Svokra - vzťahy na bode mrazu

9. okt 2020

Už rok sú vzťahy na bode mrazu, po rokoch ako takého vzťahu nevesta - svokra, mi začína vadiť všetko. Nechcem ju mať vôbec v našom živote( videla som ju pred tromi mesiacmi), vadí mi aj to, že sa voláme rovnako. Najradšej by som dala deťom a vlastne celej rodine moje priezvisko za slobodna. Muž zvažuje. Potom ako ho bezdôvodne svokrovci"vydedili" / rozumej, za života prepísali všetko na brata / mám pocit, že si nezaslúžia, aby mali jediných pokračovateľov ich priezviska. Nie je to len o majetku, zmenili sa, odkedy pribudla do rodiny švagriná. Mňa castuju pomenovaním" rozbijačka rodiny"( sme s mužom 20 rokov, nepodvadzame sa, normálne fungovanie) a muža sluha, poskok. Dá sa to?

majulino
9. okt 2020

Co ci sa da? Zmenit priezvisko? Ano da, podas si ziadost, uvedies dovod a cakas. Samozrejme budes platiť.
A k svokrovcom, ved sa úplne od nich distancujte, nestretavat, nekomunikovat, nekontaktovat... Uplne jednoduche pokial nezijete hned vedla seba. Navyse ak ma manzel rovnaky nazor ako ty, mas to o to jednoduchsie

annadan
9. okt 2020

presne to by som bola povedala, že je veľké plus, keď máte rovnaký názor. v mnohých prípadoch to tak totižto nebýva. jednoducho by som s nimi prerušila kontakt a švagor teda nech sa o nich stará

kubkovamama
9. okt 2020

Jasné,že sa to dá. A máte rovnaký názor s manželom,tak neni o čom. V podstate si si sama odpovedala. Jednoducho sa nestretavajte ďalej, vybavené. Možno ťa to v hĺbke duše trápi,inak by si sem nepísala..ale s tým nič nenarobís. Pokiaľ je to naozaj tak,že svokrovci prvý urobili krok k odcudzeniu..nechajte ich tak.

0kristina0
9. okt 2020

Vydedit tvojho muza bolo ich rozhodnutie, oni si mozu robit so svojim majetkom co len chcu. Ano zamrzi to ale zial je to tak. Komunikije tvoj miz s nimi? Spytal sa ich preco to urobili? Co na to jejo brat? Aky maju vztah?

evica01
9. okt 2020

Ani by mi nenapadlo menit priezvisko. Akoze preco. Ved sa na to vykasli tak ako kasles na nich vsetkych.
Nerob unahlene rozhidnutia.
Majetok dali druhemu synovi. Zrejme maju dovod na taketo spravanie.

ola101
9. okt 2020

To by som asi ani ja nerobila, ako ani by ma to nenapadlo. Podľa mňa úplne stačí prerušiť kontakt a nech sa teda starajú sami o seba. Trocha sa mi zdá, že by si sa chcela pomstiť, no asi to preháňaš

deti95060810
9. okt 2020

možno si právom nahnevaná, len svokrovci majú právo dať majetok komu oni uznajú za vhodné... či sa to vám s mm páči alebo nie - to už na veci nič nemení...
Po 20 rokoch budeš meniť priezviská? aj deťom? no to by som si rozmyslela - radšej by som sa presťahovala na opačný koniec republiky.... a ak bývate cez ulicu - oproti sebe ,tak potom už len prekopať cestu pred domom.... 😉

henrietkatr
9. okt 2020

TO JE HROZNE, ZE SA K VAM TAK SPRAVAJU. AK MANZEL S TYM SUHLASI, TAK SI ZMENTE PRIEZVISKO.

asia83
9. okt 2020

Pýcha predchádza pád...vaša pýcha.

