Syn so mnou nekomunikuje

1. jún 2020

Mám problém... Alebo skôr sa chcem vyžalovať. Môj syn so mnou nekomunikuje. Ja viem ublížila som mu a hrozne mojim správaním k nemu a jeho vyvolenej ale nemyslím si že to bolo také vážne aby so mnou prestal zo dňa na deň komunikovať odsťahovať sa a nedať o sebe vedieť prípadne sa ani neozvať. Nereaguje na správy a ak áno tak sporadicky na hovory tiež nie nestavi sa ani domov a neviem čo je s ním. Myslíte že to prejde? Urobila som hrozné veci ale toto som si nezaslúžila nikomu neprajem takto trpieť

lamar11
2. jún 2020

Žiarliš,proste si priznaj že hlúpo,sebecky žiarliš,to je cesta ako samu seba uzdravit. treba prestrihnút pupočnú šnúru, ty si mama,nikdy nebudeš manželka,vedela si to že raz bude žit po boku inej ženy,či ako si si to predstavovala,že bude do smrti pri tebe,neštastný že nemá rodinu? Určite je tažké niekomu dat slobodu koho mám rád,ale to je skupočný dokoz nešistnej lásky..ty svojho syna ani nelúbiš,to čo citíš nemá nič spoločné s láskou. Dala by som ti len jednu radu,urob si v sebe poriadok,tvojho muža nemajú nahradzat deti,lásku ktorú potrebuješ ti deti nedajú,tú ti má dat partner,zbav sa svojej závislosti na detoch,nájdi si partnera,koníček,popracuj na sebavedomí,ak to zvládneš tak potom chod až za synom,inak im bueš len strpčovat život a aj sebe.

fokuska
2. jún 2020

@karolinakr Precitaj si aj autorkine predchadzajuce temy - teraz je to kamaratka, lepsia kamaratka alebo milenka, v predchadzajucich diskusiach to bola nevesta, ma 21, syn ma 22 a su manzelia, takze to myslia spolu na cely zivot, ziadna prestupna stanica na sex.
Ziju spolu a nic co nevesta urobi nie je dobre, ked perie je zle, ked neperie, tak tiez je zle. Vsetko co syn urobi je urcite tak, ze ho ona nahuckala. Aj to, ze idu autom do mesta, ze si vecer niekde povyrazia, to su jej napady a minaju JEHO peniaze. A urcite aj vsetky spotrebice co maju (mixer, zehlicka...) isli z jeho penazi. A nepaci sa jej, ze perie na jej pracke, lebo to kupila dcera pre mamicku a nie preto aby mamickina svokra v nej prala.
A ona pride domov z prace a vidi, ze nevesta navarila pre syna - ako sa opovazila, vraj sa chce ukazat pred svokrou, ze ona vie manzelovi navarit.

0kristina0
2. jún 2020

Daj sa prosim ta uz konecne liecit, si chory clovek!!!!!!!!

autor
2. jún 2020

Takže môžem reálne počítať s tým že takto to bude stále a teda že bude stále na jej strane ?! Mňa hnevá to ako si stále ona potrebuje dokazovať že je odo mňa lepšie a ako mu teraz nič nechýba

katkati
2. jún 2020

Nechaj ich, jemu teraz naozaj nič nechýba. Potom uvidíš.

cervenaruza123
2. jún 2020

Ano, takto to bude stale a takto to aj ma byt, ze partneri maju drzat spolu. Rodic je uz na druhom mieste zial, je to drsne, ale je to tak a je to spravne. Nechyba mu nic, su stastni, vobec ta nepotrebuju, zmier sa s tym. Kazdy mlady par by to mal takto pocitovat. Keby mlady par pocitoval, ze im k stastiu chyba matka, svokra ci hocikto iny, tak by to nebolo uplne najnormalnejsie, nemas ten pocit? Mozno je aj lepsia ako ty a co? Mozno len robi veci inak a tebe sa zda, ze ti tym nieco dokazuje. To je jedno. Vybral si ju a budu drzat spolu, ty uz si bokom, musis sa s tym zmierit. Tak to v zivote chodi a tak je to spravne.

