Syn pôjde bývať k otcovi

janeri151
23. apr 2020

Ahojte. Chcem sa spýtať ak je medzi vami niekto kto musel riešiť situáciu tak že po rozvode odi#lo dieťa bývať k otcovi?Som tri roky rozvedená otec si deti k sebe nikdy nevzal ani na jeden víkend len občas k nemu išli na pár hodín a zas domov. Celá starostlivosť na mne i keď som nechala po rozvode neobmedzený styk kedy chcú nebránila som nikdy. Teraz syn začal dosť vyskakovať s kamarátmi má 17 je dospel_ môže si robiť čo chce.... A tak asi to niekto pozná. Samozrejme že som zakročila hlavne keď sa pridružil aj alkohol a informovala som o tom jeho otca nakoľko mi vôbec nekomunikujeme ani ohľadom detí. Ja som sa snažila ale z druhej strany žiadna odozva. Po veľa hádkach so synom sme sa zhodli aj s bývalým že pôjde byvať k nemu.No a keďže viem že deti mi neraz povedali že keď sú u otca občas pár hodín tak stále na mňa nadáva a pod. Mám strach že syn sa pri ňom úplne zmení, neviem si predstaviť ako budem ďalej bez syna žiť bežný život. Ako ste sa stým vyrovnali? Syn si myslí že mu tam bude lepšie lebo ja stále len zakazujem prikazujem a chcem aby sa učilPritom majú všetko čo chcú aj keď som s nimi sama nič im nechýba. Ďakujem

0kristina0
23. apr 2020

@janeri151 mozno ma syn pravdu a naozaj mu tam bude lepsie. Si si ista ze ex bude dosledny v jeho vychove? Ked doteraz na nich kaslal tak velmi pochybujem ze teraz bude otec roka.

dovozadokoca
23. apr 2020

Ojojoj, takých rečí bolo, ako pôjdem k otcovi. Veď nech len ide, naozaj je takmer dospelý. Sa zbadá. Otec, čo nemá šajnu o výchove detí bude z pubertalneho decka učíte skákať po plafon od radosti.

janinah
23. apr 2020

Tam u jeho otca sa vyskytuje nejaka zena? Ktora by trochu dohliadla? Aby si pol pol roku neriesila alkohol u oboch...ked nemame navarene.tak si aspon nalejme...skusenost znamej.ked odisla robit opatrovatelku a muz i synovia sa dali na alkohol...ty byvaleho poznas.vies co mozes cakat...puberta nie je lahka.dufam.ze syn bude k tebe pravidelne chodit a budes mat prehlad ako zije.

dovozadokoca
23. apr 2020

Inak, hrozné, keby sa dá vrátiť v čase, sa vyfackám. Len či to tak funguje aj u chlapov. Že zistia, o čom je život časom. Mám pochybnosti. :D

janeri151
autor
23. apr 2020

@0kristina0 veď práve toho sa bojím on si ich zavolal k sebe na pár hodín a nikdy ani prespať nič všetko bolo na mne škola lekár všetko 😕

janeri151
autor
23. apr 2020

@janinah ex nepije a viem z počutia že má priateľku no on pracuje často v zahraničí

deti95060810
23. apr 2020

@janeri151 ocinko v zahraničí a syn bude sám? či s otcovou priateľkou ?To máš nejaké nedomyslené...

janeri151
autor
23. apr 2020

@deti95060810 vraj si ho vezme keď sa vráti teraz sa pre koronu nemôže vrátiť ja som s tým tiež neni stotožnená ale syn je presvedčený že tam chce ísť ja pracujem na tri smeny a nedá sa mi syna kontrolovať či nieje vonku s kamarátmi a hlavne sa bojím toho alkoholu už som mu to toľkokrát vysveľovala ale on má svoj rozum

eliska13
23. apr 2020

@janeri151 keď bude jeho otec často preč a syn bude s cudzou ženou doma podľa mňa bude odchádzať z domu ešte viac.Ak sa ho bude ona snažiť vychovávať budú rozbroje.Podla mňa sa za chvíľu vráti.Zalezi ako sa k tomu celému postaví otec či zodpovedne či nie.Syn to berie ako únik kde bude mať pokoj

