Svokra verzus nevesta. A dosť

miriamka1234
15. apr 2016

Ahojte žienky, ani tak nehľadám radu, svoj problém som už vyriešila ale mám chuť sa o to podeliť možno sa v tom aj niektorá nájdete 😉 . Večný problém, svokra vs nevesta. Nie je to tak všade ale je to často. Ja so svokrou vychádzam dalo by sa povedať skvele, ale moja svokra má matku a to je iný level...Bývam vedľa nej 2 roky. Už na začiatku mi došlo, že bude zle...Bývame v jednom paneláku, mala kľuče od bytu "pre prípad, že by sa niečo stalo". No používala ich bežne, keď k nám šla nečakala hneď stisla kľučku ak bolo zamknuté odomkla si a bez klopania vošla..ako doma. Nechápala som ako to, že to priateľovi nevadí, koľko krát vošla keď sme mali sex dokonca aj so susedom...Chcela nám zariaďovať byt, do všetkého sa starala, bývalí majitelia boli jej priatelia tak mi hovorila, že sa k nim chodila opaľovať a oni jej nosili kávičku na balkón a hodila na mňa pohľad akože "čakám to aj od teba". Oni mali toto tu a toto mali , aj ty si to tak daj! Spodný šuflík v chladničke bol môj, otvorila ho a pozrela sa či je voľný...A tokto to šlo. Ja mladá , hanblivá nová nevesta som sa samozrejme bála pohnevať si ju hneď na začiatku, tak som to nechala tak. Raz keď som zaspala polonahá zobudila som sa na to, že vošla do nášho bytu s nejakým chlapom a hovorila mu: poď poukazujem ti ich byt oni nie sú doma....To už mi došlo, že čo je moc je moc, ale priateľ sa jej zastal a nič jej nepovedal. Takto to šlo ďalej, nakoniec som sa posťažovala svokre a tá sa ma zastala. Povedala som priateľovi, že jej zoberiem kľúče....fuu to boli nervy. Ak sme odcestovali chodila k nám, "upratovala"...katastrofa, hrabala sa vo veciach, brala veci, zapínala kurenie na plno aj keď sme niekoľko dní neboli doma. Tak som ich oklamala, že som svoj stratila a beriem si jej. asi pol roka do mňa drbali kým im došlo, že jej ho nedám. Aj tak ku nám ďalej chodila, vyklopkávala, zvoniť som jej kvôli malému dieťaťu zakázala. Ak som jej neotvorila už mala nervy a žalovala. Stále do mňa pre niečo drbala , nepáči sa jej moja výchova nepáčia sa jej kvety nepáči sa jej čo mala je kedy chodí spať...Ak som jej naznačila, že malá spí a ja chcem kľud už slzy v očiach a potom mala zase nervy...Muž takisto kričal po mne prečo jej neotváram. Keď som bola po pôrode v sprche počula som ako ma ohovára, že prečo sa toľko sprchujem...prečo ? lebo krvácam akoby ma postrelili preto! To musíš stále umývať podlahy? Áno musím jej vnučik chodi domov ožraty a všetko zasviní. Priateľ pije, preto sa aj rozchádzame no on to ešte nevie (konečne som si našla bývanie) , jej to vadí, ale tiež zvláštnym spôsobom, ak ide domov opitý mám byť dobrá žena a ísť mu otvoriť dvere. Zakazuje mi dávať mu jesť keď príde domov opitý vraj si nezaslúži a keď ide domov z práce rýchlo ho na chodbe volá aby šiel jesť k nej. Niekedy mám pocit, že je rada keď sa pohádame, veď má ho potom len pre seba...Ak nie som doma a ona príde k nám on si ju nevšíma a ona chodí po byte a robí si čo chce , znova "upratuje" všetko mi zmizne všetko je zle, dokonca mi niekedy niečo zmizne, jej výhovorka: bolo to škaredé ja som už dávno hovorila susedom nech to vyhodia...Povedala som priateľovi, či mu nevadí že berie naše veci bez pýtania, no on sa naštval na mňa, že čo proti nej mám...čo??? Robí toho viac ale to by bolo na knihu...Posledné týždne vkuse plačem, už som totálne na dne kvôli priateľovi a to čo robí ona mi dvakrát nepomáha. Teraz keď viem, že odchádzam už sa tak nebojím. Došli mi nervy a konečne som sa rozhodla, že sa s ňou porozprávam, mala som prichystané, čo jej poviem ale rozrevala som sa s len som na ňu kričala že ju prosím nech mi dá už konečne pokoj, že je to moje dieťa ja som jeho matka a ja o ňom rozhodujem, že už nevládzem a že ju znova prosím len mi už dajte pokoj! Svokre som volala aby sa nehnevala, a to som ozaj nečakala svokra sa ma zastala, tiež kvôli starkej často plače tiež už nevládze a jej správanie je podľa nej na psychiatriu a dokonca, že sa mám naučiť otvoriť si hubu a povedať si svoje 🙂 Ale priateľ katastrofa...ziape po mne vkuse, že som chorá na hlavu, starká mi nič nerobí, to ja nie som normálna a on ma dá na psychiatriu. Ona sa na tom samozrejme bavi a schválne pred ním plače aby po mne viac ziapal. Niekedy nám nosí jesť, ja si to vážim ale nebudem ju preto uctievať za boha, aj jedlo nosí keď mám navarené a zakazuje mi dávať malej moje jedlo, mám jej dať jej jedlo lebo "je lepšie" (fuuu!) samozrejme už mi oznámila, že už nám nikdy nič nedonesie. Keď to priateľ počul, začal po mne úplne nezmyselne ziapať, že som lenivá ísť do roboty( som na rodičovskej dovolenke, nemá kto byť s malou, už pol roka mi sľubuje, že mi vybaví brigádu ale nechce, lebo podľa neho som kurva a v práci by som si našla kurevníka) že kedy nám donesie obed moja mama, že z mojej rodiny nič nedostávame...prečo by mu moja mama mala variť obed?? Veď varím ja! A že nám nosí ovocie zeleninu malej stále oblečenie...to nevidí. Teraz som ja zlá a on jej miláčik a ona...ona je jeho "žena" toto je ich byt ich pravidlá a ja som len nájomca, ktorý má držať hubu. Ešte dobre, že som si konečne našla bývanie, už je to tu o život, som zvedavá ako si tu spolu budú nažívať, môže mu variť môže mu prať môže po ňom od rána do večera upratovať a s láskou sa oňho starať keď príde domov opitý...

