Taliansko a cestovanie po korone.

29. mar 2020

Ahojte, prosím vás o odpoveď len tých čo naozaj žijú v Taliansku alebo majú relevantné info z ich médií.
Ako je to s Talianskymi hranicami? Kedy predpokladajú otvorenie hraníc a povolenie vycestovania? Aké sú ich predikcie pandémie?
Ide mi o to, či je nejaká možnosť (len predpoklad! viem že nič nie je 100%), že v júni bude možné vycestovať na Slovensko pre občanov IT.
Ďakujem za akékoľvek info z “druhej” strany 😊

marca12
29. mar 2020

Myslim si,ze hranice sa tak skoro neotvoria,v juni urcite nie.

kiki68
29. mar 2020

Tazko povedat, medzi nimi a vami je napr Rakusko, ci ine krajiny. Uvidi sa ako budu vyzerat opatrenia niekde v Maji. Zatial je to vsetko velmi nejasne. Rakusko sa vyjadruje raz tak a potom inak. Zijem v Rakusku a sledujem to dianie tu. Zatial maju z Talianska vsetci strach.

marca12
29. mar 2020

@kiki68 tiez som zvedava,ale ak im to neprikaze EU,pochybujem. Za 3 mesiace nedostaneme pandemiu do takeho stavu,ze by sme mohli zacat cestovat.

lentilkaxxx
29. mar 2020

Bývalá susedka mala ísť do Lombardie o mesiac vnučkám na 1.sv.prijímanie. Nielenže sa cez hranice tak skoro nikto nedostane, nedá sa tam poslať ani len balík s dezinfekčnými prostriedkami a rukavicami. Pritom tieto tovary sa v Taliansku vôbec nedajú zohnať. 😐

miusa00
29. mar 2020

na toto určite nikto nepozná odpoveď... ale pravdepodobnosť je veš aká mizivá

jajka71
29. mar 2020

Mam sestru v it msli sa v marci najneskor aprili odtial stahovat, stahovanie je odlozene na neurcito, svagor je zubar, posobi na viacerych klinikach a ani on nevie kedy to bude, ako to mame vediet my, musime cakat, moja sestra ani svagor nechcu hypotetizovat, s 3mslymi detmi riesia tu s teraz a riesia najnutnejsie a dufaju, ze ostanu zdravi..,

panelacikova
29. mar 2020

Ja osobne verím a dúfam, že aj keby sa do júna situácia ukľudnila, tak už len z bezpečnostných dôvodov by mali ešte aspoň 2 mesiace ostať vo veľmi núdzovom režime. tzn. nie ako nedávno, že dovolenkári pendlovali hore-dolu a výrazne dopomohli tomu, čo nás tu čaká.

milacikvale
29. mar 2020

Tazko povedat, tu sa situácia meni kazdy tyzden, zatiaľ len k horšiemu (stale prísnejšie opatrenia). Najskor musi prist pokles v pocte úmrtí/ pokles nakazených a potom sa uvidí. Treba myslieť aj na to, kedy Slovensko obnovi letecke spojenia s Talianskom...

autor
29. mar 2020

Ďakujem všetkým za názory, tiež si myslím že skôr nie ako áno, no chcela som mať názor z druhej strany, predsa len Taliani sú lepšie informovaní o situácii...
@milacikvale cestovalo by sa len zo severu, takmer od Rakúskych hraníc, takže len autom, no viem, že opatrenia sú prísne a neviem teda ako to u vás vidia... 😞 keď tu Krčméry tvrdil, že sa v máji vrátime k normálnemu životu 🤦🏻‍♀️

deanna25
29. mar 2020

Ale Krčméry hovoril o Slovensku, že v tom lepšom prípade by sme sa mohli vrátiť k normálnemu životu v máji a nie o Taliansku. V Čechách predpokladajú,že hranice môžu byť zatvorené niekoľko mesiacov ale môže to byť rok aj dva. Osobne si myslím,že hranice sa budú otvárať veľmi pomaly a pohyb osôb v rámci EU bude možný,keď bude po pandémii.

kiki68
29. mar 2020

Problem je, ze v tych krajinach, kde zili z turizmu budu hladove doliny. Povedzme si rovno, co je v Tirol okrem turizmu? Jedine ak produkcia skrz kravicky a nejake to drevo. A este elektra Bregenz. Ale dalej je to hlavne o turizme. To iste Taliansko, maju oblasti kde teda okrem turizmu nic take nie je. Uvidime ako bude vyzerat normalny zivot o par mesiacov v Europe ako takej. Tu v Rakusku rataju s obrovskymi stratami a nezamestnanostou.

prevenar
29. mar 2020

predikcie su zle ..tato situacia moze trvat mesiace a potencionalne aj roky ^^ nikto nevie samozrejme , vrchol sme este urcite nedosiahli , vsetko sa bude este zhorsovat.

