Svokrovci nerešpektujú našu výchovu a nárokujú si na dieťa

laura42779329
3. apr 2016

Ahoj maminky zaujima vas nazor.Nebudem sa tu extra rozpisovat, mnohe pozname to rozmaznavanie deticiek starymi rodicmi a pod. Dcerka ma 13m, stale ked od svokrovcov pride je ako vymenena to je jasne.Stale place a trucuje a trva aj 3 dni kym sa dostane do normalu, ale to som uz nejak prekusla, neda sa fakt vsetko zakazovat a je mi jasne, ze si ju chcu uzit ked sme tam a bla bla bla.ide mi skor o to, ze naposledy ked sme sa snimi pohadali a to koli tomu, ze malej chcela svokra silou mocou solit jedlo, ktore nebolo nutne zbotocne solit ked malej chutit aj tak a navise ked sa najedla znovu do nej napchali este banan a po nom este kolac.Nebola som pri tom, ale muz tvrdil, ze ju upozornil, ze malej uz bude zle nech to do nej nasilu netlacia svokra sa vyjadrila, ze nech si rozkazuje doma u nich si nebude!A takto to prakrizuju vo vsetkom.Najhorsie natom je, ze muz sa zato hneva namna ked ho,upozornim ze sa mi to nepaci a vraj vsetko zbitocne riesim.Stale sa koli tomu hadame.Vadi mi, ze ked sme u nich malu mi ani na ruky nedaju a ked si ju konecne vezmem o 5 min.pride svokor a vezme mi ju.Ked place a vezmem ju na ruky svokra ju zase zoberie, lebo ja ju asi neviem utisit.A toto mame kazdy raz.Co si o tom myslite.neviem ako sa snimi porozpravat o tom, ked ma ani muz nepodpori zastava si len ich.uz som z toho zufala, chcem aby mala mala starych rodicov vidim, ze je rada ked sme tam, ale oni nerespektuju nic co im poviem.Co ma papat, co nema proste nic

mihula
3. apr 2016

@timea7 a prave preto privrela oci,aby nebolo peklo a toto vsetko je o jednom velkom kompromise.Niekto tomu povie "zahryznut si do jazyka"

petra7777
3. apr 2016

@limetka69 Skľudni hormóny....aj ty raz budeš svokra .....páčilo by sa ti, keby sa nevesta tešila, kedy otrčíš kopytá?

petulda333
3. apr 2016

@mihula mas pravdu ale neda sa vzdy len hryzt si do jazyka a privierat oci a hlavne nie vzdy len jedna strana,potom si ta druha mysli ze to robit moze aj nadalej a casom bude viac zasahovat do coho nema!

petulda333
3. apr 2016

@petra7777 kde take nieco limetka pisala?asi nevies citat

timea7
3. apr 2016

@mihula to vôbec nie je o hryzení si do jazyka, ale naopak, o komunikácii, o slušnom vymedzení hraníc. Moja svokra si už vôbec nemusí hrýzť do jazyka, s jej synom som vyše desať rokov rozvedená....je to o vzájomnej úcte a rešpektovaní sa, ak sa mi niečo nepáči, tak to poviem. Ak má svokra aj svokor tendenciu nevesta brať dieťa z ruky s poznámkou, že sa oň nevie postarať, nevie ho utíšiť, aby jej nespadlo, tak to určite nie ja na hryzenie do jazyka, ale práve na vymedzenie hraníc. No v prvom rade na rozhovor s manželom.

limetka69
3. apr 2016

@petra7777 zle si ma pochopila. Mne samej je luto, ze nemam svokru. Narazala som na vtipy o svokrach, nemozes popriet, ze su pravdive. Cest vinimkam. 🙂

petra7777
3. apr 2016

@petulda333 nenapísala náhodou, že svokra je dobrá len studená?

petulda333
3. apr 2016

@petra7777 napisala ze sa to vravi,nie ze si to zela...treba.citat s porozumenim a nebrat vsetko az tak vazne

loginexistuje
3. apr 2016

ja by som nechala nech su s nou ako chcu a vyuzila ten cas a sla niekam s muzom sama co oci nevidia to srdce neboli.

Stari rodicia su na rozmaznavanie a rodicia na vychovu.