majka99999
15. apr 2016

@miriamka1234 postupne si odnes veci do noveho byvania, aspon ti ich nebude dotycna "upratovat". Ma ti kto pomoct stahovat? Ma ti kto pomoct financne? Lebo na vyzivne sa nespoliehaj. A prve tyzdne by som neostavala sama - opity ziarlivec, co vie alebo si zisti, kde budes byvat, to neznie dobre, uz vidim tie sceny ako niekoho mas a si k...a. Prajem vela stastia v novom zivote.

moni244
15. apr 2016

Och, toto sa zle cita, nie to to este zazivat ☹ chudatko, obdivujem ta, ze si dokazala najst ine byvanie, len mam pocit, ze to neskonci ani po odstahovani. Presne ako pise predo mnou. Davaj si prosim pozor, nestretavaj sa z byvalym sama, vyzera to byt na riadneho psychopata, nech ti nieco neurobi v navale opileckej zurivosti

jankastubka
15. apr 2016

Velmi drzim palce, aby ti to vyslo. ☹

beatrice1607
15. apr 2016

@miriamka1234 dievca zlate, lahke to nebude. Chod k rodicom na urcity cas. Kym sa situacia neukludni.

h2
15. apr 2016

@miriamka1234 Och, máš to veru ťažké a veľmi Ti držím palce, ale, nehnevaj sa, pri čítaní Tvojho príspevku som sa aj poriadne nasmiala, keď som si prečítala, že: "...koľko krát vošla keď sme mali sex dokonca aj so susedom..." 😀 Ja viem, že to bolo myslené ináč, ale pobavilo ma to. 🙂

minnonnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
15. apr 2016

Super, ze si si nasla byt! Tlieskam Ti.... potom si davaj pozor a ak by sa do neho snazil dostat, alebo by ta obtazoval, rovno volat 112

slnecnica174
15. apr 2016

@miriamka1234 Hotove psycho. Dobre, ze odchadzas. On bude asi po nej nejaky divny.