nistika
2. jún 2020

tak tak bude to tak naveky vekou amen. je len na tebe, ci budes alebo nebudeš súčasťou ich života. keby bolo na mne dávno ťa odstrihnem, ale oni ti možno šancu ešte dajú a ak sa budeš správať prajne nezávistlivo a hlavne normálne, možno prídu ešte niekedy k tebe na kávu a dokonca sa ťa spýtajú ako sa máš. ale s týmto tvojim postojom "hnevá ma že mu teraz nič nechýba" ďaleko nezájdeš a úprimne sa teším, že sa mladí od teba odsťahovali prajem im naďalej veľa šťastia zdravia, výletov a úspechov pri zakladaní novej mladej rodinky. vlastne by si im to po správnosti mala priať ty ale tak čo už

fokuska
2. jún 2020

Ano, pocitaj s tym, ze si ho vychovala - predpokladam, ze najlepsie ako si vedela. Teraz je dospely a ma manzelku, bude zit svoj zivot po svojom - v niecom mozno presne podla tvojich predstav a v niecom uplne inak. Ale to neznamena, ze zle, iba inak - tak, ako to vyhovuje jemu a jej.
Ty si vzdy robila vsetko presne tak ako sa pacilo tvojej mamke a svokre? Nikdy ste nemali odlisne nazory?

Ona si nic nepotrbeuje dokazovat - ona sa o neho stara najlepsie ako vie a rovnako tak on o nu. Ona nie je lepsia ako ty a ty nie si lepsia ako ona. Obe ste nieco uplne ine - ty si ho pripravila na zivot a on ten zivot teraz zije so svojou milovanou, ona stoji po jeho boku a je teraz na prvom mieste.

Cim skor toto pochopis a nebudes ju vnimat ako nepriatelku, ktora prebrala tvoje miesto a ukradla ti syna, tym lepsie pre teba a pre celu rodinu a rodinne vztahy.

Tes sa, ze si nasiel zenu, s ktorou je stastny, ze im to tak nadherne klape, ze u sebestacni a spokojni. Tes sa, ze su uspesni a ako sa im dari. Tes sa, ze im nastastie nic nechyba, ze neostali na krku tebe a ze by si ich musela zivit. Ved by si mala byt hrda svokra, ze akeho mas skveleho syna a aku si dostala sikovnu milujucu nevestu.

simca06022011
2. jún 2020

ona si nemusi nic dokazovat, ona je od teba lepsia :D boze, kazdy je.. ved ty si strasne ziarliva zena.. ona sa s nim rozprava, niecim sa pochvali a robi ti tym naschval? vyhlasuje, ze sa ma dobre? Ved mi si mala pychou lietat, ze sa ina zena ma tak vyborne pri tvojom synovi a su spokojni. On mina na nu v restauraciach? no a? ved je hadam nejaky gentleman, chodi po nu do prace? no a? po mna tiez chodi chlap do prace a dokonca aj rano ma tam odvezie a robi to tak roky rokuce.. Keby sedel pri tebe na zadku, o 10 rokov by ti nechybali vnucata? Nuz na tvojom mieste robim nieco s tym syndromom prazdneho hniezda, najdem si nejake aktivity a mladych podporujem a neotravujem ziarlivostnymi vystupmi a ohovaranim. Aby si nedopadla tak, ze si ani tie vnucata neuvidis...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cervenaruza123
2. jún 2020