Ale teda my nemame ziadnych starych rodicov tak mozem o rozmaznavani vnucat = mojich deti iba filozofovat.

gabrielazuberova
3. apr 2016

Ahoj, veď vlastne odpoveď poznas učíte aj sama, v prvom rade si pohovoriť s mužom, mal by si ťa zastať a nastaviť pravidla pre jeho rodičov, inak obmedziť návštevy. Poznam to, moja mama je taka, dokonca byvame v jednom dome ale mame už našťastie samostatne bytové jednotky. Pekné odhováranie nikdy nepomohlo, ostro a priamo inak to nejde, je mi z toho smutno že vlastná matka nerešpektuje naše názory ale inak to nejde.

timea7
3. apr 2016

@loginexistuje to môžeš naozaj len filozofovať....sú tu na MK baby, ktorým starí rodičia podkopávali autoritu takým spôsobom, že jediným riešením bolo obmedziť alebo úplne prerušiť kontakty. Je to hrozné, lebo dieťa vzťah so starými rodičmi obohacuje, ale ak počúvajú z ich úst nepekné reči na adresu svojich rodičov, v ich dušičkách to spôsobuje zmätok.

petulda333
3. apr 2016

@loginexistuje ja som rada ze svokrovci ziju na dedine,pretoze sama som detstvo travila u babky na dvore,na druhej strane ale vidim co svokra robi s neterkou a tak dost zvaxujem ci tam syna budem pustat sameho..uz teraz robi veci ktore sa mi nepacia ale svokra nazory inych nerespektuje

mihula
3. apr 2016

@timea7 ty si mala stastie na dobru a slusnu svokru,nie vzdy sa to rozhovorom da zvladnut.Preto tie privrete oci,si vies predstavit kolkokrat sa tu mamicky stazuju,ze ziju u svokry,ze svokra to a to,ale nik sa nezamysli,čo svokra,a či sa svokre paci spravanie nevesty.Keby svokra nepreglgla nejednu urazku,vela mladych rodin by zostalo na ulici.
Preto ja tento problem vobec nevidim ako problem.Treba skoncit s navstevami doma,stretavat sa iba vonku na prechadke,tam sa jedlo nepodava a dieta sa z kociara nevybera

timea7
3. apr 2016

@mihula ja nie som automaticky na strane nevesty, naopak, svedčia o tom moje príspevky v témach o svokrách. a vekovo som už tiež podstatne bližšie k svokre ako k neveste 😎 , takže to chápem aj z druhej strany. Ale pregĺganím sa problémy len zametú pod koberec a neriešia, čo nemám rada. Jedna veta sa dá predsa povedať viacerými spôsobmi, môžem od niekoho niečo žiadať bez toho, aby som ho urážala. To, že u mňa mladí bývajú (teoreticky) mi v žiadnom prípade nedáva právo prevziať výchovu ich dieťaťa za nich. A na rozdiel od teba si nemyslím, že by mladí skončili na ulici, lebo vždy je možností viac. Bývanie u rodičov je síce lacnejšie, ale mladí by mali bývať samostatne. Prečo píšeš o stretávaní sa na ulici? Ideš od mantinelu k mantinelu. Medzi hryzením si do jazyka a stretávaním sa na ulici sú aj ďalšie možnosti. V tomto konkrétnom prípade ak by sa manžel postavil za svoju manželku, tak by ju jeho rodičia rešpektovali oveľa viac.

katarinamarkova
3. apr 2016

@laura42779329 🙂) to ako je možné, že nedajú ti vlastné dieťa na ruky a berú ti ho, že ty matka ho nevieš utíšiť? 🙂
prepáč, ale myslím, že ti ho asi násilím nitko z náruče neťahá......povedala si im pri tom niekedy aj nie? myslím ozajstné nie! teraz ju mám ja! ja matka si svoje dieťa viem utíšiť! vám ho POŽIČIAM o chvíľku ( nedám - požičiam - lebo to je moje dieťa ) tak vás prosím počkajte!
povedala si niekedy rázne - ten banán teraz jesť nebude!!!
povedala si niekedy - nepresálajte jej zbytočne jedlo! ničíte jej obličky! veď vidíte že jej to aj tak chutí, prečo jej to kazíte?
skúsila si sa pri nich aj niekedy naozaj správať ako matka, čo svoje dieťa bráni, chráni a je tou prvotnou osobou čo sa oň stará.....?

dupni si, slušne, asertívne, zdvorilo ale rázne.

alaguema
3. apr 2016

@laura42779329 Ako to, že ti "nedajú" vlastné dieťa na ruky? Neviem si to v praxi ani predstaviť. Veď tvoje dieťa snáď samo chce ísť k tebe. To ho ako násilím odtrhnú od teba, či ako? Mne sa toto stalo iba raz, keď mi švagriná trhala z rúk moje dieťa a ja som jej slušne, ale veľmi dôrazne povedala, aby nás nechala na pokoji. Došlo jej a už to neskúšala. Toto sú veľmi choré vzťahy a chorí ľudia. Ak to nezmeníš, budú sa vtierať do vášho vzťahu s manželom, s deťmi, budú ho narúšať až kým ho nerozbijú.

