Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

bubba
29. máj 2009

mia citam to tu uz niekolko dni....no nepekna situacia.ja by som to riesila asi takto:zobrala by som seba a dieta,zbalila veci a odisla k mame...ked bude mat muz zaujem tak sa po vas zastavi a doma narobi cirkus..inac...zit so svagrinami a svokrovcami...to teda eeee 😝 neviem kto ta na toto nahovoril ale mohla si ratat s tym ze to nikdy nikdy nikdy nebude dobre 😅 😅 mimochodom ja byvam tiez so svokrovcami a byval tu este aj slobodny svagor ktory byval v nasej casti kedze svokrovci ho uz nemali kde dat.ked sa nam rodinka rozmnozila,svagor zbalil pecky a odisiel lebo vedel ze zavadzal..

nika251
29. máj 2009

Mia- tvojej svokre by som teraz jednoducho povedala ze koniec hry, maly ide hajat alebo idete von alebo cosi podobne a ak pride nabuduce- zachovala by som sa rovnako. Vzdy ked by sa sackovala k vam by som ju podobne vypoklonkovala a maleho synovca tiez- milym hlasom ho poslala hrat sa k maminke, babicke- ci komu este a hotovo. Ak by nesiel- chytit za rucku a vyviest k svokre von, ze tu je babi- hraj sa s nou. Hotovo. Nie si nechat vo vlastnej izbe vystrajat celu manzelovu rodinu! Nemala by si sa jedovat tu, ale zakrocit. K dietatu jemne, s usmevom ale jasne. A k svokre razne, bez hadok.
Svagrinu by som riesila tiez tak- vyhovor sa na maleho, ze ty ides spat, ked tam predsa pride, pusti si hudbu, robte s malym hlud. Neposkytni jej podmienky na pokojne netovanie.
A z draheho- no ber to pozitivne- nevar, oddychuj, venuj sa synovi ci sebe. Ak nechce doma jest- no nech neje a hotovo. Navar len vam dvom

bubba
29. máj 2009

nika dobre si to napisala...uplne ich treba vsetkych negovat.a ja by som sa este aj prestala so vsetkymi bavit a uplne ich ignorovat a chudaka manzela by som otravovala s alternativami ako vypadnut odtial....moji svokrovci sa tiez sackovali k nam ked mala co len mrnkla...ale to som si zariadila tak ze chodia velmi zriedkavo a to mi uplne vyohvuje 😀 aj muzovi 😀 ete ze mna muz podrzi a spravi vsetko preto aby som bola spokojna a stastna aj ked by to bolo proti jeho rodine

bubba
29. máj 2009

jáj a ked sme este byvali so svagrom tak sme normalne mali problemy s pocitacom co spominas sme mali v spalni a on tam zvykol normalne sediet a my obaja uz v posteli 😀 😀 😀 sme sa ho snazili odtial dostat a on nic.tak sme mu pocitac predali a prestahovali do jeho izby 😝 😝 😝

kaskya
29. máj 2009

Nemyslím si, že je to dobrý nápad odchádzať.
Takto si švagriná vydobila svoj pristor. Nadalej ti budú jej decká liezt do izby a všetko brat, nielen hracky.
Ja navrhujem tieto riešenia:

1. jasne a zretelne povedať detom a jej rodičom, že si nezelas aby chodili do vasej izby.
2. nedotknú sa hraciek malého a ak áno, musia ich naspat vrátit, inak im úplne zakazes sa s nimi hrat.
3. zamykat si izbu
4. prvé dni striehnut a pripomínať co si povedala, a ak to decká nebudú respektovať, kludne im daj po zadku a odnes ku svagrinej.
5. manzel nechce byt za zle so svagrinou aj s tebou, vidno ze je dobrak, radsej ti nechcel povedat ze to drevo bude aj pre svagra aby si nezurila ze im pomaha. mam doma podobnu situaciu, manzel robi vela veci pre svojho brata, ktory si to neceni. vlastne pre celu jeho rodinu. vyvaza ich ked potrebuju niekam odviezt, chodi na drevo, kosi okolo domu, stale nieco tam u nich robi. kazdy den je doma. musela som to prezut, tiez som bola takato. nastastie nebyvam s nimi pod jednou strechou, tympadom mam klud. ideme tam raz za dva tyzdne, malemu decka vypiju vsetok caj, ktory mu donesiem z domu, ja sa stale rozculim ze mi decka svagrove lezu do tasky a stale vyberaju veci ktore mam pre syna. vsetky deti, ktorym sa rodicia nevenuju a neusmernuju ich skusaju, co si mozu dovolit k inym. zlou vychovou tak decka zneprijemnuju zivot ludom okolo seba. si ich krstna mama, tak ich skus ty vychovavat. a ked to nejde dobrym slovom tak aj rukou. ked ich rodicia nevedia naucit, ze do cudzich veci nemaju liezt tak razne zakroc. nebudu ti predsa male decka skakat po hlave. nezaluj sa manzelovi, on je z toho nestastny, ze si nespokojna. zacni to riesit sama. ale utekom od neho bude len on nestastny, svagrina si bude mädlit ruky ze ma pokoj od teba a decka dalsiu izbu 🙂

