ju to neučila tak ma vôbec nerešpektuje a urobí si po svojom…

zuzitko74
4. mar 2024

Ak nežijete v jednej domácnosti, tak dieťa aj tak vychovávaš najmä ty. Vychovávaj dieťa, svokru už neprevychováš. Ak ju navádza na zabíjanie chrobáčikov, tak povedz dieťaťu radikálne nie a samozrejme, pripoj aj veku primerané vysvetlenie, prečo by chrobáčikov zabíjať nemala. Nebav sa o tom so svokrou, bav sa o tom s dcérkou, tam máš vyššiu šancu, že to padne na úrodnú pôdu.

@carolynka Možno pre určité percento populácie to potrebné nie je, ale nemali by vnucovať svoju filozofiu tým, ktorí to mäso vo svojom jedálničku potrebujú.

mandarinka555
4. mar 2024

@janulik2008 Včely bezdôvodne neútočia!