katarinapekna
3. apr 2016

@laura42779329 načo tam chodíš? Nechapem.....nechoď,nenavstevuj a máš pokoj.jednoduché,čo tu ttreba riešiť? Nič

jeennyv
3. apr 2016

@laura42779329 kazdy svoje dieta vychovava inak,kym si nedupnes a nepovies tak zachvilu tvoje dieta bude prepchate a rozmaznane, lebo babicka dovolila...ono niektori ludia to s formou tzv. opicej lasky prehanaju...ty si matka musis to riesit, tam neexistuje ze nechaj tak, beriem ho naruky ja atd. dieta v prvom rade nebude rozumiet koho ma pocuvat a v druhom rade, ked sa budu riesit veci, ty budes ta co bude mat cusat a sa prisposobit...inak vo vseobecnosti ja nechapem co su to vztahy, ja som sa s tym u nas ci v blizkom okoli nestretla...

margaretka
3. apr 2016

Tiez som si tým prešla,skoncilo to po 6 r tak že starí rodičia prišli o vnucata,bohužiaľ,nevedeli sa správať,chodime tam 3x do roka na hodinu.
Keď som čítala tému zadavatelky akoby som písala ja pred 8 r. Doslovne!
Veľmi dobré poznam tie hlášky že nepočúvam mamu, čo sa liepaso mame tu máš teraz nás, výkop sa na rodičov čo za nimi stále mrncis, urcite uz nemas dobre mlieko ked ju taku velkju kojis,samozrejme pchali všetko možné do nej,narušili komplet nás stravovací režim,jasne že nejedla normal jedlo ked jej ponúkali stále niečo zobnut, po vikende sme dva dni sa dostávali do normálu...

loginexistuje
3. apr 2016

@timea7
No ved ja viem ake je to hrozne u nas svokrovci ziju sme bez kontaktu svokra ma plmy invalidny na psychiatricku diagnozu a neberie velmi lieky tefa nebrala pred tymi deviatimi rokmi. K mojej mame sa nevyjadrujem peklo na zemi este sa dostavam z toho aj cez psychoterapie a ano rada by som aspon teoreticky riesila rozmaznavanie mojich deti starymi rodicmi co je na tom zle si myslis ze je prijemne toto vysvetlovat detom ze oni nemaju starych rodicov co by o nich stali ja som mala velmi dobru babku a rada spominam na nu moje deti toto nemaju ale tak ako sa vravi syty hladnemu neveri

nini1010
3. apr 2016

No mne keby si niekto,a je jedno ci svokra alebo moja mama,zobral dieta z ruk bez mojho dovolenia stalo by sa to raz a nikto viac by si to nikdy nedovolil.Nechapem ako to ze ich to nechas len tak robit.Do kazdeho skusaju len tolko kolko si dovoli nechat do seba skakat.Svokra ma stastie ze ma taku trpezlivu nevestu.V mojom pripade by sme si to velmi rychlo vysvetlili a tak skoro by navstevu nemala.

margaretka
3. apr 2016

@katarinamarkova tak ako píšeš,mojej svokre sa tak razne nedalo povedať lebo sa urazila a isla fnukat.... Nedám banán - ona ale papa ho ako jej chutí,mama ti nedá pozri babka dá...mala stastna a ani náznak že by chcela ísť ku mne \ čo by si ju vytrhla nedám a basta?\
Nedám vám teraz malú teraz ju mám ja - svokra ale pozri ako chce ísť ku mne poooodd,babka ta vezme, malú beriem ona jaci za babkou,svokra no vidíš chce somnou poood.....
No na gulku to bolo,byť slušná,mať autoritu,no nevybuchnut nepohadat sa... Svokor podovne len v inom odtieni. Až raz to prekypelo ked uz bola väčšia som svokre napisala všetko čo mi vadi a nepaci sa,keďže bežné to nevnimala... No a urazila sa a tri roky sa nebavime len zdvorilostne pár slov v spoločnosti na rod.stretnutiach...
Ono sa to ťažko chápe ak to clocek- rodina nezažila takýto problém....

cawes
3. apr 2016

@laura42779329 moj ma skoro 4roky a teda nezniesla by som aby mu niekto solil jedlo alebo cukrival jahody a tlacil do neho kade co. Ked bol malicky tak som kazdeho upozornila 3x na 3x som povedala ze to je posledny krat co som upozornila a ze ak sa neakceptuje co poviem tak jednoducho neprideme a to som to povedala aj mojej mamke. A odvtedy mam vsade klud, vsetci vedia ze to je moje dieta moja vychova.