bubba
29. máj 2009

sak ona si zobere aj pocitac 😀 😀

womenne
29. máj 2009

mia a neskušala si sa animi otom porozpravat,proste nastavit primerie,normalne sa snimi bavit stym že budu akceptovat tvoje sukromie,tvoje pravidla pri vychovavani tvojho dietata???
My sme si prežili ovela večšie trapenie ako maš ty ved vieš ajked osm ti všetko ennapisala ale teraz sa už skoro 1.5roka stretavame a je to normalne,vychadzame spolu,akceptujeme sa.aj ked neviem kae by to bol keby sme tam byvali.

skus sa proste snimi bavit a uvidiš,proste nemysli na to čo spravili tebe a mame,ja viem že ej to tažke ja som na to tiež nezabudla stale na to myslim ale proste idem dalej a viem že hadkami nič nevyriešim.Skus to možno to zaberie.

vroni
29. máj 2009

Kaskya, to si fakt myslíš, že niečo z toho môže fungovať? Miu má mužova rodina evidentne v paži. Môže im hovoriť čo len chce a ako dôrazne chce, oni si budú robiť po svojom. Keď si izbu zamkne, muž vymení zámok, aby ju zamykať nemohla. Ak dá "cudziemu" decku po zadku, hrozi jej (a právom), že jej ju iný dospelý vráti (alebo ešte horšie - vráti ju jej dieťaťu) Muž nie je dobrák, muž je sebec. Rodina (jeho) je početne vo väčššine, tak radšej bude ťahať za jeden povraz s nimi, lebo je to pre neho pohodlnejšie. Mia je sama s malým dieťaťom a stojí proti spoločenstvu x ľudí, ktorí ju majú za blba. Pustiť sa do boja s takoutou svorkou vyžaduje podstatne viac guráže, než nám tu mia prezentovala a nemyslím si, že je momentálne schopná takýto boj psychicky či fyzicky uhrať. Nie je otázkou, čo by som v jej situácii robila ja, ty alebo bubba (napríklad 😉 ) Otázkou je, ako sa najlepšie dokáže s takouto situáciu vysporiadať mia. A zatiaľ ju mužova rodina s prehľadom zadupáva do zeme.

womenne
29. máj 2009

ja som si tiež zamykala izbu aj doma aj u svokrovcoch a nikto nič nepovedal.a prečo by mali su tam moje osobne veci a kedže tam byvaš tak maš na to pravo.

jahodas01
29. máj 2009

kaskya - predsa nebude bit bezbranne deti len preto, že si rodičia nechcu urobiť poriadok a zamerne jej robia zle... preco by ich mala vychovavat a pomahat rodine, ked jej tam robia vsetci zle a naprieky... svagrina by bola asi cela bez seba, keby mia zacala vychovavat jej dieta... 😀