@kiki68 mylim ,ze na normalny zivot mozu zabudnut na velmi dlho. v taliansku aj v dalsich krajinach, ktorych bude len pribudat. na sicilli zacali prve vykradania obchodov koli nedostatku jedla. https://www.thelocal.it/20200329/we-have-to-eat...

milacikvale
30. mar 2020

Momentalne su velmi prisne, ja sa nemozem ani z domu pohnut, cestovat sa moze len kvoli absolutnej nevyhnutnosti - schvalena praca, urgentne lekarske vysetrenia a nakup potravin v ramci tvojho najblizsieho okolia (inac ti hrozia mastne pokuty). Na cestach su vsade kontroly (policajti, armada)... A hranice su momentalne uzatvorene a kontrolovane. Kazdy kto teraz pride zo zahranicia, musi mat nalezity dovod (napr. navrat domov do vlasti pre Talianov) a musi ist automaticky to karanteny na 14 dni.
Ono zalezi aj, aky mas dovod na cestu do Talianska. Myslim, ze kvoli obchodu sa budu snazit otvorit hranice skor, ale kvoli turizmu asi nie...
Ja kazdopadne tiez verim, ze do juna sa situacia odblokuje... moj manzel je napr. zablokovany v inom state, a momentalne sa do Talianska nema ako dostat.
Optimisticky si kupil letenku na 1. maja - ale na 100 % nam to nikto nepovie, co bude v maji.
Podla mna treba len cakat a mat trpezlivost, o 2 tyzdne budeme mat viac info o tom, ci sucasne opatrenia zabrali, alebo ich este treba predlzit.

sisaka
30. mar 2020

@lentilkaxxx balík a dokonca ani pohľadnica sa momentálne nedajú poslať ani na Slovensko.
Žijem v Kanade, Slovensko je na zozname krajín, s ktorými sú prerušené poštové služby na neurčito

sisaka
30. mar 2020

Ilúzie o rýchlom návrate do normálu si nerobím, ale určite si nemyslím, že štáty budú mat roky zavreté hranice

dada_99
30. mar 2020

veru tak ako to je momentalne asi jedna z najtazsich otazok, na ktore asi ani nie je odpoved. clovek by si to len prial aby sa to vsetko dalo uz konecne do normalu

zuzkalujza
30. mar 2020

Sesternica žije v IT, som s ňou kontakte skoro každý deň. Keď som sa jej na toto pýtala, povedala, že nemajú žiadne informácie k tomuto, je to vec ktorá sa bude riešiť za pochodu a podľa vývoju situácie. Ale vraj ona neráta, že by sa vôbec tento rok dostala na SK. Ona síce má aj slovenské občianstvo no trvalí pobyt v IT, takže podľa toho čo zisťovala ju nepustia. Naviac deti majú iba IT občianstvo, a ona by bez nich aj tak nešla.

simca06022011
30. mar 2020

Aké sú predikcie? Teraz? Ty nepozerás správy asi 😊 ved teraz nikto nevie ako co dopadne a kedy... Tak je jasné že na koňovi to tiež nik nebude vedieť teraz zhodnotiť, aj keby bol práve v Taliansku

autor
30. mar 2020

@milacikvale ide o vycestovania z Talianska na Slovensko, občania IT... viem, že momentálne by to nešlo, nakoľko ani na SK sa nedá pricestovať bez občianstva. Každopádne dôvody sú osobné, nie obchodné, takže to asi skúsime vyriešiť inak. Počkám teda 2 týždne na ďalšie vyhlásenia...
@sisaka roky zatvorené hranice sú podľa mňa nereálne. Skôr kontrolované. Keby sa každá krajina uzavrie, prímorské krajiny to povedie k pomalému, ale istému bankrotu...
@simca06022011 správy pozerám, tie slovenské. Info z tých talianskych ale momentálne nemám, predsa len vo svojej krajine majú určite viac info ako my o nich. Nie? Otázka bola smerovaná na ľudí žijúcich v Taliansku, aby mi "pretlmočili" ich situáciu z pohľadu ich vlády a ich médií... nie na samozvaných odborníkov z modrého koníka 🙄

igor211
30. mar 2020

Do konca roka hranice urcite neotvoria.

sebastianmichal
30. mar 2020

Moja sestra zije v it v lete chceli prist aj s manzelom a malou zistovala to a ze najblizsie 3mesiace na sk nepustime ziadnych cudzincov.

angelinja
30. mar 2020

mam sestranicu v REggiu na juhu..mesiac nevysla von..a maju mat este mesiac takyto stav..to neznamena ze po vrchole epidemie bude zrazu ze nic..., stale budu nejake ohniska..ja si nemylism ze je dobre vobec uz aj otvarat hranice..kto chce na dovolenku tych parkrat si pocka na hraniciach..vsetko malo nejaky vvyznam kedysi