Syn utiekol na vianoce z domu. Mám to riešiť?

zofia1
26. dec 2008

Mam dospeleho syna, ktory ma velmi komplikovanu povahu a na Vianoce sa urazil kvoli sprostosti a odisiel z domu. Siel ku kamaratovi a tam stravil cele sviatky. Ja uz nemam chut to riesit, ale asi by som mala, vsak ?

alica147
29. dec 2008

viete žienky ja si myslím že je doležité aby sa deti naučili niesť zodpovednosť za svoje správanie,že síce možem spraviť "to a to", ale musím si byť vedomý že "to a to" bude nasledovať

maminkatn tvoj syn gambluje?teda ak sa možem spýtať?alebo prečo má také dlžoby?

mrs_bean
21. okt 2010

cawky som 16 ročny tipek .. tieš pubertak .. a ma celkom zaujalo co tu mamky piseté .. a ako sry ale seci ste naomile ... kedze som pubertak tak vam možem povedat ze seci pubertaci robia presne opak toho čo rodič chce ,, zofia keby ze ti syn povie čo ja viem ze sam bi sa o seba postaral lepsie tak mu povec .. tam sú dvere uz ma to nebavi .... Uvidiš že si uvedomíí že čo robíí ... Mné ras mama povedala ze som jak prijebany .. vtedy ma to chitilo za srdce ... som nevedel čo povedat az mi slzi visli ... A ked som prisiel domov spity mama sa ma nespitala že prečo som pil ale hend namna jebala ... Neurobila si rovnaku chybu??? alebo ze nasla umna cigareti ties sa nepitala preco ich mam ale hend jebalaa.. neurobila si to tiéš??lebo syn to este naschval urobi znovu len aby urobil mame nervy ... ale keby mi mama povedlaa .. napr .. cigaretami si ničiš zdravié ... alebo okej kazdy to ras skusiiíí alé podla mna bi si mohol z tym skoncis lebo ak si zviknes nebudes vediet skončit .. ale miesto toho kičala .. a udrela maá ... skusteéé rodičia prestat na deti kričat .... davat im tresti ... a uvidite ze sa to zmeni a ak sa to prvy ras nezmeni tak druhy ras treba povedat : okej ras som ta napomenula a teras ti davam trest ... a zadrzte sinovi to co ma najračej ,,,, chodenie vonku na tyzden .. pocitač .. alebo nečo v tom .. a potom si to uvedomííí .. a vertéé mi fungujéé to co som tu pisal .. lebo nesom soám kto sí to mislii uz z vela ludmi som sa otom bavil aj vela ludíí to povedalo mne ze keby boly rodica taky tak oni sa zmenia .. SAK POCHOPTE PUBERTAC CHCU BYT FRAJERY .. PRETO ZAčINAJU Z PITIM , Z FAJCENIM ... alebo ako tvoj syn z utekom .. len aby ukazal partakom ze je frajer ... ale nekedy pomaha ked rodic ukaze ze toho sina ma rad a ze mu nanom zalezi ... mojá mama namna vzdy kričii a preto este naschval chodm neskoro domov .. lebo mi hovoríí ze mam o 7 bit doma .. .ako 16 ročny ... ale pochopte nekedy je trapne povedat kamosom musim ist domov bo mama povedala ze o 7 mam bit doma ...... keby mi povie bud do 10 ale maj zapnuty mobil alebo ze daj vediet kde si .. ani bi som vzdy nebol do 10 lebo mi som vedel ze nekto doma ma ma rád ..... a doma je viac jak vonku ale nekedy to tak necitim ... poslednu dobu mam pocit ze kamosi ma maju račej jak vlasná rodina ... .. no dúfam ze nekomu pomozem tim co som tu napisal .. kedze mne nik nepomozé ... 😔

lula26
21. okt 2010

mrs_bean, páči sa mi, že si prispel na toto fórum. Je dobré vidieť to aj očami mladého chlapca. Ja si ale nemyslím, že ťa mama nemá rada. Jednoducho je taká. Každý rieši situácie inak. Niekto krikom, iný mlčaním. Ale z môjho pohľadu ťa určite ľúbi.

filipal
21. okt 2010

@mrs_bean
aj mne sa paci, ze si sem prispel. vzdy je dobre, ked sa dozvieme pohlad aj z druhej strany. 🙂
povedal by si toto vsetko aj tvojej mame? ide o to, ze v tomto veku zlyhava komunikacia. ja aj ked sa chcem niekedy so synom uprimne porozpravat, tak on o to nestoji....asi je to "trapne" rozpravat sa s vlastnou matkou....

ywana
25. okt 2010

...ťažká situácia...
...vždy som zastávala názor (ešte aj teraz do určitej miery), že "kto si čo zaseje, to bude žať"...
...ale časom prichádzam na to, že to nie je všetko...
...myslím, že každý rodič sa snaží dať svojmu dieťaťu to najlepšie, no občas to vypáli celkom inak...
...ťažká situácia... 😒