sisska
9. okt 2020

presne rozumiem tvojim pocitom, manžel dopadol rovnako. Jeho súrodenec potajomky pred 5 rokmi zmanipuloval ich rodičov (mojich svokrovcov), takto získal kompletne všetok ich majetok. Napriek tomu, že to spravil zámerne "poza chrbát", najviac ma mrzí to, že ho naďalej aj počas 5 rokov aj so svokrovcami využívali, ba priam zneužívali, a on- dobrák, im stále pomáhal vo všetkom... A nejedná sa len o majetok. Najsmutnejšie je, že neboli ani schopní mu povedať do očí, čo idú spraviť, dokonca aj po odhalení pravdy len klamali, vymýšľali si, vyhovárali sa. Takáto faloš bolí, ale jediným možným riešením bolo dištancovanie sa od nich. Trápi ma, že si nedokážu vstúpiť do svedomia a naďalej sa nezaujímajú ani o manžela, ani o našu dcérku (o mňa už vôbec nie). Veď je to ich vnúča a oni ani netušia, aká je milá, slušná, šikovná, ako sa vynikajúco učí... Veľmi by som si priala, aby vyrastala v rodine, kde sú dobré vzájomné vzťahy, ale keď sa nedá, tak sa nedá :( Držím palce a veľa síl želám!

cuvienka
9. okt 2020

pokial mate rovnaky nazor, tak to je dobre, pretoze aspon tahate za jeden povraz, len netreba robit nejake neuvazene ciny, aby ste to neskor nelutovali 🙂

kaki3
9. okt 2020

Co sa stalo, ked ho vydedili? Nemali na to dovod? Ono kazda minca ma dve strany.

denkatn
9. okt 2020

@sisska aj moj svokor to spravil mojmu muzovi, ze majetok dal ako dar dcere a mu ako syn po nom nic nezdeni, (naozaj nic, lebo svokor byva v byte ktory ma moj muz po svojej mame po jej rozvode, takze byt nie je na svokra) takze otec mu vobec nic nedal, iba si pozical od nas peniaze na auto, v case ked sme ani my nemali auto a brali sme uver na byt. (spolu mu dal asi 4500 Eur, ktore mu otec nikdy nevrati aj ked to bola "pozicka". Ja som vtedy tusila ze to je dar, intuicia mi to vravela, ale som si hovorila, nemiesaj sa do ich rodiny. teraz si myslim ze mala som zasiahnut! lebo moj muz to robil, len aby si kupil lasku otca ale ta ja tak neprisla podla mna. my sme sa nedistancovali, ale ja mam dost tazkosti so svokrom vyjst a kedykolvek to ide sa mu vyhnem, lebo je mi zle zo sebeckosti! nasej dcere svojej vnucke svokor tiez nic neda, neodkaze, nenasetri, hra sa u neho z takymi zaprasenymi starymi balonmi, ze som sa bala, ze ked to da do ust bude mat vyrazky, ale on sa robi chudat na to, aby jej nieco kupil. dost som sa premahala, ze kupim ja balony za 1 Eur, ked jemu je vela a odniekial vytiahol take co by som ja decku nedala,ale velmi som si zahryzla do jazyka a nechala to tak.

sisska
10. okt 2020

@denkatn to je velmi smutne 😢 od nas tiez svokra pred casom skusala vymamit peniaze pod vymyslenou zamienkou, ze musi vyplatit dlzobu na socialnej a zdravotnej poistovni a nema na to, ale kedze medzi dlznikmi nebola ani ona, ani svokor (overovali sme si to), tak sme ju prekukli. Vtedy zacala prekrucat, klamat, no otrasne nieco... Ale manzel im aj tak pomahal, cele dni bol u nich, ked prerabali dom, bral si kvoli tomu aj volno z prace...a ked on potreboval pomoct na 1 den, z ich strany ochota nulova 🙁 Dcerke neprisli ani na narodeniny, a to sme ich teda pozvali a aj sa slubili... vsetko som nachystala, pripravila, a oni nic...ani som nevedela, ako to mam dcerke vysvetlit, lebo ich cakala. Do placu mi veru bolo 😢 Teraz ich uz ani necaka 🙁 a to byvame len kusok od seba 😭

stanulienkat
10. okt 2020

Preco by ste si mali menit priezvisko? Staci prerusit kontakty. Mozno mal na vydedenie dovod. To vas to tak polozilo psychicky,ze ste uz ratali s majetkom,ktory nie je vas? Ved je to ich majetok.