Svokra zakazuje styk syna s otcom.

lubka8309
2. dec 2019

Ahojte.chcem sa opytat.moj syn ma s priatelkou 3 mesacneho syna.problwm je v tom ze ona byva dalej a jej mama nechce ako otca mojho syna.brani mu v styku s malym aj s tym aby siel napriklad s nim k lekarke.uz pred porodom povedala ze syn bude len platit a ona sa bude starat.jeho ppriatelka a matka maleho je uplne pod nadvladou mamy a aj ked stale opakuje ze ho lubi a chce byt s nim tak vzdy zmeni pod natlakom nazor.syn je uz na dne,nwvie ako dalej.chce sa starat,vychovavat.posiela aj peniaze,kupuje veci,plienky.syn sa rozhodol ist na sud ale boji sa ze kedze na slovensku sudy preferuju matky tak prehra a strati maleho.neviete nieco poradit?

derdia
3. dec 2019

@lubka8309 a to je co za blbost?? Jasne,ze sud v prvom rade zveri dieta matke....ved ona ho nosila 9 mesiacov,ona ho porodila,ona k nemu v noci vstavala...ona bola pri nompri kazdej chorobe,ona ho dojcila...nikto iny len ona.Prvy najdolezitejsi clovek je matka...a az ked matka zlyha moze ju nahradit otec...maloktory otcovia sa hrnu do starostlivosti o dieta...a to co zvladame MY by oni nezvladli nikdy...my ideme nepretrzite co sa tyka starostlivosi o rodinu,domacnost,pracu,musime byt vo vsetkom100percente...(aj ked ja sa tym neriadim,mne je jedno ako robia druhi,ja robim pre svoje dobre a dobro rodiny)...oni dokazu ist nepretrzite co sa tyka podnikania napr.ale maloktory by dokazal sa starat o dieta sam a vsetko zvladat...
Dlhodobo urcite maloktory chlap...ale zase neverim,ze ked sud vidi neschopnu matku,ktora ma usmudlane decka a bordel v dome aj v zivote a otca schopneho a mudreho ,ze by ho nezveril jemu...ale malokedy si schopny chlap najde taku neschopnu zensku...asi to bude tym..
Lebo neschopak ma neschopacku..
A potom dieta zije kde zije....sud sa podla mna prikloni k matke aj preto,lebo je to tak zovseobecnene a zauzivane...ze pre dieta je najlepsie byt s mamou...a ja som za ,pokialje ta mama normalna...

lubka8309
autor
3. dec 2019

@unicornlady ano,mlada je jedinacik ale svokre sa neda dohovorit.najprv mladej nadavala ked zistila ze je tehotna ze si doj.... zivot a tak a teraz toto.oni sa poriadne nestretavaju ani so svojou rodinou,cele okolie vie aka je.mlada chodila od 17tich do roboty a prakticky platila celu domacnost lebo mama ma polovicny invalidny.ona sa skor boji ze by ju nemal kto zivit.ale syn sa vyjadril a povedal to aj im ze sa prestahuje a nieje problem jej nadalej pomahat

lubka8309
autor
3. dec 2019

@hivanik skusali.skoncili sme v restauracii lebo nam bolo povedane ze neboli nachystane na navstevu.a to vedeli tyzden vopred

lubka8309
autor
3. dec 2019

@derdia a si za aj ked ti poviem ze mlada bola ambulantne liecena asi tri mesiace na psychiatrii?a niesu vsetci chlapi neschopny

hivanik
3. dec 2019

@lubka8309 .....no tak zjavne jej matka ma na mladu velky vplyv....nechapem co za tym moze byt...

canerko
3. dec 2019

@lubka8309 Na synovom mieste ja bi som podala na sud,uviedla vsetky tieto skutocnosti.Nije z cielom odobrat matke dieta ale abi aj on ako otec mal pravo na svoje dieta tym viac ked sa o neho stara.Podla mna ziadna babka dedko ne moze bit viac ako rodic.A ne rozumiem zmanipulovane zeny svojim rodicom.Mamkin cecek,hruza....

cacianka
3. dec 2019

@lubka8309 ni tento zamotok nevyriesite len tak sami dvaja.musite pozbierať vsetky argumenty a dôkazy, zajst na upsvar sa poradit, pripadne u právnika a podať navrh na súd.neviem aky navrh mas ty a aky tvoj syn, co by ste chceli dosiahnuť.
Ci iba stretávanie s maličkým, alebo zverenie malého tvojmu synovi a ci by si mu pomahala.
Môžete podat aj navrh na neodkladne opatrenie to z urgentnych dovodov sud rozhoduje do 30 dni.
Najlepšie by bolo keby sa podarilo mladej matke vymanit spod toxickeho vplyvu matky, zit novy rodinny zivot s partnerom a spoločným dieťaťom sami. Ale ako to dosiahnut je tazko poradit.nepozname viac info, podľa ktorych by sme mohli viac poradit

cacianka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
popolusska
3. dec 2019

@lubka8309 nuz ak ma par spolu dieta a nezije v jednej domacnosti, uz to svedci o tom, ze vo vztahu asi nebude vsetko ok. Ak by mal tvoj syn s priatelkou zdravy vztah, matka by nemala taky velky vplyv na dceru...cize asi by mal najprv zriesit vztah s matkou svojho dietata...a pokial ide o zverenie do opatery, to neviem, ak sa matka o dieta stara neviem, ake realne sance ma...navyse ak pojde na sud, tak si moze byt isty, ze riskuje aj ten podla vsetkeho nie velmi stabilny vztah so svojou priatelkou..

derdia
3. dec 2019

@lubka8309 ja aom to napisala tak,ze ked je matka normalna..
Za inych okolnosti samozrejme,ze je prvorady otec...

horalka1986
3. dec 2019

@lubka8309 bez sudu uz urcite nie.

gaja78
3. dec 2019

@lubka8309 Mlada by si mala uvedomit, ze mamicka bude starsia a starsia, nebude tu vecne, co potom..... mala by sa osamostatnit, mysliet na dieta. Je to voci tvojmu synovi velmi krute, doslova si vyprosovat kontakt s vlastny synom. Ak sa nedohodne on s mladou, urcite by som to rieila sudnou cestou, nech nerozmysla nad ohovaranim a pod., nech si ide za svojim, bud na neho hrda ze sa postavi za vlastne dieta, kolko je takych otcov co sa distancuju. Drzi vam palce

eliska13
3. dec 2019

@gaja78 ved toho sa prave jej mama boji, ze dcera odide a ona zostane sama.Tak ju manipuluje.chory vztah
@lubka8309 kolko maju rokov?a on je s priatelkou normalne v kontakte volaju si, pisu....napisala by som slusny list, kde by som napisala, ze ako otec ma pravo byt s dietatom a, ak mu budu branit da to na sud....a asi ani nic ine mu nezostane.A ty to nesmies vidiet tak negativne preco by mu to mal sud zamietnut?ved je jeho otec, stara sa....
Aj dcera mu brani ci len svokra?

eliska13
3. dec 2019

@popolusska on nechce zverit do opatery chce sa len stretavat.
@lubka8309 tvoj syn netusil do coho ide?ved su obe svojim sposobom chore.Aky mali vztah predtym kde sa stretavali, ked pises, ze ju matka nikam nepustala.Priatelka chce byt so synom?