timea7
3. apr 2016

@margaretka ja by som svokre popredu povedala, že sa nedám vydierať jej fňukaním a urážaním, že chápem, že má na veľa vecí, ktoré robím iný názor, ale trvám na tom, aby rešpektovala to, čo dieťaťu poviem ja, pretože ja som jeho matka. Má more priestoru na to, aby sa s ním hrala, jašila, učila ho spoznávať svet, ale moje dieťa si vychovávam ja. A ak by dieťaťu dala banán, ktorý som mu ja odmietla dať, tak by som mu ho samozrejme z ruky nevytrhla, ale potom by som jej (bez prítomnosti dieťaťa)povedala, že to urobila posledný krát. Ak ja niečo dieťaťu z akýchkoľvek dôvodov zakážem, ona to musí rešpektovať. Bolo by mi veľmi ľúto, ak by to tak nebolo a museli by sme obmedziť u nej návštevy len preto, lebo toho nie je schopná. Verím, že je rozumná žena a nikdy k tomu nepríde. Ty si to v podstate roky tolerovala a potom si vybuchla 😒 😒 😒 .
@loginexistuje je mi ľúto, že tvoje deti fakticky nemajú starých rodičov, vysvetliť sa im to dá tak, ako deťom takmer všetko - vecne. Lenže táto téma nie je o rozmaznávaní detí starými rodičmi, sama sa divím ženám, ktoré riešia somariny v téme o svokrách, ale toto je o vedomom podrývaní autority 😠

margaretka
3. apr 2016

@timea7 to čo píšeš že by si urobila,robil môj manžel obcas v niekt.situáciách,no dopadlo to vždy hádkou nepochopením že si ich nevazime, nepotrebujeme,obmedzujeme....

margaretka
3. apr 2016

@cawes mne svokor na to povedal rozkazuj si doma 😉 alebo môjmu manželovi ked ich upozorňoval... 😉 čo všetko by som ja nedovolila ... A musela som pre klud .... 😉

mickao
3. apr 2016

@laura42779329 toto trhanie dietata z ruk doverne poznam. Aj mne to robila. A mnoho ineho. Dala som malemu ciapku dole z hlavy, ona mu ju dala nazad. Syn vypluval cumel, ona mu ho drzala nasilu v pusinke. Mna zasadne nikdy neodzdravila, len sa malemu blbo prihovarala: " Zase ti robia zle? Najradsej by ta nechali lezat v kociku." A kopec podobnych dristov. Rozum rozdavala na pockanie. No, nemiluj taku svokru. Raz mi praskli nervy a bolo. Od vtedy je krotkejsia. Takze ja ta chapem. Vsetko by mohol vyriesit tvoj muz. Pokial to on dovoli, budu si dovolovat viac. Moj mi tiez nebol nikdy oporou a vsetko som znasala sama. A vysledok? Strata lasky k mojmu muzovi.

ektherese8
3. apr 2016

@mihula tak to by si neverila co poje, ja mam 15 mesacneho syna a ten keby si mu davala 24hodin jest tak bude jest a s kludom naraz aj tolko co napisala autorka temy

timea7
3. apr 2016

@margaretka to, čo som písala nemal robiť len tvoj manžel a len niekedy, ale mali ste tvrdo trvať na svojom obidvaja hneď od narodenia dieťaťa. Tvoja svokra videla, že to nemyslíte až tak vážne, že jej to niekedy prejde, preto sa správala tak, ako sa správala. A hádať sa dá len s niekým, kto sa do hádky dá vtiahnuť. Ak s úsmevom, ale dôrazne budeš trvať na svojom, pochopí aj svokra, aj keď chápem, že je v takých situáciách ťažké udržať sa, lebo nervy ako špagáty. Ak by svokra začala s tým, že si ju nevážime, ešte by som vyskúšala využiť niekoho, koho si ona váži, na koho názor ona dá, prípadne jej priniesla nejaké knihy o škodlivosti dvojakej výchovy. Ak by nezabralo ani to, s kľudným svedomím, že som vyčerpala všetky možnosti, by som jej oznámila, že akákoľvek snaha o normálne vzťahy z mojej strany vypršala. A vôbec by mi nebolo ľúto, ak by moje deti neboli v styku so starými rodičmi. S takými, ktorí sa správajú tak, ako si opísala a majú na prvom mieste svoje záujmy, nie záujmy detí, sa naozaj nemusia stretávať, tak či tak by po tých stretnutiach mali v hlavách len zmätok...

timea7
3. apr 2016

@margaretka nemusela si pre kľud, chcela si. Ak by som počula slová - rozkazuj si doma, tak by som spakovala deti a povedala, že mi to je ľúto, že nie sú schopní rešpektovať rodičov svojich vnúčat a idem si teda rozkazovať domov. Oni sú u nás kedykoľvek vítaní, ale s tým, že budú rešpektovať v našom dome oni nás.