divozienka26
15. apr 2016

@miriamka1234 drzim palce, suhlasim s tebou, ten ich chory vztah sa nikdy nezmeni....chod od tial daleko a zostan aspon so svokrou v kontakte kvoli malej, ona si zasluzi vnucatko a tym dvom psychopatom sa zdaleka vyhni. Budem ti drzat palce, ale si silna a zvladnes to 🙂

miriamka1234
autor
15. apr 2016

Ďakujem žienky za podporu 😉

qidko
15. apr 2016

fu silna kava....moja ber sa cim skor prec aby nebolo este horsie neviem odkial si keby od PO ak by si potrebovala pomoc ozvy sa pomozem ti v ramci mojich moznosti drzim palce nech sa to skonci cim skor vela sil a pevne nervy prajem

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika6
15. apr 2016

@miriamka1234
no babka patrí asi na psychiatriu,ked nevie kde býva...spolu s mladým by boli na jednej izbe,ked nevedia bez seba žiť...
pochopila som že ostaneš sama s dieťaťom a máš už bývanie...
poučenie do budúcna? otvor si ústa skôr čo ti vadí a nehladaj si alkoholika

guinevre
15. apr 2016

@miriamka1234 Fuhaa, ked sa ta svokra zastala, tak mala si ona vysvetlit matke aby vam dala pokoj. Toto by som ja nevydrzala ani dva mesiace!

miriamka1234
autor
15. apr 2016

@majka99999 Tak finančne je to bieda, otehotnela som na vš, čo som mala našporené dala som na veci do bytu. Prvý pol rok od pôrodu mi nadával ani cent, aj jedlo pre nás dvoch som musela kupovať z rodičovského a to on toho teda zje hodne a to som nemala mlieko, polovica rodičovského šla na mlieko druhá na plienky jedlo som vpodstate kupovala z príspevku na prvé dieťa a z darov pre malú. Peniaze sa došli a on nič, akoby to ani nebolo jeho dieťa akoby som jemu jesť nekupovala nevarila...až svokor mi pomohol dostať z neho aspoň niečo, ale nič moc. Niečo sa mi podarilo našporiť to pôjde na právničku, bez nej sa bojím ísť na súd. Na sťahovákov nemám, sťahujem sa cca 180km od neho. Ale mamin priateľ je taký rozumný chlap, na benzín mu dám, zoženieme vozík k autu a hotovo. Kým sa porieši súd a presťahujeme sa budem bývať s malou u sestry. Sťahujeme sa k tete, tá má veľký byt a má zdravotné problémy, potrebuje aby sa o ňu niekto staral, od malička chcela aby som u nej bývala aj keď som šla na vš, tak aspoň takto jedna druhej pomôžeme. Som si 100% istá, že kým budem u sestry bude tam chodiť opitý robiť bordel. No nič budem volať políciu a hotovo. Viac sa bojím, že príde cez deň triezvy niečo si vymyslí a bude mi chcieť malú vziať. Svokrovci mi určite pomôžu, svokor ho doslova nenávidí. Jemu je malá ukradnutá, ale nechce aby som odišla stále sa mi ňou vyhráža, že ju nikdy neuvidím...Ozaj sa bojím či mu neprepne, je poľovník má toľko zbraní, že až. Svokrovci ma volali k sebe ale tam sa bojím ísť, má kľúče od ich domu a tam ešte viac zbraní po ruke. Ale ja si aj tak hovorím, ak sa rozhodne odpraviť ma aspoň pôjde sedieť , malá pôjde k mojej sestre a tam sa bude mať dobre.

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka99999
15. apr 2016

@miriamka1234 vies, su ludoa, co zabiju aj vlastne dieta "ak ju nemozem mat ja, nebudes ani ty"
☹ Bud opatrna.