Vlastne v diskusii trochu vidno, kde je hlavny problem. V tom, aky mas k tomu postoj. Pytala si sa ako mozes zlepsit so synom vztah, resp. obnovit. Ale odvtedy tvoje prispevky su len o tom, aka je nevesta zla. Nehladas riesenie, ty riesenie mas a snazis sa vsetkych o tom rieseni presvedcit. Ked takymto sposobom komunikujes aj so synom, tak naozaj sa necudujem, ze radsej sa odstrihol, ved to sa neda vydrzat a nema to ani zmysel.
Vravis, ze ostatni clenovia rodiny su na tvojej strane. To je pekne. Raz ale pravdepodobne pride den, ked oni spravia nieco, co tebe nebude po chuti a budu tiez proti tebe. Znepriatelis si aj ich, znechutis vsetkych a nakoniec sa ti bude kazdy vyhybat? Len preto, lebo nebudes vediet prekusnut svoje nazory na to, ako maju zit? To je nebezpecne, pozor.
Mozno je syn mlady a hlupy. Mozno si vybral naozaj zlu partnerku, ako tvrdis. Vies kolko je takych rodin, kde niekto uplne nevyhovuje, kde si niekto nasiel cudneho partnera? Len v mojej rodine a okoli poznam plno prikladov. Ale co narobis? Bud sa rozhadate alebo sa budete respektovat a mysliet si svoje, ale pre dobro rodiny sa nebudete hadat.
A kolkokrat si my myslime, ako niekoho pozname, ale casto sa len sprava v rodine podla "rodinnych pravidiel" a v hlbke srdca tuzi po niecom inom. A potom tomu cloveku povies "ty si nikdy taky nebol". Co ak bol, ale pri tebe, pri rodine to nemohol dat najavo?
Poznam vztah, ktory "zil" z toho, ze rodiny boli proti tomu vztahu. Bola to romanticka zakazana laska, ako z filmu, Romeo a Julia, tajne stretnutia, zakazane ovocie, vsetci su proti, ale laska je silnejsia a zvitazi... Potom sa s tym rodiny zmierili a dali im teda najavo, ze ich prijimaju a respektuju. To si mala vidiet, zrazu velka kriza vo vztahu, lebo zrazu akoby ti dvaja mladi nevedeli preco su spolu, kedze laska uz nebola zakazana 😀. Zakazmi dosiahnes casto opak. Bud sa s tym zmieris a budes ich respektovat alebo sa tvoj vztah so synom mozno nikdy neobnovi. Nie jedna rodina je taka, kde deti ani nepoznaju svoju babku, lebo babka robila rozbroje v rodine. Nebud jednou z takych svokier.

karolinakr
2. jún 2020

Tak ona je teda manželka? A chichocu sa v izbe? Tak sprav nejaky kompromis, hluposti si nevšimaj a nerieš nepodstatne veci, snaž sa s nimi spriateliť, nemusíš si samozrejme nechať skákať po hlave, ale nie je dobré hádky hnať do extrémov, kvôli blbosti
Ked sa jedna, alebo druhá strana úplne odmlčí a potom sú rodiny, kde sa súrodenci 20rokov nerozprávajú a to je úplne choré a nezdravé
Hovorím, moja mama ma poznamky na zaťa dosť často, ale nevraví mu to, na návšteve sa normalne bavia, kupuju darčeky a na narodkach navštevujú. Ale tiež nie sú najlepší kamaráti a nechodia 3x do týždna na kávu& Ja dokonca ku švagrovým rodičom hocikedy idem na návštevu pokecať aj bez švagra,

Máme normálne vzťahy

jaskolka
2. jún 2020

Veď ja by som sa tešila, keby vidím, že moje dieťa je šťastné v manželstve, s partnerom, že sú aj finančne dobre na tom, keď si môžu dovoliť cestovať, užívať si zivot, a majú sa dobre. Nerozumiem, preco ta trápi do zbláznenia, že syn je spokojný s nou, svojou partnerkou. Raduj sa, že si našiel ženu s, akou je šťastný, on s nou žije, silou mocou ich chces rozbiť?Ozaj túžiš, aby, syn sa vrátil s tým, že sa rozišli a ty ho zaplavís svojou starostlivosťou, opäť bude tvoj milovaný malý synček, a keď si nájde ďalšiu priateľku, tak začneš saliet znovu? Ci si vážne myslela, že syn bude celý život len s tebou? Porodila si a vychovala ho, ale to nie je tvoj majetok. Môžeš plakať, smútiť, utopiť sa v ziali a nenávisti voči "tej hnusobe, čo ti ukradla dieťa" alebo sa zmieriť, že syn má už inu prioritu a vybudovať si vzťah svokra - nevesta. Je to len na tebe.

daganov
2. jún 2020

ty si skutočná, alebo nakreslená? Prišla si sem iba rozprúdiť debatu, ale sa skutočne takto správaš a môžeš sa opýtať takú kravinu, že či bude syn skutočne teraz na jej strane? A na koho strane by mal podľa teba byť? Veď ty si normálne jednotkou protivnej svokry, tak ako je jednotkou objemu liter. Riešiš, koľko utierok perie? To ako fakt? Pozri, teraz môže kľudne v práčke vrtieť jednu jedinú a má pokoj. Pochop konečne, že ona si nič nemusí dokazovať, ona tvojho syna zrejme miluje a on miluje ju. Ona nepotrebuje s tebou súperiť o jeho lásku, ty nie si a nikdy nebudeš jej sokyňou. Láska matky a láska manželky sú hádam dve odlišné veci, nie?
Ja fakt neverím, že toto nie je troll. Veď ak má syn okolo 20 rokov, ona hádam nemá viac ako 60 a to je v tomto veku taká zadubená?

