Ostala som sama so synom

sixen
26. dec 2014

rozisli sme sa s partnerom, ostala som so synom sama a trapi ma, ze ako to zvladnem financne
nemame babky, ani dedkov, ani nikoho z pribuznych po ruke
su tu take maminy, ktore su na deti uplne same? ako riesite pracu v pripade prazdnin, sviatkov?
on odisiel a nevyzera, ze by mal zaujem riesit taketo veci..
za kazdy napad budem vdacna

bonaqa2013
26. dec 2014

@sixen keď odišiel , tak nech aspoň dobre platí na dieťa. Skús napísať koľko má dieťa rokov.

velkacica
26. dec 2014

dôvod rozchodu?

sixen
autor
26. dec 2014

@bonaqa2013
@velkacica
ma 8...no odisiel, ale podiel na tom mam aj ja a v podstate necakam, ze bude platit nieco

bonaqa2013
26. dec 2014

@sixen a prečo by nemal platiť. nebol otcom dieťaťa?

minnie55
26. dec 2014

@sixen Akoze necakas, ze bude platit ? Je to jeho dieta ? Ak ano, ma voci nemu vyzivovaciu povinnost. Ak sa na sume vyzivneho nedohodnete, mozes podat navrh na sud na urcenie vyzivneho.

velkacica
26. dec 2014

@minnie55 súd určite preskúma aj dôvody rozchodu a bude zisťovať, kto je aký kvietok

sixen
autor
26. dec 2014

@bonaqa2013 ale ano, je otcom maleho ale je taka povaha, ze kludne mozem cakat, ze uz je niekde na ceste niekam na aljašku...proste nepocitam s tym
a skor mi ide o to, ze kam dam maleho ked budem v praci, sam ostat nemoze
@minnie55

marionmarion
26. dec 2014

@sixen on platit musi chce ci nechce, ak je v rodnom liste zapisany ako otec dietata...treba to doriesit cez sud, poziadata o zverenie dietata do tvojej opatery a podat ziadost o vyzivne. A platit bude, lebo je to jeho povinnost. Kde teraz zijete? aky mas prijem?

sixen
autor
26. dec 2014

@marionmarion to ja viem, ze sudom ak bude mat tak bude povinny, ale tak co z tych 60 e...ci kolko to sud urci, podla zarobku, kedze je oficialne nezamestnany
ja mam minimum..budem sa snazit najst nieco ine, len..

minnie55
26. dec 2014

@velkacica pri urceni vyzivneho nie je dolezite, z akeho dovodu sa rodicia rozisli. Sud to neskuma. Ide o pravo dietata.

racik20
26. dec 2014

A kde bývate?nejaké bližšie info,mozno sa da pomôcť.

minnie55
26. dec 2014

@sixen nebudes to mat lahke, ale prave preto si myslim, ze kazde € sa ti zide.

bonaqa2013
26. dec 2014

nech je na ceste na Aljašku, ale cálung,bude. Len sa ty nedaj opinkať. To by bolo takých čo on si bude behať kade take ako pes s prebitou nohou a žena sa može trápiť koľko chce. Uvedom si, že s peniazmi sa Ti bude všetko lepšie zvládať. Napr. možeš nejakej maminke na MD, alebo študentke zaplatiť zopár e a chlapec bude s ňou.

sixen
autor
26. dec 2014

@racik20 v KE zijeme...

bonaqa2013
26. dec 2014

A ešte dieťa má mať životnú úroveń ako jeho rodičia. Či už mama, alebo otec.

marionmarion
26. dec 2014

@sixen takto rozmyslat nemozes. 60 € je kopa penazi, len treba vediet ako si to cele zadelit. Ja pouzivam obalkovy system, rozdelujem peniaze do obalok podla toho na co ich bude potrebovat, jedlo, plienky, domacnost, ucty, rezerva...zijeme u rodicov, prijem mam necelych 300 eur a nemame problem z toho vyzit. Ale je potrebne si uvedomit, ze sa musite uskromnit, sadnut si vypocitat mesacne naklady, urobit financny plan...su tu skupiny o tom ako usetrit, ci varit, zit za babku, staci sa pridat a naucit sa ako zminimalizovat naklady na zivot...ak nemas kde nechavat dieta, ostava asi opatrovatelka...

jonas17
26. dec 2014

bože, milujem tie múdre, že platiť musíl bude, a neviem čo...nemusí, ked sa tak raz rozhodne...kámoška sa rozviedla pred dvoma rokmi...od vtedy nevidela od muža ani cent..a čo že sud nariadil...a čo že podala trestné oznámenie...nič...je nezvestný....vraj robí v Nemecku...a čo...neplatí....

marionmarion
26. dec 2014

@jonas17 super, tak sa o to teda ani netreba pokusit, rovno si povedzme ze urcite platit nebude, ze? Hlavne ked mamine sa teraz zide kazdy cent...ja zas milujem taketo negativisticke postoje!

jonas17
26. dec 2014

@marionmarion ale nie, ja práveže mám nervy na to, že to takto je, že sa a tým nedá nič urobiť! muž neplatí a nikto s ním nepohne...a som prekvapená, ako niektoré naisto tvrdia, že muž musí platiť...ešte ked zakladateľka píše, že je možno na ceste na aljašku..ako ho donúti platiť? ked muž nechce, vyhne sa tomu..

marionmarion
26. dec 2014

@jonas17 myslim ze tym bolo myslene ze zo zakona platit musi...nieze realne aj bude na sto percent platit...kazdpodane sa o to treba aspon pokusit, mozno v nom ostalo este kus svedomia, mozno to prinesie vysledok...