panidia
16. apr 2016

@miriamka1234 Ahoj,prepáč za otázku,ale ako si jedna šikovná vysokoškoláčka može začat s takýmto chlapom-opilcom a lenivcom?Inak ako to tak teraz vidím moja nevesta bude mat raj na zemi-u mna teda rozhodne nehrozí to čo tu vy všetky píšete.Ja budem rada ked mi "daju všetci pokoj" 😀 - a nie že im varit a starat sa do nich.Ked budem na dochodku/ak sa ho teda dožijem/ konečne budem mat čas pre seba a svoje koníčky/teraz sa im nemožem venovat na sto percent kvoli práci/ a budem oddychovat,oddychovat a užívat si a mladí nech sa len pekne starajú... 😀

kali23
16. apr 2016

@panidia haha no aby si prave preto nebola zla 😀 ze sa nestaras 😀 😀😀

papricka33
16. apr 2016

@miriamka1234 tak toto nevymyslis. Na tvojom príbehu sú dve pozitívne veci. Že máš dobrú svokru (cize asi aj do budúcna babku pre tvoje dieťa) a že si na odchode. Áno, upaľuj kým sa dá... Stará baba je drbnutá a jej maznáčik vnucik asi detto... :-/

panidia
16. apr 2016

@kali23 No vidíš,to je možné 😀 .Ale mne to bude srdečne jedno 😎

nela1916
16. apr 2016

@miriamka1234 Ahoj!

Myslím, že tvoj príbeh je typickým príkladom toho, ako sa jeden slušný / nesmelý človek nechtiac zapletie do absolútne chorých vzťahov a dojde mu to až veľmi neskoro. Tá sviňa asertivita je v takých nových rodinách ale že echt ťažká, tiež by som úplne na začiatku asi nevedela, ako reagovať. Myslím, že poučenie pre teba je nie len to, že si máš vedieť otvoriť ústa, ale aj to, že máš mať oči na stopkách a dokázať vycítiť nezdravé vzťahy skôr, ako sa sama staneš ich súčasťou. A nie, toto nie sú zdravé vzťahy, aj keď sa ťa o tom priateľ pravdepodobne snaží presvedčiť zo všetkých síl. Ďalšia kapitola potom je, ako sa z toho dôstojne vysekať bez toho, aby inkriminovaní stiahli na dno aj teba. Myslím, že odchod je dobrý nápad.

Ďakujem, bolo to poučné aj pre mňa. 🙂

radsej_knihu
16. apr 2016

@miriamka1234 Precitala som si to co pises o nom a o zbraniach, pokial za tebou pride robit bordel opity, volat poziciu presne ako pises a hned ked bude zaznam aspon 2x, poziadat o zadrzanie zbrojneho preukazu, to uz je totiz opakovane a je to na stratu spolahlivosti, co je nutna podmienka pre drzanie zbrojaku a zbrani. Nehovoriac, ze strata spolahlivosti je nieco, na co sa dost prihliada pri rozvodovom konani a zverovani deti, resp. urcovanie stretavania. Drzim palce.

radsej_knihu
16. apr 2016

@miriamka1234 davam aj link, ako je zo zakona definovana spolahlivost. Pokial vies dokazat uz teraz, ze nadmerne poziva alkohol, nemusis ani cakat, kym pride robit bordel. Uz boli taki, ktorych ego nezvladlo odmietnutie a v zufalstve prisli aj so zbranou. Radsej necakat. http://www.preukaz.sk/zbrojny-preukaz/bezuhonno...

nini1010
16. apr 2016

@panidia Nedavaj take otazky.zariekaneho najviac,tak sa hovori...poznam vela chlapov ktory sa vasom zmenili pod vplyvom roznych okoknosti.mladost,pochabost,zamilovanost...neposudzuj.ani netusis ako rychlo sa stane.

nini1010
16. apr 2016

@miriamka1234 Ste velmi statocna zena.Prajem Vam vela sily a nech sa Vam dari.

miriamka1234
autor
16. apr 2016

Ďakujem žienky za ďalšie rady ;) Skôr než sa do niečoho pustím radšej sa o tom porozprávam ešte s právničkou,ako postupova,aké má ona skúsenisti s takýmito prípadmi. No tento vzťah mi dal riadnu facku a momentálne si neviem ani predstaviť,že by som šla do nového vzťahu. Môj budúci partner bude musieť byť sám pán boh,aby mohol byť otcon mojej dcérky.

hermina0211
7. júl 2016

@honey1151 klamstvá...klamstvá

cacianka
6. mar 2019

všimla som si že autorka je neaktívna, ale ak náhodou sa sem pozrie, tak by som bola rada keby napísala ako dopadli pri riešení.
náhodou som natrafila na tento príspevok a tesne predtým na identický z 21.10.2014 pod nickom tjaden. myslím že ide o tú istú žienku a tak dúfam že jej šťastie prialo a ich problémy sa zmizli