janickacrazy
23. apr 2020

@janeri151 len ho nechaj, možno sa po pár týždnoch vráti a inak ty si nemala 17? nikdy si nepila, nebola na disco s kamoškami, nerobili ste hlúposti? ved to je normálne v takom veku, ja som tiež v tom veku robila kraviny, zábava, alkohol, skúsili sme aj cigarety, ale ved to asi každý a som úplne normálna

janeri151
autor
23. apr 2020

@janickacrazy tak ten alkohol nie a ja beriem že na diske sa alkohol pije tiež na opekačke ale nie že prídem z práce večer domov cez týždeň a môj syn má vypité. Ide o to že je v mojej starostlivosti a jeho otec akékoľvek takéto pošmyknutie využije proti mne keďže ho jeho kamaráti myslím exovi informuju kde sa náš syn pohybuje

cherry19811
23. apr 2020

@janeri151 S tym alkoholom suhlasim si neviem predstavit ze by mi syn chodil domov napity ..by som ho hnala..len nech si ide ked chce ..to je ta dnesna vdaka tych parchantov zato, co pre nich clovek robi..nic si nevazia.
@janickacrazy Ty si bezne chodila domov v naleve ? Alkoholickom? No zbohom mna by rodicia vyrazili z domu nikdy by mi alkohol netolerovali aby som si len tak v tyzdni prisla v 17 domov napita. Ak je toto podla teba ok, tak normalna niesi😂

dkethe
23. apr 2020

Ja som v 17 tich odisla k babke na rok a potom na vs. S mojou mamou mam cely zivot zly vztah.
Pokial mate so synom dobry vztah, len papuluje, neodchadzal by.
A ak ho k tomu vedie chlast, nuz to je velky problem ktory odchod len prehlbi

janickacrazy
23. apr 2020

@cherry19811 tak my sme chodili na disco vždy v piatok a v sobotu večer, vracali sme sa v noci, ked rodičia spali, pili sme samozrejme tajne, nikdy na nič neprišli, ale cez týžden som chodil normálne do školy a učila som sa výborne, bola som bifľoška a moji rodičia o tom alkohole dodnes netušia 😂

janickacrazy
23. apr 2020

@janeri151
@cherry19811 tak ale pokiaľ autorkin syn pije aj cez týžden, tak to je už iiný problém asi vážnejší ako bežné diskotékové úlety

cherry19811
23. apr 2020

@janickacrazy tak to je ine ..tym si presiel snad kazdy, ale tu uzivatelka pise, ze jej syn inklinuje k alkoholu a bezne aj v tyzdni pride v alkoholickom opojeni domov , co je nerespektovatelne. Keby si vypil ba diskoteke raz za uhorsky rok to sa tolerovat da

janeri151
autor
23. apr 2020

@dkethe my máme dobrý vzťah len teraz začal vyskakovať cca od vianoc aký je dospelý, môže si robiť čo chce nepáči sa mu keď chcem aby sa učil stále len že mu zakazujem a pod. Ale podľa mňa nie je normálne aby cez víkend chodil s kamarátmi kde viem že chlastajú to že chcem aby bol o desiatej doma tiež nie je zlé ja keď som v práci v noci tak potrebujem vedieť že je doma a nie že sa fláka tak som mu povedala že ak sa mu nepáči môže ísť k otcovi a to len kvôli tomu že snáď si nebude tak vyskakovať aký je dospelý. Ako si môže robiť čo chce pretože dosť sa necháva ovplyvniť kamarátmi a to mu ja nijako nezakážem.

cherry19811
23. apr 2020

@janeri151 nezavidim ti moj syn ma 17 ako tvoj.. nikdy nepil vonku je len max do 22.00 hod dlhsie byt nechce , na diskoteky nechodi, v skole jednotkar..moja sestra ma taku dceru v 19 odisla z domu pila a uz 2 roky o nej nic nevedia

janeri151
autor
23. apr 2020

@cherry19811 môj syn keby chcel je tiež jednotkár ale pre lajdáckosť 3 4

janeri151
autor
23. apr 2020

@janickacrazy on nechodí ani na disky ja beriem že v takýchto prípadoch sa to stáva ale nie že ja sa snažím aby mali všetko a prídem dorobená z práce v noci a v jeho izbe akoby som vstúpila do krčmy také výpary ide o to že decká v takom stave dokážu vyviesť všelijaké hlúposti

eliska13
23. apr 2020

@janeri151 podľa mňa sa spustí ešte viac.Navrhovala si to ty, aby keď si v práci bol pod dohľadom či to vyplynulo z tej hádky a vlastne je urazený a chce ísť k otcovi?