jonas17
26. dec 2014

@marionmarion a vieš čo? nemám negativistické postoje, mám len životné skúsenosti..tak ako poznám prípad, že muž nevidí svoje dieťa napriek nariadeniu súdu, tak muž nemusí platiť...napriek nariadeniu súdu..bohužial, u nás je to tak...a poznám matku, ktorej sud dieťa pridelil mužovi-tyranovi...nechápem, ako je toto možné, ale je.muž ju bil, ked odišla od neho, súd pridelil dieťa mužovi...neviem sa z toho spamätať..akože fakt je na Slovensku všetko možné...

marionmarion
26. dec 2014

@jonas17 v tomto suhlasim, je vsetko mozne, lebo sud je skorumpovany a staci obalka do vacku a moze sa stat vsetko, aj ked sa cloveku rozum zastavuje...ale stale to nie je 100% pripadov, poznam aj take co dopadli dobre...prave preto si myslim, ze za pokus to aspon stoji. Prinajhorsom to skonci neuspechom...

anatalia77
26. dec 2014

@marionmarion to nie je postoj,to je tvrda realita

jonas17
26. dec 2014

@marionmarion ja si myslím, že každá žena si toho svojho bývalého ako tak pozná..tá moja kámoška vedela, že nebude platiť, lebo nemá z čoho..robil len na čierno. a ked sa sudkyni spýtala, pred ním, že čo s tým, ked ex robí len príležitostne, ako je to s alimentami, sudkyňa povedala, že s tým sa nedá nič robiť. a pritom bolo jasné, že zarába niečo. no, ale nakoniec odišiel...nedostali deti v škole ani soc. štipko, lebo vraj otec na nich oficiálne platí..to, že neplatil, musela dokázať až podaním trestného oznámenia na polícií. aj toto urobila. no a aj tak nemá nič....nie každý má silu, energiu, na tieto vybavovačky, ktoré aj tak nijak neskončia...proste matka sa musí postarať sama...

sue
26. dec 2014

@jonas17 baby vy uplne zabudate na institut nahradneho vyzivneho? Samozrejme,ze si musi podat zverenie do vychovy + vyzivne a to co najskor + odkladat bloky. Ak je niekto v nudzi,aj 30€ je dost,kedze je to napr.mesacny poplatok za stravu v skolke !!! Ak bude mat papierovo osetrene vyzivne,bude moct ziadat o prispevok na byvanie atd... Neradte tu prosim baby co ste zatrpknute a nemate dost vedomosti o pravach osamelych rodicov...

jonas17
26. dec 2014

@sue hej, náhradné výživné? po akom čase ti dajú?

sixen
autor
26. dec 2014

@jonas17 no presne tak som to myslela, da sa to sice stanovit sudom, ale da sa to aj obist..
inak ten prispevok na byvanie, na to by som mala narok? ak som zamestnana?
@sue

sue
26. dec 2014

@sixen zalezi to od vysky tvojho prijmu + u nas v bb musis k ziadostiam predlozit aj cestne prehlasenie,ze si osamely rodic + ostatne dokladny. @jonas17 ak niekto "nema silu na vybavovacky" rozhodol sa,ze bude radsej bez penazi ale s vacsim pokojom,ale bojovat sa vzdy da. Ja nepisem,ze je to lahke,ale da sa to ;) tak prosim nepis,ze sa neda,lebo zavadzas. Napis pravdu,ze je to niekedy (v zavislosti od okolnostiktore mozes aj nemusis ovplyvnit) velmi narocne - a v tom sa zhodneme 🙂

sixen
autor
26. dec 2014

jezisi zeny..teraz mi sms dosla, ze vsetky jeho veci mozem vyhodit, ze ich nebude potrebovat...nezobral si vobec nic, este ani nabku na mobil..
to co ma znamenat? vsak to mam brat ako citovy natlak? povedzte ze ano

dada1212
26. dec 2014

@sixen určite to rieš aby platil, s návrhom a všetkým okolo ti pomôžu napríklad aj na úrade práce a sociálnych vecí bezplatne.
čo a týka toho že nemôže byť sám, to je už o tom že si to musíš zariadiť, riešenie asi nebude platiť si profi opatrovateľku, to by si skrachovala.
treba pozerať v okolí, napríklad nejaká maminka čo má už odrastené deti alebo je na MD s nenáročným dieťaťom, prípadne študentka zo vzťahom k deťom by sa ti vedela možno postarať za symbolickejšiu odmenu o dieťa. myslím že nie je problém už s takým dieťaťom, je už dosť veľký, takže to nie je náročné, kedže ho už netreba ani krmiť ani prebalovať ani nič podobné. a o také dva,tri, štyri roky by to mohol zvládnuť už aj sám s tým že by si ho kontrovala cez telefon a raz za pár hodín by ho prišla skontrolovať napríklad nejaká suseda. takisto ak si osamelá, je veľa starších ľudí čo hľadajú nejaké dieťa ktoré by im bolo ako vnúča a nielen z hľadiska bežnej pomoci ale aj z citového, aby pre malého si nebola rodina len ty by možno nebolo zlé riešiť aj také niečo a hľadať niekoho kto ti bude pomáhať a aby si niekoho mala aj malý. a do budúcna sa možno nájde aj správny chlap... všetko sa dá ked sa chce, treba len bojovať a myslieť pozitívne 🙂 prajem ti veľa síl 🙂