miriam11
2. jún 2020

Na synovu priateľku nemáš 1 dobrého slova. Samé negatíva, ale syn je do nej zamilovaný, vie, že nikdy ju neprijmes a on si zvolil ju. On ju vidí úplne inak ako ty. Ty mu ako matka chceš samozrejme všetko len to najlepšie. Ale to je jeho život, ty nerešpektujes jeho voľbu. A ak si ho dobre vychovala a ona je naozaj zla, po čase syn na to príde... Nechaj to tak, alebo sa skus na ňu pozrieť a nájsť aj niečo pozitívne. Chcú byť spolu bez problémov av kľude, nepotrebujú, aby si im robila nervy. Ešte sa divis prečo sa odmlčal?

vamajka
2. jún 2020

Preboha spamataj sa uz to nie je maly chlapcek, ktory bude robit vsetko ako mamicka prikaze. Ma partnerku tak ju respektuj a bud stastna, ze sa maju radi a nie ty im ides polena hadzat pod nohy a ver tomu, ze pri takomto spravani ti nevesta ani vnucence neukaze. No hnusna svokra budes

xena0
2. jún 2020

@katkati kde ju odsudzujem za výroky? 🙂

katkati
2. jún 2020

@xena Napísala si, že ti vychádza, že ona je v tom všetkom chyba a zhodnotila si to na základe toho, čo tu napísala, nie? A vulgárne si jej vynadala, tak neviem ako môžeš hodnotiť správanie iného človeka, keď ty sa nevieš slušne vyjadrovať.

eliska13
2. jún 2020

@fokuska a ešte mi pripomina tu, ktorej dcéra robila na brigádach v zahraničí a stále písala o tom ako jej dcéra je nikto bez stálej práce....podobný štýl písania ako verklik

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. jún 2020

Napríklad aj ked si prišiel po nejaké veci a pýtala som sa ako sa ma tak odvrkol iba ze dobre a viac neriešil iba pozdravil odpovedal a nič viac keď som sa snažila nadviazať konverzáciu že mi vyschli rajčiny tak mi iba odvrkol že na ne asi kašlem a som počula ako sa mladá zachichotala no či je toto normálne

nistika
6. jún 2020

tiez by som sa zasmiala....cela tato tvoja situacia je na miech

selest
6. jún 2020

Ano je to normalne po tom ako sa k nej chovas a k synovi tak nemozes cakat ze sa k tebe bude spravat s uctou. Zrejme to myslel tak ze rovnako "laskavo" si sa chovala k tym paradajkam. Uz to nerozoberaj kazdy usmev tvojej nevesty neznamena ze sa ti vysmieva. Niesi pupok sveta. Precitaj si tuto diskusiu a nieco si z toho aj zober ak nechces uplne prist o syna. Si nepoucitelna

yollanda
6. jún 2020

Keby bola ta dievčina s mojou povahou, tak nie len že syn odíde, ale už by bola mŕtva

autor
7. jún 2020

@selest tak ale ona každú chvíľu vždy keď mi niečo odvrkne tak sa pousmeje a musí sa ponosovať keď náhodou aj telefonuje že sa majú dobré aby som ju počula a potom zavrie dvere keď náhodou idem okolo no trápna je úplne

autor
7. jún 2020

@yollanda to myslíš ako?

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selest
7. jún 2020

Ty si trapna. Co riesis kazdy jej prd. Uz som ti to pisala predtym niesi pupok sveta tak ju nepocuvaj ked telefonuje najdi si nejake hobby a zi si svoj zivot.

janka0509
7. jún 2020

A tebe vadi,ze sa maju dobre? Ked ta znervoznuje, ked o tom hovorí? Ja neviem, co ta ma na tom provokovat? Ja ked sa chvalim svokre, alebo mojej mame s nejakymi super zážitkami, tak obe ma zaujato a stastne počúvaju a tesia sa so mnou. A aj svokra! Vobec jej nevadi,ze tie zazitky s nami nezdielala. Este sa aj sama pyta, ako bolo.