janeri151
autor
23. apr 2020

Teraz sa berie ako samozrejmosť že decká chodia opité ale veď keď sa to teraz neustriehne tak ako skončí? Možno podľa niekoho preháňam ale mám strach že ak mu v tomto ustúpim len aby neodišiel tak sa to ešte zhorší a bude si viac dovoľovať.

eliska13
23. apr 2020

@janeri151 neprehanas takto to iba začína...

janeri151
autor
23. apr 2020

@eliska13 jeho otec pracuje prevažne v zahraničí keď je doma tak keď im zavola tak tam prídu na pár hodín syn zväčša po hodine doma no a ja keď už neviem čo a ako tak som mu povedala že ak si myslí že mu bude pri otcovi lepšie nech je s ním a on že veľmi rád lebo po poslednej hádke keď som ho doma našla pripitého ušiel z domu a neviete si predstaviť ten strach keď som ho v noci chodila hľadať a ndspala tak

janickacrazy
23. apr 2020

@janeri151 No je to ťažké, ja som zase neni za prílišné zakazovanie, lebo decká skúšajú to zakázané veľmi radi. Ja som napr. môjmu synovi nič nezakazovala, môže byť vonku do kedy chce, aj na diske aj do rána, mne to nevadí, lebo viem, aká som bola ja v jeho veku a nám stále dačo zakazovali a o to viac nás to lákalo. Moj má už 20, nepije, nefajčí, sám si varí zdravú stravu, diskotéky ho nebavia. Ked bol mladší, asi 2krát sa opil, bolo mu zle, odvtedy sa alkoholu vyhýba, raz za čas ide niekam von s chalanmi, je úplne v pohode, ale tak záleží aj od povahy. Ja som vystrájala omnoho viac ako on v puberte. Jeho to neláka.

janeri151
autor
23. apr 2020

@janickacrazy môj syn fajčí a s tým som sa zmierila ani som to nejak neriešila len som mu povedala svoj názor ale toto jeho správanie trvá cca 4 mesiace a viem že ak to tak nechám tak sa to zhorší preto som tá zlá ale ja som sa oňho nestarala celé roky aby sa spustil.

sofia1
23. apr 2020

Nech skúsi ísť.Myslim,ze otec,ktorý sa nestaral,tak nebude ani teraz a syn tam nevydrží.Určite doma ma mama hotel a u otca si myslím,ze to tak nebude.

0silvia0
23. apr 2020

@janeri151 ale ved teraz v tejto situacii by to malo byt lepsie, nie? Ved uz vyse mesiaca su podniky a krcmy pozatvarane, nema s kym a kam chodit chlastat, nezlepsilo sa to teraz trocha? Podla mna si mu nemala dat moznost ist k otcovi, ma kam ist, tak machruje...

eliska13
23. apr 2020

@0silvia0 veď si niečo kúpia s partiou či k niekomu idú na byt.tiez si myslím, že to povedal len v afekte, že ide k otcovi.
@janeri151 povedala by som mu nech teda ide, ale nech si to dobre rozmysli, že nebude behať hore dole podľa toho ako sa kde pohada.Ale ja ako mama by som chcela, aby zostal doma.Otec bude stále preč a neverím, že druhá žena sa bude doťahovať so 17 r chalanom.Oni nemajú deti, alebo ona svoje?

0silvia0
23. apr 2020

@janeri151 moj syn inak tiez fajci, co poznam vsetkych jeho kamosov, vsetko to fajci, na nervy...
Ked idu von, casto idu na pivo, chodia cez vikendy aj na rozne akcie, frajerku ma dlho, ma uz 18, ale fungoval takto aj predtym... Opity domov nechodi, ale nemam potrebu ho kontrolovat, ja na nom vidim, ze rozumu ma dost a vie co robi...