mia018
autor
29. máj 2009

to čo ste mi radili, že mám chodiť od rána k mame ja to tak praktizujem keď mi manžel odíde ráno do roboty, odtiaľ si nosím navarené, len dakedy ostávam doma keď treba poupratávať alebo mama má celodennú. Teraz sa snažím radšej s kamoškami dohodnúť, že ak majú čas aby šli von a tak sa mi podarí odtiaľto vypadnúť na pár hodín. Švagrina mi chodí na pc iba keď nie som doma a aj to si možno myslí, že ja o tom neviem. Už neviem koľko krát som všetkým povedala že nech mi nechodia do izby, že ja tu mám svoje veci a neželám si aby si synovec moje hračky bral hore. Nič. A ako hovorí vroni, nepomôže nič, oni si budú robiť po svojom čo aj robia. Teraz som sa vrátila od mamy kde som naozaj mala kľud a nechala svokru nech si synovca baví sama, ja nemienim druhému opatrovať decko pričom má byť doma lebo je na materskej ale našla si robotu na niekoľko hodín. Ja som rada, keď mám v izbe kľud, ticho a upracem len to, čo mi syn narobí neporiadok. Manžela som akurát zastihla doma tak som sa ho spýtala, čo mu mám spraviť na obed. Vraj nič. Keď som sa ho spýtala či jedol vraj nie a čo chce na večeru vraj nič a neskôr mi povedal, že on keď príde musí vedieť na čo on bude mať chuť čo znamená, švagrinka kúpila mäso, dala ho svokričke nech navarí a určite dostane chuť práve na to, tak ja sa ani len nemusím snažiť vytiahnuť nejaké mäso z ľadničky aby som mu nachystala večeru keď príde domov hladný a unavený. Keď som mu povedala, nech sa mi zastaví v mäsiarstve, vraj na čo. Tak vraj a čo budeme jesť v nedeľu. Za to že jemu spraví mamička obed alebo by dala švagrina ja mám hladovať? Mňa by neponúkli, takže ostáva mi spraviť si obed pre jedného.V nedeľu ani hovädziu polievku nevarím, lebo malý mi jej toľko nezje, ja často nemám na ňu chuť a manžel už just nie tak si chodím k mame pre ňu.
Aspoň svokra pochopila, že čo som do nich furt húdla. Hračky som mala pekne vrátené vo svojej izbe, lebo si ich predtým ako sme odišli vytiahli na chodbu. Ešte keby to tak začali robiť ostatný. Však ak sa chceš pohrať, dobre na chvíľu a tu ale nie aby si mi to zobral hore. Zajtra manžel zas ide na drevo. Do obeda poupratujem a keď sa mi malý vyspí vypadnem kamsi von. Keď sme odchádzali svokra povedala malému vraj nech sa ponáhľa. No kvôli nej by sme sa určite domov neponáhľali.
Pri hádkach mi vždy vyčítala že jej nepoviem mama. Som odpovedala že ja mám iba jednu mamu. Tak vraj nech jej poviem svokra, teta...že či je ona nič či čo to trepla keď ju nedokážem osloviť. Ako vy voláte svoje svokričky?

lenadka
29. máj 2009

mia skus oslovenie babka ci starka-ved malemu je babka 😉 a drzim palce nech to poriesite...a j ked...to asi neporiesite nikdy kem tam budete byvat, ja som byvala u svokrovcov cca 5 rokov a to teda bolo...a teraz ked sme odstahovani neviem si ich vynachvalit 😉

jahodas01
29. máj 2009

mia - nikdy sa tam nebudeš mat dobre, možeš sa snažit ako chceš... a mužovi nevar, ked nechce, aspon budeš mat viac casu na seba a maleho... nechces??? nechaj tak...!!!!! 😉

mia018
autor
29. máj 2009

no super už prišla švagrina z vrchu. Môžem len dúfať že decko si tu nenechá, ja chcem mať tiež kľud. Toto je najlepšie ona si ho pustí sem aby mala od neho pokoj a hlavne v sobotu keď si chce upratať nech ide dole. Vrrrrrrrr, nervy mi začínajú povoľovať, za chvíľku si idem pre malého s tým že ide spať

mia018
autor
29. máj 2009

Baby huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá konečne im došlo, hneď s ním aj išla hore a mu povedala nech tie hračky tu, že ja ti hore dám iné. Super. Len tak ďalej. Keby bola iná a nechovala by sa ku mne tak ako sa chová to dieťa by som jej sem tam zabavila ale za takýchto okolností ona je matka, je doma tak nech si ho baví. A mne ostáva si len spievať hurááááááááááááá

mia018
autor
29. máj 2009

malý pokrok a možno len dočasný ale človeka poteší

miah
29. máj 2009

mia, gratulujem aj k tomu pokroku 🙂
tvoja situaciu ti nezavidim ☹ ☹

janinah
29. máj 2009

mia,oslovuj svokru babka,starká,ale oslovuj ju,nerozprávaj tak,akoby ona nemala meno,pre teba a malého nech je babka,tiež som oslovovala svokru mama len cez zuby,ale ako sa narodilo prvé dieťa,tak babka,to už mi šlo lepšie 😉

mia018
autor
29. máj 2009

len keď ja to neviem ani len cez tie zuby dostať aby som ju nejako oslovila

mia018
autor
29. máj 2009

Baby zajtra varí svokra pre všetkých ale okrem mňa. Ja si musím navariť osobitne a viem že ponúkne aj manžela. Poraďte nejaký super recept aby manžel zjedol to moje a nie jej

grenadinka
29. máj 2009

no mia- ved si bola zbalena 😒
preco si sa nechala ukecat?

