Svokra učí moje dieťa, aby zabilo hmyz

3. mar 2024

Baby? Aký máte na toto názor?
Neviem či to som len ja taká “záchrankyňa zvierat” alebo či som veľmi precitlivená…ale príde vám v poriadku, že svokra “učí” moje dieťa aby zabilo nejaký hmyz?
Išiel po zemi mravec a mojej 3 ročnej dcére povedala, aby zabilo mravca…prečo niekto učí dieťa, aby zabil niečo živé? Ano je to hmyz, je to milimetrový mravec, ale prečo zabiť?… prečo by malo malé dieťa “vziať” život malému tvoru len tak?… prečo ju učí niečo zabiť?…

carolynka
4. mar 2024

@zuzitko74 samozrejme, nejde tu o nejake vnucovanie

sissy27
4. mar 2024

@misiak7777 ved nech sa pyta, ale nech rata aj s inymi nazormi…a ked jej tak strasne vadi svokra a jej sposoby, tak nech jej nenechava dieta na starosti a je po probleme.

dannieja
4. mar 2024

Pravdu máš. Určite nie je správne takto učiť dieťa. Stoj si za svojím. To sú presne také veci ako keď žena napíše, že jej prekáža keď starí rodičia dávajú dieťaťu sladkosti, hoci si to nepraje. A hneď hejty na ňu, že si neváži starých rodičov a bla bla. No nie, keď raz niekto robí nesprávnu vec tak nie je ok to tolerovať len preto, aby dospelý človek neplačkal v kúte, že chcem svoje dieťa vychovávať podľa seba. 🤷

lonely66
4. mar 2024

@mandarinka555 a kde ja píšem, že zabíjam mravca na chodníku? vieš vôbec čítať?

kate_cs
4. mar 2024

Rozhodne nie sj precitlivelá. Mne toto extrémne vadí. Deti učím, že zvieratám a ani ľuďom neubližujeme. Majú 3 a 5 rokov a nezabijú ani pavúka. Odchytia do pohárika a vynesú von. Ak by toto moja svokra robila, rázne by som zasiahla a vysvetlila jej, že si to neželám.

bluka2
4. mar 2024

Ja nič také deti neučim a tiež by mi to vadilo. Sama nič nezabíjam, okrem švábov, lebo to je nehygienicky hnus a komárov, lebo to sa nedá v noci počúvať. Ale také pavúky, malé mušky a mravce nič nerobia… aspoň som si myslela, ale minule syna v noci niečo postipalo, zrejme pavúk? Napriek tomu, až na tie výnimky, podľa hesla ži a nechaj žiť… možno vyhodiť von, ale zabíjať nie

janulik2008
4. mar 2024

@mandarinka555 tak si predstav že tieto áno, nemali najmenší dôvod útočiť. Nikto im nič nerobil nikdy sme ich neprovokovali ani nič. Odkedy tam nie sú je svätý pokoj, aj keď nejaká zablúdi je to normálne. Ale keď žil starý pán sused tiež mal včely á tie boli v pohode tak netušíme prečo to tak bolo že tie od farára boli takéto 🤔

lonely66
5. mar 2024

@dannieja ty vážne ideš porovnávať napríklad komára v byte s dieťaťom s alergiami? pretože väčšina diskusií, kde boli sťažnosti na svokry, bola o tom, že dieťa má nejaké alergie, ale svokra si "ide" svoje... a toto ideš porovnať s komárom alebo ucholákom?

mackamizjedlaskrec
6. mar 2024

Poviem jeden pekne nepekny priklad .Objavili sa mi v dome mysacince .Kupili sme pascu do korej mys vojde a zostane ziva .Behom tyzdna sme tak chytili 2 Vyniesli sme ich pekne na pole nech si tam urobia domcek .Mysacince neprestavali miznut praveze ich bolo coraz viac .!!!Nato sme objednali lep na mysi ponatierali kartony poukladali na zem .Ty zachrankyna mravcov ani nechci vediet kolko tych mysi sme nalapali .😫⛪️👌

katarinakrizova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackcat8885
9. mar 2024

Ja učím deti že keď nám hmyz nič nerobím nezabijeme ho. Komára áno muchu tiež ale niekedy sa snažíme ju vyhnať von alebo včelu keď vleti do bytu. Pavúka chrobáka vezme muž a výhodi z okna. Ale tak samozrejme stane sa ze zabijem niekedy hmyz ale vonku to deti nerobia a doma väčšinou zavolajú mňa alebo muža. Mne je ľúto aj tú muchu zabiť (komára nie)

sinusoida
11. mar 2024

Ja som tiež proti, malej vysvetli, že sú to dobré zvieratká...nájdite si rozprávky o nich, pozorujte ich...neboj, malá si zoberie potom ten názor, ktorý sa jej bude páčiť.