mia018
autor
29. máj 2009

Tým že sa ku mne v tej chvíli správal tak ako sa správal? Zase to možno boli len falošné sľuby a slová ale keď ja chcem tomu veriť, že naozaj možno bude trochu lepšie, že je tu stále šanca aby sme boli spolu šťastný.Ja viem som mladá sprostá naivná krava

vroni
29. máj 2009

Joj, mia, načo by si v nedeľu varila... Zober dieťa a pozvi sa k rodičom (tvojim) Ak navaríš, budeš tá zlá, lebo načo varila svokra, ak nenavaríš, budeš tá zlá, lebo ani mužovi najesť nedáš - no, máš to zapotreby? Choď k vašim a pozvi muža, nech ide s tebou (možeš pomôcť mame uvariť) Na reštauráciu alebo iný výlet ho asi nepresvedčíš (podľa toho, čo o ňom píšeš), ale skús ho vytiahnuť aspoň takto niekam mimo jeho rodinu.... Alebo pochváľ svokru, že ako fajn, že vám (všetkým) navarí a že ty nemusíš (viem, že nestojíš o svokrinu kuchyňu, ale navariť "len" pre syna sa mi zdá dosť silná káva - snáď jej to trkne)....

mia018
autor
29. máj 2009

nemôžem ju pochváliť že navarí pre všetkých pretože mňa medzi nich nezarátava, ja si mám jesť čo si navarím ja
Baby zas sme sa pohádali švagrina čo mi chodí na pc mi zobrala syna hore, ale tam po ňom a synovcovi furt kričali, jedna piekla, druhá ležala na kanape a detská nech si robia čo chcú keď som zrazu počula ako malý plače a to ho naštvaná švagrina tá s tým deckom vliekla za ruku zo svojej izby a malý mi plakal tak som mu povedala že hore mi už nikdy nepôjde a svokru som pekne podotýkam že som ju prosila nech mi syna nebere hore ku švagrine a vraj teraz chcem aj tie deti rohnevať a vrieskala po mne zatiaľ čo ja som jej to pekne vravela potom prišiel manžel tak som šla za ním že chcem kľúčik a ak mi ho nedá on ja si kohosi zoženiem, potom pribehla švagrina vraj si nemám vymýšľať že mi ho hore bijú a čo vrieskam po ich mame a ja som nevrieskala to skôr ona tak on že či toto musí zažívať každý deň som mu furt dookola rozprávala o tom že ja chcem kľúč že si izbu budem zamykať, že ja som jeho manželka, že ja mu mám variť a švagor že či mu je toto treba, že všetkých v tomto dome vyzabíja, že dom podpáli, že osobne zavolá svokrovi nech si tu príde narobiť poriadok inak dom podpáli však nech tak spraví mne bude len ľúto ak by mi mali veci zhorieť

mia018
autor
29. máj 2009

teraz mi tu prišla vrieskať do izby vraj ja nebudem robiť rozbroje to bolo naposledy čo som koho krivo obivnila a čo ja viem čo všetko a nakoniec že poď peťko ako keby to bol jej syn ja jej dám mi ho brať

kaskya
29. máj 2009

no veselo u vás je. mia, prečo sa neodsťahujete? stačil by vám 1-izb byt. neskor by ste riesili vacsi... preco sa neodstahujete?

mia018
autor
29. máj 2009

pretože manžel nechce a povie mi že či toto musí každý deň zažívať ale jasné že viní mňa že ja sa hádam s jeho rodinou

vroni
29. máj 2009

Mia, ten švagor je nejaký energický.... Fakt má toho plné zuby alebo je to len veľkohubý frajer? (to sa nedá rozoznať z tých pár viet) Lebo ak mu takéto bývanie nevyhovuje, možno by si v ňom našla spojenca....
Kaskya, jasne, že by im stačil, ale miin muž nechce opustiť rodičovský dom a mia nechce opustiť muža.
Mia, fakt by som - aspoň na tento víkend - niekam odišla. Nemusíš hneď hovoriť o sťahovaní, povedz mužovi, že potrebuješ na chvíľu vypadnúť ... (to je aj pravda) Keď môžeš - aj k nejakej kamarátke, nemusíš hneď k vašim...

mia018
autor
29. máj 2009

chcela som ísť k mame ale asi zajtra príde svokor a mama povedala že aby som to tu aspoň kvôli nemu vydržala že nech to počuje aj odo mňa čo mi tu robia a nie len od ních ja som jediná okrem švagra s kým sa baví a vychádzame spolu dobre tak ma potrebujú proti nemu poštvať a s ten švagor to je hajzel on ma nenávidí z celého srdca takže v ňom by som spojenca nešla a to práve on ide stavať tú kuču ale to len tu meter od nás

maximiliana
29. máj 2009

mia preboha tak sa uz konecne zober a chod k vasim!!! taky chlap nestoji za to... nech ho aj sebeviac milujes, je to iba zbabely sebec. a bud si ista, ze ine riesenie nie je... bud sa chlapec spamata a zisti, ze ty a syn ste pre neho dolezitejsi, alebo sa nakoniec aj tak rozidete. mozno je to tvrde, krute ale je to tak. a je len na tebe dokedy to mienis trpiet.